Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
4. jún 2010

Tak-tak Peti 😉 😀 😀 😀

maudn
4. jún 2010

AHoj Holčiny, mě zbýbají ještě 3 roky do konce školy a teď se pokoušíme o miminko, mám z toho trochu strach, jak to všechno bude, dá se to? Magda

tatolu
4. jún 2010

Maudn ahoj, všetko sa dá, ale bez mimina to ide ľahšie 😉

maudn
4. jún 2010

@tatolu Ale neměnila bys🙂

tatolu
4. jún 2010

Magdi, pýtala si sa na názor 😉
Však uvidíš, čo Ti odpíšu dievky 😔.
Čím je dieťatko väčšie, tým sa horšie učí a to sa Ti zdá po narodení bábätka, že to horšie byť nemôže 😝.
Odhliadnuc od toho, že malému sa nemôžeš až tak venovať ako by si chcela 😒

juliagregor
4. jún 2010

@maudn ahoj, súhlasím s tatolu, čím menšie, tým lepšie 🙂 🙂 🙂
teraz otvorím PC a svište píšu so mnou, zrušili mi 2 klávesnice a pravidelne mi preprogramujú Windows 😀
už sa neviem dočkať, kedy bude pokoj...ja už iba "veľké" štátnice 😀

tatolu
4. jún 2010

Juli a kedy máš deň D?
A kde je naša Dadulka? Veď už je dávno po 15tej 😒

juliagregor
4. jún 2010

až v oktobri 😠 , my máme inžinierskeštúdium 2 a pol roka ...

tatolu
4. jún 2010

No my máme 2 ročné.. O rok o takomto čase sa budem triasť 😝 😀 .

mamina007
4. jún 2010

Dadula ... ako si dopadla ? myslím na Teba ... 😉

tatolu ... áno, chcela by som ísť ďalej ...

maudn ... ja súhlasím s tatolu ... ľahšie sa študuje kým nie sú deti, no zvládnuť sa dá ... 🙂 musí sa ... 😀

dadulaa
4. jún 2010

Tak som konečne tu 😀 babule, vy ste na mňa isto silno mysleli a držali mi palce, bo mám to za A 😀 ďakujem vám všetkým 😵
ale bola to riadna fuška, bol prísny, ale nechcel nás potopiť, na rad som prišla až o 18.15, tak si viete predstaviť, aké muky som dovtedy prežívala...traja síce vyleteli, ale preto, že skopčili celú seminárku z netu.

tatolu
4. jún 2010

Dadi super 😵 - teraz si oddýchni 😉

emily3
4. jún 2010

@dadulaa gratulujem si sikulka 😉
drzim palce vsetkym studentkam....ja uz neviem co je to skola...len svagrina ma este bombarduje so skuskami, lebo studuje to co ja a je o rocnik nizsie...

dadulaa
4. jún 2010

díky baby 😉
tatolu, veru, musím si trochu oddýchnuť, ale nie nadlho, budúci víkend ešte jedna posledná skúška. Nemala niektorá z vás Telekomunikačné siete? to je z elektrotechniky, kábliky a tak...a nemám o tom ani poňatia 😝 vôbec nič mi to nehovorí..

petrahy
4. jún 2010

dadulaa gratulujem ja som nebola doma az pred chvilkou som prisla no tu su same sikulky v poslednej dobe

mamina007
5. jún 2010

dadulaa ... supeer ... gratulujem .. 😵

tatolu
5. jún 2010

Už som tiež z dnešnej skúšky doma - vlastne už hodnú chvíľu 😀 , neviem, či som spravila 😔 veľmi veľa vyžaduje 😠 . 22.5. sme mali s ňou iný predmet (mám ho za 2 - dnes som sa dozvedela 😵) a vtedy sa mi podarilo aspon rozdelenia odpísať a vlastne uznala väčšinou iba tie odpovede, ale teraz som všetko z vlastnej hlavy písala, tak sa nechám prekvapiť 🤐 Hrá sa so slovíčkami....

ashleinka
5. jún 2010

ahojte, ja som tiez este student a neplanovane budem aj maminou. studujem 4. rocnik denne studium, no a teraz budem musiet zrejme prerusit na rok, lebo si celkom neviem predstavit ako by som to sklbila. chcem sa vas spytat, ked som v takejto situacii a teda nikdy som nebola normalne zamestnana (okrem nejakych kratkodobych brigad v irsku a jednej v bratislave) a na matersku narok nemam, lebo som si neplatila to dobrovolne poistenie. neviete teda na ake prispevky by som teoreticky mala mat narok? je to iba ten pri narodeni a potom rodicovske? z toho sa predsa vyzit neda...

maruschka
5. jún 2010

ashleinka-pri narodení+príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa, čo je asi 151+687 €. Určite treba o ne požiadať na referáte UPSVAR-na štátnych sociálnych dávkach. Ak tvoj príjem nie je bohvieaký, môžeš požiadať o dávky v hmotnej núdzi, budeš musieť vydokladovať príjem spätne pol roka tuším....Potom máš nárok na rodičovskú vo výške 164 a prídavok na dieťa vo výške 21,99.

Keďže si si neplatila 270 dní sociálne, nemáš nárok na zvýšenú materskú, takže len tie dávky... 😉 😉

tatolu
5. jún 2010

Ashleinka myslím, že pri žiadosti o dávky k hmotnej núdzi musíš ale vydokladovať príjem všetkých členov domácnosti, ktorí s Tebou a s malým budú žiť 😔
Ako som písala vyššie Magduške s malým sa ešte dá, dokonca lepšie ako keď bude behať. Zatiaľ štúdium nevzdávaj - skús preisť na diaľkové, alebo sa poraď s vašou študijnou referentkou - možno by Ti poskytli individuálny študijný plán... No pravdaže je to na Tvojom rozhodnutí 😔

mamina007
6. jún 2010

maruschka ... držím palce na rukách i na nohách na zajtra ... neboj, dobre to dopadne ... 😉 viem to ... 😵 😉

juliagregor
6. jún 2010

maruschka ...držím všetky palčeky 🙂 🙂 😉 😉

tatolu
6. jún 2010

Maruschka, vieš že aj ja myslím na Teba 😉 Dobre to dopadne 😉

petrahy
7. jún 2010

maruschka aj moja rodinka na Teba mysli drzkame palceky 😉

petrahy
7. jún 2010

tuto noc som skonštatovala že viem iba tri okruhy tem z 21 😖 a 4 nemam vobec takze totalna katastrofa vobec sa to neviem naucit uz len citat to je problem asi som nechapava. Maleho mi teraz nik varovat nebude takze fakt neviem ak to pojde takto dalej asi dopadnem 17teho velmi spatne

tatolu
7. jún 2010

Peti, skú si zohnať ešte tie 4 okruhy, do 17teho stíhaš a neboj, keď aj iba čítať budeš, niečo sa nalepí 😉 - musí, budem na Teba myslieť 😔 . Ja mám poslednú (dúfam, že nebudem opakovať túto sobotňajšiu resp. tú poslednú) 10.6. tak budem sa môcť plne sústrediť na myslenie na Teba 😉

grettka
7. jún 2010

ahojte, tak dnes vecer mam skusku z metodologie.. a v stredu opakujem jeden predmet... bolo tam 50 otazok, a ucivo si opakujem len podla nich.. obavam sa, ci neda nahodou ine otazky... len dumam, ze predsa nemoze dat 50 uplne inych, ked najmenej polovica boli tie najzakladnejsie.... tak verim, ze to necha... uz sa mi tie definicie strasne pletu.... vacsinou su to jedno-dvoj vetne, ale aj tak.. uz som sa vyzalovala... je mi lepsie a mozem ist pracovat....

marusch, drzim palce aj ja 🙂

janka46
7. jún 2010

MARUSCHKA 😉 😉 😉 😎

petrahy
7. jún 2010

gretka aj na teba budem mysliet
tatolu dakujem si zlata musim aspon citat ale vies ako je to pri detoch su prevazne na to len noci a samozrejme v sobotu na teba nezabudnem a verim ze sa Tiju podari spravit

tatolu
7. jún 2010

no Peti v sobotu už nebudeš musieť myslieť 😉 - skúšku mám 10-eho (štvrtok) potom ideme po deti do Kubína a v piatok vyrážame na stretko 😉
Taká som naradostená, že ani učiť sa mi nedá 😀, ale čakám výsledky zo soboty čo teraz bola 😉. Strášne veľa chcela 😔