Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

petronesa
15. aug 2010

ahojte baby mozem sa k vam pridat ja nastupujem teraz 3.septembra do skoly do druheho rocnika mala som ist uz do tretieho ale nepovolili mi dokoncit skolu nakolko som bola tehotna a chybali len dva tyzdne praxe a vsetky skusky som mala takze musim opakovat malu bude strazit moj otec nakolko som slobodna mamina a chcela by som sa spytat ze ci sa to da zvladat bo sa bojim ze nebudem stihat skolu aj malu ale velmi si chcem dokoncit skolu bo moj odbor ma strasne bavi....

petrahy
16. aug 2010

vitaj petronesa 😉
tu sa môže pridať každy a budeme len radi aspon mne velmi pomahala taka podpora od ostatnych a tešila som sa s kazdou spravenou skuskou od kazdej babenky tu na MK
ty študuješ denne? a aky odbor? no lahke to teda nemas zalezi ako casto mas skolu a ci otec moze casto varovat potom je este moznost zohnat si niekoho na varovanie ale to musis zvazit sama nebude to mozno jednoduche ale ked velmi chces urcite to pôjde ja som tiež mnohe veci riešila až vtedy ked prišli a stalo sa mi že som maleho dala susedom, staršie deti som vozila do primestskeho tabora kedze nam skolu dali presne cez prazdniny

akzuzs
16. aug 2010

Ahojte študujúce maminky!!!!!!!ˇ
Ako????? Mne začína škola 8.9. teda zápis už som aj školné zaplatila a povolili mi dať teraz polku a do januára druhú polku tak som spokojná. Tak sa majte a užívajte si ešte necelý mesiac práááááááázdnin a potm horsa s aktovkou do škloly
@petronesa neboj to zvládneš zo začiatku to bude hektické ale potom si najdeš systém a zvykneš si pojde to nako automaticky sú tu maminy ktoré maju tri detičky a ide to neboj to zvládneš

jalao
16. aug 2010

ahojte baby, no tu sa debata pohla, to je fajn...vidim, ze zname tvare prazdninuju este o 106 a vsetky nove maminy studentky tu viiitam!!! 🙂
Dievcata si poniektore isto spomenu, ze som mala nervy z toho, ze nam VRAJ idu zrusit nase datasovane pracovisko v DCA a zial, nase obavy sa naplnili a my mame o tyzden uz zapis v Presove 😠 😠 😠 😠 ,aj vyucba komplet ma byt uz len v Presove 😒 dopoludnia sme objednani rovno k dekanovi, za kazdy rocnik ideme jedna nastartovana studentka, lebo ved toto je daco nehorazne a nenormalne...taku dialku hnat externistov...no nemam slusneho slova na toto...Ale dostudovat predsa kazda chceme, tak sme uzrozumene aj s cestovanim, akurat chceme este vyjednavat s tym dekanom o nejakych ustupkov - s rozvrhom, skuskami a uvidime co este.
Mate niektora takuto skusenost baby??? 😢 😢

petrahy
16. aug 2010

jalao tak to je dosť blbe 😢 poradit Ti neviem nase pracovisko funguje len tretim rokom takze aj u nas su obcas obavy ci splnaju kriteria a vlastne teraz budu prvy Bc a uvidimme ci potom bude aj Mgr, dufam ze sa Vam podari co to vybavit budem na vas mysliet a ked budes mat nieco nove ozvi sa 😉

jalao
16. aug 2010

@petrahy no je to fakt neprijemne...co ti budem hovorit, ved vies, ze mam zavazky a nie male 🙄 🙄 . Ale je mi luto to vzdat na druhej strane...hoci pokracovat chceme ledva polovica...vacsinu spoluziakov ta dialka odradila. Dnes nie je isty uz tusim ziaden odbor, ci akreditacia...zasadne komisia a skrtnu vsetko, nezmozeme nic proti tomuto divnemu systemu... 😠

petrahy
16. aug 2010

jalao a to musite ked chcete pokracovat ist do Prešova? Naozaj bližšie nič také nie je? Kolko to je kilometrov? Naklady vam nikdo predsa nepreplati za cestu ci ubytovanie.

daida
16. aug 2010

ahojky holky. Přispěju taky. Leden/únor dělám státnice a na začátku března bych měla mít porod. Jen doufám, že nebudou nějaké komplikace, páč mám rizikové. Jinak u nás ve škole byly holky, co porodily v průběhu roku a některé přednášky absolvovaly s novorozenci, které ještě kojily. Vždycky se v průběhu vytratily, nikdy nebyly až do konce, takže to jde. Nebo přijely s maminkou, ta pohlídala na nejdůležitější zkoušku a odjela. Vždycky to nějak jde. Některé přednášky vám mohou zapsat kolegyně a zbytek se nějak udělá. U nás na škole individuální plán nejde ani v těhotenství, prostě na to máš nebo ne.

grettka
16. aug 2010

jalao, mna by slahlo!.. ved je to od nich nehorazne 😠
dufam, ze sa podari aspon nieco vybojovat... keby aspon vas, co ste zacali v D. nechali aj dokoncit a novi nech si idu hoc aj do Presova. Velmi drzim palce, nech tie akademicke hlavy osvieti a urobia ustretove kroky voci studentom.

lenuska20
16. aug 2010

jalao držím palce, aby sa vám podarilo poriešiť to vo váš prospech....máš to daleko do prešova?

juliagregor
16. aug 2010

@jalao úprimne ti napíšem, že ja by som to vzdala tiež, je otázkou času, kedy sa zrušia všeky detašované pracoviská...väčšina škôl to má v zápisoch od akreditačnej komisie, ja by som hladala iný príbuzný obor, kde by ti skúšky pouznávali...behať každý týždeň do Prešova bude časom neúnosné, aj ked študovať sa dá ja cez net, ale nie všetky predmety sa tak dajú...

jalao
16. aug 2010

dievcata dakujem za podporu...Gretka, to si vcelku vystihla ten pojem akademickych mozgov 😠 😠 Peta, nie, prestupit sa neda, to by som musela cakat rok a dnes mi nikto nevie nic zarucit, co bude s akreditaciami o rok..to vies...novy minister, nova metla 😝 , kazdy sa trasie..Samozrejme, ze vsetky naklady budu na nase triko, preto chceme vyjednavat o nejakych ulavach...hlavne teda financnych a aj casovych, lebo vyucko nam normalne dali v tyzdni a hotovo - take 2 tyzdnove bloky ako klasika. Lenuska, z domu do Presova to mam 250km!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙄 🙄 Ale co...mam to vzdat??

petrahy
16. aug 2010

jalao a to v Blave nie je Váš odbor? to sa mi zda divne 😕 alebo maju plne stavy? si na Alžbete? už mám z toho zmätok kdo čo študuje

petronesa
16. aug 2010

@petrahy dakujem za privitanie 😀 ja studujem na slovenske zdravotnickej univerzite odbor zachranar no hej denne moj otec je taxikar a robi len v noci tak cez den malu bude strazit ale ja aj tak nebudem chodit casto do skoly nakolko opakujem rocnik tak viem na ake prednasky musim a na ake ne🙂 len problem bude s praxou nakolko mame 12 hodinove praxe budem sa musiet nejak vyhovorit ze tak dlho nemozem tam byt 😝

sisa.b
16. aug 2010

@jalao ☹ ☹ ☹ to ma mrzi. a to budete mat prednasky len tie dva tyzdne? to by podla mna bolo vyhodnejsie na taku dialku, nez dochadzat kadzu sobotu. my sme tak mali na zilinskej univerzite - 2 tyzdne vkuse a potom uz len skusky, kedy sme si zapisali. ale pravdu povediac - tiez by som asi uvazovala o niecom inom.
ja som chcela ist na STU, ale mna odradilo prave to, ze dva roky sa chodi do dubnice a zvysne tri do trnavy 😒 a to je trnava v podstate za rohom 😝 u nas na skole to vyzeralo tiez vselijako, ale uz je to vraj na dobrej ceste, tak som velmi zvedava. ..

jalao
17. aug 2010

@sisa.b Ano, prednasky len takto, 2 tyzdne. Prvy v septembri, druhy v novembri. A potom skusky. Jedinu vyhodu vidim v tom, ze teda vikendy budu volne, co je nezvyk 😉 😉 Viacej mam strach z tych skusok potom, ako sa to bude riesit... A Trnava???? to je fakt za rohom...spomen si vzdy na mna, ked sa ti bude zdat Trnava daleko.. 🙄 🙄 A teda vas odbor predsa len bude? to je super, drzim palce...
Ja o nicom inom nebudem uvazovat, to by som musela ist odznova a to uz nechcem.
@petrahy , mozno v BA by sa nasiel, ale nikto mi nevie povedat, co mi uznaju, ci nas vezmu rovno do druhaku a co budem musiet absolvovat vsetko..;.a chodit do BA na vikendy tiez nie je ruzove. Ku vsetkemu sa musi vyjadrovat garant odboru a ja uz nemam na to cas...zapis mam tento pondelok 😖 😖

janka46
17. aug 2010

Ahojte, tiez som sem len tak "nahodne" zabludila a som si myslela,ze sa tu bude prázdninovať a tu to normálne FIČí 😲
jALAO 😕 😠 fakt nechápem, že Vám toto vyviedli....normálne mám pocit, že tých hore nezaujímajú nase problémy...hlavne aby sme platili 😠 😠
Držím palce, aby sa top vyriešilo hlavne v prospech Vás studentov!!!!!

petrahy
17. aug 2010

jalao ja som mala tak prednasky minuly rok ked mas medzi tym taky dlhy čas ak by vam odprednasali niektore predmety komplet v prvom tyzdni mozes si naplanovat skusku pocas prednaok na november aspon nam tak vyhoveli a dokonca sme mali jednu skusku medzi prvym a druhym prednasajucim blokom. nema sa to tak robit bolo to na dohode a termin napisali neskor, aby to sedelo podla zakona. Da sa vsetko ale zalezi fakt od prednasajucich. nasa skola sa drzi vdaka zahraničným študentom ak by nas zrušili viem že najbližšie je tiež Blava a to by pre študentov z Brna bolo tiež dosť daleko cestovať. Neboj ty to zvladnes a budes spokojna vsak si sikulka 🙂

janka46
17. aug 2010

A samozrejme vítam nové posili 😉 😎 😵

jalao
17. aug 2010

@petrahy ano, ja tiez dufam, ze to budeme takto nejako kombinovat, aby to bolo co najmenej bolestive - pre nas, pre nase penazenky aj nase rodiny ☹ ☹
@janka46 ako sa ti dari s babatkom? Tesi sa Dianka? Nikade neblud, pridi sem ku nam 🙂 🙂

dadulaa
17. aug 2010

Čaute kočky, ako tak pozerám, tu je diskusia v plnom prúde! 🙂 dlho som tu nebola, teraz sme stále v Trnave a tam nemám net, ale polepším sa 😀
Vítam všetky nové maminky - študentky 😉

@jalao to nemyslíš vážne?! 😕 to je od nich totálny podraz, toto vám spraviť 😠 ako tu písala sisa o Trnave, tá je hodinku cesty autom, to by som asi ešte šla, ale do Prešova, to nie...aj keď tie 2 týždňové prednášky nie sú zlé, ktovie...držím palce, nech sa s tým dá ešte niečo spraviť 😉 a budeš čo najviac spokojná 🙂

sisa.b
17. aug 2010

@jalao tak to si myslim, ze by sa dalo zvladnut. hlavne ak sa s nimi bude dat dohodnut, ako pise petrahy 😉
ja som nechcela ist do tej trnavy aj preto, lebo ked zacnem chodit do prace, tak by som stihala len kazdu stvrtu prednasku, co mne vobec nevyhovuje 😒 na prednaskach clovek vela toho nachyta a tiez by ma mrzelo opustit mojich chlapcov 😀 😀 😀 a s profesormi sa uz tiez poznam, tak vedia, co mozu odo mna ocakavat... 🙂

sisa.b
17. aug 2010

holky, kde zistim, kedy mame zapis? 😕

petrahy
17. aug 2010

sisa my to máme na stránke školy 😉 info pre študentov

jalao
17. aug 2010

@sisa.b aj my to mame na stranke fakulty vyvesene...uz hadam 3 tyzdne a dokonca aj rozvrh 😝 😝 Preto sme z toho take vykulene z tych vyucbovych blokov..no s tymi prednaskami, ja viem, ze prednasky su prospesne...ale minut si 10 dni dovolenky na prednasky a dalsich neviem kolko 5-6 na skusky, to je kamikadze..Takze na prednaskach sa budeme musiet nejako len prestriedat 🙄 🙄
Dievcata - VSETKY - nepoznate niektora nejake vhodne a cenovo prijatelne ubytko v lokalite Presov??? ☹ ☹

lenuska20
17. aug 2010

my to máme tiež na stránke školy, zápis máme 14-teho a začíname 20-teho ... rýchlo to leto prebehlo, ked už škola o chvílu začne..

petrahy
18. aug 2010

to len my máme tak divne že zápis 30.8 a škola až 11.10 ????? 🤐

janka46
18. aug 2010

@jalao vdaka za opýtynie, Dianka sa teší z nás všetkých najviac 😵 bude mat vytúženú setričku, ja to beriem skor tak realisticky...teda hlavne , ked si predstavím co ma čaká....skolu zacíname tento rok neskor, koniec oktob. -november....no a to mam zrovna termín porodu...takze neviem-neviem ako budem studovať 😕 😨 😨 🤐 😝

maruschka
18. aug 2010

janka, tak to bude dievčatko..jééj, tak budeš mať doma dve malé princezničky 😵 😵 😵 😵

petrahy, to je úplne normálne, že zápis je v auguste a začína sa neskoro..O to neskôr skončíte semestre - jediná nevýhoda.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Aj nám to tak urobili v tretiaku..a potom sme mali čo robiť, aby sme sa nezbláznili - skúška na skúške.. 😒

jalao, je to hrozné, viem, čím prechádzaš..nám to tiež pekne zavarili a psychicky nás deptali celý zimný semester - škola bude/nebude..budeme mať štátnice/nebudeme mať štátnice..Horšie je, že ty to máš už čierne na bielom, že budeš cestovať..Ono to chce spísať petíciu a protestovať, protestovať, protestovať..Aj u nás sa podpisovali listiny a išlo sa do BA..Neviem, ako by som to vyriešila ja, ale určite by mi to bolo ľúto, niekde znova začínať..A to ubytko..skús nejaké inzeráty pre študákov - na ich stránkach-intráky, priváty, atď...Neboj sa, ono to vždy vyzerá úplne krízovo a infarktovo, ale potom sa to nejako utrasie a vyrieši.. 😉 😉 😉 😉

http://www.podnajomplus.sk/

jalao, toto je link, kde študáci hľadajú podnájom... 😉

petrahy
18. aug 2010

jalao ja by som skusila najst niekoho aj tu na koňovi normalne vojst do temy ak tu maju prešovčanky a opytat sa tam ja som si tak zistovala podrobnosti okolo nemocnice v Novych Zamkoch 😉 a baby boli mile a nejedna mi poslala IP dobrych dusi je vsade vela 😉