Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

sisa.b
23. jún 2010

@ludka_r to je ten lepsi pripad. ja ich nemozem nechat samych, lebo sa mi pozabijaju, co sa tak mlatia 😝

maruschka
23. jún 2010

ludka, dadulaa nám dala vedieť, že sa maličký narodil a že ste obaja v poriadku..Tak sme sa potešili 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sisa, paráda, tak to už máš poslednú skúšku za sebou ??Inak gratulujem...A s tým bitím, naše baby sa bijú horšie ako chalani.. 😀 😀 😀 😀 😀 Takže z nášho bytu sa sem-tam ozývajú hrozné pazvuky.. 😀 😀 😀

sisa.b
23. jún 2010

maruschka, este mam o tyzden jednu - programovanie. tiez nic pre mna 😝 ale to uz nejak dotiahnem. tesim sa na prazdniny, ked nebudem musiet tolko hlavicku namahat 😀

aj od nas idu rozne pazvuky 😀 😅 a to samozrejme vadi mojim svokrovcom aj svagrovi, preto po nich vzdy hukaju 🙄 ich synovia sa totiz medzi sebou nebili 😒 nechapem, ako sa moze niekto dat tak jednoducho vytocit detmi.moj syn je hlucny odmalicka, akoby si fakt, ze bol najmensi, vynahradzal hlucnostou 😅 aj s najmladsou, ked sa hra, tak to je kriku a vyskania, ze to vsetci susedia pocuju. no ja som akurat rada, ze sa s nou zahra, takze to nejak extra neriesim

petrahy
24. jún 2010

my sme tiež hlučná rodinka ale našťastie z mužovej strany takže ked sa u svokry stretneme tak sa divím aké sú ich deti hlučné a dohromady no škodda rečí 😀 potom prídem domov a aký klud a to im stále nadávam že hučia
tým čo ich čakajú ešte skúšky držím palce aj mojim spolužiakom polovica ešte nemá túto poslednú skúšku aká som rada že to mám za sebou už len občas niekdo zavolá a pýta sa ako som to zvládla a ja veru aani sama neviem ale asi vdaka podpore tu na konikovi 😉

tatolu
24. jún 2010

Ahojte 😉 Som ja normálna? Dnes som sa flákala po škole a tešila sa, že mám už iba jednu opravnú skúšku, na ktorú sa začnem opäť pripravovať až v auguste 😀 Pokecala som si s profákom, pri ktorom som skúšku musela aj prenášať a proste pobudla som tam taaaaaaaaaaaaaaaak dlho a taaaaaaaaaaaak mi tam bolo dobre 😉
Asi sa zamestnám v školstve 😀

maruschka
24. jún 2010

tatolu, tak to je jasná diagnóza, ty musíš ísť do školstva.. 😉 😉 😉 😉 😉 Takých nadšencov treba viac, ako tých otrávených prednášajúcich, ktorých to nebaví a otrávia ešte aj študentov.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tatolu
24. jún 2010

Marusch, takže vravíš, že to doplnkové pedagogické minimum využijem 😉 😀 😀 😀

maruschka
24. jún 2010

tatolu, na 100%...možno by si potom raz učila aj svojich drobcov v škole, nie je to parádna predstava?? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

amaca
24. jún 2010

Ahojte, mamicky studentky prosim poradte.
Moj maly ma teraz 4 mesiace, od septembra by som mala nastupit opat do skoly, chcem si dorobit Mgr. ale bojim sa ako to vsetko zvladneme. Je na mna strasne naviazany a este ho aj kojim. Cize su dve moznosti. Manzel bude s nim chodit so mnou do skoly alebo ich necham sama doma a mliecko budem odstriekavat. Ako ste to riesili vy? Neviem si velmi predstavit, ze pocas prednasky odidem, aby som maleho nakojila. Ktovie ci budu mat docenti pochopenie.
Dakujem za akykolvek tip.

juliagregor
24. jún 2010

ahojte,
tatolu nie je nad dobré vzťahy 😉

včera som spravila poslednú skušku a mám ukončený posledný semester, sa teším a už len diplomka a štátnice...

@amaca ja som odchádzala od dvojičiek a pred časom aj od staršieho syna, odstriekavala som im mliečko ale neskôr vedeli papať aj moje mlieko ale aj Sunar, tak ked som nebola doma, manžel ich nakrmil väčšinou sunarom, boil sýtejší a nekričali tolko ...určite zvládnete a nájdete si systém, ktorý vám bude vyhovovať 😉 , najprv som chcela prerušiť, hlavne pri dvojkách a som rada, že som to nespravila, lepšie sa učí pri menších deťoch, teda aspoň mne...
počas školy som porodila tri deti, dúfam, že sa na nich niečo nalepilo a budú mudri ako mamina 😀 😝

amaca
24. jún 2010

Juliagregor dakujem za povzbudenie, klobuk dole, zvladnut tri deti pocas skoly. Super.
Este sa chcem spytat, ci nahodou niektora nestudujete dialkovo na Trnavskej univerzite, Pedagogickej fakulte.

tatolu
24. jún 2010

Amaca, teraz sa nestresuj, ešte máš minimálne 2 - 3 mesiace, dovtedy malý môže byť odstavný od mliečka, alebo už nebude na Teba až tak naviazaný, alebo prednášajúci pochopia, keď sa s nimi osobne porozprávaš, alebo sa nájde iné riešenie - teraz si užívaj chvíle s ním 😉

emily3
24. jún 2010

@amaca ahojko..mala som tri deti pocas skoly...ked som zacinala studovat som mala rok a pol rocnu dceru...povedali sme si ze dalsie dieta po skole...dalsie dieta prislo na zaciatku druheho rocnika...to som cestovala do skoly z Bratislavy do Levoce....maly sa narodil v septembri..na prednasky som nechodila a potom sme urobili vyjazd cela rodina na vychod tri krat a porobila som vsetky skusky....v letnom semestri som chodila na otocku..mala som tu vyhodu ze aj sestra mala babatko, takze kojila mojho maleho kym som sa vratila domov....maly to prezil, a ja tiez...
a ked som koncila skolu ( stvorrocne ) som cakala dalsie dieta...a prihlasila som sa na dalsi odbor ale uz v Blave blizko domu.....maly sa narodil v prvom rocniku v januari...skusky som sa snazila porobit este pred porodom....a v dalsom semestri som chodila len na chvilku do skoly .....a stvrte dieta sa mi narodilo v tretom rocniku..v auguste...a teraz som koncila uspesne Bc.
moja rada? ak je manzel ochotny ist s tebou mas to skvele, neviem ci studujes denne alebo externe, ale urcite sa da snimi dohodnut ze mas male dieta , aby si tam nemusela sediet cely cas....ak su ludsky urcite ti vyjdu v ustrety...a maly bude mat v septembri 6 mesiacov, zacne papat aj nieco ine a pit aj nieco ine a budes slobodnejsia..
vela zdaru pri studovani, hlavne velku podporu u manzela a rodicov.....a zvladnes to 😉

tatolu
24. jún 2010

Amaca ja študujem iba doplnkové štúdium pedagogického minima ale cez UMB Banská Bystrica 😔 . Neviem, že by tu bola niektorá, ktor študuje pedagogiku 😉

tatolu
24. jún 2010

Hihi takže sme sa ohlásili všetky, čo tu máme veľa detí a všetky sme mali počas štúdia 😀 😀 😀
Mne sa prvé narodilo v 1. ročníku, dvojičky v 2. ročníku a do 3tieho ročníka som sa teda bála aj nastúpiť 😉 . Každý nový semester ma spolužiaci privítajú s otázkou: A Ty nie si tehotná? 😀 😀 😀

juliagregor
24. jún 2010

@tatolu aj teba ?
môj prvý syn, narodil sa v druhom ročníku a spolužiaci ho volali Zuzka a aj doteraz ho tak volaju a on sa na to hnevá ...
a čestne priznávam, že mi vtedy bruško pomohlo pri jednej ťažkej skúške (nosníky a mosty 😝 )
a dvojky som čakala v prestávke, čiže boli 3 mesační, ked som išla na inžinierske študium a znova sa priznám, vždy som sa tešila na sobotu, že si oddýchnem 😀 a nevynechala som ani jednu prednášku 🙂

emily3
24. jún 2010

aj ja som brala skolu ako relax od rodiny a domaceho kolotoca 😉 ..teraz v sobotu sa stretavame a oslavujeme ukoncenie skoly, tesim sa, beriem so sebou len Lucku, tak snad si oddychnem....

tatolu
24. jún 2010

Ja sa priznám, že niektoré prednášky som vynechala, ale hlavné cviká - chodenie po hore, mi profáci neodpustili 😀 Ešte aj psa som profákovi cez plot podávala do obory, chlapi sa ho akosi báli a ja teda psi naozaj môžem 😉 a keď sme strieľali z pušiek, tak som sa nevedela dočkať, kedy dorazím domov, lebo vtedy som už dvojky mala a práve sa mi fajne spustilo mlieko 😝 😀
No budeme mať na čo spomínať 😅

silvulienka
25. jún 2010

Amaca, ja študujem na TU na Pedagog.fakulte odbor Predškolská a elementárna pedagogika - externe.
Blahoželám všetkým Bc. , mňa to čaká o rok.
Prajem príjemné prázdniny!

amaca
25. jún 2010

@silvulienka poprosim ta o par info, ako casto chodite na prednasky? Baziruju docenti na ucasti na prednaskach? Davaju vam k dispozicii materialy na ucenie alebo musite zhanat skripta a knihy? A co skusky? Byvaju vacsinou pisomne alebo ustne? Vyzaduju od vas seminarne prace? Dakujem

silvulienka
25. jún 2010

Na prednasky sme v prvom rocniku chodili takmer kazdu sobotu. V druhom rocniku je toho uz trochu menej ale boli tam aj dake piatky.
Docentom je vo vacsine pripadov jedno ci si pritomna na prednaske. Prezencka sa robi ale neprikladaju jej ziadnu velku dolezitost.
Co sa tyka zhanania materialov na studium, tak to je tak pol na pol. Niektori poskytnu material, ini iba nadiktuju zoznam knih.
Skusky su vacsinou pisomne. Alebo kombinovane - seminarka+skuska, seminarka +skuska+ustna skuska, alebo iba vypracovanie dakej prace. Je na vyucujucom aku formu skusky si zvoli. Bolo dost takych skusok ktorych sucastou bolo vypracovanie praxe, uloh (mat.) alebo seminarky.
Co sa chystas studovat?

amaca
25. jún 2010

@silvulienka
prijimacky som robila len teraz v stredu na mgr. studium socialna pedagogika a vychovavatelstvo. vysledky testu sice uz vieme, ale beru do uvahy aj studijny priemer za bakalarske studium, co som prekvapena. A nie vsetci dolozili potvrdenie o studijnom priemere, takze musime cakat asi do polovice jula na konecne vysledky o prijati alebo neprijati.
Vyberam si z dvoch skol. na trnavskej sa plati 900eur na cely rok, chodi sa pomerne casto na prednasky.
Potom je tu druha moznost. Univerzita Komenskeho v Prahe ma vysunute pracovisko v Starom Hrozenkove, co je asi 15km od mojho bydliska, do skoly sa ide na dva vikendy za semester, ale....skolne na cely rok 1600eur. takze zvazujem a stale sa neviem rozhodnut, urcite by som brala lacnejsiu variantu, ale vzhladom na to, ze mam 4mesacneho syna, sa bojim ako to zvladneme.

silvulienka
25. jún 2010

Tak ta ciaska by aj u nas dost rozhodovala.
Dievcata tu spominaju, ze sa lepsie studuje s mensim dietatkom, ale o tom ja nic neviem, moji su predslen uz trochu odrasteni. Ak ti ma kto pomoct a mas podporu doma, tak zvladnut sa da vsetko.
Drzim ti palce aj pri rozhodovani aj v dalsom studiu.

amaca
25. jún 2010

@silvulienka dakujem za info

ludka_r
25. jún 2010

Jejda, mňa teda vôbec nenapadlo, že by Vám mohla dať Dadula vedieť o Riškovi. 😀 Nevadí.
Amaca, tento problém trápi aj mňa. Ja mávam prednášky tak, že som v škole celý týždeň, od rána do večera, a potom pol roka nič. Ja to asi vyriešim tak, že bude so mnou chodiť môj muž, aj s oboma deťmi. On bude síce poriadne nadávať, ale snáď to dajako bude.
Držím prsty, aby to vyšlo, dajako to predsa len zvládnete. 😉

janka46
26. jún 2010

Ahojte, tak citam, ze nebudem sama chodit do skolicky s babetkom...tiez si to neviem este vobec predstavit v realite 😕 ale mm som uz uporoznila, ze nech zacne setrit dovolenku a bude asi musiet chodit so mnou....na skusky urcite...tiez to mam do skoly 70km 😝

lenkove
26. jún 2010

babule, ahojte 🙂
ja v pondelok dávam zviazať prácu, je tam ešte veľa chýb a mne sa taááák nechce opravovať to 🤐
mm s malou u svokry a chýbajú mi,najmä malá 😔 . to vnímam ako najťažšie na štúdiu.. že obetujem čas, energiu a dobrú náladu niečomu, o čom neviem či má zmysel (štúdium)... na úkor niečoho o čom viem, že zmysel má (moja dcérka a vzťah s manželom 😕 ).. ale pssssst a idem nanášať korektúry 😀 😀

maruschka
26. jún 2010

lenkove ahoj a pripoj sa k nám 😵 😵 😵 😵 😵 O tom, ako deti chýbajú mi nemusíš ani hovoriť..Ja som si prvú prednášku odslzila-malá mala rok, staršia 5..A celé tri roky raz u jednej, raz u druhej babky-občas u tretej prababky..Neznášala som, keď sme ich v sobotu ráno museli budiť o 6,00, keď sme ich cez zimu vozili a vonku bola fujavica...No toto boli traumatické zážitky-ale asi hlavne pre nás rodičov 😒 😒 😒 😒 Ešte to budú musieť dva roky vydržať-necelé 😅 😅 😅 😅 😅 Ale už sme sa tak naučili fungovať, decká sú už väčšie, tak to vedia pochopiť.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

janka, to zvládneš-ty aj bábätko..Keď si tak premietneš tie naše tri roky, ubehli ako voda, drobci nám vyrástli na veľké slečny,,tak ten rok a pol to už nejako vydržíme..A ešte si v pohode užiješ polovicu materskej .. 😵 😵 😵 😵 😵

lenkove
26. jún 2010

Maruschka
ďakujem 🙂 škoda, že som vás našla až teraz, keď už vlastne končím 😔 😔
ale aspoň vám budem dodávať energiu 😵 ak teda dopíšem, odovzdám a obhájim 🤐 🤐 😀 lebo som pri korekciách prišla na to, že som zle pochopila jeden článok, čo mohol mojej práci výrazne pomôcť.. tak teraz dopisujem a 🙄 🙄 tak
držme si palce, my ženy predsa zvládneme veľa 😵 😵
aj keď dnes v noci budem prvú noc bez maličkej, kvôli tej "chybe" nejdem za nimi k svokrovcom 😢 😢 neviem ako prežijem, asi pracovným zápalom 🤐 😨

tatolu
26. jún 2010

Leni veľa síl pri dorábaní 😉
Ja som cez niektoré skúškové obdobia deti odložila k mojej maminke, keďže sa stalo, že keď prišla k nám, tak som sa učila tiež minimálne, lebo po večeroch sme sa rozprávali a cez deň sme okolo detí behali obe 😒 . Máš pravdu, to obdobie bez detí je vtedy také nijaké 😔, síce sa učím viac cez deň, ale aj tak je tu smutno 😢
Držím palce, isto to dotiahneš do zdárneho konca 😉