Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

petrahy
1. sep 2010

ahojte a dakujem manžel sa rozhodol, že by malého mal na starosti on a ja by som nastúpila len neviem či mi vyhovejú kvôli škole sú to predsa len dva týždne. Rozmýšlam, že ak by malý začal do škôlky chodiť v blízkosti manželovej roboty či ho tam už nenechať na celý rok. Manžel robí asi 15km od nás takže by malý nebol s detmi z našej dediny. Ja sa fakt neviem rozhodnúť.

majka35
1. sep 2010

ahojte, tak mne s tou žiadosťou o predĺženie skúškového obdobia dekan nevyhovel a pritom sama jeho pravá ruka, matematikárka, mi poradila, nech ju napíšem, že dekan je takým veciam ako rodičovstvo a materstvo naklonený ... tak som napísala a na to mi zavolali, že takým žiadostiam oni nevyhovejú, nakoľko ešte nikdy takéto niečo nevideli, takže mám dilemu, či skončiť úplne, alebo si zopakovať ročník

petrahy
1. sep 2010

majka tak to je smutné 😔 a kolko ti chýba skúšok? Ak Ťa škola bavila a myslíš, že v živote ju budeš potrebovať tak je škoda nechať ju tak. Ale to musíš zvážiť sama. Ja mám teraz obavy, že zamestnávateľ mi nedá tolko volna kolko budem potrebovať na prednášky a veru myslím že školu budem potrebovať. takže ja neviem či nebudem mať dilemu škola alebo robota. Aj ked mi tvrdili že vyhoveju teraz sa tvaria že to bude asi problem. Popritom mám kolegyňu spolužiačku a tá si musí vždy zobrať dovolenku a je ked nastúpim tak nemám nárok. Ale aby som nastúpila to chcú.

sisa.b
2. sep 2010

ahojte dievcata 🙂

tak tu to zije aj cez prazdniny, po prazdninach este viac, vsak? 😀 my zaciname 20. septembra, v pondelok mame akurat zapis. ja stale nemam po svadbe vybavene nove papiere 😅 takze ma cakaju obehavacky po uradoch 😝
do skoly sa tesim z titulu, ze budem mat zas soboty pre seba 😵 a uz je to tam o inom, ked nas ostala necela tretina. akurat tie predmety uz mame zamerane na nasu specializaciu 🙄 🙄 🙄

@majka35 a v ktorom rocniku si? drzim palce, nech to dobre dopadne. fakt divne, ze ti nepovolili ani ked sa ti narodilo male babatko 😒

grettka
2. sep 2010

jeejda, dievcata... taketo smutne spravy.... majka....skoda toho, teraz mas sice prioritu male deticky, ale skus si to zvazit.. co takto prerusit na rok skolu? a opakovat az potom? mas to tazke, najma ked v skole nevyjdu v ustrety...no drzim palce, nech sa uz rozhodnes akokolvek 🙂

petrahy, no to fakt nie je situacia na zavidenie... takyto zamestnavatelia by si zasluzilli po usoch dostat a poriadne...vrr 😠
inak, citam, ze riesit aj skolku, no ked sa malemu bude pacit, tak uz ho tam aj nechaj cely rok... lepsie menit skolku po roku, nez po pol, aby si zase na nove nemusel zvykat...

ja mam zapis o tyzden, dostaneme dalsie infosky... 🙂

josie3331
2. sep 2010

@monkula ahoj ja studujem prekladatelstvo, prave zacinam 2.rocnik

juuj baby, od pondelka do skoly, absolutne sa mi tam nechce 😅

slavuska30
2. sep 2010

..ahojte, mne zas začinaju prednášky 18.10. v Modre a to ja budem akurat v pôrodnici.. 😅 , tak neviem, ako to bude s tou školou... 😒 😒 😒

sisa.b
2. sep 2010

@josie3331 neviem, ci ti prisla IP - ziadala som ta o vstup do sukromnej temy 🙂

sisa.b
2. sep 2010

@slavuska30 neboj, zvladnes skolu aj s drobcekom 🙂 ako dlho este budes studovat?

josie3331
2. sep 2010

sisa uz si tam

slavuska30
3. sep 2010

@sisa.b diky...ešte mi chýba 2r..len dôfam, že to nebude problem, ked tam nebudem cely prednaškovy blok prvy, na druhy uz dojdem v pohode...no uvidim.. 😒 😒 😒

sisa.b
3. sep 2010

@slavuska30 prednasky vedia dost pomoct, ale tak ked nebude tento semester s Ackami, ale s Dckami a Eckami, tak to bude v pohode, nie? 😉

janka_a
3. sep 2010

ahojte,, prosim vas studujete tu niektora nieco co je spolocne s historiou/dejepisom??..

petrahy
4. sep 2010

ahojte takze v robote som bola zaniest papier ze od prveho nastupim, v skolke bude rodicko tento mesiac, ale uz vedia ze nastupime a potvrdenie od lekara uz mame doma, len ja som z toho akosik mimo necakala som ze to bude tak rychlo a som zvedava ci mi v praci nakoniec vyhoveju. Od 11.10 začínaju prednasky az do soboty a potom zase v novembri. No uvidim a dam vam vediet ked budem mat sluzby napisane cierne na bielom. A myslim ze tento semester bude aj mne stacit pismenko hociake len nech nie su dve 🤐

slavuska30
4. sep 2010

@sisa.b ..no ved jasne, o to nejde o znamky...xixix

adetka
4. sep 2010

dievcata... vidim, ze sa pripravujete na semester 🙂 .. drzim palce a davajte si pozor na zapisy znamok... jednej nasej externistke anulovalib statnice, lebo stratila svoje vykazy o studiu.... aj ked mala vsetko zapisane v informacnom systeme... 😖 ... teraz musi zaplatit za neukoncenie studia v riadnom case... dat si vsetko zapisat nanovo... a este raz absolvovat statnice 😠
mna caka pisanie dizertacky (do konca juna)... zodve konferencie a prednasanie...

juliagregor
4. sep 2010

@adetka to vážne? asi by ma piclo...ved AIS by mal byť smerodajný..chúda dievča ☹

grettka
4. sep 2010

adetka, ako ta studentka mohla stratiti vykazy o studiu, myslis index? 😕 oj to nie je dobre 😖 ....my podpisujeme tzv. protokol o studiu na kazdy akademicky rok, jeden exemplar ide na studijne do nasej osobnej zlozky a druha kopia nam, zaroven to, co je v indexe nam podpisuju a opeciatkuju na studijnom, a na konci kazdeho akademickeho roka nam kontroluju, ci su vsetky znamky zapisane v indexe, my si musime kontrolovat AIS a obhanat znamky ak tam nie su...toto fakt nie je zavidenia hodna situacia.. hlavne to, ze teraz musi platit a opakovat...

a drzim palce k pisaniu dizertacky 🙂 nech to pekne "odsejpa", ...inak kolgyna teraz mala PhD. obhajoby skusku, chuda, tak sa vystresovala, ale nakonic to dopadlo dobre... 🙂

sisa.b
4. sep 2010

baby, mne chybaju dve pismenka v indexe ☹ nestraste ma, nechcela by som to opakovat...

petrahy
5. sep 2010

sisa.b u nás pred zápisom bolo na nete oznámenie, že ak si nestihneme do zápisu dať známky v indexe do poriadku tak neprejdeme do dalsieho rocnika. Na zapise sme potom podpisovali a kontrolovali podla indexu papier kde sme mali znamky a priemer a podpisovali sme to. Ja mam v indexe jednu znamku napisanu s blbym datumom skusku som mala 17.6 a mam tam napisany novembrovy datum takze akokeby som ju mala este robit.

juliagregor
5. sep 2010

@sisa.b tuším v pondelok máte zápis ?, aj ked nemáš zapísané, odovzdáš index na študijnom, oni ti ho skontrolujú a tie nezapísané známky ti dam dopíšu ceruzkou, ak sa ti dá obehni si to zajtra, ak tam profáci nebudú, tak nevadí..počas semestra stihneš...Kováčová na študijnom je normálna .... 😉
aj ja tam musím ísť, lebo zase máme nejaké dezinformácie 😠

loliqk
5. sep 2010

Ahojte maminy 🙂
Chcela by som sa opytat ci by ste mi nevedeli poradit ako mam napisat ziadost o individualne studium? a ake doklady mam prilozit k zaidosti ak som na materskej aby mi individualne studium uznali ? v utorok mam zapis tak drzte prsty a budem vsetkym vdacna za kazdu infosku 😉

sisa.b
5. sep 2010

@juliagregor dakujem. dufam teda, ze pojdem dalej 😔

janka46
5. sep 2010

@slavuska30 Vitaj medzi nami a pripájam sa k tebe, lebo mne vychádza termín pôrodu tiež rovnako so školou 🤐 a dokonca neviem ci stihnem aj zápis, lebo tento rok začíname neskor 😝 .......
@petrahy neboj ono sa to utrasie, ak budes robiť na služby a dokonca tam máš kolegynu spolužiačku, tak sa nejak na prednáškach prinajhoršom vystriedate...., ale u nás to bežne fičalo, že baby kolegyne si služby povymienali aj cez školu a nemuseli cerpať dovolenku....Držím ti palce!

alexis13
5. sep 2010

ahojte studentky =D.....ja sa stanem maminou vo februari a kedze ma prijali na Ing. stupen bojim sa ci to budem zvladat.....prvy semester mi vychádza tak ze skusky a sup porod ak teda pojde vsetko ako ma...len potom neviem co s druhym semestrom....externe nechcem ist nakolko je to dost drahe tak uvazujem o individualnom studiu ..da sa to zvladnut? a ci je to narocne na vybavenie ochota a tak...studujete tak niektora s malym miminkom? dakujem

alexis13
5. sep 2010

@kika86 ahoj...studujes v nitre? lebo technologiu potravin som mala aj ja na výber do druheho stupna...ale nakolko som studovala bezpecnost a kontrolu potravin a akreditovali nam aj Ing.stupen pokracujem v tomto programe...to teda mame aj predmety nejake spolocne ci nie?

adetka
5. sep 2010

@juliagregor ... aj mna to mrzi ... ale znemky sa musia evidovat dvojmo ... kvoli kontrole... na vykaze sa da falsovat ... pripadne v AISe sa mozu pomylit ... a taak ...

@grettka ... dakujem ... a snad bude odsypat ... uz teraz pocitujem obcas neskutocny stres (traja oponenti, dvaja z inej skoly 😅 ) a najradsej by som na nic ine ako na dizertacku nemyslela... ale neda sa ... a gratulujem kolegynke ... 🙂

juliagregor
5. sep 2010

@alexis13 Aak by si potrebovala ISO 22000 mám v el. podobe , neštudovala som bezpečnosť potravíyn, ale mám z toho bakalárku

juliagregor
5. sep 2010

😀 dobré slovo som vymyslela, sorry za preklep, ale píšem s dvomi deťmi na kolenách a dočahujem na klávesnicu 😅

juliagregor
5. sep 2010

@adetka aj tak by som sa nedala 😠 , ved záznamy školy majú byť smerodajné a index je len papier pre študenta...každý profesor musí mať záznamy o vykonanej skúške...ved kolkokrát sa stalo, že náhle profesor náhle zomrel a nebol toho kto by bol známku zapísal, ale dokladysa našli a zapisoval vedúci katedry alebo dekan..
ale to je asi na dlhšiu debatu...
prajem Ti nech dizertačka dobre dopadne a hlavne, nech sa píše skoro sama 🙂 , to som nevedela, že musia byť 3 oponenti