Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

zoya1
21. jan 2008

verulka tak ja skutočne začínam. Práve som si posťahovala všelijaké zborníky a idem makať. Tak drž palce. Pá

zuzidr
21. jan 2008

zoya moja téma je:transformácia detských domovov na domovy rodinného typu 😀 tuto tému som si vybrala lebo ma zaujala,ale nevedela som že o tom niesu žiadne info.pár vecí mám z netu,ale malo,literatúru žiadnu a tak....a do piatku táááák málo času 😀

verulka
21. jan 2008

zoya, drzim palce, ja mam materialov uz plnu kopu, len ich dat dokopy, aby to malo hlavu a patu 😉 tak to snad uz zvladnem 😉
zuzidr, krasna tema, aj si skusala oslovit nejaky DD na spolupracu? oni by ti mohli vyjst v ustrety..

zuzidr
21. jan 2008

verulka ano,práve v jednej dedine pri nás je DD,ale bol stavaný priamo ako rodinný detský domov,zatial čerpám info odtial,dúfam,že to neva,ale aj tak mám málo materiálov,neviem či to obkecám tolko 😀

janka46
21. jan 2008

Sonoga,no pekne,si macherka tedda dobra inspiracia,mne to vzdy pomoze,ked vidim,ze kolke sikovne mamicky to zvladaju s detickami aj skolou....vid Verulka a ine!!!!!!

maruschka
21. jan 2008

zuzidr,ja mám literatúru pred rokom 2000-síce nám povedala,že máme mať novšiu,ale bohužiaľ,taká sa zohnať nikde nedá,len brožúrky a tie v knižnici nenájdeš 😒 ..Ja mám tiež detský domov-Každé dieťa potrebuje rodinu-tak mám adopciu,výchovu,rodinu,pestúnstvo.....Veľa vecí mám z netu a hlavne z Návratu,Úsmev ako dar,rôzne konferencie a samozrejme Zákon.....Ale to mám iba nazhromaždené materiály,osnovy a ešte som to nezačala písať..Ale dobrá správa je,že odovzdávame až 9.2...Hurá,takže mám šancu to stihnúť... 🙂

A už si mala filozofiu?Ako si dopadla?Ja asi biedne..učila som sa ako blázon,ale tým otázkam som nechápala 😖 -a si väčšina ľudí,čo tam sedela na skúške-všetci nadávali,ale čo už...počkám si na výsledky a čo už horšie ako opravák ma môže postretnúť?! 😀 😀 😀

lidka619
21. jan 2008

ahojte hviezdy - ja mám v piatok skúsku z práva, sedím nad tým, ale mi to vôbec nejde do hlavy, no uvidím, ako to zas dopadne 😖

komisakpd
21. jan 2008

baby drzte mi palce..yajtra mam dizertacnu skusku 😖

zoya1
21. jan 2008

komisakpd: Držím všetky palce koľko mám.
Téma mojej diplomovky: "Výchova dieťaťa v sociálne znevýhodnenom prostredí rodiny". Dúfam, že to nejak zvládnem. Inak držím palce všetkým, ktorých skúšky ešte čakajú.

zuzidr
21. jan 2008

ahoj maruschka:tak ja literatúru nemám žiadnu a tiež v podstate čerpám len z tých stránok čo si naísala ty 😀 ja ju odovzdávam teraz v sobotu a nemám ani slovo... 😀 😀 ale zajtra už začínam 😀

a filozofia?neriešim to,to bola taká haluz že až 😠 len ma hnevá,že jej trvá mesiac opraviť testy 😠

weroni
22. jan 2008

verulka: dakujem 🙂

komisakpd: drzime palce ako si dopadla? 🙂

janka46
22. jan 2008

Zuzidr,Maruschaka ja som pracu odovzadala,vobec neviem na aku znamku,ale medzi FX som nebola,tak som stastna,zbuchana bola hrozne narychlo a mala som velke stersy ci mi to neda prerobit.....tak drzkam palce u nas to dopadlo dost zle s hodnotenim prac 😖

martinalip
28. jan 2008

je tu nejaka mamina, ktora studuje na vysokej skole sv.Alzbety v Ba? odbor laboratorne a vysetrovacie metody? pripadne socialnu pracu?
neviete ako je to tento rok ? myslim s prihlaskami do kedy si ju treba podat, prijmacky atd?
na ich straneke nemaju este nic pisane dakujem 🙂

kukuca
29. jan 2008

Chhtěla bych se zeptat jak vypadá váš den ve zkouškovém období s miminkem?

ikuska26
29. jan 2008

ahoj holky, tak ja sa idem pridat, ...v lete idem skusit znovu prijimacky na vysku, tentoraaz na CZU - PEF - a este predtym skusim pripravny kurz na matiku radsej....mam obavy ze sa nestihnem pri malom ani pripravit, to je maly certik, ale velmi chcem, no.... ☹

maruschka
29. jan 2008

martinalip,pozri sa na našu ofistránku www.vssvalzbety.sk tam vždy zverejnia,kedy treba podať prihlášky...Minulý rok to bolo od marca do konca mája....A tuší 8.6 sme si boli zapísať indexy... 🙂

kukuca,môj deň vyzerá asi takto-celý deň makám okolo babuliek,starám sa o domácnosť-všetko ako má byť a keď príde 23,00 tak sa začíname aj s manželom učiť-on tak po pol hodine zaspí a ja sa učím tak do 3,00 rána....Samozrejme fungujeme na energetických nápojoch a litroch silnej kávy...A prečo až od 23,00?Pretože jednoducho naše detičky skôr nezaspia ako o 21,00,manžel chodí domov z práce okolo20,00 a pokiaľ preberieme pár vecí pri káve,tak príde tá hodinka,kedy sa dostaneme k učeniu 😀 😅 😅

zoya1
29. jan 2008

kukuca - podobne ako spomína maruschka. Učím sa po nociach. Moje deti síce spia už od 20,00 ale mne to nejak lepšie páli, keď je už v celom paneláku ticho a nič ma neruší. Inak k naučeniu na jednu skúšku spotrebujem asi 5 l kávy a balíčiek cigariet (fuj), ale nejak mi lepšie páli keď si medzi učivom výjdem na balkón s kávičkou a cigaretkou v ruke - lepšie sa mi to v tej hlave uleží. A možno ako hovorí môj manžel -si to iba namýšľam. 😀

verulka
29. jan 2008

baby, no ja teraz nepijem kavu ani energeticke napoje a o nikot. vyrobkoch mozem len snivat...netusim ako to zvladnem pred statkami 😀 ale snad to ustojim...Moj den pocas skuskoveho vyzera tak ako ine dni, az nato, ze vyrazne menej upratujem a som kapanek nervoznejsia- ale to uz moje deti vedia kolka bije a sami seba upozornuju- bacha maminka ma skusku, je nervozna 😅 ucim sa od tej 9-10vecer dokedy vydrzim...teraz ked som tehotna, tak ponocujem max do tej 2...Deti sice vtedy nespia, ale ja sa zavrem do kuchyne aich vecerne vymyslanie sa ma netyka 😉
zoya, mna zase balkon s cigou a kavou prebral 😉

kukuca
29. jan 2008

Téééda,tak to vás obdivuju, klobouk dolů!Sice dítě ještě nemám,ale myslím si že kdybych zůstala večer v tichu u učení,tak po té celodenní námaze s dětma a domácností bych se ráno probudila s hlavou na stole 😀 Nedokážu si to představit..Původně jsem si představovala že bych moje dítko ,,půjčila,, na dvě hodiny odpoledne manželovu, strašně o tom teď mluví že se na to těší 🙂 a taky chodí ve 3 odpol. z práce.
NO kdybych otěhotněla teď, tak mě s novorozenětem čekají ,,jen,, lednový zkoušky a státnice , v podstatě ten největší záhul 😒

lidka619
29. jan 2008

babulky, dnes som zvládla ďalšiu skúšku - mám to za B 🙂 , už len poslednú 8.2 a mám to v suchu 🙂 🙂 🙂 , júj ale som šťastná 😵

zoya1
29. jan 2008

lidka gratulujeme!

andulkaavetrelec
29. jan 2008

čus, tak já jsem v lednu poslala diplomku, v květnu jdu na státnice, čtu a čtu, moc toho nenačtu, kojím vždycky půl hodiny, malej si to užívá a já mohu při tom číst, nebo až pak večer od jedenácti-chodí spát takhle pozdě a vstáváme v 9
a to mám ještě dělat jednu zkoušku a psát jednu práci 😒
studuju češtinu na FFUK v Praze

babie
29. jan 2008

ahojky holky chci se zeptat studujete nekdo pravnickou fakultu UK?

lasenka
3. feb 2008

lidka - tak to je super, ty si ale sikulka 😉
mna cakaju este 3 skusky a potom statnice... taaaaaak sa mi nechce co i len pomysliet na to ucenie... a to bude stale teplejsie a teplejsie 😔

janka46
3. feb 2008

martinalip ja chodim na sv.alzbety do Ba a ako pisala Maruschka sleduj ich stranku....zatial nemam nijake info ako to bude tento rok s primackami......

Lidka graulujem!!!!!

lidka619
3. feb 2008

babulky, ďakujem 😵 😵 😵
- ešte zvládnuť v piatok poslednú v tomto semestri, a hor sa na prednášky, ktoré nám začínajú hneď po skúške 😖 , no ale čo už - musíme vydržať - a to aj vďaka vám, lebo mám vo vás veľkú oporu 😉

verulka
4. feb 2008

cafte, lidka gratulujem...ja som sa poctivo zacala ucit nastatky a mam osnovu diplomovky 😎 uz viem ako to dam dokopy, takze pri troche stastia do vo februari spackam...inak ja mam 3statnice a ako som si tak citala, tak tu prvu by som (asi az na 3okruhy) zvladla uz ja teraz 😎 😀 to ma dost tesi...tak vzhuru do boja 🙂

bibinka
4. feb 2008

gratulujem všetkým k úspešným skúškam! Ja som tiež všetky porobila na A B,čo sa dosť čudujem,keďže som sa tomu učeniu príliš nevenovala 😀 . teraz hurá do letného semestra 😅 . no,už aby bolo po skúškovom 😀 .sa tak teším na leto. 😀
všetkým,ktorých čakajú štátnice prajem veľa zdaru do učenia,bude to záhul,ale všetky to porobíte.držím palce.

weroni
4. feb 2008

caute babulky, ako ide skola a skusky?
🙂

aktak
4. feb 2008

tak dlho som tu nebola, dufa ze sa vsetkym dari v skole 😉
ja radsej ani nemyslim na to co ma caka, potom sa budem stresovat tak s anemusim teraz 😅 😎 ale verim si 😵
drzim prsty vsetkym 🙂