Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

jalao
7. sep 2009

dobre rano, studentky! 🙂
V rustine som bola prebornicka...ale asi to uz voda vzala ☹ ☹ Skoda. Azbuku ale stale ovladam a niekedy detom daco po rusky citam, alebo poviem, tak otvaraju oci, jak keby som citala japoncinu 😀 😀

jalao
7. sep 2009

Sidus, vitaj spat! Myslela som, ze kde si sa stratila! 🙂 🙂 Co take ZAUJIMAVE mate na tej matike....to sme uz preberali, ze mam z tej MAT tiez paniku,...daj cosi! Kedze ja z nej uz neviem nic, bude to krute. Ake okruhy vas tam napr. cakaju z matiky? a ake ine predmety ste este mali? Ja zacinam tento stvrtok.. 😨 😨

sasiki
7. sep 2009

silvulienka, myslím, že Hornopotočná to nebola, asi Priemyselná - pedagogická....
ja som sa učila po rusky na strednej škole, ale veľa si už nepamätám 🙂

ludka_r
7. sep 2009

Ja si síce moc nežnú revolúciu nepamätám, ale na strednej som sa učila ruštinu aj ja... Keď sme to prvý krát čítali, smiali sme sa na tom jazyku, ale je to celkom fayn jazyk.... 😀 Ale mne v zásade jazyky moc nejdú, tak perfektná som určite nebola....
My by sme mali mať prednášky 14.9. a to nejaké 3-4 dni vkuse no a potom už pôjdem len na skúšky.. Tak v tomto mám výhodu, že tam nemusím ísť každý týždeň, ale len jeden týždeň a potom sa už len učiť.
Tehotenstvo počas štúdia sa tiež dá určite zvládnuť... Ak nie je problémové.. Ja už o chvíľu plánujem druhé dieťa, tak aby sa narodilo cez prázdniny, ale ak to nevidá, bude to aj počas školského roka... Všetko sa dá.... 😉

jalao
7. sep 2009

Ludka, kam to ty ides do skoly? To budes tiez externistka, ze? 🙂

janka46
7. sep 2009

Ahoj!
Lubu a aku specializaciu si ides robit?
Neboj ak mas Diplomovanu,tak to budes mat o dva tyzdne menej prednasok 😉 uletí ti to!
Ste s muzickom "zdravotaci" obaja?

jalao
7. sep 2009

U nas tiez MM stale nejake studium doraba, doplna, vylepsuje... 😉 😉 😉 Z roboty ho tlacia, inak by sa asi tolko neunuval... 😀 😀 Ale ja som rada...teraz musi on podporovat zase MNA!!! 🙂 🙂

sidus
7. sep 2009

Jalao, z matiky sme mali zatiaľ len matice, determinanty a rovnice, ešte nás čakajú postupnosti, funkcie, úrokovanie a neviem, čo ešte. A z predmetov sme mali mikroekonómiu, právo, informatiku.Ty kedy začínaš?

jalao
7. sep 2009

no Sidus, to su presne oblasti, ktore cakaju aj mna!! 😖 😖 Aj tie iste predmety! 🙂 🙂 A bolo to zrozumitelne pre teba? Vo stvrtok idem na zapis, prve prednasky mam 2/10, zaciname Zakladmi prava a Matikou ☹ ☹ ☹ , dalsi vikend Makroekonomia a Informatika...potom anglina a par odbornych marketingovych predmetov...

majka35
7. sep 2009

ahojte... ja mám o dve hodiny zápis, tak som zvedavá ... jalao, akú školu ty študuješ, lebo predmety, ktoré si opísala, budem mať v prvom ročníku aj ja ... budem mať aj štatistiku 😒 matiky a štatistiky sa bojím ako čert kríža 😎 😖 😒

majka35
7. sep 2009

a informatiku som si už vytlačila z internetu, tak toto tiež bude pre mňa silná káva, ale manžel sľúbil, že pomôže ... 😲

adetka
7. sep 2009

uaaaa 😲 😖 😅 😀 ... matematika, informatika, statistika.... nezavidiiim... som celkom rada, ze som studujem humanitne smery... tu sa iba filozofuje 😵

jalao
7. sep 2009

Adet, isto, v tomto s tebou suhlasim...ale ja uz v tejto oblasti robim roky, aj SS mam ekonom., tak dufam, ze daco z tohoto celeho zurocim... 😅 😅 😅 😅
Majka, poslala som ti IP! 🙂 🙂 🙂

grettka
7. sep 2009

vy ste vsetky ekonomky? z matiky by slak triafal...stastie, ze mam hunitny smer, ale aj tak ma statistika neminie 😒

jalao
7. sep 2009

Gretka, hadam si nemyslis, ze matika je moja kamaratka?? 😀 😀 😀 😀 😀
Ved mame PC, kalkulacky, vsetko s pamatami a vyspelou technikou, ja to fakt nechapem, naco sa mame ucit nasilu taketo neprakticke nezmysly!!! Kedy uz na to dakto pride?? Ale to je na dlhsiu debatu.. 😠

grettka
7. sep 2009

ja som si minule ne jednej stranke (agentura, co robi pripravne kurzy na VS) pozerala vzorove testy, no tak na tu matiku som pozerala jak puk! Absolutne nicoho som sa nechytala, same matematicke "vyrazy" a definovat mnozinu pre danu rovnicu.... uuups... no nic mi to nehovorilo... To uz radsej technicke kreslenie.. to mi islo..

sidus
7. sep 2009

Jalao, no teoreticky som to, čo z matiky vysvetľoval aj chápala. Ale všetko ukazoval na jednom príklade, úplne najjednoduchšom, aký existuje. No ale prakticky niečo vypočítať je už horšie, hlavne keď tie príklady napr. v zbierke už také jednoduché nie sú.

No a ešte sa bojím aj ekonomiky. Docentka, čo nás učí vyzerá, nooo dajme tomu veeeľmi prísne. 😝

jalao
7. sep 2009

Mne to pride tiez uplne od veci...ciste nepouzitelne teoreticke nezmysly...ale co si pomozem? Ja myslim, ze do bezneho zivota, pokial nejdem studovat vedecke smery, mi urcite matika zo ZS postacuje...ved treba, aby clovek poznal nasobilku, zlomky, desatinne cisla,par zakladnych vzorcov, ☹ nejake tie percenta a VSETKO ostatne vedia uz pocitace, resp. NIKDY viac nepouzijes...

sasiki
7. sep 2009

to je sranda 😀 má tu vôbec niekto rád matematiku????

jalao
7. sep 2009

ale ved urcite sa taki najdu, co ju maju radi aj jej rozumeju. 😉 😉 Nikomu to pravdaze nechcem brat, ja len konstatujem, ze je to uplna zbytocnost... 😒 😒 Ale ked sa predsa ucim dejepis (a ten tiez niekto nedokaze vstrebat..), alebo zemepis, stretnes sa tym v zivote tu a tam...clovek cita, ziskava prehlad...ale co s tou zlozitejsou matikou? Kde ju pouzijem ?, 40 dkg polohrubej muky, 10 dkg praskoveho cukru a 2 vajcia.. 🙂 🙂 🙂 tu veru nie. 😀 😀 😀

grettka
7. sep 2009

ved ja vravim, naco matika, ked mame v PC excel 😀 (ten si nevieme v praci vynachvalit)

jalao
7. sep 2009

Ja pouzivat tiez excel - kazdodenne, ale vsetky tie grify, co som vedela, som uz casom pozabudala a robim stale tie iste zauzivane...Casto si hovorim, ze NIEKEDY si musim vsetko preopakovat... 😉 😉 😉

adetka
7. sep 2009

aj ja pozivam excel.. v ramci mojho vyskumu 😀 ... musim sa vsak naucit robit s nim narocnejsie operacie... zatial robim iba grafy (najradsej mam plosne a kolacikove)... a tabulky...
mne matematika isla... a celkom ma vraj bavila... kym som na zakladnej skole stretla nasu matematikarku... ktore nas ucila ako co najlepsie prikladmi zaplnit papier (v mene ekologiea ekonomie)... ako pocitat... ja obcas matematikom, informatikom, ale aj prirodnym vedam zavidim... ze vedia veci pomenovat tak exaktne... nie prilis subjektivne 😀 😀 ... uz prestanem... mam hlavu plnu mojho vyskumu...

som rada, ze tento rok ucim Zaklady politologie a Media na internete... 😵

ludka_r
7. sep 2009

No, ja matiku tiež nemusím, skoro ako tie jazyky.. Žiaľ, mám aj nemčinu, aj matiku 😖 Teda, v prváku som mala štatisktiku, teraz to bude logika... Nejak to zvládnem, musím...
Jalao, v ZA študujem, externe. Tam v ZA externisti majú ľudia prednášky jednorázovo, nie cez víkendy... ťažko povedať, čo je lepšie... 🤐

jalao
7. sep 2009

Vidis, Adet, ja neviem urobit ziaden graf... 😢 😢 😢 Robim len z tabulkami..
Ano, vidno, ze si prave v stadiu vyskumu 😀 😀 😀 , ale neboj, to prejde! 😀 😀 😀
Mna by bavilo sa ucit zaklady politologie! fakt! aj ekonomia ma laka...Nemozem za to... ☹
😝 😝 😝

grettka
7. sep 2009

mna zaklady ekonomie cakaju tento rok, ale politologia ma minula (vlanajsi prvaci ju mali? zrejme tento rok nema kto ucit) mame iny predmet

jalao
7. sep 2009

gretka, ty ides tiez externe?

grettka
7. sep 2009

hej, hej ja som externistka, v mojom veku ist na denne to by bolo skor na smiech 🙂 a musim sa aj nejako zivit, takze pri klasickom pracovnom case by som na dennom byt nemohla

jalao
7. sep 2009

No pockaj, pockaj...Ja som 71 😉 , tiez budem na skole ako mama krdla deti 😀 😀 😀 😀

grettka
7. sep 2009

ja ´76 😉