Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

majka35
1. okt 2009

ahojte ... pozerám, že poniektoré máte už termín na skúšky, my ešte len v januári budeme mať ďalší týždeň výučby za zimný semester a potom vo februári máme skúškové, tak neviem, ako to zvládnem ... aj keď sa snažím sem tam prečítať skriptá, ale nejako mi to nejde do hlavy ... a ešte k tomu sme ochoreli aj ja aj malá ... som s teplotou musela utekať k lekárke, v autobuse mi nikto neuvoľnil miesto, malá plač, ja horúčka, kočiar ... chválabohu, že už sme doma a malá spinká

grettka
1. okt 2009

majka, sa hovori, ze pos*atym navrch... ale hadam to bude o par dni lepsie.. Teraz je tych prechladnuti dost.. u nas to v praci behalo z jedneho na druheho.. Liecte sa dievcata, nech vas to coskoro prejde 🙂
AKurat si tlacim materialy, co mi vcera prisli mailom.. no je toho dost na prestudovanie, najma ked pozeram na ten vykladovy slovnik logiky... 😝

jalao
1. okt 2009

majka, ahoj, skripta budes citat, ked ti bude uz horiet za patami asi 😀 😀 , vtedy sa vzdy cas najde...
Liecte sa hlavne...aj tu bolo rano tak chladno! nastastie, uz nam aj doma v byte zakurili, bolo tam vecer otrasne, asponze som to zehlenim trosicku prekurila 😀 😀

jalao
1. okt 2009

gretka, napis daco do ruzovej zahrady!! 😀 😀 😀 ja ti potom odpoviem 😀 😀 😀 Ja viem, ze to sem nepatri, ale nepozerali ste vcera (napr. pri listovani ucebnice 😀 ) Radio FRESH?? Lebo to bolo uplne akcne a dobre!! Par dielov som videla na jar a bola to nuda nad nudu...a vcera ake mile prekvapenie.. 😉 😉

grettka
1. okt 2009

jalao, uz som ti napisala do Ruzovky, ale neviem, ci je to to, co si chcela 😀

ludka_r
1. okt 2009

Ahojte.
Po dlhšom čase sa hlásim aj ja.. Učiť som sa akosi ešte nezačala, aj keď je čo...
Zajtra idem za jednou pedagogičkou, ktorú chcem poprosiť, aby mi pomáhala s bakalárkou... Priznám sa, mám oveľa väčší strach,ako pred skúškou... Ju totiž nikto nemá rád a nevie sa ani usmiať.. Ale čo s ňou, keď má na starosti témy, ktoré chcem aj ja??? Tak mi držte prsty, budem to potrebovať... 😖
Moniq, ja študujem takým istým spôsobom ako majka, a je to super, vyhovuje mi to...
Ja, keď som sa hlásila na školu, som si kúpila knihu, Kam na vysokú školu, ale myslím, že to nie je až tak potrebné... Info bude aj na ich web stránkach...

jalao
2. okt 2009

No Ludka, tak sa drz,...toto su nevyhnutne veci, nevyhnes sa im skratka...a mozno ta prekvapi a bude celkom mila 😉 😉 😉

grettka
2. okt 2009

ahojte.... ludka, usmev nic neskazi..niekedy je to fakt tazke, ale mne sa vtedy osvedcilo sa byt na takeho mrzúta byt mila, sice to vycerpava, ale niekedy zabera 😉
Inak zacala som tlacit do hlavy, ale nejako to nejde... su to zaklady logiky 😝 test v novembri... uff

jalao
2. okt 2009

no baby, studentky, co sa tu uz vikenduje/??? 😀 😀

grettka
2. okt 2009

ja som tu.. a cakam, kym niekto napise... pracujem, mam tu klud, a tesim as vecer do skoly..
jalao, ty uz startujes, co? 🙂

jalao
2. okt 2009

hm...normalne mam tremu!! aj ty si mala?? 😒 😒

grettka
2. okt 2009

jalao.. ja som si to s prepacenim pred prednaskou odsedela na wc... 😀 Ja mavam taku tremu vzdy a pred cimkolvek.. (pracovny pohovor, vybavovanie na urade, navsteva u zubara, ci gynekologa, autoskola to bol stres najvacsi pred kazdou jazdou 😝 😝 😝 ) ja som tremistka jak vysita

jalao
2. okt 2009

hm, tak to sme na tom dost podobne...ja mam nervy aj z tej cesty...nie som zvyknuta sama jazdit dialnicu, aj z toho som fakt nerves...a vsetko to, co si menovala, dtto. 😉 😉 😉 Idem na to wecko. 😀 😀 😀

grettka
2. okt 2009

joj, tak drz sa za tym volantom 🙂 a prajem prijemny zazitok zo skoly a nemyslim to ironicky 😉

jalao
2. okt 2009

diky moc, maj sa aj ty, pa v pondelok 😉 😉

ludka_r
2. okt 2009

Ahojte.
Tak nakoniec to dopadlo celkom v pohode. Síce tému, s ktorou som tam prišla, hneď zamietla, ale nakoniec sme sa dohodli na druhej.. 😀 No čo už narobím, keď nemám vôbec žiadnu prax? 😢 Tak dúfam, že si to teraz už nerozmyslí a neodkopne ma....
Grettka, tak to teda žiadna sláva, takto trémovať... Fuha, pred skúškou trémujem aj ja, ale nechcem videť Teba 😀 Ale priznám sa, tiež som takáto bývala, našťastie to mám už vo veľkej miere za sebou 🙂 (klop,klop)

tatolu
2. okt 2009

Ahojte. Uliala som sa y prednášky z poobedia. Tomíkovi vystúpila teplota na 40. Kúpila a nasadila som čipok a zatiaľ OK.
Vidím, že už tu nie som sama s dvojičkami 😉 😀

papty
2. okt 2009

Ahojte, dnes som bola do 17:30 v škole a zajtra zasa 😒 . Už to začína byť dobre husté...Mali sme Filozofické základy SP, hneď na úvod nám povedala, že musíme vypracovať seminárnu prácu a prednáška bola dlháááá a fakt neviem o čom, máme sa učiť samoštúdiom. To ani nehovorím o tom, že seminárku som ešte nikdy ani nevidela a tie temy 😖 . No hruuuza. A jednadnie s ludmi, zasa som sa citila ako na základnej škole 😀

grettka
2. okt 2009

ludka, ved nejako to zvladnem 😀 ale dufam, ze aj ty svoju pracu 😉 urcite ta teraz uz neodkopne...

tatolu ja ze kde si.. a ty skola a chore dieta ☹ no snad mu to rychle prejde.. teraz su tie virozy....

papty, akurat som prisla z prednasky, mali sme zaklady psychologie a tiez nam toho navalala... seminarka (z nejakej angl. knizky, prelozit a napisat), referat na urcitu temu a interview so psychologom. Pisomka bude v novembri, a knizku k nej nemame, treba si ju nejakym zazrakom zohnat.. ale povedala, ze pokial sa mame naucit, z coho asi bude pisomka... Uuuuuffff... 😝
ani ja som seminarku este nevidela, asi pojdem na konzultaciu k mojej kolegyni-studentke...ze ako to ma asi vyzerat...

adetka
3. okt 2009

vidim, ze ste uz v plnom studentskom osiali 😉 ... drzim palceky... piste odborne ale aj od srdca... vak sme zeny... a vieme ovela krajsie pisat ako muzi 😉

tatolu... to ma mrziiii... nech sa malemu co najskor polepsi 🙂 ... ja tiez stale trpnem, kde to moje dieta moze chytit... aj na hudobnom kurze, kam s nou chodim, boli kaslajuce deti... ale zatial iba obcas kychne...

ja som nasim druhakom konkretne temy seminariek nedala... su to studenti zurnalistiky... takze by mali preukazat , ze maju aj vlastnu napaditost... akurat vedia o com by to malo byt a co budem hodnotit pozitivne... som zvedava... aj na to, ci si niekto trufne na esej... 😅

mna caka pisanie prispevku na konferenciu (21. oktobra v Zline)... a od utorka do stvrtku som so studentmi a mojim skolitelom v Brusseli... som zvedava... na program, ludi, otazky, diskusie, lietanie, ubytko... 😕
este stale neviem termin mojej popravy 😀 (dizertacnej skusky)

janka46
3. okt 2009

Tatolu skore uzdravenie,hlavne aby to nechytili aj dalsie deticky 😒

Maruschka kde si??? 😕 😕

Adetka uži si Brussel!

aNO MY SME SKORO ZACALI,ALE POZITíVUM SKORO SKONčíME 😵 dufam.Pondelok skuska a doobeda sa mam stretnuť s konzultantkou,ktora sa my ozvala po 3 tyzdnoch 😝 😲

dadulaa
3. okt 2009

Ahojte študentky, tak hlásim, že už aj ja mám konečne zápis za sebou 🙂 ale ako čítam, tu sa už učí v plnom prúde 😉 Prvú prednášku máme až budúcu sobotu, tak som zvedavá.

Grettka, ja som tiež taká trémistka ako ty, trému mám pred čímkoľvek a to poriadnu, no nejako to musíme zvládnuť 😉

Papty, aj mňa čakajú seminárky, a ešte nikdy som ich ani nevidela, ale čo narobím? budem si musieť nejako poradiť..l

adetka
3. okt 2009

janka... este nie... odlietame v utorok... urcite si rada, ze sa ti konzultantka ozvala... aj ked az po troch tyzdnoch 😉

ja som tiez tremistka... ale snazim sa s tym bojovat 😀 ... vacsinou to dopadne tak, ze moje prednasky (ci uz pred studentami, alebo konferenciach) skratim na polovicu 😅 ... niektore veci, ktore som si hovorila, ze urcite musim povedat... zabudnem... ale hnacky nemam... ani sa nevyhadzem na celom tele... ako moja sestra... ja v strese so skusok a prac upratujem, lestim, umyvam okna 😅 ... a v skole som ako na ihlach... chodim hore - dolu, poskakujem, vrtim sa... obdivovala som spoluziacky, ktore si dokazali pred skuskou este citat poznamky a ucit sa... ja sa v tom strese nedokazem skoncentrovat...
ale statnice boli pohodaaaa... bola som v siestom mesiaci... a tie hormony sa nejak postarali o to, aby som nebola az taka nervozna... kvoli babatku... akurat pat minut pred komisiou mi zvieralo brucho... 😵

janulle22
3. okt 2009

ahojky holky tak hlasim prvni mesic za mnou ...🙂

je to celkem v poho strasne mne bavi ekonomika a ucetnictvi tam mam po jednickach...🙂
ale cestina mne strasne s..e ucitelka je 50leta ktera si hraje na 30ku...rve po nas jak po malych smradech a mam z ni docela neprijemny pocit... 😖 asi to bude jeste zajimave jak zacne rvat na mne se asi neudrzim... 😅

a jak se dari vam? 😉

janka46
3. okt 2009

Adetka ani nevies ako stastna,uz som tomu nedavala nadej,ze sa mi ozve na mail 🤐 len dufam,ze bude v pohode,lebo ju vobec nepoznam 😨 😕

tatolu
3. okt 2009

No Tomík sa zobudil bez horúčky. Všetky tri síce majú soplík, ale je to OK.

Dnes som bola v škole a profák nám vyšiel v ústrety. Po hod. teórie nás zobral do alboreta (taký park so stromami) a povedal, že to máme namiesto hlavných cvík. Prvý raz po 3 rokoch budeme mať skoro 2 týždne voľno - na hlavné cvičenia pôjdmeme iba na jeden deň aj keď boli z toho predmetu plánované 3 a z ostatných predmetov nám ich vlastne odpustili 😉.

Janulle, len sa drž. Som rada, že sa Ti páčia predmety 😵

maruschka
3. okt 2009

janka..tu som...začíname 17.10.. 🙄 🙄 🙄 😠 😠 to je otrasnéééééééééééé...Ešte nám nedali ničovatého nič-ani témy, ani mená konzultantov, nič..kašlú na nás!!!!!!!!!
To čo je toto????Normálne som naštvaná, potom to budeme dobiehať ako blázni, hlavne, že poslednú prednášku máme 30.1 a hneď začíname nový semester a do 30.4 musíme mať všetko uzatvorené a odovzdané indexy-a to kedy chcú stihnúť?

Dnes nie som dobre naladenááá. Jediné, čo ma teší, že nemáme na prednáške bratov Romanovcov, inak by ma už celkom vystrelo 😀 😀 😀 😀 😀
doc.Oláh dal skupine pred nami 300 strán materiálov-knihy..Tak som zvedavá, čo všetko z toho chce ku skúške 😕

To máš dobré, že už budeš mať stretko s konzultantom, ja ešte nemám ani šajnu čo a ako-teda všetci. Chcela som doc.Oláha ako konzultanta, ale nemôže-iba rozdáva kontakty na iných-paráda 😖 😖 😖 Aspoň vieš, čo ťa čaká a čo máš začať robiť s tou prácou, ale u nás? Takto môžeme čakať ešte týždne, dokiaľ čosi poriešime s bakalárkou.

A inak janka, už máš tému?Určite áno, že? A čo všetko už máš k tej téme napísané, zistené, zaistené? Chcem vedieť, na čo sa mám pripraviť 😎 Ja si nechávam ročníkovku a dopisujem. Nebudú žiadne dotazníky, iba čistá teória.. Takže 27 strán mám a do 45 treba dopísať..Hádam to zvládnem-pokiaľ ma konzultant a oponent nezhasia a nevyhodia.. 😕 😕 😕

Tak trocha sa mi už "nožičky trasú od trémičky" a v hlave mám také malé "okienko" a blok pre III. ročník..Páni moji, ak ja prejdem, tak to bude absolútny zázrak a súzvuk neba a matky Zeme 😀 😀 😀 😀

adetka
4. okt 2009

marushka... nic si z toho nerob... ani nasi druhaci nemaju zatial temy a konzultantov... pedagogovia mali predlozit zoznam tem bakalarskych a magisterskych prac do 30. septembra... ja ich nahadzujem do AIS... a najvacsi... ehm... doteraz neposlali... 😠 ... ale ty to urcite zvladnes... napisat dvadsat stran za rok a pol... nasi studenti pisu bakalarku az v tretom rocniku... najcastejejsie v poslednom semestri 😉 .. ked ti uznali rocnikovku... tak sa im urcite zapaci aj bakalarka... 😎
nemozes si navrhnut temu sama?

ja som navrla pat tem... myslim, ze su vsetky zrealizovatelne a zaujimave... jedna je tak trosku moja srdcovka... tak som zvedava na studentov, ci si ich vyberu... 😅

dreana
4. okt 2009

ahojky,

mam dotaz letos končím jednoho bakalaře, chci mimčo ale u toho dělat dalkově nebo kombinovaně další, obor nějaky neutralní nebo public relations, nebo životní prostředí? jaké školy studujete vy? doporučíte mi nějakou??

maruschka
4. okt 2009

adetka, ale ja už končím, som tretiačka 😀 😀 preto ma to štve, že nás totálne odstrčili na poslednú koľaj a kašlú na nás..A pritom nám už pomaly horia termíny 😖