Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

maruschka
21. jan 2010

sisa, to je tragédia niektorých pedagógov, že nie sú pripravení na hyperaktívne deti..Kedysi, keď bolo jedno decko živé z celej školy, tak to bol akože postrach..Lenže teraz je detí s hyperaktivitou a poruchou pozornosti v každej triede niekoľko a zrazu sú z toho učiteľky na prášky..Preto hovorím, že každý učiteľ by mal absolvovať špeciálnu pedagogiku-ale nie iba ako predmet, ktorý uzatvorí skúškou, ale normálne si to aj odpraxovať a prežiť..Pretože potom sa takéto deti považujú za neprospievajúce, zlé, nepozorné a pritom sú veľmi inteligentné, šikovné..Iba im treba venovať trošku inú pozornosť ako ostatným a naučiť ho zvládať určité situácie normálnym tempom....a to je kameň úrazu... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Skrátka z takýchto detí by mohli byť vedci, vysokoškoláci, umelci, športovci a iné kapacity, všetko záleží na pedagógovi, ako ho podchytí a usmerní ... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

petrahy, nič si z toho nerob..Decká (bitkári) vedia, ako naaranžovať situáciu tak, aby to vyzeralo, že vlastne aj keď sa pobili, nie sú na vine, ale niekto iný 😕 Len na vine je učiteľ, že neodhadol a nezvládol situáciu.. 😖

emily..gratulujem.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sisa.b
21. jan 2010

emily, tiez gratulujem ku skuske 😵

baby, ja neviem, kde mam zacat s tou mechatronikou ☹ mam tu tri hrube knihy a dvoje skripta - jedny maju 610 stran a vobec neviem, co vsetko sa z toho naucit ☹ to nestiham vsetko ani precitat...

maruschka, suhlasim s tebou. takto to vyzera, ze je lajdak a neschopny, pritom je velmi sikovny a vsetko sa rychlo nauci a na hodinach sa potom nudi. lenze to je jej praca, aby ho zamestnala, ja ho za to nemozem stale trestat 🙄 zle znamky nosi napr. za matiku, lebo ucitelka to chcela vypocitane s rozkladom a on napisal len vysledok a skusku...

sisa.b
22. jan 2010

ake ticho 😕

ja som spat z doucka a idem cosi so sebou robit 😝

jalao
22. jan 2010

Dobre ranko, ahojte. No Emily, ty si teda hviezda...ja sa zjavne na B nedokazem naucit... Vzdy si poviem, ze sak to uz staci, vacsinu viem... 🙂 🙂 Ale dostali sme info, ze na pravo musime mat spravenych 20 otazok z 30... 🙄 Ja uz som niekedy z tych ich stupnic vedla...ved to je minumum 66 % 😒

petrahy
22. jan 2010

Ja som nikdy ziadnu stupnicu nevidela a podla coho sa znamkuje neviem, ale mam otazku kedze nemam stale vysledky a ani neviem kde skusajucu osobne najst ci stretnut ako je to zo zapisanim znamky do indexu? Nasi vyucujuci su väčšinou externisti.

a este pomimo mm samozrejme vcera reagoval na ucitelov odkaz tak ze mu odpisal do slovnicka ci to nie je presila dvaja stvrtaci na nase deti 😔 a teraz mi pisal ze ucitel mu volal a povedal toto

Pán učiteľ povedal, že sa spolu naťahovali až to prerástlo do vzájomného okopávania a aj Veronika s Matúškom sa spolu kopali.
Kopli tuším do Tomáška a zdalo sa mu, že by si mohli navzájom ublížiť a už sa mu ich hra zdala pritvrdá.
Tak mu to povedali aj ostatné nezúčastnené deti.
Tá posledná veta je zase trefná.............................

jalao
22. jan 2010

5ka, ja stupnicu neviem, niekto to dal na nasu stranku spoluziakov, ze to nas Judr. takto spominal, ale pripada mi to teda dost tvrde...matikar nam jasne hned na 1. prednaske povedal, ze nam staci mat vacsiu polovicu, aj ked len 51 %...takze to bolo schodnejsie... No, tak musim dufat, ze aspon tych 20 budem vediet 😒 😒
moje deti museli na I. stupni pisavat aj tresty, napr. 50x nieco take, ako Na hodine nemam vyrusovat. Alebo taketo daco.... 😖 😖 😖

majka35
22. jan 2010

dobré ránko ...tak zápočet z PH mám urobený, no a budúci týždeň bude perný ... 3 skúšky 🙄 🙄 🙄
dnes je hrozná zima, ešte aj v kancelárii mám takú zimu, aj keď si tu kúrim, že sa mi ani ruky spod zadku vytiahnuť nechce ... 😝
jalao, určite ich budeš vedieť, veď tebe učenie ide jedna radosť a skúšky zvládaš ľavou zadnou 😉

minusa
22. jan 2010

Ahojte

blahozelam vsetkym uspesnym skuskujucim :o)

ja som sa vcera v noci normalne zrutila 🙄 tyzden sa ucim toho rimana a viem z toho max. polovicu 😢 tak som si povedala, ze dnes uz len opakujem, proste snad sa nieco na mna nalepi ..... v najhorsom pripade si to pojdem zopakovat 😝

dadulaa
22. jan 2010

ahojte babule...emily, gratulujem ku skúške a super písmenku 😉

tak ja mám dnes tú nešťastnú matiku a keby ste vedeli, čo sa mi robí v bruchu.. 😖 som hrozná trémistka a dnes sa budem stresovať celý deň až do piatej, kedy máme skúšku 😠 Hlavne už chcem mať za tým, ach jaj.. 😝

majka, aj u nás je dnes strašná kosa, som myslela ráno, že s malým primrzneme o chodník 😀

jalao
22. jan 2010

Minusa, Dadula, drzim na dnes velmi palce, nech vam stastie praje. Ja ho budem zhanat zajtra 🙂
Majka, zalezi, co si pod lavou zadnou predstavujes... 😀 😀 Viacdetne dievcata studentky su aspon doma, na MD atd, ale ja kazde rano musim vstavat aj do roboty... ☹ Hlava mi tu uplne pada a to musim dnes do noci potiahnut, uz mam poslednu moznost... 🙄 🙄

petrahy
22. jan 2010

baby neviete mi poradit ohladom tych nezapisanych znamok v indexe? Dnes by mala mat skusku posledna skupina a neviem ci ta skusajuca sa este objavi niekedy inokedy. Ale vysledky nie su nikde este zverejnene neviem si predstavit ak niekto nespravil kedy nam da vediet. Ja dnes nemam ani auto ze by som tam zasla a nas vztycny dostojnik sa nema k nicomu.

drzim vam palce a vecer sa ozvite 😉

jalao
22. jan 2010

petra a ako su na tom ostatni? tiez maju niektore znamky nepozapisovane? U nas je rozhodujuca znamka v MAISe a tam to mame v riadnom chaose tiez...ucitelov kontaktovat ma u nas dovolene len predseda. 😒 a toho zohnat je castokrat umenie... 😝

petrahy
22. jan 2010

jalao no ono to je tak skuska predtermin bola 8.12 spojenie dvoch predmetov anatomia a fyziologia dve skusky, dvaja skusajuci a z toho ma byt jedna znamka. Jednu cast sme spravili a potom niektory odisli a ty maju skusku mat dnes. Ostalo nas tam ale dost a spravili sme aj tu druhu skusku. Vraj ta jedna cast je uz davno opravena, ale ani tie vysledky nam nedali. Takze nikdo nema vysledky. Nas predseda si spravil skusky vsetky v predtermine takz 22.12 bol na poslednej skuske. V skole sa ukazal len raz ked som robila poslednu skusku t.j. 12.1. prišiel podpísať petíciu. On totiž je z Brna a len tak sem nepocestuje.
A mozno to vyznie blbo ale co je to v MAISe?

jalao
22. jan 2010

to je program fakulty - modularny akad. inf. system. Tam sa prihlasujeme na skusky a aj si tam potom znamku najdeme kazdy pod svojim heslom...to je akoby taky elektronicky index. Vy nic take nemate? Baby to tu uz viackrat spominali, ze to na skolach maju...U nas to je ale spomalene jak rusky film, na skusky sa nam neda prihlasovat, ako treba, ani predmety zapisat si mnohi nemozu...no zmatok v celom systeme...

petrahy
22. jan 2010

nie nemame to, skola funguje druhym rokom. Na skusky sme sa prihlasili hned pri prednaskach alebo nam poslali termin teda predsedovi a zapisali sme sa na termin a on im to preposlal A z jednej skusky nam dali vysledky na nasu stranku s tym ze tam bolo osobne cislo a znamka ziadne heslo proste oficialna stranka po urcitej dobe to dali prec

jalao
22. jan 2010

Peta, sak som uz aj zabudla, co to chodis...pripomen mi. A kolko ta este caka skusok teraz?

petrahy
22. jan 2010

ja som Alzbetinka - osetrovatelstvo prvy rok a skusky mam uz za sebou len cakam vysledok z tejto ja som skusky robila do Vianoc len jednu som mala v januari a to som sa tu vytesovala lebo bola za Acko

sisa.b
22. jan 2010

jalao, neboj, to zvladnes 😉

my musime mat 60% zo vsetkeho a teraz spoluziak pisal, ze vedel 3 zo 4 otazok a zo 4. polovicu a aj tak nespravil 😒 tak mam pekny strach z tej mechatroniky, lebo nicomu z toho nerozumiem ☹

grettka
22. jan 2010

akurat odchadzam na poslednu skusku v tomto semestri, teda dufam, ze je poledna a nebudem nic opakovat, ozvem sa vecer..

tatolu
22. jan 2010

Petrahy, asi by som napísala predsedovi, nech bombarduje skúšajúceho cez mail (náš to robí 😉 ), alebo sa skús priamos spojiť so študentskou referentkou. Nech skúsi vyzistiť. Veď je vás takých viac 😔

Dadula, držím päste. Verím Ti 😉

Ináč u nás k E musí byť vždy minimálne 60bodov. Niektorí však E neradi dávajú a tak musí byť viac bodov. Stupnicu máme myslím uvedenú v študijnej brožúre 😔

sisa.b
22. jan 2010

grettka, drzim paste 😉

petrahy
22. jan 2010

študentska referentka je naša spolužiačka takže z jej strany žiadna odozva nie je a ani nebude 😝
a ja som bola z tych čo neopisovali z ťahákov takže mám strach ako to dopadlo oni sa neboja, lebo však opisovali takže snád nebudú rýpať ked ich videla a preto aj povedali že bude prísne známkovanie a aj ťaháky vtedy pobrali

maruschka
22. jan 2010

petrahy, ako viem, u nás na Alžbete je to tak, že každý profesor po skúške pošle menný zoznam so známkami, ktoré sa zapisujú na študijnom do záznamov študenta..Na konci roka sa to vytlačí-také tlačivo pre každého študenta zvlášť, na ktorom má zoznam predmetov a skúšok a známky..To si skontroluješ, porovnáš s indexom, či sedia známky a ak ti nejaká v indexe chýba, študijná ti ju tam podľa toho tlačiva zapíše a dá ti tam školské razítko+skúška uznaná... 😉 😉 Ale treba si zavolať, poslať mail alebo osobne na študijné a spýtať sa, či aj na vašom študijnom to tak chodí...... 😉 😉 😉 😉 😉

a čo sa týka toho, že vám profesor/ka nedala vedieť známky. Treba zavolať študijnej referentke a ona sa o to už musí postarať..Jednoducho si musí profesora naháňať ona.. 😉

sisa.b
22. jan 2010

tlacim skripta k mechatronike a obchadza ma hroza ☹ same vzorce, grafy a texty, ktorym nerozumiem. navyse je to pisane tak heslovite, ako tahak, akurat 610-stranovy, tak sa to bude pekne na nic ucit 😔 pomooooc, preco som na tej skole? uz viem, z coho dostanem prve FX 😢 ja chcem radsej matiku

emily3
22. jan 2010

ahojte tesim sa , tento tyzden som urobila dve skusky a dnes mi prislo zo skoly ze mi uznavaju statnice.....tak miesto 5 tioch predmetov budem mat statnice len z 2....mam chut oslavovat.

sisa.b
22. jan 2010

emily, to je uzasna sprava 😵 😵 😵 tak to uz mas v suchu, nie? 😉

emily3
22. jan 2010

sisa hej, tesim sa ze sa nebudem musiet tolko ucit,,,teraz je to bieda s ucenim.. 😅

sisa.b
22. jan 2010

ale ved by to bolo na hlavu, keby si musela robit statnice z toho, co uz si raz urobila 😉

emily3
22. jan 2010

sisa a mame este jeden uspech, dnes dcera doniesla domov dve velke jednotky zo slovenciny...vcera sme si to opakovali a vedela to....a uz. z toho robila taku vedu...a moja dcera je zas " potvora" lebo sa jej nechce ucit, vzdy ma kopec vyhovoriek a inych cinnosti ktore su zaujimavejsie a dolezitejsie ako sa ucit.

tatolu
22. jan 2010

Emily ako dobre 😵 , teda obe správy sú úžasné 😵 😵 😵