Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

verulka
25. aug 2007

Babulky, ja mam este vyse mesiaca pokoj 😀 uz som si konecne naplanovala ako vsetko stihnut 😉 od 1.4. ostavam doma az do statnic, to sa stihnem vsetko naucit 😎 ale velmi sa bojim pisania diplomovky, musim uz zacat 😝
lasenka nemam ani najmensiu pochybnost, ze to zmaknes lavou zadnou 😉 drzte sa

lasenka
26. aug 2007

verulka - bodaj by si mala pravdu 😉 a s tou diplomovkou sa vobec neboj, ovela horsie su statnice 😒

ritaklea
26. aug 2007

ahojte, aj ja zacinam v septembri studovat a mam malinku dcerku. myslite ze to zvladnem?

lasenka
26. aug 2007

ritaklea - samozrejme ze to zvladnes 🙂 verulka to zvlada s troma detickami, a este aj pracuje 😉

ritaklea
26. aug 2007

ved kukam...

verulka, si bohyna...

lasenka
26. aug 2007

rita - a co ides studovat? ja uz tento rok koncim, konecne 🙂

mareli
26. aug 2007

juj tak tu verulku obdivujem. ja studujem manazment v brne. externe. 12.sept. mam Bc. statnice z manazmentu a nauky o podniku + obhajoba bakal.prace 😝 . takze sa citim velmi onicom. povodne som myslela, ked som zacala studovat, ze to dotiahnem az na Ing., no teraz, ked sa nam podarilo cakat babatko, asi budem superstastna aj s Bc.

ritaklea
26. aug 2007

ja idem studovat manazment v dolnom kubine...

mareli, je to tazky predmet?

no a zienky ako je to s platenim? ake byva skolne na "neplatiacich" skolach... ☹

mareli
26. aug 2007

no tazky, ako sa to vezme. my sme mali manazmen tzv. univerzitneho charakteru, tzn. ze popri ekonomickych predmetoch sme studovali aj zaujimavejsie predmety ako psychologia ci pravo. niektore predmety ako samotny manazment, psychologia, nauka o podniku, pravo, marketing, etika podnikania, systemy riadenia boli velmi zaujimave a ucili sa celkom dobre. no ja osobne som mala najvacsi problem s makro a mikroekonomiou, a roznymy matematickymi debilnymi predmetmi ako sttistika, matematika, ekonomicko-matematicke metody(najvacsi horor). a to sa aj prejavilo na skuskach. bola som stastna, ked som taku skusku spravila. no rita myslim si, ze na kazdej skole v hocijakom odore, ktory by ta neviemako zaujimal sa najdu aj zbytocne predmety, ktore su tazke a nezaujimave no napriek tomu treba cez ne prejst.
a s tym platenim, my sme to mali platene na 1 semester to vychadzalo okolo 16000 sk. ale len prve dva roky. potom 3.rocnik bakalarsky bol "gratis" s tym, ze knihy ci skripta a niektore specialne prednasky boli spoplatnene, ale to ak si nechcela, platit si nemusela...

ritaklea
26. aug 2007

mareli, tak ja idem na katolicku univerzitu a to uz ma vopred vsetci navokol odpisali. ja reku, ze sa bojim, lebo je to podla studakov velmi tazka skola (vraj si chcu spravit dobre meno - co je nemozne) a vsetci sa mi vysmiali. no chcela som sa ucit na co najlepsie znamky, no vydim, ze to bude len s odpovedou - to preto ze mas taku lahku skolu ☹ ☹ ☹

vsetci si navyse myslia, ze ma budu ucit farary - no to im nevysvetlis...

a dalsia vec: teta studuje na vysokej skole v ziline a teraz skoncila Bc. tak som sa jej pytala, ze ci na same jednotky 😀 , no tak ma schladila - to mozes mat tak ty na tej katolickej... no bavilo by vas sa ucit co najlepsie, ked by vas takto vsetci odpisali... 😢 😢 😢

bzuco
26. aug 2007

rita, ja si na KU robím práve angličtinu a neučí ma ani jeden farár a ani mníška 😀 😀 😀
ono možno prvé 2-3 roky to bola škola, že ju spravil aj blbeček, ale už ani tam nezoberú hocikoho, majú dosť záujemcov, tak jasné, že zoberú tých, čo najlepšie obstoja n a skúškach
ja som si tiež myslela, že ako ľahko vyštudujem AJ a po 1. roku som zistila, že pokiaľ chceš prejsť na skúške musíš naozaj učivo ovládať a nepomôže ti len sa pekne usmievať 🤐

ritaklea
26. aug 2007

bzuco vraj robia vela skusok... inak kolko sa tam plati???

bzuco
26. aug 2007

ja platím od tohto roku 7500,- na semester, minulý rok to bolo len 7000,-
ale ja už jednu VŠ mám a toto mám ako doplnkové štúdium, takže si musím platiť, inak neviem, ako to majú ostatní
a záleží aj od štúdia, čo budeš študovať, myslím, že sa ceny môžu líšiť

a s tými skúškami, koľko je podľa teba veľa?

ritaklea
26. aug 2007

ja este nemam predstavu vobec o studiu na vysokej skole ale byvala spoluziacka povedala, ze v porovnani s inymi skolami je to vela... tak ja neviem.. 😕

bzuco
26. aug 2007

už som o tom aj ja počula
ale v tom musia byť zahrnuté aj klasifikované zápočty, nemyslím, že všetky tie skúšky by boli ústne, ved to by švihlo aj tých skúšajúcich
ja mám väčšinu skúšok písomných, nakoľko nás je veľa a je to pre nich jednoduchšie a menej náročné na čas, ked 40 ľuďom dá písomku na hodinu...neviem, koľko by to trvalo, kým by toľkých vyskúšali ústne

ritaklea
26. aug 2007

ustne vobec nemate, ci ako?

bzuco
26. aug 2007

ja som zatiaľ mala len písomné, prípadne kombinované - po úspešne napísanej písomke ideš na ústnu, ale čisto ústnu nie

lasenka
26. aug 2007

ritaklea
ja som robila na katolickej doktorat a to si mala pocut tie reci, ze na katolickej? ved tam sa tak super studuje..., uz dopredu mi hovorili, ze co sa tolko ucim (mala som aj statnice), ze je to lahka skola... no po vlastnej skusenosti mozem povedat, ze to tak vobec nebolo 😖 a nech si kazdy hovori co chce ! a ked sa tam lahko studuje, preco si doktorat nespravi kazdy ?

bzuco - ahoj 😉

ritaklea
26. aug 2007

inak sprosty ludia, ako keby tam studovali. ja som chodila na zakladnu cirkevnu skolu posledne dva roky, a poviem, ze tam sa teda viacej venovali uceniu ako na predoslej skole.

zacnem byt na nich zla...

bzuco
26. aug 2007

lasenka ahoj 🙂

rita - na poznámky okolia sa vykašli a o kom vieš, že nemá VŠ a musí komentovať úroveň KU, tak by som mu povedala, že on/a nemá ani len to 😝, tak čo sa stará, že ked vyštuduje VŠ, potom nech porovnáva

ritaklea
26. aug 2007

bzuco presne... ale co takym co studuju vysoku (vid moja teta)...

ty ale idem sa obrnit a byt ako casovana bomba.. 😀 niekto tresne blbu poznamku tak vyletim... 😀 😀 😀

bzuco
26. aug 2007

tej by som povedala, že ešte neskončila a môže všelijako dopadnúť 🤐 😝 😀

a akú VŠ si robí tvoja teta?

lasenka
26. aug 2007

ritaklea, bzuco
podla nadolezitejsi je nas osobny postoj k tej-ktorej skole. Studujem momentalne na statnej skole, ale su v nasom rocniku aj zeny, ktore maju o anglictine strasne slaby pojem a prechadzaju v pohode... co z toho vyplyva? aj na statnej sa da studovat uplne super 😝
prvu skolu som skoncila v Presove a tam sme mali jednu skusku z matematiky za peniaze, ba dokonca aj statnice sa dali takym sposobom uplne jednoducho spravit... tak kde sme?

ritaklea
26. aug 2007

lasenka, tak to je teda wooww

bzuco, moja teta si robi v ziline - ekonomika a manazment

verulka
26. aug 2007

No teda, vy ma tu chvolite 😀 nie som nijaka bohyna, iba mam funkcny system.
Ja som odteraz neplatila ani korunu a chodim na EU vBA.
Mareli na nasej fakulte su velmi podobne predmety 😉 Ja som sa nastastie Bc. vyhla 😎 Mne osobne skola velmi pomahala a aj pomaha pri vsetkom tom frmole pri detoch- mam cas aj na seba, vlastne si ho musim spravit.
A o nasej skole vela ludi tvrdi, ze je to leno kusok tazsie od ZS, ale ja si to nemyslim. Mne to dalo vela a som rada, ze to tak je.
A co sa tyka studia- je super zacat- ak by to neslo prestat sa da vzdy 😉
Lasenka, vobec neries ostatn ych, ty si skus zobrat co najviac z toho co ti ponukaju a konec...A to, ze to 100%spravis je holy fakt.
Pekny vecer

kkatrina
26. aug 2007

ahojky,
pridávam sa do fóra študujúcich, teraz v septembri začínam 5. ročník na trenčianskej univerzite - ľudské zdroje a personálny manažment, v oktobri mám termín s druhým babatkom a tiež mám strach ako to zvládnem - hlavne napísať tú diplomovku.
O trenčianskej sa tiež každý vyjadruje že je to o ničom, že v blave je to ťažšie a pod, ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že nosné ekonomické predmety máme pekelne oddreté a nikto vám bez vedomostí skúšku nedá. Ale jasné že aj u nás sa nájdu takí, čo si zaplatili a majú indexy v Tn a asi si prídu len pre diplomy - ale to je ich svedomie a toto sa deje asi na každej škole.
My platíme externé štúdium za semester 7500 sk ale to len kvôli tomu, že sme detašované pracovisko prievidza, keby chceme zadara, musíme chodiť do trenčína.
Neviem ako vy ale ja si myslím že keby nemám super rodinu na čele s rodičmi a svokrovcami tak to nezvládnem. Ak sa čudujete prečo som nespomenula pri pomoci manžela - tak ten študuje diaľkovo na výške tiež. 😀

mareli
26. aug 2007

verulka, tak to ja som este nepocula taky nazor, ze studium ekonomie je malina 😉 to moze povedat tak niekto, kto vobec nestuduje VS a ani nikdy ebude. ale koniec koncov, najdolezitejsi je aj tak titul, ked ho uz raz mate, tak ho mate. a darmo bude niekto skumat ze z akej skoly. titul vam len tak neodoberu. aj ked samozrejme absolutne neuznavam ludi, co len pomyslaju na "kupenie titulu" , lebo to sa raz aj tak prevali, no a ti ludia si nevidia dalej od nosa, ked si myslia, ze by sa na to neprislo 😀 ved staci otvorit usta 😀 😀 😀

mvl8
28. aug 2007

Ahoj Patulinka,ja sa chystám tiež do školy,ale len na pomaturitné štúdium.Chodila som na výšku a ked sa mi narodila malá musela som to nechať,lebo mi ju nemal kto postrážiť z rodiny a cudziemu by som ju takú maličkú nedala.Takže znova skúšam a vymýšlam a len koly tomu ,aby som nebola doma zbytočne a stále iba pri domácich prácach.To by ma zničilo. Mimochodom všimla som si ,6e si z ˇˇCadce a ja tam idem do školy.zatial pa

maruska.m
28. aug 2007

Ahojte mamicky...Nejde nahodou niekto na prijimacky na 2.stupen VS studie - Ing stupen na MTF STU v Trnave? program ucitelstvo profesnych predmetov?

ritaklea
7. sep 2007

ahojte mamicky,

potrebujem pomoc... musim si zostavit rozvrh a som z toho jelen 🙂
ked tam mam napr. v jeden den 1-4 hodina matematika a 5-8 hodina marketing - staci mi ist na dve hodiny ci vsetky... ako to funguje... 😕