Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
16. dec 2009

Petrahy strážna služba 😉 Keďže je najbližšie, tak mu hádžu všetky sviatky, lebo autobusy nepremávajú a ostatní nechcú vyťahovať autá 😉
Odkedy tam robí, tak si zvykli iba zdvihnúť telefón a zavolať na smenu keď niekto vypadne, alebo keď niekto mešká, tak veď on môže počkať na neho (aj keď sú dvaja, vždy čaká on), lebo má auto a nemusí sa viazať na spoj...

Neviem ako bude u nás s pečením. Nakúpila som Marína keksy, tak ich iba niečim naplním a necham postáť. Pri pečení by sa mi motali okolo všetci traja a ja akosi nemám na to nervy 😒 Aj riad umývam ako Rambo - rozkročená a lakte roztiahnuté 😀

dadulaa
16. dec 2009

petrahy, viem, že to sem nepatrí, ale čítala som v inej téme o mamine a budem silno držať palce, nech jej to všetko dobre dopadne 😉

tatolu, že ako rambo 😀 😀 si ma pobavila..

petrahy
16. dec 2009

dadulaa dakujem 😉

tatolu a nechcela si si poriadit mycku ?

tatolu
16. dec 2009

Petrahy, však príde čas, keď budú umývať deti 😉 hádam 😔
No moentálne som na MD a varí sa min.každý druhý deň. Ťažko povedať, či sa bude variť každý deň, keď budem v práci... Zvykli sme variť v sobotu a nedeľu veľa, potom sme to rozdelili do misiek a nosili sme si do robôt 😔 No to sme boli ešte bez detí....

petrahy
16. dec 2009

to sa nacakas moje zatial len utieraju riady tiez nemam mycku ale mozno niekedy bude

tatolu
16. dec 2009

Ja tiež nad ňou premýšľam, však 5 ľudí v dome je dosť a keď ešte príde bráško s manželkou a deťmi na prázdniny, tak nás bude 10 😉 😀
Ešte neviem ako to vyšpekulujem v tom druhom dome, čo prerábame, ale bude tam dosť stiesnený priestor. Budeme mať obývačku s kuchyňou a izba je dosť tesná 😔. No a druhá vec sú financie. Človek môže mať veľké sny, ale splniť ich môže iba do sumy, ktorú má v peňaženke, resp. na účte 😉

petrahy
16. dec 2009

no prave som sa dozvedela ze vsetci na skuske este dlho opisovali a maju Acka a este mali tu drzost ist za nou ak niekto dostal B ze preco 😝 a mame s nou skusku v ten pondelok a oni ze ci nemozeme namiesto na pol piatu prist na pol tretiu s prvou skupinou aby sa dalo lepsie opisovat mali sme ist po osmych takto nas pojde 12 no nema k nim slov visia niektory len na samotnom opisovani a potom machruju za A uz ma naozaj nasr... 🙄 po dva razy som sedela na samom predku lebo akoze kamaradky mi nechytili miesto no co uz

tatolu
16. dec 2009

No u nás sa chodí na skúšku aj 1/2 hodinu alebo 1 hodinu dopredu, aby sa stihli dobré miesta vychytať 😉 . Tiež sa tam niekedy cítim ako pri nákupoch pred revolúciou 😀 , alebo nastupovaním do autobusu, keď čaká veľa ľudí a miest v autobuse je málo 😔

maruschka
16. dec 2009

aj my máme doma super umývačku na riad, volá sa že mama/teda ja/ cez týždeň a cez víkendy umýva zasa značka tato /manžel/.....A tiež čakáme, kedy začnú aj baby-staršia už umýva, ale teda o čistom riade sa hovoriť nedá..

petrahy, na to si zvykaj, že tí, čo toho majú najmenej v hlave sa vždy najviac ozývajú a provokujú profesorov. Sú to suveréni a tých nijako nespacifikuješ..Také rozmaznané veľké decká.. 😒

petrahy
16. dec 2009

o pol hodiny som prisla skorej aj ja ale smola uz nebolo z coho vyberat len predok takze asi fakt nemaju co ineho na starosti no co uz mne stacia aj moje Cecka zbiram cecka

maruschka
16. dec 2009

🙄 🙄 tak toto ma vie "zabiť v lufte"..Už pár krát sa nám stalo, že si manžel zobral viac voľna na skúšku a tak sme prišli o hodinku skôr-raz o dve, že čosi sa ešte naučíme, máme ticho, pohodu-škola vedľa rieky, krásne prostriedie, že nám učenie pôjde lepšie...A prídeme do sály, že omrkneme terén, hádam 40 ľudí už sedelo na mieste a každý mal obsadené najmenej pre dvoch, takže sa nám ušli miesta len vpredu...Tak to bola sila-a to väčšina takto sedáva už hodinu pred skúškou v sále a chytajú miesta pre kamarátov... 😠 😠

tatolu
16. dec 2009

No u nás niekedy skúšajúci iba napíše termín a potom ho všetci čakáme vo stupnej hale. Keď sa objaví, ide pred nami a za ním.... no strach a hrúza 😉 😀 a to ešte keď nie je trieda otvorená, alebo je obsadená 😝

josie3331
16. dec 2009

tak som dnes mala super vylet do BA a teraz ma co caka? no samozrejme ucenie...no idem sa do toho pustit, dokym ma neprejde nadsenie 😀

mamina007
16. dec 2009

no teda ... Vy ste toho popísali ... 😉 pozdravujem Vás všetky ... ja sa musím sa ešte dokopať k učeniu ... zajtra mám skúšku a odhodlávam sa ísť na ústnu ... musím si zvykať, lebo na štátniciach mi písať veru nedajú ... 😎

petrahy ... nič si z toho nerob ... aj u nás to tak žiaľ funguje ...

maruschka ... je to na zbláznenie ... aj mne sa párkrát stalo, že som sedela vpredu ... a skúšajúci sa prechádzal v zadných radoch ... 😀

tatolu
16. dec 2009

Mamina, my sme mali možnosť urobiť si prípravu a čítala som všetko z nej - vy nebudete mať? 😕

jalao
16. dec 2009

ahojte, prave som dopiekla linecké, zliepané...
pozerala som stranku o nasich spolužiakoch, že či nie je dačo nove...
ohladom umývačky...ja teda mám a každému odporúčam!!! je to fakt pomoc. U nás sa veľa varí, vera papká, veľa máme tým pádom aj riadov a úspora vody je evidentná...obidvaja prcujeme, takže nie je o čom sa dohadovať...neberiem to ako nejaký nadštandart 😒 . Fičí takmer každý den...
Ohľadom miesta na skúšku...ja ani neviem...ja aj tak som zatiaľ neopisovala, takže mi nevadí sedieť vpredu, učiteľ stojí a striehne zhruba vstrede, takže ma to moc netrápi, kde sedím... Teraz mám už od skúšok trošku pokoj, sústredujem sa na sviatky, v sobotu ešte duchovná očista s deťmi, večer zase vianočný koncert s malou - bude mať svoje prvé vystúpenie 🙂 , ak to dopadne tak, že sa na poslednú chvíľu nezatne ako taký Vinco, tak to budem mať krásny darček od nej... 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
peťa, Cecka sú parádne, aj ja mám rada Michala Davida.. 😀 😀 😀 😀

mamina007
16. dec 2009

tatolu... on si vezme k sebe asi 3 ľudí dopredu ... dá otázku každému a máš chvíľku na prípravu v hlave ... keď sa nechytíš, ide ďalší a potom znova ... asi 2-3 otázky dáva ... a potom ohodnotí ... no ale nejako tú prax získať musím, tak verím, že sa prekonám ...

ešte 13 strán soc. príspevkov dostať do hlavy a môžem ísť spať ... 😵 😔

PS: umývačku mám aj ja ... úžasná vec ... aj ja len odporúčam ... 😎 u nás používaná je každý deň ...

petrahy
17. dec 2009

mamina007 drzim palce na skusku
jalao to si u nas minule spievala jedna holka tak ma to chytilo, ja ale sa bojim som tremistka a tahak som vytiahla teraz lebo som nechcela vyletiet zo 40tich otazok muselo byt 25 na E a ja som mala pocit ze to nedam a chcela som odpovedat na vsetky otazky aj ked niektore som tipovala ze by to tak malo byt a predtym som tahaky nevytiahla a spravila som tiez vsak sa snad do toho dostanem a druhy semester uz bude bez poistkovych tahakov 😉 a ked ma clovek ustnu aspon je to fer povie co vie u nas by polovica vyletela na fleku. a ako som uz pisala nepatrila som nikdy k lepsim ziakom v prospechu tak ma udivuje ze som teraz taka ,, dobra,, 😀 ja si razim cestu pomaly najprv zakladka, potom trojrocna ucnovka, potom trojrocna nadstavba s maturitou, dlho nic a teraz som na VS 😉
ucila som sa do pol dvanastej a n a posteli sa prevracala do pol tretej a teraz nie som schopna nicoho a maly mi tu pobehuje takze ucenie bud ked pojde spat alebo zas az vecer

jalao
17. dec 2009

mamina, verim, ze mas stres, tak sa drz!!
Petra, ja som sa tiez na VS dokopala po strasne dlhej dobe, ty si este mladsia odo mna...takze my sme tam takato particka "vykopavok" v nasej triede 😀 😀 😀 😀 😀 A proti tahakom nemam vobec nic, ja na ne len nemam guraz... 😉 😉

dadulaa
17. dec 2009

ja som tiež v sobotu musela 1.x použiť ťahák, lebo ináč sa nedalo a veru nebolo mi všetko jedno, strach som mala poriadny, či ma nenačape.. 🙂 našťastie sa tak nestalo..no našiel ho inej babe a tá tú skúšku isto nedostane, lebo jej ešte aj zazvonil telefón počas písomky, čo sme mali zakázané 😒 a s tými miestami to je u nás tiež tak isto, pokiaľ neprídem o hodinu a viac skôr, tak sa mi ujdú len predné miesta..ešte že mi kamoška vždy obsadí. 😉

Jalao, určite nie si vykopávka, keby si videla mojich spolužiakov - 45 a viac, niektorí aj 50 roční...to sú podľa mňa vykopávky 😀

Mamina, tých ústnych skúšok sa ja strašne bojím, lebo som veľká trémistka.. 😒

petrahy
17. dec 2009

ja co ma starsiu spoluziacku okolo 50 rokov udivujem ju a ona mna ona tvrdi ze vsak ona ma na skolu cas vsak chodi len do roboty ja mam tri deti a to zas udivuje ona
tremistka som aj ja ale ustna skuska sa mi zdala ferova aj ked som mala tremu jak no skusajuca to videla a dalo sa nevyletela som a snad si clovek zvykne vsak budeme musiet robit prezentacie a predniest ich na konferenciach. tak sa clovek snad casom ostriela.

sidus
17. dec 2009

Ahojte kocky?Tak ako pokracujete so skolou?Ja mam o jednej skusku z matiky.Mam totalne nervy.Uz ma brucho boli od rana.Je to prvy termin,tak neviem,co mam cakat.Ale ked nejakym zazrakom tu skusku zrobim,mam ukonceny semester.7.1.nam uz zacina letny.Jalao,ty ako?Uz si mala matiku?

petrahy
17. dec 2009

budem drzat palce to ste fakt super rychly nam zacina letny semester 1.3. snad to zvladnes 😉 mna caka az v pondelok ale biofyzika

sidus
17. dec 2009

Biofyzika?Ty kokso,tak to je este lepsie...tak aj ja budem drzat palce.Takymto stylom budem mat v aprili po skuskach.

maruschka
17. dec 2009

že biofyzika, matika 😨 😨 😨 😨 😨 baby vy ste inakšie mysliteľky...A v pohode zvládate tieto predmety?? 😕

mamina, aj my chceme umývačku riadu, ale si musím počkať, keď budeme o rok-dva vymieňať túto starú linku za novú a potom. Lebo ako voľne stojacu to u nás neprichádza do úvahy, keďže máme minikuchyňu-3,80*3. Tak už máme predstavu, ako spojíme našu veľkú špajzu s kuchyňou. 😉 😉

jalao
17. dec 2009

Sidus, no kade ty chodis, ked sem k nam nechodis!? 😀 😀 😀
Drzim vsetky prsty na matiku, ja mam 9/1...to budu dobre nervy.... ☹ ☹ Uz teraz sa mi zviera zaludok...
Ozvi sa, ako si dopadla a co ste tam mali...!!! tfuj, tfuj...

sidus
17. dec 2009

Ja este neviem,ci to zvladam🙂Uvidim dnes a dam vediet.Idem sa chystat.Tak pekny den.

petrahy
17. dec 2009

ani ja neviem ci to zvladnem mm tomu aspon trocha rozumie on mal fyziku na vyske a na skusku sa ucil 6 tyzdnov ja mam len par dni 😝 a to ma caka aj v letnom semestri

josie3331
17. dec 2009

ja sa ucim sprostu fonetiku a to su take bludy, sedim tu nad tym a radsej pozeram vsade inde len nie do papierov...nemam motivaciu, radsej by som sla robit nausnice alebo tak, proste to co ma bavi, ale nedokazem to....ale sa nedokazem ani ucit, aby som ten cas na tie sperky mala...stale viac rozmyslam, ci na to proste mam, ci sa na to nevykaslat a chodit len do prace a brat prachy, ved to je jedno, ze ma to nebavi, hlavne nech ked mam volno z prace, tak mam naozaj VOLNO...evidentne to nezvladam a strasne si za to nadavam 😖

petrahy
17. dec 2009

ale co to 😕 neboj sa treba pozbierat vsetky sily a nakopnut sa ono to nejak pojde nevzdavaj sa a co vlastne studujes a ktory rok? hlavu hore ako vidis aj ja sa neucim a som na konovi