Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
27. jan 2010

Maruschka a na int niečo nie je? 😕 K bakalárke som väčšinou zbierala odtiaľ a ešte sa skús spýtať tu na koníku. Myslím, že by tu mala byť nejaké téma v ktorej sa stretávajú profirodičia 😉

maruschka
27. jan 2010

tatolu, tie knihy už mám, čo sa dali požičať, od konzultantky-3 a ešte nejaké, čo som si stiahla z netu..dokopy mám asi 10 zdrojov aj so zákonmi...Ale na bc. potrebujeme 25 zdrojov po roku 2000/02 😖

jalao
27. jan 2010

Dievčatá a to treba túto bakalársku diplomovku dokedy odovzdať? Koľko je vlastne na to času? A témy si vyberáte s ponúknuteho zoznamu, alebo sa prideľuje?

tatolu
27. jan 2010

Jalao diplomovka sa odovzdáva podľa toho ako určí škola. My sme mali odovzdať do 20.apríla.
Témy určila škola, aj som si jednu vybrala, ale konzultant mi ju úplne prekrútil 😒 ale musím povedať, že dobre urobil 😉
A času som mala podľa toľko, kedy som ju začala písať 😉. Keďže som začala po poslednej spravenej skúške, tak asi 1 mesiac. Ale veci som si sťahovala z int priebežne, keď sa mi veeeeeľmi nechcelo učiť a bol niekto s deťmi...

maruschka
27. jan 2010

jalao, bakalárku treba odovzdať do marca. Má mať 25 zdrojov, 45 strán čistého textu+ostatné ako napr. titulka, abstrakt v slov.jazyku a angličtine, úvod, obsah, záver, použ.literatúru, prílohy, predslov..Témy sme si mohli vybrať, niekde témy prideľujú-nám ich dali neskoro, takže si väčšinou každý vymyslel svoju tému... 😉

grettka
27. jan 2010

maruschka, kamoska vlani skoncila u sv. Alzbety bc, a teraz nedobrovolne nemoze dokoncit mgr. a premysla, co dalej? Mas nejake info, ze kde sa da pokracovat na mgr. ked mas skoncene bc. socialnu pracu? Co zamyslas ty? Ci myslis, ze sa to u vas v skole nejako utrasie a budes pokracovat tam? Teda otazka nielen na teba, ale aj na dalsie z vasej skoly... kamoska je nestastna, no neviem jej poradit kam dalej.... diky

josie3331
27. jan 2010

dakujem vam, najviac ma na tom stve, ze ten predmet je absolutne nepotrebny a je iba o tom sa nabiflit nejake vyrazy a nic z toho... 😖

mamina007
27. jan 2010

baby ... myslíte, že je blbosť dávať motto do bakalárky ... našla som si jedno pekné ... tak nad tým uvažujem ... len neviem, či sa to dáva, hodí ?

emily3
27. jan 2010

aahojko studentky
mamina ..nie je to blbost, hodi sa to...
aj ja s teraz trapim z bakalarkou, uz mam sibenicny termin...a teraz konecne vsetci zaspali...tak sa tvarim ze pisem...aspon neco...

dnes nam dosiel mailik zo studijneho ze vramci akreditacie nazho predmetu nam pribudnmu este dva predmety 😒 ...takze sa trapime este so skuskami a pisanim a pomaly so statnicami..a ani neviem kedy ich mame...asi v maji?

sisa.b
28. jan 2010

ahojte, ja som kusok vyspata, tak si to idem este precitat, nech tam rano nejdem uplne blba 😝 ale uz mi je to v podstate jedno, ostava mi posledna skuska. no ma nas dekan a nepocula som nic dobre o skuskach pri nom. vlastnymi slovami to nemozem pisat, to neuznava a pritom nam spominal, ze mu jedna holka odpisala skripta od slova do slova, ale ju este vyskusal a kedze tomu nerozumela, tak jej Acko opravil na Ecko 😒 ja to ani neviem, ani nerozumiem a vraj ked nespravi clovek u neho na prvy sup, tak uz potom s velkymi problemami. skoda, ze som si to neposunula o tyzden ☹ 😢

a dakujem za gratulacie. domrvila som to, lebo som algebru vedela lepsie nez matiku a hlavne ma ju doucovala nasa profesorka, tak ma to mrzelo, ked som to tam pomotala ☹

petrahy
28. jan 2010

sisa.b neboj mozno spravis vsak sa na teba isto daco nalepilo.
mamina007 ked som bola u druhakov tak upozornovali ze v praci ak je citacia netreba zabudnut napisat koho si citovala, inak zevraj v pohode moze byt
Co sa tyka Alzbetinok vraj sa este uvidi, ktore skoly budu moct davat aj titul Mgr. a vraj ich bude menej ako bolo a tí čo doteraz študovali mali by doštudovať no uvidíme ved sa to tyka aj nas s titulom Bc. A to som len prvacka a uz sa mi trasie stolicka, a nas obor osetrovatelstvo bude len denne externe rusia mozno este jeden rok bude vynimka je to na rozhodnuti a otvorene zatial otvorene.

sisa.b
28. jan 2010

tak som sa za tuto noc nic nenaucila ☹ jednoducho to neviem dostat do hlavy. precitam si jednu otazku, tak ju viem, ale ked si precitam dalsiu, tak tu prvu neviem. totalne sa topim vo vsetkych tych pre mna neznamych pojmoch 😔 normalne sa mi to vsetko dokopy zlieva ☹
nevadi, ved este bude nejaky pokus a letny semester mam uz aj tak isty 😎
dnes budem za peknu a hlupu 😀

petrahy
28. jan 2010

sisa.b mam z teba pocit ze si vobec neveris co je skoda vzdy to zvladnes suprovo tak si trosku viac ver mozno na skuske Ta osvieti 😉
pisem podla seba ked som tu bola po jednej skuske nestastna a zdrvena ze som nespravila baby ma tu povzbudili a povedali ze mam dufat vsak som nieco napisala a mali pravdu dostala som vtedy sice E ale spravila som a ja si zrovna tiez moc neverim a aj Ačka som dostala budem na Teba myslieť

emily3
28. jan 2010

sisa to je spravnz pocit pred skuskou, uvidis ye to urobis, urobila si pre to vsetko....dryiiiiiim palce

jalao
28. jan 2010

sisa, drz sa dnes!
Josie...nesmut, ved opravis...v nasej skupine ma drviva vacsina uz skusenost s Fkami,nie si prva ani posledna 😉 😉
Dakujem ostatnym holkam za info o diplomovke/bakalarke...zatial mam cas, len zo zaujmu sa pytam.
Inak - celu noc tu snezil praskovy sneh a mesto je opat total biele... 🙂

maruschka
28. jan 2010

grettka, no..vieš čo, určite by som nenastúpila na Mgr na sv. Alžbete. Škola je výborná, kvalita tiež, len nie je isté, či by doštudovala. Viem, že Mgr, ktorí končia budúci rok majú aj skôr štátnice, aby vôbec mohli skončiť a čo bude ďalej nikto nevie..A inak aj my sme teraz ako na tŕní, lebo nevieme, ktorá škola pôjde na rad po sv. Alžbete. Dáme si prihlášku, zaplatíme a padne ďalšia škola..V dnešnej dobe začať niekde študovať je na Slovensku normálne riziko. Jedine na nejakej univerzite. Na Alžbete stále platí rozhodnutie akreditačnej komisie z minulého roka, ktorá ohodnotila školu ako vhodnú na povýšenie na univerzitu, verdikt komisie, ktorú Mikolaj natlačil teraz na školu ešte nebol zverejnený.. 😒 A po poslednom rozhovore, ktorý bol na Markíze nadobúdam dojem, že tých škôl bude ohrozených viac...

my s manželom rozmýšľame, že si dáme prihlášky na UJAK do Hrozenkova (je to česká škola a aká-taká istota). Máme to pomerne blízko, len je to fakt drahé štúdium, takže si dáme rok pauzu, čosi našporíme do prasiatka a potom si dáme prihlášky.. 😉 😉 😉

jalao
28. jan 2010

ahoj maruschka, ano, dnes je to s tymi skolami niekedy loteria.. 😒 Ale o tom Hrozenkove som uz minuly mesiac tiez cosi nedobre citala, uz presne neviem...ved keby si sa daco docitala, alebo ja, hodim link....nech sme v obraze aj viacere. 😉
Sisa, no kde si s tou mechatronikou?
Emily, pohla si sa s pracou? 🙂

maruschka
28. jan 2010

jalao, viem, slovenské média túto školu dosť pretriasali-že sa kupujú tituly, študenti tam chodia 2x4 dni za jeden semester, atď....Ale nikto sa nepýtal, koľko učiva musia doma naštudovať, atď. Oni tie prednášky absolvujú, aj prax skúšky tiež, takže je to klasické diaľkové štúdium, len v blokoch..Na Slovensku je to tak, že buď sa novinári do niečoho-nikoho obujú a robia z toho senzáciu v pozitívnom slova zmysle, ale väčšinou je to iba v negatívnom slova zmysle..A veľmi ma mrzí, že sa v dnešnej dobe diaľkové-externé štúdium dosť zatracuje a znevažuje. Ak si vyštudovala školu externe, tak si nikto s kúpeným titulom..Dokonca som čítala príspevok od jedného blbčeka, ktorý zo seba robil veľkého manažéra v práci a rozprával, ako vždy, keď mu príde na pohovor Bc,Mgr,Ing, ktorý študoval externe, tak sa takéto životopisy hádžu rovno do koša..Len sa v tomto hone na čarodejnice nedomysleli niektoré veci, že nie každý mal možnosť študovať hneď po strednej ako denný študent na VŠ a nie každý na to denné štúdium ma peniazel-resp.jeho rodičia..Preto je pre štát ľahšie, ak ľudia odvádzajú dane, pracujú a študujú externe, ako keď by sa na VŠ nahrnuli denní študenti a na tých štát teda dopláca fakt pekné sumy..No skrátka, vždy sa nazúrim a vždy to rozoberám donekonečna..Jednoducho pôjdem radšej na českú vysokú školu-ak nám to dovolia financie.. 😉 😉 😉

akzuzs
28. jan 2010

Ahojte dievčatá, často tu nechodím, ale sledujem túto tému, ja už mám po skúškach už od 12.1. a čo vy???? 😉 Čakám len na letný semester a kedy vlastne tak začína????

petrahy
28. jan 2010

maruschka ak si pametáš písala som že na našej škole je 3/4 Čechov a zbytok Slovákov takže vychádza to fakt o dosť viacej ako u nás ked podaktory cestuju okolo 80km. Naše pracovisko je otvorené len druhým rokom tak neviem ako dopadneme. Ja sa našťastie zatiaľ hrniem len na Bc a aj to som myslela že určite nezvladnem ale ked som uz tu tak bojujem

jalao
28. jan 2010

marusch, ani radsej nejdem reagovat na to, co si pisala, lebo aj mne to "zdviha mandle"... 🙄 🙄 A hento, co si napisala, ze na pohovoroch beru externych absolventov jak hendikepovanych, tak je fakt des!! to by som napadla ako priamu diskriminaciu.
Akzuzs, ty bludis kade-tade a na nas si uz zabudla! 😉 😉
Petra, ved aj moja byvala spoluziacka chodi do Hrozenkova, ked s nou budem, popytam sa jej, ako to tam chodi..teraz je prvacka. 🙂

sisa.b
28. jan 2010

ahojte, tak hlasim, ze som mala spravny pocit - nespravila som 😝 nespravil z nas nikto a asi ani nespravi, lebo pan dekan chce od nas celych 610 od slova do slova ☹ ja som bola aj u neho "na koberceku", aby mi povedal, ze som nevyhovela, ale ze mi chybali len 3 body, tak ze mozem ist uz na najblizsi termin. chlapci sa k nemu ani nedostali, tych poslal domov, ze nemali ani 5 bodov 😅 takze tuto skusku si povleciem do letneho, lebo ked som mu povedala, ze mnohym veciam nerozumiem a musim vyhladavat na nete a spytala som sa, ci mozem potom inymi slovami zodpovedat otazku, tak mi odvetil, ze mozem skusit, mozno mi nejaky bod najde 🙄 🙄 🙄 takze dovidenia, to nemam sancu. nasi chalani si uz podavaju prihlasku na inu fakultu po dneskajsku 😅

jalao
28. jan 2010

no sisa, to si tam ten pan utvrdzuje svoje ego??? 😒 😒 😒 To boli co za prednasky, ze musis hrabat na nete suvislosti??? 😠 😠 to bola asi najtazsia skuska odhadujem...

tatolu
28. jan 2010

Akzuzs u nás začína LS 12.2. - teda mi dialkáči začíname vtedy, Denní myslím začínajú 8.12.

akzuzs
28. jan 2010

Ja všade ale to je jedno 😅 Do skúšok som nevedela kde mi hlava stojí ale teraz mám havaj a už mi tá škola normálen chýba. Trocha sa hanbím, že má aj všakovaké známky, ale to je mi už jedno hlavná vec že som ic hurobila 😖

tatolu
28. jan 2010

Sisa, na druhej strane, zas si bola najlepšia z vašich chlapcov 😉
Neboj nabudúce spravíš.
Však niekto v ročníku musí ostať, ak všetci pôjdu na inú školu 😉

sisa.b
28. jan 2010

jalao, ano. pan docent napisal skripta, je na ne patricne hrdy, tak sa to musime biflit. neviem, aky to ma zmysel, ked to nepochopim, len sa to nabiflim...
a este ma dojala jedna vec - z tych otazok, co som vypracovavala, tak mi chybali 3 a vobec nic o nich v skriptach. a denni to samozrejme mali. takze mu idem pisat, ze z coho sa mam teda este ucit. lebo jednu z tych otazok som zrovna schytala a vobec sme nikto nevedeli, co to je... 🙄

sisa.b
28. jan 2010

tatolu, ked to je chaba utecha 😅 na skuske nas mal iny a ten nam hned kazal ostat, ze pojdeme k dekanovi a ze si to mame este pozriet, lebo nas bude skusat 😝 tak som na to kaslala, lebo som vedela, ze nemam ani polovicu a chlapci v nadeji sa este ucili a nakoniec som bola u dekana len ja 😅
prvu otazku som mala celu, este par veci naviac a on mi dokreslil jeden atom a dieru do obrazku a hned som mala 1,5 boda z 5tich dole. on chce vsetky obrazky, vsetky vorce, grafy, texty... ☹ to nespravim ☹

jalao
28. jan 2010

Akzuz, ved tu su dovolene vsetky pismenka, ze baby! ja som toho vzornou ukazkou 😀 Najvyssia moja dosial dosiahnuta meta je Ccko, ale co s tym narobim? 😝 😝 😝 Ja sa za to nehanbim...ved mi kukni na profil + chodim do roboty, + doucujem ine decka a este chcem aj ZIT! 😉 😉 😉 😉

maruschka
28. jan 2010

sisa, no poznáme takých majstrov sveta, ktorý si liečia komplexy na študentoch 😠 😠 😠 😠 len nechápem, prečo sa hrabú do školstva, keď na to nemajú ani vlohy, ani náladu a už vôbec nie empatiu, pochopenie pre študentov..Veď predsa nemôžeš začať písať odborné práce na skúške, keď si ten predmet videla a učila sa prvý krát v živote..Ja som len zvedavá, či tie skriptá vie aj ten pán profesor naspamäť, keď to vyžaduje od vás.(nevadí, že je autorom). 😠 😠 😠 😠 mňa čaká takýto majster sveta v sobotu na skúške 😎
môže ťa tešiť, že si v triede fakt jednotka.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉