Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
4. okt 2010

@eaka Tiež sa pripájam ku gratulácii 😉

lujzalota
6. okt 2010

ahojte, môžem sa pripojiť? ja ešte len začínam so školou - pedagogicka - predškolskú pedagogika a v piatok máme 1. prednašky - tak dúfam že to pôjde - ale ako čítam niektoré máte viac detí a niektoré aj viac rozpracovaných viac škôl a ide to - tak vas budem mať za príklad ...

silvulienka
7. okt 2010

@lujzalota ahoj a na akej škole študuješ? Ja študujem predškolskú a elem. pg v Trnave. Tento rok ma čakajú Bc. štátnice. Ja už mám jednu skúšku za sebou 🙂 .

eaka
7. okt 2010

no, mne sa podarilo zabudnúť na koniec zmien v zápise a ostal mi zapísaný jeden predmet, ktorý som nechcela robiť... tak pekne..o skúšku viac a o pár sto strán čítania tiež... akosi sa mi hneď od začiatku darí... ☹

juliagregor
7. okt 2010

@eaka ved si ho daj na študijnom škrtnúť...

eaka
7. okt 2010

@juliagregor skúsim to ešte poriešiť, snáď to pôjde...

eaka
7. okt 2010

študijný poradca z fakulty ma tiež odporučil na študijné, tak som tam hneď napísala, tak snád ma ho zbavia!!! Myslím, že beztak budem mať so sebou tento semester čo robiť... 😒

juliagregor
7. okt 2010

@eaka ked sa dá, ja som si vždy písala len tolko, aby bolo dosť kreditov, naviac veru nič....

oficiálne nám už dali termín štátnic...8. - 10. 11. ...snád by som sa mohla už aj začať učiť 😀

eaka
7. okt 2010

@juliagregor no, to by si sa už mohla...ja som to urobila tak, že som si proste zo začiatku pre istotu zapísala všetko, asi vplyv prezenčných a ich bojov o miesto... pritom pri kombinovanom štúdiu sú kapacity nastavené tak, že sa do kurzov zmestíš a nemusíš o ne bojovať... tak uvidím, čo mi odpíšu.. príp.skúsim zajtra zavolať, dnes som bez kreditu... 😒 Inak na Bc.štátnice som sa učila 3 týždne (po večeroch, nociach, nie celé dni) a vravela som si, že to bolo málo, mohla som tomu dať aj viac... tak na Mgr aspoň 8 týždňov... to už nestíhaš... 😲

juliagregor
7. okt 2010

@eaka ale ja na BC. som sa učila týždeň...ved máme predmety, kt. do nás tlačia 5 rokov...
máme 90 otáziek a 3 predmety

eaka
7. okt 2010

@juliagregor ju, tak to máš adekvátne...teraz tie 4 týždne.. 😀

lujzalota
7. okt 2010

@silvulienka ahoj, ja som v BA na UK. prvy ročník, prvý semester - tak som plna očakávaní .... 🙂

silvulienka
7. okt 2010

@lujzalota tak drzim palce nech sa tvoje ocakavania naplnia.

evinkal
7. okt 2010

zdravím mamičky,chcela by som vás poprosiť o radu.mám dve detičky-6 ročného a 9 mesačnú,začala som nanovo študovať od 1.roč. na Soš,a nejako to neviem zvládať,venovať sa malej,domácnosti,sznovi školákovi a neostáva mi čas na učenie,ako to riešiť?manžel mi nepomáha a občas sa učím aj po večeroch,keď niesom moc unavená,ale večer mi to nejak nepáli

lujzalota
7. okt 2010

@silvulienka dakujem, budem informovat ....

eaka
9. okt 2010

@evinkal ahoj, na Tvojom príspevku ma zarazila jedna vec ... "manžel mi nepomáha" Prečo? Veď Tvoje štúdium je výhodné (do budúcnosti) aj preňho... Nevedel, že ideš do školy? Alebo s tým nesúhlasil? Treba ho primäť s niečím pomôcť, bez pomoci okolia sa škola zvláda ťažko...

@juliagregor ten kurz mám odregistrovaný, napísali mi zo študijného, že keďže som písala tak skoro po skončení obdobia pre zmeny v zápise, tak mi to ešte zruší... Písali, že zrušiť z registrácie nie je možné pre "vyťaženosť študenta, náročnosť kurzu, nezáujem...a tak...asi sa niektorí aj počas semestra chcú niektorých kurzov zbaviť... ale som rada, že mi to teda odregistrovala... Nie že by nebolo zaujímavé prečítať si pár anglických detektívok a písať o nich práce a porovnania, ale myslím, že budem mať čo robiť aj so zvyšnými kurzami, čo mám zapísané...

ako sa inak všetkým darí?

evinkal
9. okt 2010

@eaka vieš,on ma iné záujmy.kamaráti,krčma a jeho otec.vedel že idem do školy,ale mi to ofrflal,ale že ak chcem...mne to pripadá,akoby mu to bolo fuk

eaka
9. okt 2010

@evinkal no to je škoda... tak sa proste budeš musieť na domácnosť vykašľať a robiť len to, čo je fakt nutné, aby Ti ostávali čas a energia na deti a školu... ak s tým bude mať muž problém, tak nech si to spraví sám... 😉

evinkal
9. okt 2010

@eaka už som to skúšala...potom všade vravel že som bordelárka išiel sa žalovať matke a tá mi urobila na pošte scénu

eaka
9. okt 2010

@evinkal išiel žalovať matke a tá urobila scénu na pošte??? neviem, ako mám na to reagovať... čo to je vlastne za škola? SOŠ, to ako si dorábaš maturitu, či nadstavbové pomaturitné? mužíček má asi problém, že budeš mať vyššie vzdelanie ako on? no je to ťažké...ale aby utekal za mamičkou sa sťažovať, tak to je trochu dosť... hm.. si to musíš s ním nejak vydebatovať.. na koľko to máš rokov? veď to snáď prežije, Ty tiež toleruješ jeho a jeho krčmu a jeho kamarátov a záujmy...tak prečo by mala byť tolerancia iba jednosmerná??

evinkal
9. okt 2010

@eaka Je to soš-4 ročka odbor cukrár-pekár.mam kozmetiku-vizážistiku a krajčírinu.On bol vychovávaný tak že žena na robotu a chlap na zábavu..Filozofia jeho matky.Vraj žena má prehrýzť všetko a chlap má právo na voľnosť

eaka
9. okt 2010

@evinkal no to je dosť smutné...

evinkal
9. okt 2010

@eaka to je,ja vždy vravím-musela som spraviť v živote niečo veľmi zlé ☹

eaka
9. okt 2010

@evinkal ale Ty to zvládneš aj bez neho, hlavne si nesmieš robiť veľkú hlavu z toho, keď Ťa niekto osočuje z neporiadnosti a robí Ti scény na pošte 😉 Máš na to dobrý dôvod, mať doma trochu bordel 😉

maruschka
10. okt 2010

@evinkal treba si doma urobiť poriadok /myslím tým prevychovávať, nie upratovať/-začať od maličkostí...Skôr, než pôjde manžel do krčmy, čo keby ešte niečo stihol urobiť? Čo keby si mu navrhla, aby napríklad vysvetlil malému nejaké učivo, veď jemu to pôjde určite lepšie, je otec..Čo keby urobil toto, jemu to pôjde určite lepšie, je silnejší ako ty...
Veci, problémy, udalosti sa nevyriešia tým, že sa o nich nebudeme rozprávať, treba hovoriť, hovoriť, hovoriť... 😉 😉

Ak ti svokra urobila scénu na pošte, prečo si jej to nevrátila takým istým aký požičaj, taký vráť?! Slušnou formou: Mama a vy ste svojho syna nenaučili nič iné, len chodiť do krčmy a ......Slušne, pokojne...Aká je to výchova, keď jedna matka pokazí budúcnosť synovej rodine-úmyselne?!

Ak si myslíš, že niečo nezvládneš, to ti dodá silu..Ak si sa dala na štúdium, študuj..nemusíš byť hviezda s jednotkami od vrchu po spodok..Podstatné je, zobrať si z toho štúdia to najpodstatnejšie, rozhľad, zručnosť, schopnosť niečo vyprodukovať.. 😉 😉 😉

Ak zo seba budeš robiť obeť, tak sa k tebe bude správať aj tvoj muž, aj svokra a svokor..Si silná žena, inak by si sa popri dvoch malých deťoch nedala na štúdium..Urči im hranice, za ktoré už nemôžu ísť-hranice slušnosti, tolerantnosti a únosnosti..Ak ti prekáža, keď ti povedia niečo, čo bolo nevhodné, povedz im to. Ak ti to prekáža na manželovi, povedz mu to..Ak ťa svokra osočuje priamo na pošte-povedz jej to tak, ako to ona hovorí tebe-ale slušne.. 😉 😉 😉 😉 😉

Vždy hovorím, že veci treba riešiť, treba o nich hovoriť-ak treba aj sto krát...Jedná sa predsa o tvoju budúcnosť a budúcnosť tvojich detí..Nech vidia, že ich mama je šikovná, že je snaživá a keď dospejú, tak tento model rodiny neskôr prenesú aj do svojich rodín.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

sendy1977
11. okt 2010

ahoj evinkal, to štúdium je denne? Ja sa pripájam k názoru marushky , že manžela treba prevychovať pomaly ale isto.
Obdivujem ťa že študuješ pri malých deťoch. Určite študuj čo ťa baví a v čom nájdeš uplatnenie.

eaka
11. okt 2010

@evinkal, @maruschka to napísala úplne fantasticky... postav sa za seba a budúcnosť svojej rodiny, manžela buď postav do laty alebo... s prepáčením...kopni niekam... shak aj tak čo z neho, ale to je na inú debatu...vlastne, k maruschkinmu príspevku sa už netreba ďalej vyjadrovať, povedala to úplne najlepšie!

adetka
15. okt 2010

@evinkal .... svokrine nadavanie pust jednym uchom dnu a druhym von... ja takto reagujem ak mi moja svagrina zacne rozpravat do poriadku a domacnosti... a manzela... ako pisala @maruschka prevychovat... pozitivne ho motivovat... a ak to nezaberie... skus najst nejaku inu spriaznenu dusu, ktora ti na par hodin denne pomoze s detmi... kamaratku, surodenca... 😉

petrahy
15. okt 2010

ahojte nemate baby niektora na predaj knizku Zdravotnícka psychologie teoria a praktické cvičenie vydala to grad 1997 od Zacharovej ak ano prosim napište mi ip dakujem

tatolu
17. okt 2010

Idem vám napísať, čo som včera vystrojila - na ten kiks som prišla až dnes večer, keď sa ma mm pýtal, koho som v aute viezla - ale pekne po poriadku....
Včera sme mali takú exkurziu zo školy pod Donovalmi s jednou inžinierkou, ktorá sa zdá milá,ale vraj zdanie klame. No a tútu milú pani a mňa odviezol jeden kolega naspäť pred školu. Keď sme prichádzali pred školu, tak sme sa dohodli, že ju trhnem do jednej dediny k jej mamke, ktorá je po ceste ku mne domov. Cestou ešte splietala čosi o tom, že musí kúpiť banány mamine v Lidli a ja šikovná som ju vysadila na konci Zvolena v Lidli, otočila auto a šla domov . Ja som úplne zabudla, že ju mám do tej dediny odviezť . No som ja normálna 😕 A teraz asi budem musieť za ňou skočiť a ospravedlniť sa jej. Ale čo jej poviem? 🙄