Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

lasenka
14. máj 2008

jeeej andrejka, aj ja ti blahozelam 😉 joj babule moje, ako vam je uz dobre 😒 sa dusim do hlavy den co den, stale stihnem len 1-2 otazky, potom umieram od unavy..

davidko73
14. máj 2008

ahojte baby da sa to stihat na materskej aj studovat???chcem ist a to od septembra ale bojim sa toho...

lasenka
14. máj 2008

davidko - ano, da sa, prinasa to samozreme aj svoje obete, no ja som uz 8. rok na vyske a stale studujem, no tento rok uz definitivne koncim 😉

maruschka
14. máj 2008

davidko,ja by som o tom mohla písať celé zväzky kníh.Naše baby sú malé a Maruschka mala vtedy iba rok a pár mesiacov,keď sme s manželom išli prvý krát na prednášku.Aj som si poplakala-lebo sme nikdy od seba dlhšie ako na pár hodín neboli.Ale časom sme si zvykli,malé sa troška oťukali a nie sú už tak až chorobne na nás nalepené.

A učenie sa zvládnuť dá,ak si nájdeš svoj systém 😀 😀 u nás to platí-o polnoci sa začíname učiť 😀 😀

lasenka
14. máj 2008

maruschka - ty este stale studujes? v ktorom rocniku si?

maruschka
15. máj 2008

lasenka,ja som začínala s jankou46,lidkou,zuzidr-všetky sme prváčky na soc.práci-teraz teda končíme 1.ročník 😀 😀

zuzidr
15. máj 2008

ahoj marusch dlllho som tu nebola,včera sme mali Eu právo či čo to bola,dopadlo to za A,ale pohoda test 😀 😀

ešte mi zostva 5.6etika a 7.6 špec.pedagogika,čoho sa veeeelmi bojím,ale už len tieto dve a prvý ročník je za nami 😀

a ty?ako 😅

maruschka
15. máj 2008

zuzidr-na etiku si sadni dozadu a materiály si v počítači zmenši na ťaháky/niektorí sa ani neobťažovali a doniesli si celé materiály/-všetci sme to tak mali,lebo inak sa to naučiť nedá./aj keď som tomu venovala kopec času-asi 5 dní som sa to v kuse drvila/.Všetci si na skúške radili a odpisovali z ťahákov.Bolo 5 otázok. My sme prišli neskoro,tak sme s mužíkom sedeli hneď v prvej rade a báli sme sa odpisovať.Ale bola v absolútnej pohode,síce sa prechádzala,ale nejako pozor nedávala,či niekto odpisuje alebo si radí.
😉 😉 😉 Nás ešte čaká pedagogika-prednášku sme ešte nemali a patológia..miléééé 😖 😖
Teraz si idem vybaviť prax do našej základnej školy-segra tam učí,tak budem s ňou na hodinách-akože sledovať decká-lebo ako si počula na prednáške k praxi-veľmi by chcela,aby niekto písal o šikane na školách 😕 😕

andrea.m
15. máj 2008

no ja viem že máte kopec učenia ale šup, šup na prvú stranu 🙂 šak som vás nemohla nájsť

zuzidr
15. máj 2008

marusch prednášku o praxi mám až teraz v sobotu 😀 inak tiež som si chcela vybaviť ísť do mojej strednej školy 😉

patologia je v pohodkeeee a etiku mám s inou profkou,prednáška bola o interupcií a etike v medicíne 😒 😉

lidka619
15. máj 2008

ahojte hviezdy - maruschka aj u vás sa funguje na ťahákoch? 😀
- ja mám zajtra skúšku zo štatistiky a neviem ani zaťať 😒 , jednoducho nebolo času sa učiť, a keď si to beriem večer ku sebe, tak padám od únavy. Už som si ťahák zmenšila, dúfam, že sa dačo podarí odpísať. Ale dnes už sa idem dačo poučiť, aby som mala o tom aspon šajnu. O týžden v sobotu mám právo, bŕrr 74 strán A4 samé paragrafy a zákony. Tak sa chcem od zajtra do toho zahryznúť. Tak sa majte prekrásne a držte palčeky, nech to zajtra dobre dopadne. 😉

maruschka
15. máj 2008

lidka,to musí len dobre dopadnúť,no nie?! 😀 😀 No a u nás funguje asi 99% triedy na ťahákoch,len ja sprostá sa ho vždy bojím vytiahnúť.Celý čas sledujem profesorov,kade chodia,aby som ho už-už vytiahla,ale nakoniec vždy hodím spiatočku.Ja som strašný trémista.Tak,ale ešteže mám čas na učenie.Takže vždy to aspoň ako-tak viem.
A to môj manželík-ľudkovia,tak ten to fláka.Učí sa presne pár hodín pred skúškou,aj to vždy zaspí nad papiemi a vždy má A alebo B. Takže sme vždy na tom narovnako.Ale on má vynikajúcu pamäť,takže jemu to stačí len prelistovať a prečítať zbežne.Tak mu závidím 😀 😅 😕 Ja si to vždy oddriem ako taký kôň. 😨 😨

zuzidr,prax máme do konca augusta,takže to je dobré.a vybrať si môžeme hociakú oblasť,organizáciu,akú len chceme.Oficiálne má byť prax 10-14 dní,ale povedala,že stačí 2-3.No ja budem tak 1 deň,lebo mi cez pracovný týždeň nemá kto opatrovať drobčeka.staršia je v škôlke,tak to sa dá.Potom napíšeme 5 stranovú prácu a z tých 5 strán len 1 o tom,čo sme tam robili. 😕 😕 😅 🙂

andrea.m
15. máj 2008

davidko dá sa to. síce je to na začiatku šok aspoň pre mňa bol 😀 ale ked ho prežiješ a nájdeš si systém tak sa dá. obdobie pred štátnicami ma síce stálo veľmi veľa vnútorných síl, ale vidíš zvládla som a je mi dobre.

janka46
15. máj 2008

Maruschka aj u nas ma byt ta prax lubovolna a dokonca aj v ranci svojho zamestnania si ju mozu spravit,my mame jeden termin aj v juni,tak by som to chcela odovzdat uz Jun,ale ci sa do toho dokopem 😝 😝 😝

Baby ja som dnes bola prvykrat v robote ☹po materskej....take zmiesane pocity....

andrea.m
15. máj 2008

a dianka čo na to?

andrea.m
15. máj 2008

a ešte som sa chcela spýtať či v úplne novej alebo si sa vracala na pôvodný flek

verulka
15. máj 2008

babulky, joooj ako vam nezavidim...ale za chvilku mate aj vy prazdniny 😉 drzim palce...lidka, statistiku som aj ja mala tusm v 2.roc a dalo sa 😉

maruschka
15. máj 2008

janka, bolo to asi ťažké,že?! Ja si neviem predstaviť, ako to budeme prežívať, keď si po materskej nájdem prácu.Maruschka je na mňa veľmi naviazaná-ale keď veľmi ,tak fakt extrém.A ona mi stále pripadá ako malé bábätko...Asi si aj poplačeme 😢 😢 Ešte si to nechcem predstavovať,je mi z toho už teraz smutno.

verulka
16. máj 2008

marusch, vsak este mate cas...neboj zvladnete..

maruschka
16. máj 2008

verulka,ja viem..aj sa teším,že konečne pôjdem do práce niekam medzi ľudí.Že už konečne budem mať čas aj na seba a nebudem sa musieť točiť len okolo domácnosti a hrncov..Ale zároveň už nebudeme mať toľko času na seba-ako rodina..To je také zatiaľ-ani z voza, ani na voz 🙂 🙂

misha666
16. máj 2008

cavte baby...som v tejto teme po prvy krat...chcela by som sa Vás opytat ci je tažke zvladat skolu a dieta naraz?? ja som v druhom rocniku na UPJS v KE odbor informatika-biola aĺe velmi tuzime s priatelom po babatku...tak zbieram info aby som vdeela do coho idem....za kazdu radu a nazor budem velmi vdacna 🙂

lidka619
16. máj 2008

ahojte krásavice - tak ja to mám za D. Najhoršia známka zatial od začiatku školy 😝 , ale som šťastná, ako blcha. Super - môžem sa pustiť do učenia Práva - procesné aj hmotné. a potom hned mám dalsiu so sociálnej práce. Juuuuuuuuuj ale zvládneme, všakže??? 😉

maruschka
16. máj 2008

misha-ak ti môžem poradiť-určite sa nedá naplno venovať aj deťom,aj škole.Ak si už v druhom ročníku,doštuduj a potom sa snažte o mimi.Alebo ku koncu štúdia..Ja mám dve deti a veľa krát mi je ľúto,keď od nich odchádzam na prednášky,alebo keď sa musím učiť a nemôžem sa venovať im.Alebo sa učím v noci a cez deň som tak oťapená,že niekedy nemám náladu sa s nimi hrať alebo robiť to,čo chcú baby.Aby si sa naplno mohla sústrediť na školu,počkaj ešte taký rok a pol.To ti akurát vyjde pôrod až po dokončení vysokej.Máš na 4 roky,že?
Užiť si krásne obdobie tehotenstva a malého bábätka vyžaduje silu,čas,oddych a vychutnávanie každej spoločnej chvíle..Takže to je môj názor. 😉 😉

lidka,jaký pak copak..že D-ja mám tiež zo štatistiky-pomýlila som si znamienko a hneď bol výsledok zlý-i keď postup bol dobrý..A okrem toho,D je 2- a to je podľa mňa výýýýýýýýýýýborná známka...Tak gratulujem.. 😉 😉 🙂 😀
A neboj,už to nejako doklepeme do konca,nie?! 😀 😀 😀

andrea.m
16. máj 2008

misha ja ti poradím to isté čo maruschka. ja som teraz dokončila bc tiež na upjš v ke ale nešla som študovať ako mamina preto že som chcela ale preto že ma k tomu donútili okolnosti. stálo to mňa a moju rodinu veľa veľa síl. veľmi veľa som deťom kôli škole odoprela a už im to nikdy nevrátim. na tvojom mieste by som pekne počkala kým neskončím školu a kedže všetky stresy prechádzajú z matky na dieťa už počas tehotenstva ani štátnice pred pôrodom by som ti radšej neradila. neviem síce koľko máš rokov ale neboj sa nič ti neujde ani to krásne kopanie pod srdcom,ani nekonečný plač,ani nočné vstávanie proste nič máš kopec čassu.

andrea.m
16. máj 2008

ja som filipka rodila ako 27 ročná. mám rpovesníčky ktoré už deťom robia 1 sv prijímania a ja mám škôlkára ale je to super 😀 cítim sa mladá a prežila som si všetko to čo oni len neskôr

miskinadamko
16. máj 2008

ahojte, ja mam 4 mesacneho syna a denne studium za LS som velakrat v skole nebola-vacsinou mi vychadzaju v ustrety,takze som doma s malym a chodim len na skusky,je pravda ze o to viac sa musim ucit ale zatial nemam pocit ze by som maleho zanedbavala kvoli skole. ale zatial sa to da aj ked teraz zacalo skuskove obdobie a ja ma 17 predmetov takze tobude asi riadna drina.drzim vsetkym palce aby sme to zvladli, chodi tu niekto do skoly do TT?

nelinka
17. máj 2008

ahojte babenky,

ja mam len 3 skusky ale tááááááák velmi vela otazok a aj vela z toho....

a navysem mam problem sa sustredit na ucenie takze to ide veeeeeelmi pomaly..

nemate nejaku radu ?

lidka619
17. máj 2008

nelinka - sú aj podstatnejšie veci ako učenie, nemyslíš? 😉
- ja tiež na každú skúšku idem s tým, že "však a čo"? stále do nemoty si to čítam, čítam, čítam, snažím pochopiť, ale myšlienky sú mnohokrát úplne inde a nezbláznim sa predsa z toho. Pomyslím si, voláko bolo, voláko bude 😝 .

andrea.m
17. máj 2008

miskina adamko ale malý ma len 4 mesiace a neviem síce aký je ale predpokladám že prespí väčšinu dňa.počkaj ked porastie a začne loziť a chodiť potom to bude ťažšie. no pevne verím tomu že si nájdeš svoj systém učenia a všetko dotiahneš do zdarného konca.držím palce

anmary
17. máj 2008

Ahojte.
Tak mňa čakajú štátnice v piatok. Ale ja ich určite neurobím. Mám pocit, že nič neviem!!! 😢 😢 😢 Idem si niečo opakovať, a akoby som to čítala prvýkrát. Každý mi hovorí, veď tam dačo povieš, ale čo, keď nič nebudem vedela. Keď si vytiahnem takú otázku, ktorú neviem. Ja nie som výrečná, takže ich ani neoblbnem, ☹ ☹ ☹