Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

janka46
28. aug 2008

Ahojte maminky-studentky!!!!!
To je neskutocne ako ste sa rozpisali......tak nam to zacina,ja som sa pobavila na Verulke,ze jej chyba zapis 😀 😀 😀 😀 a hlavne Bibinka -to prirovnanie skusajucich nema chybu!!!!!

Hlavne vitajte nove studentky!!!!!
Ja mam zapis 4.9 aj sa tesim,ale ked si predstavim kolke prachy od nas vyzmykaju 😠 😠 😠 no co uz.....

claudinka
29. aug 2008

Ja mam zapis 3. 9. 😀 tak snad sa tam s tym mojim bruchom dokotulam 😀 😀

nikusa9
29. aug 2008

ja mam zapis 9.9... 😖 no tie prachy budeme pekne platit.... 😠 a ja som hlavne zvedava ako bude vikendy zvladat nas tatulo 😀 do teraz ked sa nieco stane, tak Saska chod za maminou, a mamina urobi, prebali pokakanu dupku...no a teraz to bude na tatikovi 😝 😝 😀 Inak ozaj baby ako to funguje na externom, ja som mala teraz individualny plan...Chodi sa piatok-sobota...ci aj nedela??a cely den?? 😕

claudinka
29. aug 2008

nikusa tak to ja neviem.. ja chodim na denne.. 😠

weroni
29. aug 2008

ked uz o prachoch ja este musim vycalit 25 litrikov... 😠

claudi to snad nejdes na denne s mimcom? 😅

charlinka
29. aug 2008

Weroni, tak to jsi dobrá. já na státnici z aj nechala tři týdny, toho jsem se bála, musela jsem znovu projít celou knihu gramatiky. Jsi mi připoměla státky ze strojopisu, dělala jsem je na střední a uplně jsem na to zapoměla. ani nevím jeslti v dnešní době k něčemu jsou?
Já studuju sociální práci, ale láká mě speciální pedagogika.

charlinka
29. aug 2008

Mě stála škola na semester 8500, neumím si představit šetřit 25 tisic. weroni to je za školský rok?? nebo za pulku??
Já chodím na externí, nemáme to pravidelně každý týden, občas je to sobota, občas neděle, někdy to vyjde na pátek, třeba měsíc máme 6 přednášek a pak zase 3 týdny klid. tak na přeskáčku.

claudinka
29. aug 2008

weroni idem 😉 moja skola vobec neni tazka, tak uvidime, ako to budem zvladat.. aj prvy rocnik som spravila 26 predmetov bez toho, aby som sa co i len slovicko naucila.. 🙂 sak uvidime.. ja teda nejsom ochotna za vzdelavanie platit, to by sme potom nemali co do ust doma.. 😒

adetka
29. aug 2008

ahojte 🙂 ... ja mam zapis 2.9. ... to aby sme mali cas sa pripravit na studentov 😉

... ja som za externe studium platila pat rokov 18.000 rocne...co bolo spolu 90.000 korun za titul mgr. 😅 ... teraz platia studenti tusim 24.000 korun rocne (12000. na semester)... a mali sme skolu kazdy sobotu... bolo to fajn... uz sa tesim byt opat studentkou... a tentokrat internou (v 34. rokoch 😅 )

claudinka
29. aug 2008

adetka fuuha slusna kopka penazi.. a teraz ides co studovat, ked uz Mgr. si?

janka46
29. aug 2008

Je to fakt pekna kopka penazi,ked si to mame popri materskej...teda tej almuzne co dostavame platit 😠 😒

janka46
29. aug 2008

Mikusa mi na externom mame tyzden prednasky /od pond-soboty/ a odprednasaju nam predmety na cely semester...

adetka
29. aug 2008

claudi... PhD. 😅

adetka
29. aug 2008

jani... mna skor hneva, ze sa spominana suma neodzrkadli na nasom prijme ... ze by clovek mal zaruku, ze po takto drahom studiu sa mu zvysi plat aspon o tretinu... ze sa to oplati... ☹

adetka
29. aug 2008

ospravedlnujem sa za svoj posledny prispevok... som uz unavena... 😅

charlinka
29. aug 2008

Ceny jsou to dost velký. Na přednášce jsme se o tom bavili s jedním profesorem a on řekl, že na jednu stranu by se za vzdělání platit nemělo (s čím já souhlasím, ne každý si to muže dovolit) na druhou stranu na co by měl živit stát studenty, kteří tu vystudují za státní peníze a pak zdrhnou do zahraničí. ale mužou se jim divit, když je potom stát nedokáže zaplatit?

maruschka
29. aug 2008

adetka,máš pravdu..Človek sa učí,popri rodine a práci drie nad knihami a nakoniec z toho okrem dobrého pocitu nič moc nemá.Iba ak si nájde dobré zamestnanie.
Ja mám zajtra zápis a odovzdávanie seminárky z praxe..Tak už to začína..A peniaze sme už zaplatili x 2-ja a manžel..Takže hor sa do učenia. 😀 🙂 😉

weroni
30. aug 2008

charlinka ono cele dvojrocne studium stoji 30 000 no ja som si zatial zacvakala iba 5000 lebo furt boli peniazky na nieco ine 😅 tak ma teraz caka cely zvysok naraz 🙄 som blba no co uz

claudinka teda ja si to fakt neviem predstavit ako s dietatkom budes kazdy den chodit do skoly 😕 nebolo by ti lepsie dat si individualny studijny plan?

charlinka inac ta statnica zo strojopisu neviem ti povedat ci to dnes na nieco je - snad ked by som chcela robit daco ako sekretarku alebo tak 😕 ale co sa tyka kazdodenneho vyuzitia- neviem si vynachvalit ze viem pisat vsetkymi 10-timi, ked som chodievala do internet cafe ked som este nemala netdoma a videla som ako tam ludia vytukavaju dvoma prstami a tri riadky pisu pol hodinu tak som to fakt ocenila aj ked na skole sme na to vecne "fjf, jfj, fjf, jfj" nadavali 😀 😀
je super ked sa mozem rozpravat s manzelom - kukat nanho a zaroven pisat bez toho aby som sa musela pozerat na klavesnicu 🙂

verulka
30. aug 2008

baby, ja som neplatila ani korunu 😀 na externom 😉 ale na dalsej VS sa tomu uz nevyhnem...ale vsak investovat do vzdelania sa vzdy oplati 😉

charlinka
30. aug 2008

Weroni, musím říct že to je jedna výhoda těch státnic ze strojopisu to psaní na pc a stroji. Já píšu tak rychle, že skoro nikdo mi nevěří že fakt píšu a ne jen cvakám. ale je pravda že za deset let jsem si na tu státnici ani nevzpoměla, dělali jsme ji na už na střední. Já si zase pamatám dfjk dfjk, tyhle čtyři klávesy a ty hrozný opisy co jsme museli psát, ale mě to vždycky bavilo psát. 😉
Se mnou taky studuje manža, takže když si představím co by jsme si mohli koupit za těch 17tisíc, achichjo. Ale doufám, že ty peníze jsou dobře investované a hlavně mě ta škola baví.

weroni
30. aug 2008

baby veru clovek musi nieco aj do toho vzdelavania dat. U nas to teraz bude tak ze ja v septembri koncim skolu a manzel zacina dorabat dvojrocnu nadstavbu lebo si nedorobil maturitu - zrovna mu to tak vyslo ze bol vtedy prelom (na vysvetlenie - je odo mna o 14 rokov starsi 😉
a teraz mu to chyba takze teraz budeme aj s Esterkou pomahat jemu ucit sa 😀

spathiger
31. aug 2008

Tiez studujem externe v Ba. Prve 2 deti uz mam starsie, ale potom sme si naplanovali dalsie, tak som uz studovala tehotna. Statnice na bc. som robila v 4. mesiaci a do 4.roc. som sa uz gulala s riadnym bruskom. Najhorsie boli tie cesty, raz som aj 2h stala v tlacenici v buse, kym sa niekomu uracilo postavit. A to som uz bola v 8.mesiaci. Skola sa dala zvladnut, lebo som nechodila kazdy vikend, ale len na tyzdenne turnusy, takze som sa az tolko netrmacala. Posledne 2 razy som uz bola s babatkom, mamka vonku kocikovala a ked bol hladny, tak mi prezvonila. Kojila som potom v skole. Vratnik bol z toho dost mimo, furt by ma len niekde schovaval po prazdnych triedach..zlaty ;o). Ale da sa. Ak je babo ok, tak vsetko ide..

claudinka
31. aug 2008

weroni chystam sa dat si individualny studijny plan, snad mi vyjdu v ustrety.. uvidime

verulka no neviem, v dnesnej dobe ani velmi nie 😒 za skolu by sa podla mna nemalo platit..

charlinka aj ja viem rychlo pisat na pocitaci, skoda, ze sa dnes uz z toho statnice nerobia, aj ja som ich chcela..

spathiger to mas pravdu, ak je babo ok, vsetko ide.. dufam, ze aj moje babo bude ok 😀 😀

mimi
31. aug 2008

maruschka, aj u nas sa bude platit 2 x, teda ja a manzel 😅 Este som aj pocula, ze skolne pojde hore, ze taka pravnicka skola bude stat 50 tisic 😠

verulka, dnes som ta videla v TV aj s Ronusikom 😉

veronika81
31. aug 2008

mimi, ja chodím na právo (externe) a platíme teraz "po novom" 18tisíc za rok, čo je z tých nižších súm ako čítam inde. Záleží samozrejme na škole, tie súkromné pýtajú aj 50tisíc ako píšeš.

weroni
31. aug 2008

niekde je to fakt nehorazne baby no ale tak kazdy vie do coho ide. Horsie je to pre tych co as prihlasia s tym ze je to zadara a pocas studia sa zmenia zvyky... 😠

claudinka
31. aug 2008

weroni tak to mas pravdu.. je to nefer.. ludia chcu studovat a popritom musia aj makat a tym padom sa ani nemozu studiu naplno venovat, je to chore

weroni
31. aug 2008

claudi ja na jednej strane chapem ze ti profaci maju mat zaplatene tie soboty co travia na skole ale preco potom ustava hlasa ze kazdy ma pravo na bezplatne vzdelanie?

maruschka
31. aug 2008

mimi,aj u nás pôjde budúci rok školné hore-o 2 tis na semester-ak ho nezvýšia ešte viac 😖 A to sme si hovorili,že ak to šťastne doklepeme na bc. pôjdeme na Mgr. ha-ha-ha..V dnešnej dobe,ak človek nezarába tak si ani školu dovoliť nemôže.Len ak pôžičku z banky..A to tak bude aj v krátkej budúcnosti. ☹ ☹

verulka dnes bola v TV???A v ktorom programe? 😕 😕 😕 😕 😕 😕

janka46
31. aug 2008

Ozaj Verulka kde si dnes hviezdila...priznaj sa 😀

Maruschka tak uz ste uspesne zapisani z muzickom? 😝 ja idem v stvrtok....este to nemam ani zaplatene 😝