Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
11. jan 2010

Sisa, vieš aká budeš štíhla po skončení skúškového obdobia? 😉 😀
Len sa nestresuj. Škodí Ti to.😉

Ja si opakujem predmety, ktoré sme mali minulý rok. A pridávam nové informácie z tohto roku. Jeden skúšajúci totiž k svojmu predmetu pridal otázky aj z dvoch predmetov z minulého roka, lebo k nám prišli študenti z iných VŠ (ináč sú to oba predmety také, pre ktoré spolužiaci opakujú ročník 😠 ).

sisa.b
11. jan 2010

stihla? to tazko, uz som dve kila pribrala za posledny mesiac, co stale zerem ako sprosta pri uceni 😝

a potesi, ked musis robit skusku z toho, co uz si urobila 😒

grettka
11. jan 2010

ahojte, tak zajtra idem na dve... ekonomia... nic moc a pravo duplovane... urcovanie hypotez a dispozicii pravnycho noriem skutocne nie je moj konicek... 😝

sisa.b
11. jan 2010

grettka, neviem, akym jazykom rozpravas, ale drzim ti palce 😉

jalao
11. jan 2010

ahojte, hlásim sa vám z makroekonomickej študovne 😀 😀 Som zatiaľ asi v polovičke, ale už sa mi nechce. Gretka, drž sa zajtra, to je ale nápad mať 2 takéto krkolomné skúšky v 1 den... ☹ ☹ , to je dosť aj na koňa...ja mám právo budúci týždeň a to sa budem ešte dosť drviť, ale teraz uvažujem len makroekonomicky. 😉 😉 sisa tu mala problém so semenárkou, tak som ťa odporučila ako expertku na to, lebo ty s Marushkou ich podla všetkého píšete najčastejšie...
Sisa, ohladom prevodov sústav - to sme mali výpočty, nie programovanie...systémy boli o teorii a náčrtkoch...my to máme len 1 semester, tak to nepreháňala s nami.. 😉

sisa.b
11. jan 2010

tak ja este integrujem, ale uz nad tym pomaly zaspavam 😝 no ked si pomyslim, co som vsetko este nepresla, tak mi je zle. este aspon dve-tri hodinky potrebujem potiahnut... 😔
no ten referat este ukonceny nemam tiez a seminarku z matiky musim stihnut do soboty 😝 v sobotu dve tazke skusky, jaaaaaaaj

jalao
12. jan 2010

no studentky, co je s vami? majke dnes drzime palceky 😉 😉 Dadula, nemas aj ty dnes matiku??
Papty, ja som slovam, ktoré viem teraz o matike, pred pol rokom tiez nerozumela ani za mak...ale vidis, ked treba, clovek sa zrejme dokaze donutit 😝 😝
sisa, ja som na uz na integraly vy.... 🙄 🙄 , to uz bola na mna skratka priveľa1 😅

janka46
12. jan 2010

Ahojte,tak ja to dnes stale odkladam,tiez sa chystam stmolit seminarku 😝 😝 😝 ale teda ja pisat nemusim..... 😖
Inak ta obdivujem Sisa,ja by som v taku nocnu hodinu nedokazala vypocitat ani 2+2 😕

Majka tiez dnes na teba intenzivne myslim 😉 😉 teda aj na ostatne studentky 😉

petrahy
12. jan 2010

ahojte hlasim sa ze mam poslednu skusku za sebou uspesne dala nam test plus potom ustne a mam to za A 🙂
sice este stale nemam vysledok z jednej skusky ale uz mam volno a vraj do konca tyzdna a mozno do 14 dni daju vysledky su trapny slubovali do konca roka.

minusa
12. jan 2010

Ahojte

tatolu - ano, davam krpateho do jasliciek, chodi uz rok a rodicak mi ostal, nakolko pracujem 😉 a jasle nie su statne ale patria pod mesto, takze je to o.k. .... iha, tri deturence, domacnost, skola.... klobuk dole

blahozelam, co mate skusky porobene ..... ja sedim nad tou teorkou a mam pocit, ze az ani zaklady neviem, no hroza, robim si obed a pokracujem

sisa.b
12. jan 2010

petrahy, gratulujem 😵 😵 😵 mne sa o Ackach teda ani nesniva, budem rada, ked sa preplazim s Eckami 😝

jalao, ja musim aj integraly, lebo mame aj take veci ako aplikacia urciteho integralu - rozne povrchy, objem rotacneho telesa... 😝

minusa
12. jan 2010

tak konecne sme dnes mali zavesene vysledky z politologie, skusku sme robili este 22.12. 😲 to boli nervy tak dlho cakat.....ale oplatilo sa, mam Acko 😵 😵 😵

grettka
12. jan 2010

gratulujem uspesnym... 😉
ja sa dnes k nim neradim... mam za sebou dve skusky... ta makroekonomia v anglictine je "vrazda"... z 55 som urobila tak 20 otazok... a niektore otazky som si nedokazala ani prelozit do slovenciny.... dva grafove priklady som "rozbabrala".. vypoctove ani tuk, kedze som si zabudla doma kalkulacku... no vysledok este neviem, ale opravak je buducu stredu... zase bude den dovolenky v keli.. no a pravo... to sa celkom dalo, vysledok budem vediet uz zajtra.. akurat prisiel o pol hodinu neskor, potom sa robila prezencka, potom po jednom (!) kontroloval nasu totoznost podla indexov, a kedze nas bolo asi 80, tak to trvalo.. zacali sme pisat 13:05 a o 13:15 sme odovzdavali zaciarkane testy... uuzas... zabity den... uz som teda vyzalovala a idem a dopisat seminarku, ktoru zajtra odovzdavam, a o tyzden budem mat skusku...

sisa.b
12. jan 2010

grettka, neboj, opravak nebude nutny 😉

minusa, gratulujem 🙂

holky, teda vy ste tu ake sikovne a ja mam pocit, ze z tej matiky viem cim dalej menej ☹

papty
12. jan 2010

petrahy gratulujem 😵 a aj zavidim 😉
minusa Acko perfektne 😵 😉
grettka a kedy budes vediet vysledky? Budem drzat palce. A kto vas mal na prave?

grettka
12. jan 2010

sisa.b, ty si zlata, dakujem za povzbudenie.... 🙂 baaars by si mala pravdu...
papty....z ekonomie neviem kedy, najneskor do bud tyzdna, lebo v stredu je opravak.... booze na prave nas mal typek z pravnickej fakulty ze Fabry sa vola..exoooot... na facebooku ma normalne, skupinu, co vytvorili studenti.... akurat, ze zajtra sa nebeham, musime ist za nim na Šafko, kde uci zapisat znamku, dal to na 14.00 a potom letiet do skoly k zimaku pre znamku z psychy a odovzdat seminarku... a pomedzi to aj do prace ist...
😠

dadulaa
12. jan 2010

ahojte...gratulujem úspešným študentkám 🙂 😵 a držím palce na ďalších skúškach 😉

jalao, dnes som mala matiku, ale len doučko 😉 skúšku mám až 22/1.

grettka, no máš čo robiť, aby si to zajtra všetko postíhala 😝 ale ty to zvládneš 😉

baby, vy ste tu samé šikule šikovné, to len mne sa zdá, že z tej matiky nič neviem 😝 ☹

sisa.b
12. jan 2010

dadula, ani ja z tej matiky nic neviem ☹ teda cim viac z nej viem, tym viac zistujem, ze co este vsetko neviem a uz sa ani nestiham naucit 😒 momentalne integrujem racionalne funkcie 😝 teda teraz kojim 😀
ja som na doucko dohodnuta s profkou na stredu a piatok, no neviem, ci mi nieco este natrepe do makovice 😒 normalne mam tremu ist za nou taka blba 😅 🤐

dadulaa
12. jan 2010

sisa, to si ešte dobrá, mne integrály nič nehovoria 😒 a to som sa ich kedysi dááávno učila na strednej, vlastne už skoro nič mi nič nehovorí. Keď som dnes počula tú učiteľku na doučku ako sype všetky vzorce z rukáva, tak sa mi oči prevracali 😕 😅

sisa.b
12. jan 2010

dadula, ved ani mne nic moc nehovoria, ucim sa ich prvy raz 😝 a ked pocitam urcity druh, tak je to super, potom zacnem pocitat dalsi druh a kym skoncim, tak tie prve mi nic nehovoria 😠 a vzorce su v pohode, horsie je, ze neviem tie zakladne - goniometricke, logaritmicke... 🙄 uz to vidim, ako ju opakujem 😔

maruschka
12. jan 2010

baby, nevládzem myslieť, písať, učiť sa, dokonca ani prispieť na Koníka... 😢 😢 😢 Odpálil sa nám počítač a teda všetko v ňom uložené..Učivo, práce, literatúra, 1,2,3 ročník-komplet všetko je v háji-nič som nemala na DVD, len štátnicové otázky...A najviac mi je ľúto, že sú preč fotky našich báb, ktoré som si sprostá nenapálila na CD..Všetko je preč celá moja práca....Tak toto naozaj nepochopím...Zrovna, keď mám v piatok odovzdať seminárku a mala som tam posťahované veci na bakalárku...
Počítač je v servise a už druhý deň beží na nejakom špeciálnom programe, ktorý by pri všetkom šťastí tohto sveta dokázal obnoviť aspoň malú časť dát...Manžel požičal tento pc z práce, tak aspoň dnes som si prečítala poštu a pozrela školskú stránku...

V nedeľu jednoducho počítač zhasol a dovidenia. Mne praskli nervy, prerevala som pol dňa ako malé decko s nervami na konci..Idem odznova, dúfam, že to pôjde v pohode a pevne dúfam, že sa tomu zázračnému pánovi zo servisu podarí dať čosi dokopy... 😕 😕 😕 😕

sisa.b
12. jan 2010

jejda maruschka ☹ ☹ ☹ tak to ti verim, ze si z toho hotova. drzim palce, aby sa podarilo zachranit vsetko dolezite. mala si to zalohovane na druhom disku, ci pchas vsetko na C-cko? tomu sa hovori riadna smola

maruschka
12. jan 2010

sisa, mala som to aj na D aj na C...jednoducho som mala urobené zo všetkého kópie, ale aj D aj C je v háji... 😒 😒

sisa.b
12. jan 2010

kurnik, jak to? ja sa stale spolieham, ze staci vsetko napchat na Dcko 😕

sisa.b
12. jan 2010

dievcata, ja stale neviem, ako ukoncit ten referat, mam tam pouzit aj ten doslov? a mam jednotlive kapitoly zvyraznit? lebo nasla som aj take, aj take referaty na nete. a je predpisana nejaka titulna strana? srry, ze s tym stale otravujem 😔

maruschka
12. jan 2010

sisa, na akúkoľvek prácu by si mala mať aj titulku..Vysoké školy sa držia príručiek od Katuščáka alebo Orendáča-ako písať bakalárky, diplomovky a iné práce...

Hore sa uvedie celý názov školy, mesto...Približne v strede názov referátu,pod tým v zátvorke seminárna práca a pod tým asi 5 cm nad dolným okrajom meno, trieda, rok, mesto....Písmo 14,bold....Keď si dáš www.ulozto.sk a zadáš si do vyhľadávača Katuščák alebo Orendáč,tak si stiahneš tú príručku do počítača a máš ušetrených 18 eur...

Tá práca by skrátka mala mať titulnú stranu, jadro práce s krátkym úvodom/ktorý môže byť uvedený na samostatnej strane s názvom UVOD alebo iba ako krátsky predslov oddelený voľným riadkom pred samotným textom..Tak isto aj záver, ktorý obsahuje tvoje konštatovanie, či ti práca niečo dala, alebo splnila účel, alebo také nejaké krátke odporúčanie pre prax, skrátka uzatvorenie...A ZOZNAM POUŽITEJ LITERATÚRY, ktorý má tiež prísne pravidlá...

maruschka
12. jan 2010

tak na ulozto.sk je len Katuščák..Skrátka písmo 12, riadkovanie 1,5, okraje 4,3,3,3..Nadpisy 14 bold...Písmo Times.. Prácu podľa pokynov zviazať buď do obyčajnej lišty s fóliami alebo do hrebeňovky...Ja som vždy dala iba do lišty s fóliami..

sorry, sekla som sa, nie ušetrených 18 eur, ale iba 10,50 😀 😀 😀 😀 Minulý rok som také niečo videla za 18, tak ma to pomýlilo..

sisa.b
12. jan 2010

to mam davat este aj zviazat? 😨 😨 😨 on nam to daval vypracovat tak na 2-3 strany, tak som myslela, ze zosivacka to isti 😅 😝
a dakujem za info.

maruschka
12. jan 2010

väčšina prác sa musela dať zviazať-lišta, hrebeňovka..Ale raz sme tuším iba scvakli zošívačkou...Inak lištu kúpiš v papiernicve-veľkosť podľa počtu papierov vo viazaní..Dá sa kúpiť úplne tenká na pár listov, ale aj na 50 listov..Celé to stojí aj s fóliou aj s tým spodným papierom tuším 8 Sk-prepočet na euro....niečo okolo 20 centov..Ja som si vždy kúpila do zásoby z každej veľkosti po dva kusy a mám to doma..Lebo keby som to chcela dať do hrebeňovky, musím to vytlačiť a v predstihu utekať to dať zviazať..Takto som si prácu vytlačila tesne pred odchodom do školy, šupla do lišty a hotovo..A lišta pevne drží tie papiere a je to hlavne estetickejšie, ako zošívačkou scvaknuté.. 😉

sisa.b
12. jan 2010

oki, ked uz referat nebude bohvieaky, tak nech to aspon dobre vyzera 😀 a zoznam pouzitej literatury - ved ja pouzivam len tu jeho brozurku 😅 to tam mam tiez dat?