Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

elenita
5. máj 2009

Ja ani neviem, ci som sem uz pisala po statnicicach, no DP aj statnice za A 😉 este o necele 2 tyzdne 2.statnice (z druheho jazyka) a je to za nami.......babulky, vsetkym velmi dakujem za podporu, bibinke aj za posielane materialy, ste super 😉

adetka
5. máj 2009

bibinka... drzim vsetkyyyyych dvadsat prstov... 😉 ... a myslim si, ze ta dlzka obhajoby je v poriadku... v strese ti to mozno pojde rychlejsie... alebo sa naopak trosililinku zakoktas... ale je to v poriadku... budu urcite doplnujuce otazky... zaberie na nich urcite skvelo urobena pocitacova prezentacia (tu moznost ti zavidia vsetci nasi studenti)... a na obhajobach netrapia nikoho dlhsie ako 20 minut (mozno ani tolko nie)... a urcite budem cely den na teba mysliet... 🙂

elenita... blahozelam... statsice a obhajoba za A 😕 .... si spicka... 😉 ... ja som mala statnice i obhajobu DP za C... nastastie do diplomu to cloveku nenapisu... 🙂

nasi diplomanti maju obhajoby v pondelok a stvrtok... myslim si, ze pri pohlade na nich budem este viac nervozna ako oni... 😅

tatolu
5. máj 2009

ja začínam mať zajačie umysly.
Bojím sa skúšok ☹
Mám pocit, že nič nestihnem. Ach bojím bojím a k tomu sa mi neeeeechce vôbec učiť.
Na všetky predmety potrebujem ešte vyhľadať zákony, ktoré platia. No nemám síl.
Ešte k tomu som iba dnes zskala stratený hlas. Bola som bez neho 4 dni. A to zajtra idem zas do lesa na celý deň. Dúfam, že znovu neprechladnem. Ak by som neprišla, tak na skúšku nemôžem...

Bibi, držím palce. Isto to vyjde 😉

jani74
5. máj 2009

Ahojte 😉 Aj ja sa pripájam k študujúcim maminkám - niekedy medzi 14.-20.5. mám štátnice ale ešte som to ani len neprešítala a je to cca 80 otázok s kopou podotázok zo 4 predmetov 😠 Pri malom jednoducho nevládzem, som s ním sama, manžel na cestách - vodič v zahraničí a babka s dedkom pracujúci.Drobec nechce spávať cez deň a v noci je to katastrofa - idú nám horné zubadla a veľmi ťažko - hnačky, teplota, nechce papať ☹ Mám pocit, že vybuchnem ako sopka, minule si to odniesol manžel a už vrčim aj na drobca v noci, chudáčika keď nechce spinkať a len sa prehadzuje a mrnčí.Ako to zvládate pri deťoch????

maruschka
5. máj 2009

elenita, no nepísala....a tak som na teba myslela... 😉 ale ti gratulujeméééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , že A......si trieda 😉 😉 😉 😉 😉

tatolu, neboj sa, to zvlááádneš...Veď vieš si predstaviť väčší stres ako starať sa o deti???? Ja teda nie, takže tie skúšky musia byť len lepšie 😀 😀 😀 😀 😀 Už si vlastne na všetko pripravená...A taktiež ti držíme palce už od teraz.... 😵 😵 😵 😵 😵

tatolu
5. máj 2009

Jani74 drž sa. 😉, budeme sa moriť spolu 🤐
Naše skúšky na Bc sú zadané iba okruhy. Neviem ale kedy sa ich začnem učiť. Budú od 17.6., ale dovtedy musím zvládnuť ešte 4 skúšky,
Budeme sa vzájomne podopierať...

Maruschka, ďakujem za podporu. Uvidíme, keď spravím prvú skúšku za tento semester - bude v štvrtok poobede... Možno sa zas vzchopím 🙂

maruschka
5. máj 2009

jani, to chce systém...hlavne nech nevznikne panika..stres je vždy... 😉 😉

Ja si vždy všetko plánujem, tiež mám manžela, ktorý chodí až večer domov, niekedy ho aj tri dni decká nevidia, takže som na všetko sama...A v noci tak spí, že keby som mu treskla po hlave, ani sa nepohne..Minule tak škaredo padol z postele-niečo sa mu snívalo, tak si buchol lakeť, modrina na pol ruky, hrala všetkými farbami a on si za ten svet nevedel spomenúť, kde k tej modrine prišiel...A pritom som sa ja zobudila na to, že on sa mrví a potom padol dole.. 😀 😀 😀 😀 😀 No, týmto dlhým rozprávaním som chcela povedať, že nech sa deje čokoľvek, tak som tiež na decká sama..
Ale ja som sa naučila hroznej vnútornej disciplíne 😀 😎 -ako som to slovo nenávidela, tak to teraz praktizujem...Jednoducho, pokiaľ sa niečo nenaučím, alebo nenapíšem, nejdem spať...Inú možnosť, ako sa učiť v noci nemám..Vďaka tejto úchylke doma všetkým leziem na nervy.. 😅 😅

Ale všetko sa dá zvládnuť, zober si, že ty si už len krôčik od cieľa a tak to jednoducho MUSÍŠ zvládnuť, aj keby čo bolo.. 😉 😉 😉 😉 😉

tatolu
5. máj 2009

k tomu manželovi...
Ten môj sa v noci zmohne iba na čšš, čšš..., čím pobudí aj ostatné...
A keď sa mi treba učiť a melim z posledného, tak večer zapne nejaký bojový film a ja pomedzi riadky počujem ratata-bum...
Preto som rada, keď mu vyjdú nočné 😀 , ale jemu to nepovedzte 🤐

bibinka
5. máj 2009

no elenita- si génius, wau, fakt trieda, pri dvoch krásnych drobčekoch. Neboj, ten druhý jazyk už bude brnkačka, už máš aké také skúsenosti. A neďakuj, je to samoška, ak mám matroš, pošlem. 😉

adetka-aj tebe veľká vďaka,verím, že ma budú trápiť primerane. Budeme mať tri komisie, ja som v tretej, neviem či v dobrej alebo zlej skladbe pedagógov- ale aj tak to je jedno, robiť to musím.
A čo si myslela tým, že mi študáci závidia, myslíš tú prezentáciu? A u vás nie je možnosť použiť powerpointovú prezentáciu ako podkladový materiál? My sme to už mali na bc.v r.2006. Je to veľmi veľká pomoc-je to taký ťahák, pričom mám ešte materiál aj pred sebou a môžem to čítať.

tatolu- úúúúúplne chápema rozumiem ti.

jani74- ja verím, že to dáko zvládneš, hoci aj s odretými ušami, povznes sa nad to a hovor čo vieš, komisia by ťa mala naviesť ak budeš stagnovať.

Tak dievčatá, vypínam pc, idem si opakovať prezentáciu aj prečítam možno tých 80otázok, ešte upratať,postarať sa o bejby(staršieho vzal muž k starkým), osprechovať sa a dať sa dokopy a do hajan. Myslím, že už nemá význam ponocovať................po mesiaci už mám toho ponocovania aj dosť.
Tak kočky, pa pa a myslite na mňa zajtra. Ozvem sa vám podvečer.cmuk cmuk 😉

tatolu
5. máj 2009

bibinka budem mysleť 😉

janka46
5. máj 2009

Bibka hlavne sa dobre vyspi na ten zajtrajsok,velllmi ti drzime palce vsetky!!!!

adetka
6. máj 2009

bibinka... myslime na teba 🙂 ...drz saaaa

jani74
6. máj 2009

Ahojte, ďakujem veľmi pekne za milú podporu, aj som si poplakala ako to dobre padlo, už som bola nervna ☹ Práve som sa dozvedela, že mám dátum štátnic 20.5. tak to je pár dní k dobru a musím to zvládnuť.
Bibinka - hrozne moc Ti držím palčeky 😉 😉 😉 😉 😉
Dievčence, študujete tu niektorá na UKF sociálnu prácu?

majka35
6. máj 2009

ahojte ... ďakujem bibinka a držííím palce ... 😉
tatolu, určite mám viac rokov po maturite 😅 ja som sa na staré kolená rozhodla študovať ... preto také obavy, či mi už náhodou mozgové bunky neodumreli ... 😀
no, idem sa dnes učiť angličtinu, matiku som včera zarezávala celý deň a už jej má dosť ... 🙄
a ešte raz, ďakujem vám dievčatá za podporu ... 🙂

adetka
6. máj 2009

jani74... socialnu pracu nie... ja som na FF UKF... na zurnalistike...

olina.s
6. máj 2009

Ahoj maminky, jdu si k vám pro radu. Tak mě tak včera napadlo, že bych si docela ráda zkusila dálkově na VŠ dodělat aj. Pracovala jsem před MD jako učitelka, ale bohužel nj je v pozadí a mě to učení bavilo a taky bych měla vyřešené hlídání o prázdninách. Nemáte s tím některá zkušenost nebo rady? Zvládáte to s mrňouskama? Děkuju. Olina

mirka
6. máj 2009

ahojte kočky, pridám sa k vám, tiež študujem, druhý rok soc. prácu na KU v RK, mám denné individuálne štúdium, začala som študovať, keď mala moja malá skoro rok 🙂 začína skúškové, a zas budú stresy a nestíhačky, ale však to poznáte 😉

chcem sa opýtať tých, ktoré študujú soc. prácu, či robili komunitný plán, na komunitnú soc. prácu, potrebovala by som poradiť, ďakujem 🙂

sisi.v
6. máj 2009

ahoj holky, můžu se k vám přidat? nečetla jsem teda všechny příspěvky 🙂 , to je nad mé síly. máte teď některá před státnicema? já jo, a bojím bojím a nestíháááám.

bibinka
6. máj 2009

ahojtéééééé, tak sa hlásim: obhajoby diplomovej práce aj štátnice dopadli na výbornú.Som neskutočne šťastná,že to mám za sebou,ešte som zahltená tým stresom ,ale aj dojmami.

Prišla som na rad až okolo jedenástej na obhajoby a otázky som ťahala až okolo pol druhej a poviem vám, taký stres som ešte nemala, dokonca ani ked som šla obhajovať bc. Nakoniec, ako náhle som vyšla z miestnosti, taký veľký balvan mi spadol z hrude, že to muselo byť počuť až v Tatrách 😀 😀 😀 😀
Okno som samozrejme mala, ale žienka, čo odpovedala predo mnou mala podobnú otázku a "naštartovala ma", začo som sa jej bola poďakovať.Prípravu som potom zvládla v pohode-proste ja potrebujem vždy "stlačiť ten gombíček" a ide mi to.
Žienky, VEĽMI ale veľmi vám ďakujem všetkým za podporu a palúchy, ktoré ste mi držali. Verím, že všetky budete na svojich obhajobách aj štátniciach úspešné. 😉 😉 😉 😉

dada1212
6. máj 2009

bibinka gratulujem 🙂

mirka
6. máj 2009

bibinka, gratulujem a klobúk dolu 🙂

maruschka
6. máj 2009

bibinka, pomaly si ma rozplakala, taká som rada, že to máš za sebou 😉 😉 😉 Dievča naše koníkovské, tak ti zo srdca gratulujeméééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé.....a užíííííííííívaj si to 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

maruschka
6. máj 2009

sisi, jasné, že sa môžeš..vitaj 😵 😵 😵 😵 pozri sa, koľko študentiek má teraz štátnice-skús si prečítať strany dozadu-každá ma stres, obavy, je rozklepaná, nevyspatá, nestíha, atď.....a vidíš, jedna po druhej robia na výbornú-----a my im tu závidíme 😀 😀 😀 😀 😀

Uvidíš, tak to dopadne aj s tebou...urobíš-chceš, či nechceš 😎 😎 😎 Takže ti budeme držať palce.. 😵

adetka
6. máj 2009

bibinka gratulujeeeem 😀 ... a oslav to poriadne 😉
😵 😵 😵 😀 😀 🙂 🙂

sisi... drzime palce... a kedy ze to mas?

sisi.v
6. máj 2009

holky, díky za přivítání 🙂 . nevím, dozvím se přesné datum až 22/5, ale státnice ve škole začínají 8/6, s mým štěstím půjdu 8 nebo 9/6 😉 . moooooc gratuluju bibince!

alika54
6. máj 2009

bibinka gratulujem 🙂 🙂 🙂

tatolu
6. máj 2009

Ahojte všetky nové študentky.
Tak dnes som sa dozvedela, že študenti od budúceho roka budú robiť štátnice až v auguste, takže budú mať čas na prípravu.
Teraz to u nás je asi takto: zajtra jedna skška, 20.5. druhá, 26.5. tretia 29.5. štvrtá a ak ich spravím na 1 x všetky (čomu neverím), tak štátnice 17.6.
No super...

Bibi, gratulujem.
Uži si to

Olina.s - tak neváhaj a hor sa do učenia 😉

maruschka
6. máj 2009

tatolu, zajtra máš skúšku??Držím palce-a na ostatné tiež...A ver tomu!! Urobíš ich na prvý krát 😉 😉 😉 😉 Ja ti to predpovedám - mám vysoké % úspešnosti v prepovediach... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

olise69
6. máj 2009

bibinka- gratulujem !
No, v tých Tatrách nám tu čosi zadunelo. 😀 😀
majka , ja som 28 rokov po maturite 😠 😠 a dievčatá ma tu podporujú 😉

ness
6. máj 2009

tatolu, vidis uz nas to uz je, bakalari az v auguste

bibi gratulujem, vidis mas to za sebou, uz to nemusis pred sebou tlacit, joj, viem si predstavit, ako si teraz dobre dycha.