Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

1ivanka1
27. júl 2012

@mimi no budu musieť pomáhať všetci, na nič je aj to cestovanie, zabije to pol dňa...ako staré máš detičky?

1ivanka1
27. júl 2012

@mimi tie úsmevy sú krásne, snáď ich bude čoraz viacej 😀

evening_star
27. júl 2012

@1ivanka1 Ahoj, ja tiež nastupujem do piateho ročníka a malé sa čochvíľa narodí. Tiež sa obávam, ako to bude, vždy mám stresy v škole, mám dosť náročný odbor - hlavne na množstvo učiva, som dvojodborová. Ale stále si hovorím, že teraz to bude asi lepšie dokončiť ako prerušiť to a pokračovať, keď bude väčší - to už bude za ním treba behať a venovať sa mu. Kde studujes? Budes to mat dialkovo alebo individualny plan?

mimi
27. júl 2012

@1ivanka1 5 rocneho a 3 mesacnu. V maji som mala ist na statnice, no ale nedalo sa, tak som si to odlozila na august a opat nestiham. Ale ako som ti pisala, ak ti ma kto pomoct da sa to zvladnut 🙂

svetlusska
27. júl 2012

ahoj tiez sa pridam do tejto diskusie tiez nastupujem do 5 rocnika, a normalne sa bojim jak to zvladnem...maly ma este len 9 tyzdnov...ale skolu mam aj celkom dost narocnu..ako ste to zvladali vy?

tatolu
27. júl 2012

@1ivanka1 No, ale už rok sa neviem z tej driny spamätať 😀 😀 😀 😀

ange_de_la_morte
27. júl 2012

Ahojky holky, můžu se k vám taky přidat ? Teď končím 1. ročník vysoké a v září ještě nastoupím do dalšího semestru, před
Vánoci ale asi budu muset přerušit, protože v lednu čekáme miminko, znova se chci pak vrátit do školy zase od září , takže miminku bude něco přes 8 měsíců, tak doufám, že to budem zvládat . Nejvíce se děsím velkého množství praxe

tatolu
27. júl 2012

Jáj vidím, že sa to tu rozbehlo 😉 😵
@ange_de_la_morte Ja som nastúpila do 1. ročníka tehu. Malý sa narodil v decembri, tiež som rozmýšľala, že preruším, ale pani na študijnom mala perfektný nápad, aby som len pekne išla ďalej a ia keď by som nezvládala, nech to preruším... Som vďačná, že mi to vtedy tak pekne povedala 😉 Ja by som sa asi už nevrátila do školy dokončiť... 😔. Vtedy som rovno z pôrodnice bola na prvých skúškach 😀 , keď sa však narodili dvojičky, tak vtedy som si požiadala o preložnie, resp. posunutie niektorých skúšok 😉
@mimi Zvládneš to, neboj 😉 😵 Však si sa celé to štúdium poctivo pripravovala 😉
@svetlusska Škola je náročná, výchova detí je náročná, všetko je náročné... Ale my ženy zvládneme všetko 😉 Hlavu hore, posledný ročník nejak doklepeš a potom si budeš užívať 😉
@evening_star Lepšie sa študuje, kým je dieťatko menšie... Dá sa učiť aj medzi kojením... Keď bude behať, budeš unavená z toho ako budeš dávať na neho pozor a on bude stále aktívny... Nič neprerušuj, prerušiť sa dá aj keď už naozaj nebudeš stíhať 😉

zuzka1.
27. júl 2012

dievcence, ked vas citam, mi bude skola chybat.
ja som nastupila do skoly externe ked som ostala tehu, porodila som, dorobila dva tyzdne po porde dve skusky a potom uz to bola pohoda. dokoncila bakalara a nasledne tento rok som skoncila. Tak som este stale prestastna magistra, Ale skola mi bude strasne chybat.
takze zvazujem od januara podat prihlasku na rogorozku, mam pre mna krasnu temu, ktoru som riesila aj v BP aj DP a myslim, ze aj v rogorozke mam este co povedat.
drzim vam palce, nech je to uspesne za vami.

ange_de_la_morte
27. júl 2012

@tatolu: já ser až tolik nebojím přednáýšek, cvičení či zkoušek, horší to u mně s praxí - máme povinou praxi kterou si moc nemůžu posouvat protože mi nebudou vycházet krediti, studuju na zdravotní sestru a máme i přesně předepsané oddělení - teĎ chodím na letní praxi až do půlky srpna a pak mně ještě čeká měsíc a půl v září a říjnu ( naštěstí na dětském) tak sem zvědavá jak ty 12-tky s břichem zvládnu. A další praxe bymi vycházela cca 5-6 týdnů po porodu
( ä to už bych fakt nezvládala ani teoreticky 🙂 🙂 ... ale určitě dokud to jen jde tak je zbytečné školu přerušovat a máš naprostou pravdu stím že s menším dítětem které ještě musíš honit po celém domě se asi učí stále ještě líp 🙂

@zuzka.1: tak pokud tě škola stále ještě baví , určitě bych neváhala a studovala dál 🙂 🙂

1ivanka1
27. júl 2012

@evening_star ja študujem sociálnu prácu v BA...neviem aký máš na tento odbor názor, ale veľa ludí mi povie, veď to nie je ani škola...no nech neodsudzujú keď to neštudujú..učiť sa treba aj tu, diplomovku písať a obhájiť treba aj tu...ja som tiež mala strašné stresy počas prvých štátnic, učila som sa posledný týždeň pred nimi 20h.denne,,,a aj tak som nevedela všetky otázky...netuším ako to bude s malou..bábo je ozaj náročné....je to moje prvé, tak som nevedela do čoho idem..vedela som, že je to náročné ale že až takto som netušila ani vo sne.. 😒 niekedy rozmýšľam ši preruším alebo nie, ale asi to nemá význam, ťažké s dieťaťom to bude vždy..uvidím ako budem zvládať ročník... 😖 no každopádne bude to dobrá zaberačka 😒 ale si hovorím, nie som jediná, ostatné to zvládajú tak prečo ja nie? 😉 len ma mrzí že si tak nevychutnám dcérku lebo už teraz stresujem zo školou.. 😒

1ivanka1
27. júl 2012

@mimi to ti verím, že sa ti vtedy nedalo... 😒 no má mi kto pomôcť tak dúfam, že to nejako zvládnem aj keď možno nie na prvý raz!

mirkakab
27. júl 2012

@1ivanka1 neviem ako ale zvládla som to. a navyše sa mi pokazilo aj čepradlo aj kotol na kúrenie v tom čase, tak som aj to riešila, nakolko to bolo potrebné. učila som sa cez den takým štýlom že som nosila malú na chrbáte a pochodovala po dome, to bolo najúčinnejšie (mne tak liezlo učivo do hlavy a malá čušala, ked sa nosila 🙂 ). Diplomovku som robila po nociach ale poviem ti pravdu, ešte den navyše a už by som letela dolu nosom. človek ked velmi chce tak dokáže, treba len pevnú vôlu a vedieť si rozdeliť čas.

mirkakab
27. júl 2012

@svetlusska ahoj, neboj sa zvládneš to, ja som končila školu ked mala dcera 1,5 roka a to som bola vtedy bez manžela, bol v zahraničí na pol roka. a bola som pekne štíhla 🙂 teraz už len priberám ked mam povolené tempo 🙂

mirkakab
27. júl 2012

@1ivanka1 čim bude dcerka staršia tým bude náročnejšia, ak môžeš skús sa teraz donútiť a dokončiť to. držím palce !!!

1ivanka1
27. júl 2012

@mirkakab no moja bude mať 11 mes. keď sa budem učiť na štátnice..to nie je bohviečo... 😒 ale určite to skúsim, nechce sa mi to ťahať pred sebou a stále na to myslieť.. 😒 ďakujem veľmi pekne

mirkakab
27. júl 2012

@1ivanka1 no tak to by som povedala že to je ten najhorší vek, ked sa učí chodiť. vtedy musíš mať oči aj na "zadku" nieto v knižkách. ved uvidíš, mne sa to podarilo, snad sa podarí aj tebe

1ivanka1
27. júl 2012

@mirkakab no ja viem, ale čo už narobím 😒

matulik748
28. júl 2012

@kawasaki17 Dakujem ti velmii pekneee aj tebe drzim prsteky

didus85
31. júl 2012

Dievčence ako zvladate študium popri dietatku, ja idem do druheho rocníka ste na individualnom ci externom študiu???

adka.8
31. júl 2012

@didus85 ahojky, neboj nič zvládneš, ja idem do 3 ročníka čaká ma BP a mam 2 deti. Ked som začala študovať Nicole mala 5 rokov a Lucas mal týžden , druhý ročník Nicole nastupila do 1 triedy takže dalšia starosť, Lucas začal chodiť viac pozornosti a striehnutia a aby mi nebolo malo pred 4 mesiacmi zistili manželovi Celiakiu, číže varenie na dvojo. Ako zo zlého filmu🙂))) ale zatial klop,klop zvládam a celkom dobrými výsledkami myslím, tretieho ročníka sa dosť bojím, ale ked som prešla už toľko tak prejdem aj toto. Takže didus85 ako čítam snažíte sa len otehotnieť, ničoho sa neboj a do snažilkovania a študovania.Aj ked niekedy to bolo fakt o držku, odbehnut so školy nakojiť, nestíhačky ale fakt dá sa to - nejdem ťa už radšej strašiť🙂)))

adka.8
31. júl 2012

Ešte som zabudla , ostatné maminky ktoré čakate babätka a rozmýšlate nad prerušením - nerobte to, naozaj čím je babo menšie tým viac mate možnosť sa učiť, pri kojení niekto to už spomínal to som využila vždy, babätku ešte nemusíte variť oddelene - další ušetrení čas. Najhorší je 1 mesiac kým si na seba zvyknete a pekne si všetko prispôsobíte (to som chcela aj ja prerušit asi 8 krat ) ale som rada že som to neurobila, čím je bábo staršie potrebuje viacej vašej pozornosti a času na učenie je málo premálo.

elzu
2. aug 2012

@adka.8 Přesně, přesně, jako píšeš...studuju medinu, končím v září a nejvíce jsem se mohla učit, když jí bylo tak do čtyř pěti měsíců, pak už jsem se mohla učit jen po nocích...ale i tak se to dalo!!! Takže holky, hlavy vzhůru, všechno zvládnete!!!

mimi
13. aug 2012

mamicky, je tu niektora, ktora statnicovala s malym babom? Chcem sa opytat, ci ste si so sebou zobrali babo a ci ste ho mali vo vaku, v kociku, ci v autosedacke? Ja musim malu zobrat, lebo ju dojcim, tak premyslam, ci mam aj kocik so sebou tahat. DAkujem za vsetky rady 🙂

maggie37
19. aug 2012

@mimi ahoj ja síce len bábo čakám, ale termin mi vychadza na april a štátnice su v juni. tiež si neviem predstaviť ako to vyriešim. a bývaš v meste kde máš školu?

mimi
19. aug 2012

@maggie37 ahoj, praveze skolu mam vyse 100km. Beriem malu aj kocik, predsa tam budem cely den, nechcem aby chuda bolo v tej autosedacke. Som zvedava ako to vsetko dopadne, zatial sme s nou tak daleko neboli 😅

luc22
19. aug 2012

ahojte, prispievam do tejto temy prvykrat... neviem, co mam robit... Mam za sebou prvy rocnik externeho studia. Mam 4rocneho synceka ale uz aj 4tyzdnoveho synceka. Kojim ako o zivot 🙂 Ale v tom by som problem nevidela... hoci cerstovanie s babom tiez nie je bohvieco :((( horsie je to, zemam do konca mesiaca uhradit skolne a nie je z coho.. :( Proste som nedokazala naskreckovat pred porodom a teraz uz detto. Rozmyslam, ze prerusim, ked nestihnem zackvakat, no bojim sa toho, ze ma tam potom nikto nedostane... Co by ste mi poradili?

bambola
19. aug 2012

@luc22 nemozu ti pozicat rodicia? alebo niekto? radsej by som skusila nejako peniaze pozhanat, a vraciat mesacne po nejakej sume ako prerusovat, lebo ja sa poznam, tiez by sa mi uz potom nechcelo 😔
inac ja ked som nastupila tak mala mala 2 mesiace 🙂

luc22
19. aug 2012

@bambola uz som naznacila aj brachovi, je "vystaveny", mama prave dostala vypoved, z muzovej vyplaty odchadza vsetko na poplatky a splatky a z mojej materskej si neprenesiem do dalsieho mesiaca ani 5 eur, sakris :( Uvidime, este mam par dni na to, aby som nieco vymyslela... ale dakujem ti.

tatolu
19. aug 2012

@luc22 Skús požiadať vedenie školy o zníženie poplatku za školné, alebo sa skús dohodnúť platiť po splátkach.... Myslím, že na našej škole sa platilo školné aj vtedy, ak si prerušila štúdium 😔 najlepšie porozprávať sa so školskou referentkou...