Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

grettka
27. jún 2013

@bibinka ja som si nedala na vyber zo ziadnych dvoch odborov, ten, kto sa rozhodoval bola dicaa. Ja som len odpovedala na tvoj prispevok. A to, co som spominala k uplatneniu psychologov nie je regionalne zvyhodnene, pretoze legislativne podmienky sa tykaju Slovenska plosne.
Nemam 20, ani 30, viem, a viem, co v zivote robim a co som studovala 😉

mishik
4. júl 2013

ahojte, nasla som Vasu temu, pridam sa i ja 😀 Som matka samozivitelka, chodim do prace, mam dve krasne deticky a v sobotu poslednu, dufam ze i uspesnu, skusku z externeho studia zo socialnej prace..rada precitam Vase prispevky, no troska neskor. do 15teho jula sa stahujem s detmi o "dum dal", tak mame teraz napilno. kazdopadne prajem vsetkym krasne prazdniny 😉

dioliana1
4. júl 2013

@mishik skúšky sú aj v júli? 😕 chvalabohu ja mala 1.6. poslednú z 2.r.

fifonel
30. sep 2013

študuje niekto pedagogiku v banskej bystrici? okolie velkého krtíša by bolo vhod 🙂

dioliana1
30. sep 2013

je tu niekto kto študuje liečebnú pedagogiku v Levoči?

katkagb
1. okt 2013

študuje niekto na ekonomickej univerzite Mateja Bella v BB externe?

janulienka1
1. okt 2013

kto študuje na Alžbetev Prešove ošetrovateľstvo.??Dakujem.

lus123
4. dec 2013

Ahojte , chcem sa opytat ci niekto studuje v Nitre externu formu slovensky jazyk v kombinacii ? 🙂

julinkaz
6. dec 2013

ahojte, aj ja by so chcela ešte študovať, jednu vysokú školu už mám, ale keď mňa to tak baví 🙂 je tu nejaká mamička, ktorá študuje externe právo v Košiciach?

julinkaz
6. dec 2013

@janulienka1 moja sestra tam študuje 2. ročník, potrebuješ niečo?

janulienka1
6. dec 2013

Ahoj.Možno má nejaké knihy na predaj ,poznámky .. 🙂

janulienka1
6. dec 2013

@julinkaz Možno má na predaj nejaké knihy ,poznámky ... 🙂

julinkaz
6. dec 2013

@janulienka1 skus napisat co potrebujes presne a opytam sa jej ak chces🙂

vieruna
6. dec 2013

Ahojte. Chcela by som sa spytat, ci je tu nahodou nejaka mamicka, co studuje slovensky jazyk v Nitre.

janulienka1
6. dec 2013

@julinkaz ošetrovateľske techniky od Kriškovej alebo sa jej spytaj či budem potrebovať od kozierovej knihy ,lebo do nás hučí Tkačova ,že je to biblia pre ošetrovateľky..Teraz v podstate už mám všetko okrem tých dvoch čo som spomenula ,Akurát by bolo super keby mala nejaké ofortené testy ale to asi mať nebude. 🙂

julinkaz
6. dec 2013

@janulienka1 ok, opytam sa jej🙂

geomorfo
11. dec 2013

ČAute je tu nejaká mamička, čo študuje učiteľstvo matematiky a geografie?

petusa5551
7. jan 2014

@fifonel ahoj, uvazujem nad tym, stale rozmyslam ci sa to da stihat, popri 2 detoch (7a2) a domacnosti, chcela by som externe, nevies kolko stoji semester? Som ale mimo VK.

poly2406
7. jan 2014

@petusa5551 Ahoj, stíhať sa to určite dá. Aj ja som mamina študentka. Deti mám tri (12r, 11r a 20 mesiacov) 😊.
Nehovorím, že je to ľahké. To určite nie! Musíš mať podporu, aby si to zvládla. Hlavne v období skúšok.
Ja som štátnicovala s 3 týždňovým bábätkom v náručí, ubolená po sekcii... Spolu sme to zvládli 😊
Pokračujem v štúdiu, malý má 20 mesiacov, a v lete ma opäť čakajú štátnice 😞...
Je to náročnejšie, pretože jediný čas na učenie mám, kedy malý spí. Cez obed a v noci. Takže varím na dva-tri dni a makám. Po večero je to únavné (malý sa budí aj päť krát a pýta cicu - čo už je zlozvyk a musím na tom popravovať), ale musím, už som pred cieľom.
Ver mi, že sa to dá. Som unavená, vyčerpaná, zmorená a neviem ako ešte svoj stav popísať, ale teším sa na finále!!!
Budeš musieť niektoré veci prehodnotiť, možno sa niečoho zriecť (ako ja pred dvomi rokmi lukratívnej ale vtedy pre mňa náročnej práce), ale dokážeš to! Musíš si veriť a chcieť. Držím ti palce!!!

petusa5551
9. jan 2014

@poly2406 ahoj vdaka za odpoved, len som este zabudla spomenut k detom a domacnosti aj pracu....ale asi idem do toho!!! Ešte teda netuším kedy sa budem učiť...ale budem si musieť nájsť čas...Ano ako pišeš treba si veriť a chcieť...! už teraz si viem predstaviť aka budem aj ja unavená, zmorená potom z toho nervozna 😀 no majú sa doma na čo tešiť 😀

grettka
9. jan 2014

@petusa5551 neboj sa toho, mala som spoluziacky s detmi, jedna porodila na zaciatku prveho a na konci druheho rocnika, na skusku si "odskocila" cestou z porodnice 😀
Dalsia, stihla k svojim dvom detom porodit tretie, statnicovala s trojmesacnym babom. A ostatne sa stihali starat aj o deti, aj chodit do prace aj do skoly.
Takze zo skusenosti s tymito mamickami ti vravim, ze ak mas podporu rodiny, tak to ide. Vseobecne plati, ze mamicky si vedia racionalnejsie zadelit cas, a ten aj potom velmi naplno vyuzit k pisaniu alebo uceniu, aby zas mohli byt potom s detmi 😉

petusa5551
10. jan 2014

@grettka Ďakujem za povzbudivé slová...pomaly ale isto sa viac a viac odhodlavam 🙂

denka3008
13. jan 2014

Ahoj viete mi prosim vas povedat ci tym ze zacnem studovat dennou formou ci mi vznikne narok na nejaky pripevok ak mam pol rocneho syna ??

safriana
21. jan 2014

Ahojte, nechystá sa niektorá z Vás doplniť si vysokoškolské vzdelanie v odbore vychovávateľstvo o špeciálnu pedagogiku (konkrétne špecializáciu pedagogika mentálne postihnutých) na UK v Bratislave? http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/... Alebo je tu nejaká mamička, ktorá to má úspešne za sebou a vedela mi poskytnúť nejaké info. Štúdium je finančne náročné, tak zvažujem či áno alebo nie. Začínam pracovať ako vychovávateľka v detskom domove. Ďakujem za odpovede.

dianna6
11. feb 2014

@barborkab
Ahoj
Prave som citala tvoj prispevok, ubehol rok tak isto
To mas cele za sebou😊 Mna to este len caka,
Ja navyse pracujem a popoludni mi zacina
"Druha zmena" mam deticky, s mladsou sa
Este dost ucim po veceroch, kruzky, domace prace..
No sama neviem ako to cele zvladnem, v maji
Statnicujem a teraz mam este letny semester
S piatimi skuskami a samozrejme pisanie diplomky..
Poprosila by som o radu ako si to zvladla cele ty,
Kedze netusim ako sa so vsetkym popasujem..
Dakujem
Dianna

grettka
11. feb 2014

ja tiez tento rok koncim vs, polovica diplomovky lezi u skolitelky uz od oktobra. Buduci tyzden budem cely v skole, teda vratane celeho vikendu. Tiez mame pat predmetov, je to lepsie, vlani sme mali 8. V praci je teraz toho najviac, som rada, ze mi nedmietli podpisat dovolenku. U nas stanicujeme az v juni, a neviem ako to poriesim s dovolenkou, lebo s nou musim setrit.

dusana84
11. feb 2014

Ahojte, chcem sa opytat ci nepoznate niekoho seriozneho kto by mi pomohol s diplomovkou...velmi by mi to pomohlo dakujem

grettka
12. feb 2014

nie, spolieham sa len sama na seba, ale v teme o skole sv. alzbety bola jedna osoba, ktora ponukala taketo sluzby

chuaneta
12. feb 2014

zdravím, prosím potrebovala by som súúúrne knihu "Nezamestnanosť ako makroekonomický problém Marta Martincová - nemôže mi to niekto poslať? vďaka vopred mail: magnetka111@gmail.com

kristinkab
6. apr 2014

ahojte mamicky, prosim vas nevedela by mi niektora z vas pomoct s prekladom abstrktu k diplomovej praci? dakujem, pekny vecer 🙂