Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

weronique1
15. feb 2009

ahojte, teraz som našla túto tému, tak sa ku vám pridávam
som 2 na mgr. štúdiu a v 8 MT...15.3 mám termín pôrodu - do konca marca odovzdať diplomovku - medzitým porobiť skúšky za LS - v máji štátnice. malú brífujem každý deň, že pôrod musíme dať presne na čas, aby sme všetko postíhali a potom mali čas už iba na seba 🙂

janka46
15. feb 2009

Weronique..vitaj medzi nami,citam ze to mas pekne nacasovane 😵 tak drzim palce aby vsetko vyslo podla tvojich planov ...a co studujes?

tatolu
16. feb 2009

Weronigue neboj stíhate všetko 😉

snehovavlocka
16. feb 2009

cawte baby, je tu este niekto?

tatolu
16. feb 2009

snehovavlocka ahoj 😉
Myslím, že tu to znovu ožije tak riadne pred skúškovým - chichi. Vtedy by sme robili všetko iné, len to učenie nie 😉

havka
16. feb 2009

ahoj,
podla par prispevkov, co som si precitala, ste tu vsetko asi len maminy s malymi detickami, ale mozno sa najde aj mamina uz s velkymi detmi, ako ja, ktora sa rozhodla studovat uz v neskorsom veku - ja mam 41 a podala som si prihlasku na vs. zaujimalo by ma, ako sa vam podarilo zladit
- rodinu (mam uz sice velke deti 16 a 21 a dufam, ze aj manzel pomoze, vsak aj teraz pomaha, lebo som dost pracovne vytazena)
- pracu (pracujem denne aj 12-16 hodin)
- studium (tazke bolo znovu po rokoch zacat sa ucit)
podelte sa o svoje skusenosti. budem rada

dahlia23
16. feb 2009

havka, neboj, zvládneš to. možno zo začiatku to bude trošku chaos, ale v septembri začala študovať manželova sesternica, ktorá má deti zhruba vo veku Tvojich a tiež má po 40tke. Možno to učivo ide do hlavy trošku ťažšie, ako keď má človek 18, ale o to viac sa snaží a váži si to. Ja som sa vrátila po materskej tiež do školy, takže to môžem porovnávať. Navyše chodím na denné do BA a bývame v TN. Takže veselé to je, ale snaží sa celá rodina 🙂
Držím palčeky! Určite to bolo dobré rozhodnutie, to je asi najťažšie 🙂

merylla
16. feb 2009

ahoj havka,
mojej kamosky mama tak zacala studovat, mala cca 38, kamoska 17 a jej bracho 16 a dokonca sa aj rozvadzala prave v tom case, tak okrem zmeny zivota, stahovania sa do mensieho bytu sama s deckami, kazdodennej prace zvladla aj VS a od maja je Mgr. 😉 A dokonca som v tom case dostala zakaz k nim chodit 😀 😀 😀 ked ona koncila , ja som robila Bc a uplne ju vytacalo aka som v pohode (ja som sice mala normalny stres ako normalny clovek), ale jej sa to nezdalo, ze jak sa mozem ucit tak malo, jakto ze mi to staci 😀 potom ze ona je uz stara na ucenie 😎, preto jej to ide pomalsie a podobne. No ale ja si myslim, ze kedze je starsia tak ma aj zodpovednejsi pristup, vie preco to robi a chce to robit a tiez to chce robit najlepsie ako vie. Zatial co o mojom zodpovednom pristupe by sa dalo diskutovat 😀 a ja sice tiez chcem...no ale chciet je pekna vlastnost... 😉
Takze sa neboj, vsetko zladis a urcite to zvladnes.

bibinka
16. feb 2009

havka vitaj- to je vynikajúce, že chceš študovať. Vieš čo, ty máš jednu veľkú výhodu- že už máš deti v takom veku, že nie sú od teba vyslovene závislé a sú schopné pochopiť, že mamina sa aj musí učiť. Nie ako my skoro všetky čo sme tu, tak nás drobci doslova ťahajú za rukáv,aby sme sa im venovali. A potom po nociach čučíme raz na koňa a raz do skrípt 😀 😀 😀
Práca sa s rodinou a štúdiom dá zladiť. Nikto ti nepovie presný recept ako,však to vyplynie zo situácie. A nebude to trvať večne, raz tú školu aj skončíš 🙂)
Držím ti palce,aby si sa dostala na štúdiá a aby si tu s nami prežívala to "peklo študentské" počas skúškového a aby si potom došla do úspešného konca 😉 Rodina bude potom na teba hrdá, že si to dokázala.A vlastne aj ty sama. Tak do toho!!! 😉

havka
16. feb 2009

dakujem za povzbudive slova.
bibinka, na studia by som sa mala dostat bez prijimaciek. v podmienkach pre prijatie bol priemer znamok zo strednej skoly do 2.2 a to splnam. najhorsi som mala 1.25. aspon dufam, ze platia rovnake podmienky pre vsetkych, bez ohladu na to, ci maturovali pred 5 alebo 20 rokmi. ale urcite si sem obcas pridem pre povzbudenie, pripadne pochvalit sa, ako sa mi dari, ci pripadne aj nedari.

tatolu
17. feb 2009

Havka, ja som tiež nie najmladšia aj keď mám malé deti (mám 36 zatiať - ešte 2 mesiace 😀 ). Učenie tiež ide ťažšie, ale keď to zvládli iné, zvládnem aj ja a Ty tiež 😉
Tiež som šla bez prijímačiek a brali mi priemer zo strednej, takže nič za to nedáš ak neskúsiš.
Hore hlavu a veselo do učenia

ness
18. feb 2009

ahojte, tak uz mam po prazdninach, tento tyzden zaciname, ach joj, ako dobre mi bolo 🙂
zacinam pomaly chytat paniku, ze este nemam ani tuka z bakalarky, ale co uz, urcite nie som jedina 😀

vitoria
18. feb 2009

Ahojte...nepoznate prosim Vas niekoho, kto by bol ochotny napisat diplomovku z matiky? Za velmi slusnu financnu odmenu...prosim...Pri malom vobec nic nestiham

berni
18. feb 2009

Ahojte studentky a buduce studentky.... joj ani neviem kde mam zacat, troska sa musim postazovat 😠
mame novy predmet spravne pravo a nenormalne vela knih nam kazal kupit a nastudovat a pripravit sa z O.s.p.cka, pravo ako take mi nevadi, celkom sa kamaratime spolu, ale tie knizky? no minimalne ich je azda aj 25 🤐 neviem ako to cele zvladnem ako financne a aj psychicky...no strasne...musim dajak nabrat nove sily, este len teraz zacal semester a uz sa citim ako keby zase predskuskami 😠
tak ze tak, ale hadam to zvladnem...
marushka aj vy ste urcite mali spravne pravo, ako ste dopadli?

tatolu
19. feb 2009

No Berni 25 kníh na jeden predmet - uf

Vitoria, žiaľ nepoznám.

adetka
20. feb 2009

barni... nezavidim... studovat pravo musi byt neskutocne narocne... ako som spominala, poznala som jednu, co ho studovala... drzim palce...

viktoria... nepoznam... ale ja by som to neriskovala... moj spoluziak si dal napisat diiplomovku... a potom sa mu n eskutocne tazko obhajovalo... radsej skus si odlozit ukoncenie studia o rok... a zacat pisat... 😉

mne sa hromadi literatura na dizertacku... a nie a nie sa pustit do jej studovania... a to musim do konca leta odovzdat minimovku... do toho dalsia konferencia... a problemy s informacnym systemom na skole... kde vsetci ocakavaju, ze ich vyriesim... navyse Mirke zakazali pobyt v kolektive az do maja buduceho roku... takzxe musim riesit starostlivost o nu... uaaaaa... 😖

maruschka
20. feb 2009

berni, nie všetko, čo vám nadiktuje ako knižný zdroj ku skúške aj musíte mať...Nám vždy nadiktovali hory-doly a nepotrebovali sme nikdy prakticky nič z toho...Len teraz s prof.Oláhom, tak zháňame knihy a zákony ako blázni..
Správne a občianske právo nám dopadlo výborne..Tam nebolo nič hrozné..My sme to mali min.rok európske a štátne právo, úvod do právnych disciplín a tento rok bolo správne a občianske..
Tento semester máme zase soc-právna ochrana detí a soc. kuratela-tam máme povinných 7 kniž.zdrojov a tie aj musíme mať..Tak uvidíme..

Na sociálke nie je také ťažké právo, áno pred pár rokmi bolo, keď bolo ešte aj rímske právo, tak to bola hrôza, pretože to patrí k jednému z najťažších predmetov aj na právnickej, tak to som im nezávidela, ale teraz ho chvalabohu dali z rozvrhu preč. Berni tak sa neboj a hor sa na učenie...

Baby ja som úplne psychicky vyšťavená..Čo by som sa mala učiť, kašlem na to, lebo nemám na to nervy..Včera som pre istotu prestavala nábytok v detskej-aj skrine..Mne už asi šibe..Ale dnes sa do toho pozriem-lebo pohorím na skúške..

Zajtra máme prednášku z práce s mentálne postihnutými, tááák sa mi nechcelo ísť, ale máme to v kúpeľoch, tak si pôjdem s manželíkom konečne po roku sadnúť na kávu cez prestávku-romantika ako mraky.. 😀 😀

janka46
20. feb 2009

Maruschka,tak to "nechcenie" poznam a cim viac sa my blizi skuska,tym viac sa my nechce a odkladam to...tiez si kazdy den slubujem,ze sa do toho pozriem,,,,ale vecer padam ako kabela s vycitkami do postele,ze zase nic!!!!Zajtra sa tiez ideme s muzickom kulturne vyzit- do divadla /po rokoch / 😀 a v nedelu odchdzame na lyzovacku,to ma caka este balenie....no najdi si cas na ucenie 😒 😠 😖 😕

bibinka
20. feb 2009

babky- učenie anútenie do neho vám nezávidím, mňa to ale tiež čaká od apríla- budem sa drviť na štátnice. a ešte musím dokopať tú diplomovku-fuj, ale už to dostáva akú-takú formu, no uvidím, či to ozaj stihnem doručiť do posledného marca 😒

z toho viktoriinho dotazu nie je jasné, či si ju chce dať komplet napísať alebo len prepísať do konečnej podoby, no ja by som tú prvú možnosť ani neskúšala,lebo to sa ťažko obhajuje cudzie slovo.lebo si myslím, že keby si to aj dal niekto napísať, ten človek to posťahuje z iných diplomiek a nebude sa s tým "serkať" a pokiaľ potom nastúpi ten zákon o plagiátorstve na vysokých školách ,bude platiť spätne 5 rokov, no a potom by človek musel vrátiť titul- a to už neni sranda....

vitoria
21. feb 2009

tu diplomovku som chcela "len" prepisat..kedze je z matiky a tie sa nepisu vo Worde, ale v specialnom programe, ktory mi este robi problemy...

duskaf
21. feb 2009

Ahojte kočky, ja som v tomto semestri nejaká lenivejšia, snažím sa, ale ide mi to pomaly, teraz napr. píšem seminárku z Ruskej národnej hudby a táááák sa mi nechce.

maruschka
21. feb 2009

duskaf, tak o tej lenivosti by som ja momentálne mohla písať ročníkovú prácu-už som nazbierala dosť materiálu 😀 😀 Ale nie, nejako sa cítim fakt hrozne, úplne vyhoretá..asi potrebujem nejakým spôsobom "dobiť baterky", inak sa budem iba vliecť letným semestrom.. 😖 😎

duskaf
21. feb 2009

Maruschka, ktovie prečo, ale cítim sa podobne.

duskaf
21. feb 2009

A možno nás nabije slniečko, len nech sa už sneh roztopí a je koniec zime, mne stačilo. U nás dnes tak mrzlo...

adetka
22. feb 2009

vitoria... ospravedlnujem sa, ze som ta podozrievala...

duskaf a maruschka... viem o com hovorite... mala by som spracovat ciele a obsah vyucby v ramci andragogickeho minima... mala by som konecne zacat pisat pracu na konferenciu (volby sa blizia)... zajtra asi nebudem na prednaske velmi ziarit... a do toho cela nasa rodinka ma chripku... 😅

tatolu
22. feb 2009

Ahojte,
začal školský rok? 😀
Už sa tu znovu stretávame 😉

Mali sme v piatok z každého predmetu prednášky naraz - toľko prác ☹, normálne som znovu premýšľala, že prečo vlastne študujem. No zas sa musím zmobilizovať.
Idem s tým pohnúť. Neviem čo skôr, prácu k jednému predmetu, bakalárku, kúriť alebo sa venovať deťom, alebo koníkovi? 😵

bibinka
22. feb 2009

vitoria- ja som si hneď myslela, že ju chceš len prepísať. A keby si si dala inzerát do regionálnych novín? Moja kamoška si tak dala a bola veľmi spokojná, aj s cenou,pani nezobrala veľa.

adetka, duskaf,, môžem vám poslať dotazník na diplomovku? týka sa predškolských detí.
maruschka- tvoja menšia už chodí do škôlky? žeby som poslala aj tebe? 😉

duskaf
22. feb 2009

Ahoj Bibinka- môžeš poslať, ale náš Filipko nechodí do škôlky.

bibinka
22. feb 2009

duskaf- nevadí, ja mám predškolský vek všeobecne- posielam

adetka
22. feb 2009

bibinka mozes...