Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
26. okt 2009

Ahojte, ja mám už deti doma, teda dvojky, takže ma už bude baviť aj učenie - možno 😉

papty
26. okt 2009

alika54 tak gratulujem k prvej skuske 😉 . Este sa neucim, zacnem v stredu. Dam vediet jasne 😉

grettka
26. okt 2009

ahojte, mne sa podarilo napisat prvy referat zo styroch.. och och... no velmi snaziva teda nie som...
zajtra sa idem pozriet do skoly na prednasku k dennym studentom, prednasajuca nas pozvala, ze mozeme tak idem.. ten predmet mi nic nehovori... a knihu este nemam... asi skocim zaroven´zajtra do kniznice....gratulujem prvoskuskovym... aj ja chcem mat uz aspon jednu za sebouuuuu..... 😝

maruschka
26. okt 2009

janka, tak máš to s ňou ťažké..ja mám takú veľmi milú a ochotnú konzultantku z BB-dnes som s ňou volala a vyzerá to byť na dobrej ceste-čo som celkom rada..Ale ešte nemám vyhranú bitku, musím sa s ňou stretnúť-asi som jej prvá študentka, lebo tiež nevedela, čo má ako konzultantka robiť.. 🙂 🙂

maruschka
26. okt 2009

bibinka..ahooooj..prišla si nás podporiť v našom trápení? 😉 😉 😉 😀 Vieš, ťažko vysvetlíš tretiakovi, že netreba stresovať...Ja som v neustálom strese a už nám dali termín štátnic 7.-15.6...Ide sa podľa abecedy, takže teoreticky a prakticky idem 7.6-že som si ja nenechala priezvisko aké som mala za slobodna, iišla by som ako S, teraz idem pod písmenom B.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Najhoršie je, že ja neobkecám nič-asi to budú zo mňa páčiť, aby sa vôbec dozvedeli, ako sa sa volám, pri tej mojej trémistickej povahe.. 😕 😕 😅 😅

Moja staršia sa pred chvíľou vrátila z pohotovosti-brušná chrípka, vysoké teploty, takže som s učením na bode mrazu-absolútne nestíham.. 😖

tatolu
27. okt 2009

Ja sa učím veeeeľmi vlažne.
Z hlavnej školy skúškové až budúci rok v januári a z vedľajšej ešte iba začíname. Ak nás rozdelia do skupín, tak 1.skupina by mala začať iba štúdium 14.11. Takže malo by sa končiť rovno v skúškovom období hlavnej školy. No to sa teda bude učiť, jedna báseň 😉

sasiki
27. okt 2009

maruschka, aj ja som trémista 😅

grettka
27. okt 2009

ja som sa prave vratila zo skoly, bola som pozriet na prednaske dennych studentvo, vyucujuca povedala, ze moze prist.. nuz h pohladu mnozstva uciva lutujem, ze nie som denna studentka, ale z pohladu kolektivu som rada, ze nie som.. totz.. tretina ludi totalne sr**a na to, co prednasajuca hovorila, otvorene notebooky a bavili sa na facebooku, a ja som figu pocula, a nebolo si kam presadnut, poslucharen bola plna.. no mam aspon ako-take poznamky...
maruschka, dufam, ze to u vas rzchle prejde a budete zdravi...

mia910
27. okt 2009

Ahojte maminy,
mám takmer 30 a som na materskej .Premýšľam o štúdiu na VŠ. Mám z tej predstavy strašný strach..... maturovala som pred cca 10 rokmi na priemyslovke.Na Slovensku som v podstate nepracovala - bola som v zahraničí. teraz som rok a pol doma s dcérkou.Školské návyky sú už dávno preč....Budúcnosť šedivá(predstava 12-tich hodín v pokladni v AVIONE)...Zachráni ma snáď len štúdium. Netuším ani len zameranie... Ak ste tu milé mamičky, ktoré ste začali takto podobne študovať na VŠ rada si prečítam Vaše rady a postrehy

grettka
27. okt 2009

mia, a ty si myslis, ze my vsetky sme si tu pestovali skolske navyky cele tie roky medzi SŠ a VŠ 😀 😀 😀
ja som napriklad zacala VS az 14 po maturite..a veru teraz sa potiiim.... do navykov prides, len si to chce vyhradit cas... a zameranie? Co ta napriklad bavi? Ake mas zaujmy? Alebo co si predstavujes, ze by si chcela robit? 🙂

alika54
27. okt 2009

ahojte kocky,,,bibinka,papty diik,,,,,,teraz drvim biologiu,,,no z tej nemam taky strach skor z dejin sociologie,,,,no ved uvidim,,,teraz som pn tak idem zalahnut do postele a neskor sa snad do knih aj kuknem,,,paa 😉 Mia ja som tiez 11rokov zo skoly prec a skusam to teraz,,, 😉

mia910
27. okt 2009

no práve, to je to najsmutnejšie ☹ netuším čo chcem robiť, čo ma baví? asi mám nejakú životnú depresiu...nedokážem na to odpovedať.... kedysi som slušne hovorila nemecky... to bývalo. Teraz slušne hovorím japonsky- ale študovaťto nemožem - chýbami maturita z angličtiny. Asi ma baby odsúdite- zatial sa tak rozhliadam po nete a hľadám čo by bolo najľahšie a bez prijímačiek, je mi to celkom jedno-radšej nie matiku a kľudne od základu angličtinu... Aby ste ma pochopili nejde mi len o titul, samozrejme, že keď už začnem-chcem mať vedomosti a uplatniťsa..Premýšľam nad Sociálnou pedagogikou a vychovávateľstvom v TT, samozrejme externe. Keď si to tu tak čítam, obdivujemVás všetky ako to zvládate...aj po rokoch

grettka
27. okt 2009

ale mia, co si! nikto ta tu neodsudi, neobavaj sa 🙂 ved cas zatial mas, porozhliadni sa poriadne... najlepsie, ak maju uverejnene aj nejake predmety.. uvidis, co zo toho ta pritiahne najviac..
ja som tiez najprv hladala skolu bez prijimaciek :o)))

mia910
27. okt 2009

grettka a robila si nakoniec prijímačky? Ja sa ich obávam,lebo na stavebnej sme nemali dejepis, biologiu, matiku len2roky, fyzika takisto. ak sa možem spýtať, kde študuješ?

grettka
27. okt 2009

nie, nakoniec som nerobila 🙂 som na fakulte socialnych a ekonomickych vied, podmienka bola maturita z anglictiny.. ja som tiez hladala velmi dlho.... aj bez prijimaciek, aj take co by ma bavilo.. a teda studujem pracovnu psychologiu.. zatial v poho, az na jeden predmet - ekonomiu.. 😝

janka46
27. okt 2009

Mia vitaj medzi nami.....asi sme si vsetky presli tými pochybnosťami,ale podstavne je "daj sa do toho" a potom budes chodiť castejsie medzi nas a znasat tu s nami dobre aj zle!!!!! 😉 😉

Maruscha odkial vies už termín statnic 🤐 😨 😲 musim ist mrknut aj ja......

tatolu
27. okt 2009

Mia, len sa neboj, vyber si školu, kde by Ťa aspon niečo bavilo 😉 Najlepšie je vybrať si viac škôl. Niektoré píšu, že majú aj prijímačky, ale niekedy od nich upustia. Keď sa dostaneš do viacerých, ešte stále si budeš môcť vybrať 😉

maruschka
27. okt 2009

janka, neni možné, že niečo vieme skôr, ako ostatné detašované pracoviská 😀 😀 😀 Stal sa zázrak... 😀

papty
27. okt 2009

Ahoj mia910 vitaj 🙂 . Ja som tiež dlho váhala a po strednej som si dokonca hovorila, že do školy už nikdy, ale vidíš - prišiel na psa mráz. 😉 Ja chodím na sociálnu prácu v Sládkovičove, baví ma to, chcela by som to aj v budúcnosti robiť. A teším sa, že sa môžem učiť, nech nestagnujem.(možno ma to prejde čoskoro 😀 ) Som tiež na materskej, malý má teraz 15 mesiacov. Skús porozmýšlať, čo by Ťa tak bavilo a skús to. So mnou chodia aj pani okolo 40 rokov, dokonca je tam jeden pán, ktorý má už vyše 60.

papty
27. okt 2009

alika54 vy máte samé dejiny, my máme normálne len Sociológiu - to bude lahke, tam máme len základné pojmy tak to sa nebojím. Ekonómia si myslím, že bude tiež v pohode. Mali ste už aj Filozofické základy? Aký si si vybrala volitelný predmet okrem NJ?

bibinka
27. okt 2009

maruschka- idem ťa len ubezpečiť, že aj napriek tomu, že si o sebe myslíš "bóóóže aká som trémistka", školu úspešne dokončíš. A pri odpovediach na štátnicové otázky sa ti vplyvom životného stresu otvoria také kanály, o ktorých teraz ani len netušíš 😉 😉 😉 😉 😉 😉 .............................a toto platí aj pro ostatné dievčatá, kt oré si myslíte, že NIČ neviete a NIČ nevysúkate z hláv..................................naozaj budete všetky šátnicovať excelentne 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😵

maruschka
27. okt 2009

bibnka, spolieham sa na tvoje ubezpečenie-minulý rok sa mi to osvedčilo, keď som zakaždým stresovala pred skúškami.. 😵 😵 😵 😵

maruschka
27. okt 2009

je mi ťažko..dnes som si čítala moju ročníkovú z II. ročníka a čítala som si bakalárku od kamošky z minulého roka..Veď tá moja práca je chuderka, úbohá, jednoduchá a to som sa hrdila tým, že bola za A a aká je strašne odborná...Hanba, hanba, hanba..to som zvedavá, čo z toho biedneho obsahu použijem do bakalárky..

janka..koľko toho už máš napísaného?? Ja nič, lebo sme si s konzultantkou nedohodli ešte ani prvé stretnutie, keďže schvaľovanie tém a rozdávanie tlačív bude až budúci týždeň.. 😖 😖 😖 😖

ludka_r
28. okt 2009

Ahojte.
Ste to tu teda rozbehli...
Ja som bola v pondelok osobne za tou konzultantkou, a ona úplne v pohode, že veď vy ste mi mail posielali.. Som myslela, že ju zastrelím, keď mi naň nebola schopná odpísať. Hneď mi ten papier podpísala, a hneď som ho aj odovzdala.. Tak to mám našťastie za sebou... A ako som sa nastresovala. 😖
Teraz sa zas môžem pustiť do niečoho ďalšieho...

tatolu
28. okt 2009

Maruschka, nestresuj za prácu.
Môj konzultant vravel, že nie je dôležité, aby tam bolo veeeeľa odborných termínov, ale nech je to štylisticky v poriadku a nech to nie je veľmi ťažké čítanie. Vraj sa to omnoho lepšie číta a potom aj hodnotí. Veď vedeli prečo Ti dali A 😉 😵

mia910
28. okt 2009

Dievčatá ďakujem za milé privítanie- tuším ste mi dodali aj viac odvahy! 😀 Je to skvelé, že sa tu možeme podeliť oskúsenosti,strach aj odvahu. Netušila so,že nájdem toľko odvážnych mamičiek 😅 Takže depresia bokom- idem si hľadať školu! A 😉 Vám všetkým držím palčeky!

tatolu
28. okt 2009

Super Mia 😉

janka46
28. okt 2009

Maruschka ešte som vôbec nezačala s bakalarkou 😖 😲 😲 jednoducho nebolo kedy 😕 teraz mam zase 3 skusky po sebe a tie najtazšie tak asi sa pustim do toho az po nich......Konzultanka mi dala kontakt na jednu pani aby som sa jej ozvala a skusila sa ist s nou pozriet na to v com pracuje....tak uvidim ,kedy si ja najdem cas 😝 😝 😝 😲

jalao
29. okt 2009

ahojte studentky,tu je ale utlm!! 😉 😉 😉
Ja idem zajtra na obed do skoly...az do vecera...a v sobotu znovu. Mame informatiku, tak uvidim, ako to pojde...takto sa cloveku zda, ze sak robim s PC cely den, ale toto bude zrejme hromada teorie, ktora mna, ako uzivatelku, vobec netrapi 😉 😉
Gratulujem uspesnym dievcatam so skuskou...ja uz mam prve 4 terminy stanovene na skusky...a vsetky este do konca novembra 🙄 🙄

papty
29. okt 2009

Mna čaká 1. skúška v sobotu, držte palce 😉