Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

maruschka
11. nov 2010

@petrahy je toho veľa, viem, ale neboj sa, raz to skončí a budeš mať super pocit z toho, že si si ten diplom oddrela, zaslúžila a o to viac budeš naň hrdá..My zvládneme všetko, no nie? Musíme, veď sme už toho toľko preskákali...superženy... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

juliagregor
11. nov 2010

@maruschka dakujem a že superženy 😀 😀 😀
mne to ešte nejako nedocvaklo 😀 😎
@petrahy bude lepšie a ty si šikuľka 😉

zuzka2010
12. nov 2010

baby neviete ako by som mohla docielit, aby som neplatila skolne na vysokej skole?

grettka
12. nov 2010

si na verejnej VS alebo sukromnej? uz mas nejaku VS za sebou alebo nie? Si na dennom alebo externom studiu?

zuzka2010
12. nov 2010

@grettka som na doktorandskom, externe, na verejnej vs..

grettka
12. nov 2010

pokial mam info, tak ak skola ma stanovene platene externe studium, tak sa obavam, ze plateniu sa, zial nevyhnes. Mala by to mat vsak upravene myslim v studijnom poriadku. Ak to maju zverejnene, tak s tym nic nenarobis.

tatolu
12. nov 2010

@zuzka2010 U nás môže dekan znížiť poplatok za štúdium (v odôvodnených prípadoch) o polovicu, na základe žiadosti. Celkom zrušiť sa nedá 😖 . Skús sa poinformovať na študijnom oddelení 😉

jonki
12. nov 2010

baby akurat som objavila vasu tuto temu..ale nestiham citat a tak ak davam otazku ktoru ste tu uz riesili prosim o prepacenie 🙂 ...som studentom denneho studia na UPJS v KE...bakalarsky odbor, som v tretom rocniku. kazdu chvilu cakam babo...s troskou stastia sa mi snad podari urobit januarove skusky a uzavriet zimny semester...potom chcem prerusit skolu...teda ostane mi len jeden semester.
Pytala som sa na studijnom...vraj si potom budem musiet platit skolne...kedze prekrocim riadnu dlzku studia...nerozumiem tomu...ako ju prekrocim...ja nebudem opakovat rocnik ani prenasat predmety...len prerusim z dovodu meterskej dovolenky a potom znovu nastupim....mozu odomna podla vas pozadovat skolne z dovodu prekrocenia riadnej dlzky studia 😕 ???

tatolu
12. nov 2010

@jonki U nás sa vtedy platí - Ty si sa zapísala v septembri na celý školský rok, nie iba na jeden semester 😔 . Ja by som to riešila tak, že by som neprerušovala - máš čas prerušiť kedykoľvek aj potom. A či veríš alebo nie, lepšie sa učí pri malom bábätku ako keď už začne loziť. Tiež som tomu neverila 😔

jonki
12. nov 2010

@tatolu hm to je dobry argument...s tym zapisom na cely rok... 😒 no ja nemozem neprerusit...mas pravdu...ucenie nie je problem...ale ja mam vela klinickych cviceni na ktorych musim byt fyzicky pritomna...takze pokial chcem kojit(a to chcem velmi) tak tato moznost neprichadza do uvahy...

juliagregor
12. nov 2010

@jonki ved aspon skús, ja som kojila dvojčatá a do školy som chodila...semtam ma spolužiai zapísali, alebo som ukecala profáka a je pravda, že čím menšie deti, tým lepšie 😉

tatolu
12. nov 2010

@jonki Jonki platenie je problém aj vtedy ak si už v minulosti niečo študovala, dokonca sa do toho berie aj fakt, že si si podala prihlášky na dve školy, prijali Ťa na obidve a Ty si sa prihlásila že pôjdeš na obe alebo resp. prihlásila si sa na jednu a potom prišlo vyrozumenie, že Ťa prijímajú aj na druhú a Ty chceš ísť na tú druhú viac a požiadaš o zruešenie pôvodnej informácie v 1. škole, že teda nenastúpiš 😒 - musíš jednu školu proste zaplatiť - aj jeden deň evidovania na škole sa už berie, že si tam študovala - a musíš zaplatiť celý rok štúdia 😠 😠 😠
V prípade prerušenia, alebo opakovania ročníka môže dekan uznať nižšie školné - teda na našej škole to robia - niekedy 😔
A keby si mala tie klinické cvičenia nemohol by niekto chodiť s Tebou a počas prestávky by si bábätko nakojila a znovu išla na cvičenie 😔
Vieš, ja som mala všetky deti počas štúdia 😝 . Tiež sme mali povinné cviečenia na ktorých som musela byť a aj prednášky berú veľmi poctivo tí naši profáci - do školy som chodila s prvorodeným aj na prednášky 😔 - malinké bábo prespí väčšinu prednášky - tie väčšie už toľko spánku nepotrebujú...
Nechcem prehovárať, urob ako myslíš 😉

jonki
12. nov 2010

@tatolu
@juliagregor no uvidim...nosit babenko do skoly by bol podla mna zdravotny risk kedze som tam v kontakte so vselijakymi ludmi kedze je to nemocnica...ale chapem vase argumenty...mate pravdu...v mnohom je to lahsie ako neskor s vacsim mimi

vdaka za tie info o plateni 😉

juliagregor
12. nov 2010

@jonki a môže ti niekto pomôcť a povoziť, ty nakojíš a a odovzdáš do kočíka ?

papty
12. nov 2010

@nanulik ja chodim na socialnu pracu

jonki
13. nov 2010

@juliagregor skor nie ako ano...

viliva
13. nov 2010

Ahojte maminy študentky! Prosím vás, nemáte niekto na predaj 😉 Slovník soc.pracovníka, Tokárová Anna-Sociálna práca 2007? Nemôžem to nikde zohnať! Pozdravujem všekých a prajem veľa úspechov v škole!

tweetinkapp
14. nov 2010

@jonki to platenie si pozri niekde na stranke skoly. kazda skola to ma totizto inak. napriklad u nas plati kazdy, co "prekrocil" dlzku studia o viac ako mesiac. ale tiez sa da napisat ziadost dekanovi o znizenie 😉

eaka
14. nov 2010

@jonki ono to platenie asi závisí od toho, či sa zapisuješ na rok alebo semester, hoci to som sa dozvedela až z reakcií báb tu na diskusii 😉 My sa v Brne zapisujeme na každý semester a platí sa za semester a keď prerušíš, tak proste prerušíš, máš nárok na 6-8semestrov bezplatne a do toho sa prerušené semestre nerátajú, ale to nemusí platiť tu na SK, takže asi najlepšie info priamo zo školy... Čo sa týka štúdia s malým bábom, tak sa zase dosť málo vyspíš (záleží, aký to bude spáč 😉 ), ale ak by bábo dobre spalo, tak by bolo fakt lepšie dokončiť štúdium čo najskôr (hlavne teda aspoň ten jeden semester letný, ak sa zapisuješ na celý rok a nie na každý semester zvlášť a musela by si potom platiť...) Chceš pokračovať aj na magisterskom?

papty
15. nov 2010

@viliva ja mam nascanovane len nejake kapitoly z tej knihy, ked chces mozem ti poslat na mail. Kam chodis na SP?

viliva
16. nov 2010

@papty 🙂 🙂 🙂 jej to by som bola rada! To je snaď už úplne vypredané! ☹ Už som bola asi všade! Na SP chodím do Žiliny II. Tak mi to prosím, prosím pošli! 😵 🙂 a Ty kam chodíš, lebo som sa tu už pýtala či niekto nechodí do Žiliny, ale asi je to prísne tajné, lebo mi nikto neodpísal! No tak pekný deň!

janka46
16. nov 2010

@juliagregor tak sa pripájam ku gratuláciám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

janka46
16. nov 2010

Ahojte spolubojovníčky 😉 my sme sa včera vrátili s pôrodnice a začal nám "tvrdý" boj lebo hned sme mali aj zápis a celý týžden mám prednášky 😝 tak teraz baby radte, ako ste to riešili s týždnovým bábetkom....lebo začínam mat dosť obavy ako to zvládnem na skúškach o niektorých predmetoch nemám ani "šajnu" 😖

Inak Adelka sa nám narodila 11.11.2010 o 11:08 s mierami 49 cm. a 3490 gr.

janka46
16. nov 2010

@maruschka len pre info: Už ste začali prednášky?!Ak máš nejake aktual. info daj mi IP vedieť vdaka 😉

tatolu
16. nov 2010

@janka46 Janka GRATULUJEM 😉
Ináč mne sa Luky narodil 1.1. - mal ešte nejaké problémz, takže prišla som s nim ako 7dňovým domov a myslím, že 20teho som mala 2 skúšky 😉. Nič sa neboj, pôjde to 😉
Tá druhá skúška bola ústna a veru ma tam hodinu šťavil, ale spravila som nejak 😝
Chodila so mnou vtedy maminka a čakala pred triedami aj s Lukym...

papty
16. nov 2010

@viliva poslala som Ti to na mail, tak kuk potom 😉 Ani my sme ju nemohli zohnat, je totiz vypredana vsade a dotlac sa nechysta. Slovnik socialnej prace mam, ale ten budem este potrebovat, ja som si ho objednala na martinuse vyskusaj ci ho este maju. Ja som z Ba, ale chodim na SP do Sladkovicova - to je odtialto asi 40 km. Tak vela stastia pri studiu 😉

@janka46 gratulujem 🙂 🙂 🙂 Prajem Adelke aj maminke vsetko dobre, hlavne zdravicko. Drzim palce, aby si to co najlepsie zvadla s babulkom. Mna to caka v letnom semestri - kedze mam termin zaciatkom aprila po novom, tak letne skusky budem mat tiez perne - neviem ako to zvladnem + prax tak to uz naozaj neviem, ale povedala som si, ze sa tym budem zaoberat az potom, nech sa nestresujem dopredu 🙂

hanculka
16. nov 2010

ajojte dievčata..,,,,nemá niekto neaku seminarku ohladom verejne zdravotníctvo?ďakujemmmm

viliva
16. nov 2010

@papty ďakujem moc! Si zlatá! A to je z toho slovnika soc. práce? Aký to má vlastne názov? Slovník sociálného pracovníka? Všade kade chodím, len o tom rozprávajú ale nikde ju nie je možné zohnať! 😠 A ty si moja už v ktorom ročníku?

sendy1977
16. nov 2010

@janka46 gratulujem k Adelke

viliva
16. nov 2010

@janka46 🙂 🙂 🙂 prajeme všetko najlepšie a gratulujeme! 😉