Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
11. feb 2011

@papty Záleží od konzultanta 😔 Ten môj mi lit.nedal a teraz k diplomovke mi iba doporučil, nech si pozriem nemecké časopisy 😔 , kolegyňa čo robila u inej konzultantky dostala, nielen jej bolo odporučené, aj tieto materiály. Ináč ja som už môjmu konzultantovi ukázala bakalárku až keď som ju už mala skoro celú komplet - chýbal mi úvod a záver - s tým mi pomohl priamo v kancelárii 😉

tweetinkapp
11. feb 2011

@papty presne tak ako ti napisala tatolu. zalezi to od konzultanta. niektori sa angazuju az moc, dokonca ponukaju aj svoju literaturu a ini su taki, ze ti akurat stanovia datum, kedy mu ju treba odovzdat 😝 . a s tym vyberom, no ja som si vybrala taku, aka sa mi pacila. ale zase mali sme urceny aj termin dokedy si mozeme vymysliet vlastnu temu. a dokonca niekolko spoluziakov si temu zmenilo az teraz v tretom rocniku a nebol s tym problem 🙂

papty
12. feb 2011

@tatolu
@tweetinkapp ďakujem baby, tak uvidím ako to bude u nás, zatial si vôbec neviem predstaviť, že ja niečo vyprodukujem na toľko strán 😝 🙄

tani1
12. feb 2011

@lujzalota Ahoj, čítam o vás a vašich problémoch. Mala by som záujem externe študovať predškolskú a elementárnu pedagogiku na Trnavskej fakulte. Chcela by som sa s niekým poradiť ohľadne štúdia, čo to vlastne obnáša. Mám dve deti. Čítam, že je tu veľa mamín, ktoré externe študujú a doma im pobehujú aj dve či tri deti. Zo školy som už von pár rôčkov a mám obavy či to zvládnem.

denne73
13. feb 2011

@tani1 ahoj tana. ja sioce neštudujem predškolsku a elementarnu ale špecku 😉 . na Prešovskej univerzite. AJ jedno aj druhe je velmi naročne študium , ale samozrejme dá sa zvladnuť. tak ti prajem aby ti to šlo ako po masle 😉 😉

sofokleska
13. feb 2011

ahojte baby chem študovať externe a neviem čo mam dať do kolonky metoda študia?poradte niekto prosim ak viete?dakujem

tatolu
13. feb 2011

@sofokleska Ahoj. Vo vysvetlivkách máš: V položke Metóda štúdia doplní slovom prezenčná alebo dištančná, alebo kombinovaná podľa informácie o možnostiach štúdia. Prezenčnú metódu štúdia charakterizuje vyučovanie, pri ktorom je učiteľ v priamom kontakte so študentom. Študijné programy v dennej forme štúdia sa väčšinou uskutočňujú v prezenčnej metóde štúdia. Dištančná metóda nahrádza priamy kontakt učiteľa so študentom komunikáciou prostredníctvom komunikačných prostriedkov založených na využívaní počítačových sietí. Niektoré programy v externej forme štúdia sa uskutočňujú dištančnou metódou štúdia. Informáciu o metóde štúdia je možné nájsť v publikácii Ako na vysokú školu. Študijný program, pri ktorom nie je vyznačená metóda štúdia, sa uskutočňuje v prezenčnej metóde štúdia. Dištančná metóda štúdia alebo kombinovaná metóda štúdia je pri študijnom programe vyznačená.
Doporučujem skontaktovať sa priamo so študijným oddelením danej školy aké metódy ponúkajú - ja mám kombinovanú 😉

denne73
14. feb 2011

@tatolu ahojki moja. Tak s mojim študiom to vyzera tak , že prednášky , ktore som si poctivo zacvakala teda nemôžem navštevovať. Mala ma od seba nepusti ani na krok. Tak verím , že to budu vyučujuci tolerovať a že budem môcť študovať tak, že len dojdem na danu skušku. 😉

tatolu
14. feb 2011

@denne73 No prednášky chýbajú 😔 Ja som však raz z jedného predmetu zbehla za profákom a on mi v krátkosti povedal základ prednášky 😉, čo mi veľmi pri skúške pomohlo 😉 Možno sa aj Ty stretneš s takými ochotnými 😉 Držím palce

petrahy
14. feb 2011

ahojte ja som tiez na jednom predmete nebola na prednaske a dost mi to chybalo lebo sme mali robit aj pracu - vyskum a materialy nedala nič moc ja som sa dopredu ospravedlnila a na skusku som sa bala velmi a doppadlo vtedy na B takze ono to ide aj bez prednasok

adetka
14. feb 2011

mojim bakalarom som poradila nejaku literaturu... ale tri dievcence si nasli k tomu aj dalsiu... o obsahu sme diskutovali na prvom stretnuti... povedali mi ich predstavu, ja svoju... a nejak sme nasli akceptovatelny kompromis 😀 ... teraz mi posielaju svoje prace po 8 az 10 stranach... ja si to prestudujem, napisem co by bolo dobre zmenit, co zlepsit...
ale su skolitelia, ktori na studenta kaslu - vid moj sklitel 😒 ... a taki, co aj gramatku odsleduju 😉
ja mam 21 stran (zo 120)... a termin do polovice maja 😅

denne73
14. feb 2011

@petrahy 😉

petrahy
16. feb 2011

dnes som dostala vysledok zo skusky este z januara a mam to za A 😵

popin
17. feb 2011

ahojte, nemate niekdo podklady k timto predmetom:

Trestné právo : JUDr. Uhrík
Projektovanie v sociálnej práci: Mgr. Mitasová
Kazuistický seminár. Mgr. Žbirková
SP s občanmi s mentálnym post. :PhDr. Kollárová
Psychopatológia pre SP: Mgr. Slaninka
Sociálno-právna ochrana detí:: Mgr. Mrázková, Mgr. Szabó
Sociálna práca v treťom sektore:: Mgr. Kuchárová

velmi by pomohli poznamky z prednasok, ale samozrejme aj e-books v pdf. ;) vo pred vam dakujem

ludka_r
17. feb 2011

ahojte.
Tak mám konečne zimný semester úspešne za sebou. A teraz z vesela na bakalárku. 😖 Ako sa mi len nechce.

@adetka tak to si veru super vyriešila, že Ti majú takto strany posielať. 😉 Ja som sa ešte len ani s mojou vedúcou bakalárky nestretla. 😢 Ale je to moja chyba, lebo som sa jej neskoro ozvala. Šak mi akosi všetko na hlavu padá. Ako to tak vidím, tak zas budem všetko robiť na poslednú chvíľu po nociach. Och, ako sa mi len nechce.

danusa2
18. feb 2011

Ahojte kocky, som studentkou 3 rocnika v Bardejove a pomaly sa chystam vypracovat si statnicove otazky. Je ich vsak akosi vela a nestiham. Nemate nahodou niekto vypracovane, aj z minuleho roka? velmi by ste mi pomohli. ak ano tu je moj e.mail- zdravieba@azet.sk 🙂

sanika
20. feb 2011

Ahojte všetci,
som mamička na materskej mám skoro 2-ročnú babulku a chceli by sme ešte jedno mimčo a chcela by som využiť popri tom čas na štúdium na VŠ externé samozrejme.
Chcem sa opýtať či niektorá z vás má takéto skúsenosti a či sa to dá zvládať a či sa dá na škole dohodnúť aj individuálny štúdijný plán alebo prisposobiť na mieru,lebo mi je jasné,že keď bude skúška štvrtok,piatok tak neviem ako sa utrhnúť.
A ešte jedna otázočka či náhodou neviete či existujú nejaké centrá kde by som mohla malú počas prednášok nechať postrážiť.
Ďakujem vám

sanika
20. feb 2011

ešte som zabudla chcem ísť na špeciálnu pedagogiku v BA na Komenského,je tu niekto kto to študuje?
Aká je tá škola?Máte poprípade na predaj skriptá,učebnice?

8aninka5
20. feb 2011

@tani1 Ahoj...aj ja sa tam chystam..presne ten isty obor ;) zajtra posielam prihlasku 🙂

Prosim vas a ked idem poslat ustrizok zo seku co som platila za prihlasku,mamp oclsat original ci prefoteny???

8aninka5
20. feb 2011

@tani1 Prosim ta vypnovala si uz prihlasku???? potrebujes tam aj potvrdenie od lekara?nejak to nidke neviem najst...
a este ,prospech si pisala asi len z predmetov ktore sa vyzaduju na ten stud.program vsak??? a nemusim vypisovat znamky vo forme vyborny,chvalitebny???staci len 1,2 ????
Ak viete aj niekto iny poradte prosim...viem ,ze to je asi hlupe ,ze sa to pytam,ale nechcem nieco vypnit zle..vdaka...
A metodu studia som dala prezentacna...dufam,ze dobre 😕

sanika
20. feb 2011

Ahoj no ja som ešte neposielala ale mám potvrdenie od doktorky a známky som vypisovala všetky čo som počas strednej mala no len vo forme čísiel.No musíš si vyplniť tú elektronickú nu uniba.sk a potom si ju vytlačiť a poslať

tweetinkapp
20. feb 2011

@8aninka5 a uz si platila za tu prihlasku? lebo ja som si pytala na poste sek s 2 ustrizkami 😉 . jeden si nechas, jeden posles

sanika
21. feb 2011

no ja to budem posielať na účet cez internet banking a vytlačím si potvrdenku.
No a ideš teda presne na ten istý odbor? Prihlášku si dala na externé?

8aninka5
21. feb 2011

@tweetinkapp Ano uz som platila..a som si to prefotila...uuups..co teraz????????

A naozaj treba vypisovat vsetky znamky??? ja som myslela,ze len tie co ziadaju ako hlavne...teda na preskolskej pedagogike su to Slovesnky jazyk,matematika,telesna,vytvarna,hudobna....

sanika
21. feb 2011

no ja som vypisovala všetky známky a čo sa týka toho platenia tak myslím,že to nebudeš mať problém.Potvrdenku máš tak čo.
No som zvedavá ako dopadneme,či sa v septembri uvidíme na škole 😀

8aninka5
21. feb 2011

@sanika Sa mi zdalo ,ze si predtym pisala z ineho nicku vsak??? tak to by bolo super ak by nas prijali...a myslis,ze staci ak im poslem kopiu tej potvrdenky ci radsej original... ? a ten priemer si si vypocitala a doplnila?

sanika
21. feb 2011

no ja by som tam poslala asi ten originál ale skús si zavolať na štúdijné.
Nie ja píšem stále z tohto nicu len vy ste tu dve píšem s tebou aj s tweetinkapp.tak sa mi to pomiešalo 😉
A ty máš ako staré dietko?

8aninka5
21. feb 2011

aha..ty ides do Bratislavy..ja do Trnavy ;) preto sa m to nezdalo..to pisala Tani ze ide do Trnavy ... ja mam 7 mesacne zlaticko ..a ty?

sanika
21. feb 2011

ja 19 mesačné chceme ešte jesdno

8aninka5
22. feb 2011

@sanika Aj my...ale neviem ako to bude ak ma zobore do tej skoly....