Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

bibinka
12. feb 2009

merylla- ver, že všetky do jednej máme také pocity pred učením sa.
Napr.ja aj poupratujem celý byt, upečiem nejaký koláč a keď sa už k tomu prinútim, tak sa mi začne zívať a spať. 😀 😀 😀
Ale vydrž, treba to štúdium už nejako dodriapať, kašli na známky, stačia "hrabličky" (E) 😀 😀 😀

Baby, zajtra idem ku konzultantke, bojím bojím, dúfam, že mi odklepne tú teóriu aj dotazník do praktickej časti. lebo už ma akosi tlačí čas-----ako vždy.... 😅

curadlo
12. feb 2009

Ahojte dievčence, tak aj ja patrím medzi študujúce mamičky. Tento rok končím a už mám toho vyše hlavy. Posledný ročník máme najtahší a bojím sa že to nezvládnem. zatial všetky skúšky išli na úkor času manžela a synčeka a to ma najviac mrzí.

bibinka
12. feb 2009

curadlo- neboj, veď už len 3 resp.4 mesiace a potom sa môžeš venovať obidvom dosýtosti a na 10000000% 😉 😉 😉

curadlo
12. feb 2009

bibinka: ano je to tak, všetci mi to hovoria a utešujú ma. ale tie posledné skúšky sú katastrofa a niekedy mám pocit, že už mám vybité baterky. Bolo by hlúposť toho nechať pred koncom ale niekedy to mám chuť urobiť, ešte pred tým ako chytím záchvat plaču od vyčerpania. ale potom: stačí keď sa na mna jeden z mojich chlapov usmeje a mám energiu naspäť.A čo ty, tiež študuješ?

curadlo
12. feb 2009

dievčence utekám, môj chrústik chce olovrantovať ale večer som tu znova, ak už nebudem mať silu učiť sa. 😀 😀

zuzuliq
12. feb 2009

Bibi odpisujem neskoro ale predsa 🙂 Teraz som skoncila Bc. na PdfUK odbor socialna praca. Mala som úred statnicami neuveritelne stresy. V septembri pokracujem dalej na Mgr. verim ze tobude v pohode. Ked som tie tri roky zmakla popri robote kde som bola od 8 aj do pol druhej do rana, tak tie dva uz nejak dobojujem. S mimi mi pomoze manzel a o babkach ani nehovorim. Z mojej strany to bude prve vnucatko v rodine 🙂
Len teraz zacinam riesit co na seba na promocie, asi budu v lete a to uz budem riadne pupkata 😒

tatolu
12. feb 2009

Merylla ja sa tiež musím nútiť. Neboj, myslím, že nie si sama. Ja si niekedy poviem, že skúška sa skladá od slova skúšať. Nie že by som to moc riskovala, ale keď sa učím, zdá sa mi, že už ani neviem čo. Na skúške sa to obnoví a čuduj sa svete aj sa vykokcem. Tie učené slová mi moc nejdú, ale opísať ich viem. 😖

Curadlo neurob teraz sprostosť. Nesmieš.
Keď si bojovala teraz, už to riadne dobojuj 😉

curadlo
12. feb 2009

tatolu: Dievčence, som rada že som si našla túto stránku a že nie som sama ktoré sa trápia so školou. Niekedy ma to vysiluje ale ako hovoríte treba to dobojovať a potom budeme mať kľud. dúfam že doživotne a budeme sa tešiť len z našich manželov a detičiek. Ja si na tituly nepotrpím, ale pozrime sa pravde do očí: bez VŠ je malá pravdepodobnosť si nájsť dobré zamestnanie, a tak zabezpečiť svojim ratolestiam budúcnosť. Teraz sa mi hororí, ale keď o polnoci odpadnem od vyčerpania z učenia na zajtrajšiu skúšku, tak budem znova nadávať.

tatolu
12. feb 2009

Curadlo ako vravíš.
Titul ešte neznamená, že človek je múdry, ale keď to táto spoločnosť vyžaduje, tak ho mať budem 😉
Tiež robím na mieste, z ktorého mám radiť rôznym ľuďom bez rozdielu vzdelania. Zatiaľ sa nič nedej, ale príde nové vedenie a nikoho nebude zaujímať čo viem, ale či mám titul ☹ Takže chcem byť pripravená 😔

merylla
12. feb 2009

tak som si to tu doprecitavala....som z toho celkom nabudena takze sa idem vrhnut na ucenie...dnes obetujem aj ordinaciu ☹ 🙂 .....posledna skuska, si stale hovorim-to ma tesi a utesuje 😀
inak chodi z vas niekto do TT na UCM?

curadlo
12. feb 2009

merylla, ahoj ja som tam chodila na Bc, prírodovedecká fakulta, odbor aplikovaná matematika končila som v 2006. čo tam študuješ ty?

mimi
12. feb 2009

aj ja sa k vam pridavam k studujucim maminkam, konecne mam po skuskach, huraaa, aky dobry pocit 🙂 este som len v prvom rocniku, nejdem radsej ani mysliet, co vsetko ma este caka.....

tatolu, ty to ako zvladas pri troch detickach? ja by som uz chcela druhe( vek ma tlaci) len si neviem predstavit ako to bude pri babetku, hlavne to cestovanie.

bibinka
12. feb 2009

zuzuliq- wau, tak aj ty si sociálna pracovníčka? no to máš pravdu, že tie dva roky budú trochu iné, lebo je to kratšie, čiže je to dobré na psychiku, že "len" dva roky,aj to ten druhý je taký polovičný.
a s promockami nič nerieš, oblečieš sa podľa bruška. U nás napr.prišla jedna v spoločenských nohaviciach a tehu blúzke a vyzerala chutne aj s 8mesačným bruškom 😉

curadlo- wau- tak matika? hmm, ja obdivuje ľudí, ktorí rozumejú matematike. a hoci som na gymnáziu mala dvojky na vysvečku, neviem z nej už absolútne nič. 😅

mimi- vitaj medzi nami 😉 . neboj, aj s dvomi či tromi detičkami sa všeličo dá zvládnuť-viď sme tu viaceré. a všetky ti povedia, že áno, študuj a maj aj druhé bábetko 😉 . pokiaľ sa nebude dať inak, môžeš aj s bábom na prednášky a cez prestávky budeš kojiť.

adetka
13. feb 2009

ahojte... aj ja som bola na promockach tehotna... v osmom mesiaci... mala som cierne tehotenske nohavice a cervenu elegantnu bluzku... a bola som vraj velmi pekna... 😉

vcera sme mali s kolegynou z katedry sluzbu v ramci dna otvorenych dveri na univerzite... tak sme postupne poinformovali priblizne dvadsiatich studentov o prijimackach, predmetoch, pedagogoch... a previedli ich po nasich priestoroch... spolu asi sedemkrat... bola som neskutocne unavena... do toho problemy s rozvrhom nasich externistov... niekolko nutenych presunov... pomoc studentom... a prepracovavala som svoje seminare... doktorandske studium vie by zaujimave, ale aj narocne...

drzim palceky pisucim zaverecne prace i skusanym 😉

mimi
13. feb 2009

bibinka, dakujem za povzbudenie si zlata!vidim, ze aj ty mas este male deticky, ako si to zvladala, neprespate noci atd.....
skolu mam cca 100 km, preto si neviem predstavit brat maleho, kojit ho tam ☹ Stale nad tym premyslam ako by som to skombinovala.

adetka, tak to si mala nacas naplanovane,po promociach si rodila 😉

bibinka
13. feb 2009

mimi- neboj, aj od nás z ročníka sú ženy aj cez 100km a jednej sa narodilo bábo a tá si ho nosila v klokanke a cez prednášku ho dala mužovi nech postráži. a hneď na začiatku hodiny sa dohodla s prednášajúcim o literatúre ku skúškam. Všetko závisí od dohody. My napr. nemáme ako externisti povinné prednášky a termíny skúšok nám pedagógovia hlásili cez našu ročníkovú hovorkyňu-tzv.pedelku- a my sme sa jej nahlasovali.
Ale neviem ako to je v iných školách.
Ale ja som zimné semestre nechodila lebo pri bc.sa mi narodil malý v septembri a v prváku na mgr.tiež v septembri druhý malý. A nebol problém. Vychádzali nám v ústrety. Bolo by dobré,ale keby si hovorila s prodekanom alebo dekanom alebo s ročníkovým vedúcim.

Len nič nerieš, šup šup na bejby ,veď voľáko bued,budeš mať predsa aj spolužiačky,nie?a mejly fungujú. 😉

adetka- tak to máš v práci riadny frmol, no nechápem ako to stíhaš 😀

ja som z konzultácií na nervy, musím tú teóriu prekopať a doplniť resp.. rozšíriť hlavnú kapitolu. a napísať dotazník k praktickej časti. a mám na to týždeň, uf, konečne sa "prinútim" niečo robiť. a poriadne. 😅

merylla
13. feb 2009

ahojte baby,
tak mne sa stala taka vec, ze moja skuska sa odlozil o tyzden, tak neviem ci sa mam tesit, alebo smustit ze zas upadnem do mojej lenivosti ☹ 🙂 🙂
Curadlo chodim na filozoficku f., na psychologiu. A fuuu matika teda mas moj obdiv, ja som sa jej vzdy vyhybala jak sa len dalo 😉 aj na psych., som isla bo tam z nej neboli prijimacky.
a mimi, ja mam skolu cca 60km, ale priznam sa ze s malym som tam bola len raz aj to uz bol velky. on je julovy, tak kym zacala skola mal skoro 4 mesiace, kojila som len mesiac a este som ho aj nastastie mohla nechavat u babky, ale keby som s nim mala cestovat tak si urcite nejako zvyknem 😉 a teiz by nebolo zle keby v skole fungovalo nieco ako detsky kutik, bolo by to mile, pohodlnejsie a aj ustretove voci nam maminam studentkam, ale tak o tom mozem hadam len snivat 😵 a asi aj mna toto pocka.....tak to budem muset tiez nejak riesit, takze sa nebojme dopredu 🙂 🙂 vsetko sa da nejak poriesit.
no dobre opustam vas, maly spi, idem relaxovat s otazkymi v ruke 😖 🙂

tatolu
13. feb 2009

Mimi, ja mám školu našťastie za rohom (8 km) takže u mňa je to v pohode 😉 Vlastne som si hľadala nejakú školu, ktorá bude blízko a bude mať niečo so zvieratami. Mojim detským snom bolo ísť kŕmiť divé šelmy do ZOO, takže aspon takto si plním sen 😀
Moje skutočné zamestnanie však spočíva s prácou s ľuďmi 😀 😵

bibinka
13. feb 2009

tatolu- veď ľudia sú občas ako zvieratká, či nie? 😀 😀 😀 😀 😀 i poviem, že práca s ľuďmi je najťažšia, so zvieratkami najkrajšia 😉

tatolu
13. feb 2009

bibi 😉

curadlo
13. feb 2009

Ahojte dievčence, tak skúšku mám úspešne za sebou. dosť som sa potrápila ale to neva. už budem mať chvíľku kľud 😎 😎 😎

tatolu
13. feb 2009

Curadlo gratulujem. Však si si spomenula aj na to čo si sa neučila? Veď už si vlastne profíčka 😉

curadlo
13. feb 2009

tatolu: no nespomenula, mala som šťastie v nešťastí. Ale mám to za sebou a teraz hosp sa venovať manželovi a nášmu chrobáčikovi. kým môžem. o chvíľu sú tu štátnice a zas nebudem vedieť čo skôr

mimi
13. feb 2009

zienky dakujem vam za prispevky!
merylla, s tym detskym kutikom by nebol zly napad 😀

curadlo, gratulujeeem!!!

kedy mavate prednasky? my kazdu sobotu a niekedy aj nedele.

bibinka
13. feb 2009

aj ja curadlu gratulujem 😉

duskaf
13. feb 2009

Ahojte kočky- curadlo- gratulujem.
Ja som sa nejako lenivo pustila do seminárok nového semestra- ešte nič a už ich je požehnane.

janka46
13. feb 2009

Ahojte studentky,tak vidim ze nas tu pribuda 😵 nech sa Vam dari v studiu a aj detickam nech su hlavne zdrave!!!
Mimi tiez cestujem do skoly a islo my srdce roztrhnut,ked som malu musela nechat prvykrat malu doma a ja som isla na cely den do skoly....ale ak ti ma kto pomoct a podrzat ta da sa to a najmä psychicky 😉

Tak ja uz mam skoro vsetky terminy skusok na tento semester 😝 uz aby bol MAJ.....to by som mohla mat vsetky uz za sebou 😎 😎 pekna predstava.....ale zatial v nedohladne 😵

lenka132
14. feb 2009

Ahoj všem studujícím maminkám, tak mám za sebou zim,ní semestr-hurááá, sice jen jedna 1, ale vše na poprvé, tak aspoň něco, holky mě úplně drtí ty moje spolužačky-cílevědomé, které se hroutí z toho, když dostanou ze zkoušky 2, dokonce se tam jedna paní (35let) rozbrečela jak malá holka, dělala tam scény, že má 2ze zkoušky, jak jí ten docent zkazil průměr.....fakt síla, já nevěřila, byla jsem ráda, že mám za 3 a že můžu jet domů....snad teď nikoho neurazím, ale mě to prostě přišlo, jak ve škole-na malém stupni...

tatolu
14. feb 2009

Mimi, budeme mať každý druhý piatok a sobotu. Teaz však už máme iba 5 skúšok, takže aj tých prednášok trošku menej 😉

Lenka, ja som tiež rada, keď aspon prejdem 😉 Ale možno musí tá dotyčná ukazovať priemer v práci ak jej dávajú napr. študijné voľno.
Kedysi som študovala ne VŠ potom som to nechala, nedávali mi dovolenku na prednášky, nie to ešte na skúšky. Riaditeľ mi vtedy sľuboval, že keď bude vidieť moje výsledky, budú ma púšťať. No ostalo iba pri sľuboch 😉 Vtedy som do školy chodila každý utorok.

bibinka
14. feb 2009

lenka- nikoho v zamestnaní nepoťahujú za to aké má známky, je to len a len vec jej ambicioznosti. Holt, niekto žere školu ,niekto ju robí pre radosť, niekto ako nutnosť k zamestnaniu. Ale aj u nás sa našlo pár takých, ktoré na chodbe pred skúškou šuškali, že dúfajú, že budú mať A, lebo im to pokazí červený diplom. 😝 A dokonca jedna moja spolužiačka sama od seba šla zopakovať skúške, lebo ona nechela B,ale A. Nechápala som, veď A je 1 a B je 1-. Stále je to jednotka, nechápala som.

baby, ja som zosmolila otázky do dotazníka,juj, ešte to odoslať na konz. a zajtra sa púšťam do toho textu teórie, fuj, už sam i do toho nechce ani pozerať. ☹