Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
9. sep 2009

Silvi, hádam iba pozitívne 😉
Teda neviem, nad čím, či nad tretím dieťatkom, alebo promóciami 😉 😎

jenn44
9. sep 2009

Baby, nic v zlom, ale babo by som asi na promocie nebrala, po prve, je tam strasne vela ludi, vacsinou vydychany vzduch a teplo... a po druhe, trva to dlhsie, a deti nezvyknu presediet hodinu aj nieco na mieste :(
ale na promociach mala kamoska malu a jedinu zlatu vec co spravila, ze ked isla ona, tak zakricala na celu salu: ,, mama cici,, !! 🙂 ale ak su vase deti take, ze to zvladnu(sediet, vydrzat...), nevidim prekazku 🙂

ludka_r
9. sep 2009

Ja by som si asi tiež rada vzala svoje deti na promócie...Ale to mám ešte ďaleko, tak sa nad tým ešte nepozastavujem....
Od budúceho pondelka máme prednášky, štyri dni mám čo robiť... 😀 Len máme veľmi na .... rozvrch, máme tam aj také dvojhodinové diery, tak neviem, čo budem robiť.. No a v piatok by sme mali končiť až 19:50.. Sa zbláznim, nechcem vedieť, kedy prídem domov.... 😖 😖

silvulienka
9. sep 2009

Tatolu jasne, ze pozitivne. Ja sa stale snazim mysliet pozitivne, tyka sa to aj promocii - ak sa podari tak o styri roky, aj tretieho dietata - kedze manzel nechce. Inak co sa tyka promocii bola som davnejsie bratovi a bola som tehotna a dcera mala tak rok a pol. Zvladla to v pohode. Ona bola strasne kludne dieta. Takze tiez sa priklanam k nazoru, ze zavisi od povahy dietata, ci zvladne takuto akciu.

jalao
9. sep 2009

Jej, to je zlaté s tym malým, že vykríkol 😀 😀 😀 Silvi, to je pekné, že by si chcela ešte deti, my sme to našťastie chceli tak nejak obidvaja, a aj to vyšlo na prvý krát 😝 😝 😝 , no dakedy som aj ľutovala, ked toho bolo na zbláznenie, ked nám s MM doma nad všetkým už nervy teču a nemáme dakedy chvíľku kľudu, však Tatolu, poznáš to aj ty...Ale už by som nemenila. 😉 😉 😉 Možno si muž ešte dá povedať...ved tie decká tak rýchlo rastá a ked mi starší odchádzajú kade-tade von, tá malá je vždy so mnou. 🙂 🙂 🙂 🙂

jenn44
9. sep 2009

Baby, ako to je s peniazkami, pridavky, materska... bla bla.. co mi vsetko treba vybavit pred a po porode? Narok na matersku zrejme nemam, kedze som este nikde nepracovala, ale pridavky na babo teda rodicovsky prispevok dostanem ze? aj nejakych 500 korun na mna aj na babo osobidne z uradu soc.veci a rodiny? som z toho celeho zmatena.... prosim poradte, dakujem

tatolu
9. sep 2009

Jenn neviem, či Ti dievky poradia tu, ale skús mrknúť nejakú podobnú tému v paragrafoch. Sú tam riadne odborníčky, ktoré poradia 😉

Jalao, neviem, čo je lepšie, Tebe deti budú odchádzať z domu postupne. Mne naraz. 😉 A tiež veľmi premýšľam nad ďalším. Hádam ostanem iba pri premýšľaní. No uvidíme 😀

adetka
9. sep 2009

😀 ... pomalicky sa tu uz prestavate bavit o skole... mamicky 😀 ... ja dalsie tak o rok, dva... po dizertacnej skuske... aby som si pripadne predlzila dobu pisania dizertacky 😉 ... a potom uz nie... stacia mi dve... a najneskor do do 37-icky (vratane)... aby som sa dozila vnucat 😉

dnes mamickujem... ale idem s Mirkou na katedru... a uz zacinam uvazovat nad dalsou konferenciou... opat v Smoleniciach...

adetka
9. sep 2009

jenn... mam pocit, ze dostanes rodicovsky (cca. 4500) a patsto korun na male (na teba nic viac)... ale budu za teba platit dochodkove a zdravotne poistenie

jalao
9. sep 2009

Adet, ano, mierne sme sa odklonili 😀 😀 😀 Ale dohadujeme sa aj o tom, kedy sa je lepšie učiť, či po nociach, alebo pri deťoch... Ja idem na zápis už zajtra a úplne cítim, aká som z toho znervóznená 😉 😉 , hoci o nič také zásadne nejde..Skrátka som už znovu vyšla z tych klasických nervov ísť do niečoho nového, stretnúť sa s novými ľudmi, o nejakých písomkách a testoch ani nehovorím ešte 😒 😒 😒 Ale dala som sa na boj, tak idem bojovať.. 🙄

majka35
9. sep 2009

ahojte ... ja mám už zápis za sebou, Igor Timko večne vyrušoval 😀 😀
no a čo ma prekvapilo, je rozvrh hodín ... máme školu hneď od 14. 9. a to celý týždeň, vrátane utorka, od 7.30 do 16.40, potom dlho, dlho nič a potom ďalší týždeň v januári a potom skúškové obdobie ... viacerých prekvapil tento harmonogram, ja len neviem, ako vysvetlím šéfovi, že celý týždeň budem preč 😠
mala som naplánovaný 4 dňový výlet na chalupu s mužom, s malou a so známymi, ale budem musieť ostať pekne doma, keďže v pondelok začínam ... a to hneď s matematikou ... brrrrrrrr 😠 😠 😠 😒

majka35
9. sep 2009

adetka .... no povedz mi, kedy ty toto všetko stíhaš ... ja s teba odpadnem 😀

majka35
9. sep 2009

z teba, preboha 😀

tatolu
9. sep 2009

No Majka, s dovolenkou sa už môžeš rozlúčiť.
😒
Ale to je už údel študenta 😉

jalao
9. sep 2009

no, to mi aj segra vravela, že tak ti treba, my pôjdeme na turistiku, alebo na pivo a ty budeš musieť doma zostať sa učiť...bolo ti to treba?? 😀 😀 😀
Ale vyučovací systém je fakt zvláštny, o akom písala Majka. Ja by som to možno aj brala, za par dní máš odbavený celý semester...ja budem mat 8 víkendov rozbitych.

jalao
9. sep 2009

majka, pozerala som si tie stranky, pisomky aj ťaháky a je to teda dosť záhul...uvidím, aku matiku budu chcieť po nas.. 😒

jenn44
9. sep 2009

no dnes mi prislo rozhodnutie, povolenie individualneho studia... som zvedava co to bude... a ako casto musim do skoly ...

ludka_r
9. sep 2009

Majka, tak sme dve, čo máveme takýto harmonogram....Mne to bolo spočiatku divné, ale teraz mi to takto vyhovuje.. Dovolenku si brať nemusím, tak je mi to jedno... Možno aj práve preto chcem už o chvíľu druhé dieťa, aby som už počas školy nemusela znovu nastupovať do práce.. 😀 Trochu sobecké, ale mohlo byť aj horšie.. Najviac sa desím toho budúceho piatku, asi sa tam zbláznim do ôsmej večer.☹ A tiež tam budem o ôsmej ráno....
Majka, ja mám v stredu a vo štvrtok ráno od ôsmej do dvanástej logiku... Tak tiež ma budú riadne závity bolieť...A čo to vlastne za odbor študuješ??? Ja som zvedavá, aký budem Igor študent... 😀

jalao
9. sep 2009

Ludka a to budes kazdý den dochádzať, či ako? A kam vlastne?
A to s tým naplánovaním dalsieho decina, to nie je vobec sebecké, je to skôr praktické rozhodnutie 🙂 🙂

majka35
9. sep 2009

ludka ... ekonomická škola v KE, fakulta podnikového manažmentu

jalao
9. sep 2009

majka a to pojdes rano tam a večer spať? asi hej, nie? 🙂 🙂

grettka
9. sep 2009

no majka, moja kolegyna mava tyzdnove sustredenia, ale iba jeden tyzden za semester a jej to vyhovuje, az na to, ze si tu dovolenku setri
ja mam teda skolu v piatkove vecery.. od 16,30 do 20,00. ale vravim si, ze nemusim aspon brat dovolenku a mam volne soboty...ale sefka na mna pozrela, ze "ale na skusky si dovolenku aj tak budete musiet brat".. co uz, ved nie som jedina studentka na pracovisku...dve kolegyne chodia piatky a soboty, a dalsia je na dennom, ale ma tak rozvrh, ze stiha pracovat napolovicny uvazok.

tami_tami
9. sep 2009

Ahojte mám otázku - neviem či mi pomôžete ak nie ste z PU, ale skúsim a prosím fakt o skúsenosti...

ČIže chodím na PF PU - neexistuje v študijnom poriadku žiadne individ. štúdium, ani individ. plán... som denná študentka a termín mám v decembri - takže:

AK mám zo študijneho poriadku právo prerušiť štúdium 6 týdňov pred plánovaným pôrodom - a využila by som to - čiže od novembra by som bola doma... - chodila by som v zimnom semstri nejakých 6 týždňov + prax - UZNAJÚ MI ZIMNÝ SEMESTER AK NA TÝCH 6 TÝŽDŇOV ŠTÚDIUM PRERUŠÍM????

Nastúpila by som znova v januári -pustia ma na skúšky ak si učivo tých 6 týždňov doplním ????

lebo pôvodne som chcela odchodiť s aj celý november a prerušiť len na december - ale rozmýšľam, že ak mám nárok na prerušenie skôr, tak by som ostala už doma keďže dochádzať 4 krát do týždňa z Pp do Po a späť v tom 8. mesiaci mi príde už trošku riskantné... ako to vlastne je???

prosím ak je niektorá, čo tomu rozumie a prešla tým - napíšte mi - vďaka 😉

majka35
9. sep 2009

jalao ... ja som z KE, 10 minút mi trvá cesta trolejbusom domov a 5 minút pešo do práce 😅

jalao
9. sep 2009

majka 😀 😀 😀 ahaaaa. 😀 😀
Tomu sa povie vyhoda... 😉

ludka_r
9. sep 2009

No, ja budem musieť tiež každý deň dochádzať... Mám to trochu ďalej, aj keď PB a Žilina nie sú od seba až tak vzdialené.. Ale keď si predstavím, že o ôsmej večer končím v škole, musím počkať na mestskú a potom na vlak do PB, potom na ďalšiu mestskú, tak prídem domov tak o jedenástej večer (v tom najlepšom prípade).... 😖 Brr, na to sa vôbec neteším... Pri mojom šťastí na cestách určite stretnem aj nejakého úchyláka... 🙄

tatolu
9. sep 2009

Majka35 😉, to som študovala pred 15 rokmi, ale nedokončila. 😔
Nepúšťali ma z práce 🙄. Musela som sa rozhodnúť: práca, alebo škola... My sme však vtedy mali každý utorok a to som dochádzala z Oravy a v pondelok o 17tej som ešte nevedela, či mi dá šéfka dovolenku... 🤐
No hold, od hviezd sa očakáva, že budú hviezdiť 😀 (teraz som myslela Timka 😉 )

Teraz študujem v piatky a soboty (väčšinou od rána do večera). Jeden predmet doobeda, druhý poobede.

jenn44
9. sep 2009

majka35, ja tiez ekonomicka v KE, ale technika 🙂

jalao
10. sep 2009

Dobré ránko, študentky, vstávame!! 😀 😀 😀
Tatolu, ja sa tiež trošku obávam, aby som sa nedostala do takejto prekérnej situácie, rozhodovať sa medzi robotou a školou, ak by som našla iného zamestnávateľa, nakoľko tento "biznis" je v hlbokom útlme, takže vôbec neviem, čo bude o pár mesiacov. A viem, že dnes sú v niektorých firmách na toto nekompromisní, mám kámošku, čo ju do školy naopak tlačili a veľmi jej vychádzali v ústrety, poskytovali náhradné voľná, no Amerika 😉 😉

majka35
10. sep 2009

dobré ránko sa praje ... baby, mne mpj šéf veľmi vyšiel v ústrety, nemusím si ani dovolenku brať, proste nebudem v práci ... jediné, čo ho trápi je to, že ako to chcem stíhať 😝

tatolu, si študovala v BA, alebo u nás v KE, keďže to máš približne rovnako na obidve strany 🙂