Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

dadulaa
3. máj 2010

Baby, tak jednu skúšku mám za sebou, ale nebude to žiadna sláva ☹ dala dosť ťažké otázky 😠 som naštvaná, bo máme mať ďalšiu v nedeľu, no pridali nám na istý deň ešte jednu 😒 a do toho ešte písať seminárku..uff

tatolu
3. máj 2010

Dadulka, na známke nezáleží, hlavne, že bude jedno písmenko 😉 Nikto sa na to nikdy nebude pýtať, aké písmenko si mala 😉
No dievky. Učila som sa chrobáky a tie požeky. Myslela som, že pôjdem dnes na tú spoznávačku a pán docent povedal, že mal prednášku a už skúšať nebude. Aj som sa potešila, aj som sklamaná. Potešila preto, že si neverím a veľmi sa bojím a sklamaná preto, že skúsiť som mohla. V pondelok ma čaká ťažká skúška. Okrem skrípt potrebujem perfektne ovládať aj jeden zákon a jednu vyhlášku aj s prílohami. Musím chrobáky odsunúť bokom 😝

petrahy
3. máj 2010

ahojte dnesna skuska za A ta z pred mesiaca za D 🙂 😉
takže už len tri idem tlačiť materialy a ucit sa teraz je toho fakt moc

tatolu
3. máj 2010

Peti - si hviezda 😉 Daj mi trošku energie 😔

petrahy
3. máj 2010

tatolu posielam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

juliagregor
3. máj 2010

gratulujem ku skúškam, samé pekné písmenká 😀
mne sa tak nechce, radšej píšem na chate...ako seminárku... 😀
pekný večer prajem...

petrahy
4. máj 2010

dadulaa gratulujem to je jedno za čo hlavne že je ja som mala dobry pocit z tej skusky spred mesiaca a nedopadla az tak slavne dala prisnu stupnicu jedna otazka zle B dve zle C tri zle D štyri zle E 😒 otázok bolo 21 a ked si kazdu otazku nerozpisala podla jej predstav tak dole bod a este nam povedala to je štátnicovy predmet tak preto

mici123
4. máj 2010

ahojte babulky 🙂 chcem sa vas opytat.. planujeme s partnerom mimi a ja rovnako ako vy este studujem 😒 mna tento rok cakaju bakalarske statnice, da sa studium zvladnut v style pohodka jahodka aj popri dietatku? neviete ako je to s individualnym studiom na vyske? velmi vam drzim palecky, aby ste vsetky skusky zvladli 🙂 cmuuuuuuk

maruschka
4. máj 2010

mici..no v treťom ročníku to až taká pohoda nie je..Počítaj s tým, že budeš mať normálne skúšky zimný/letný semester+prednášky...K tomu písanie bakalárky - to je donekonečna a hodiny pri počítači a nerátam sústavné cestovanie do knižnice - knižníc vlastne, lebo to bol u nás normálny jav, že sa išlo aj 2-3x do týždňa...Stretnutie s konzultantom...Učenie sa na štátnice - to je tiež nekonečná pesnička...

Ak by som bola na tvojom mieste, tak by som otehotnela pred štátnicami, aby som porodila až po štátniciach. Ja teda neviem, ale s maličkým bábätkom je to určite ťažšie... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 A to individuálne štúdium je možné na u dennej formy štúdia a tuším ešte na UJAKu aj pri externej-za poplatok...Ako je to na tvojej vysokej škole - si musíš zistiť na študijnom odd... 😉 😉 😉

mici123
4. máj 2010

maruschka, statnice mam teraz v juni a myslela som na to, ze by sme na babatku zacali pracovat po nich, cez leto a vlastne do druhych statnic-magisterskych by malo nase mimi, ak by to vsetko vyslo, cca.rocik +,- par mesiacov..
viem, ze mat mimi je to nejkrajsie v zivote zeny, no uz aj ja po nom velmi tuzim a partner rovnako, mam mensiu obavu ako by to slo, preto sa pytam vas skusenejsich v tomto smere.. ale hadam sa da vsetko zariadit, no nie?

juliagregor
4. máj 2010

mici pohodka jahodka to určite neni, ale to si musíš rozmyslieť ty...
určite bol jednoduchší pre mňa prvý stupeň, syn sa mi narodil pred druhým ročníkom v lete...
a dvojky v prestávke, máme blbý program 3 a pol roka a dva a pol roka...do štátnic by som s malým mimim moc nešla...ked si to môžeš naplánovať, tak to skús oddeliť, aby si sa mohla venovať bábätku

mici123
4. máj 2010

velmi po dietatku tuzim, mam perfektneho partnera a myslela som, ze by to slo.. chcem sa aj dietatku venovat, no chcem aj dostudovat a hladam nejaky kompromis 😒

tatolu
4. máj 2010

Mici, ak bábo príde, zvládne sa to - musí, ak sa chce 😉
Ale ako píšu dievčatá, je to dosť náročné. Ani detičky okolo roka nie sú ešte vypiplané (rastú im napríklad zúbky 😔), takže pri spracovávaní diplomovky by Ti to dosť komplikovalo situáciu, nehovoriac o tom, že stresy tiež môžu pôsobiť na vývin detičiek 😔

juliagregor
4. máj 2010

a zle som napísala, druhý stupeň je jednoduchší...
ja mám perfektných spolužiakov, čo sa dá dajú mi materiály, vypracované otázky a .... 🙂

a priznám sa, mne už tá škola tak strašne lezie na nervy... 😠

mici123
4. máj 2010

ani mi nehovor 😀 o skole.. no na druhej strane to beriem z toho pozitivnejsieho hladiska, a to, ze po skole sa budeme mat lepsie, hoci v dnesnej dobe to funguje tak, ze je uz pomaly jedno, ci mas vysku alebo nie, ide hlavne o kontakty 😒
aj ja mam super spoluziakov, pomahame si navzajom a preto som zacala uvazovat, ze v lete po bc. statniciach by som chcela babatko.. no ved uvidime ako mi vyjdu statnice.. aspon mam super motivaciu aby som ich spravila 😀 ostanu mi sice len dva tyzdne na ucenie pred statnicami, no budem to musiet zvladnut 🙂

uz sa neviem dockat babatka a myslim si, ze ak sa nam postasti a je tak vytuzene, tak sa bude dat aj ta skola zvladnut popri tom, myslim ten druhy stupen..

tatolu
4. máj 2010

Julia aj mne 😒
Mala som pocit, že je druhý stupeň jednoduchší, keď som videla predmety, ale to, čo s nami teraz robia, tak vôbec to nie je tak, ako sa zdalo. Pribrali bez prijímačiek študentov úplne z iného odboru a teraz profáci asi robia sito 😝
Z Bc. nás prešlo 12 a prijali ďalších 40 😔

mici123
4. máj 2010

tatolu- musime to jednoducho pretrpiet, vydrzat a hlavne si to vybojovat.. je to poriadna skuska nervov a to myslim cele vzdelavanie na vysokej skole..
zvladneme to

tatolu
4. máj 2010

Ja viem Mici, ale nevládzem už - s deťmi som skoro stále sama, večer ich už kúpe a uspáva mm, ak príde z dennej, ak ide na nočnú, tak nie. Kým zaspia je aj 20.30 a potom sa do polnoci učím, alebo robím nejaké písomné práce, niekedy teda aj MK navštívim 😉 , a dvojkám idú zuby, takže o 1ej je hore Táňa o3tej Tomi, medzitým si aj Luky spomenie, že chce mliečko (odkey dvojky vstávajú, nemôže byť horší 😖 -doteraz spával celé noci ☹ ) A od 6tej fachčíme na plný plyn.

Juli a vám sa ako darí - však máš skoro vekovo rovnaké deti ako ja 😔

tatolu
4. máj 2010

Juli a ešte ako zvládaľ to obdobie vzdoru? Ja to asi nezvládam, no teda nie asi, ale určite 😖

maruschka
4. máj 2010

jááj mici..až teraz som si všimla, že na Mgr...Tak to už nejako zvládnete, ak máš dobrého partnera a už si zbehnutá a skúsená v predštátnicovom strese, tak to pôjde ľahšie s bábätkom. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Takže zvládnuť sa to dá... 😵

tatolu...obdobie vzdoru je zázračné 😖 😀 pamätám si ho od staršej a teraz ho prežíva mladšia..Vždy sme to riešili tak, že sme ich pozornosť odviedli na niečo iné, čo ich zaujíma. Ak chytí "rapel" staršiu, tak sa s mm začneme rozprávať o histórii alebo o niečom, čo nás čaká a ona je taká zvedavá, že to nevydrží a začne debatovať s nami....Ak nie je mm doma a chytia ju nervy, tak začnem robiť niečo, čo ju zaujme - je lepšie odviesť pozornosť, ako po nich kričať - i keď mne tečú nervy asi tak v 70 % a infarkt mám na krajíčku...Ak začnem nervačiť a kričať, tak sú vzdorovitejšie a hnev trvá dlhšie...
Ak to chytí mladšiu, tak ju zoberiem na ruky a ideme sa pozrieť z okna na kvety, prírodu. Má to rada a vždy ju to veľmi rýchlo prejde. Keď boli mladšie, tak sa šľahali o zem, doslova začali vrieskať od nervov, ale to prežíva asi každé malé dieťa, pokiaľ si svoje pocity neujednotí a naučí sa ovládať..Teórie, že treba chytiť dieťa do náručia a držať pol hodinu, aby cítilo bezpečie - cha-cha-cha...Pár krát som to vyskúšala a skoro som prišla o predné zuby..U nás zabralo vždy to, že sme ich pozornosť odviedli na nejakú činnosť...A keď celkom nič, tak nechať ich, aby to prešlo samé.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 A celkom na koniec-ak je malé úplne až v amoku, že vrieska od nervov, treba ho normálne capnúť po zadku ...Ak sa teraz na mňa nejaká matka díva ako na vraha, tak ju vyvediem z omylu - tento postup sa dá normálne pozrieť v Pediatrii. Je lepšie dieťa uchrániť menším šokom - teda capnutím pred tým, že by si od nervov ublížilo, ako ho nechať sa trieskať o zem....Ale u nás skôr zaberá to odvedenie pozornosti.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Vždy, keď som už zúfalá a neviem si dať rady, tak sa utešujem myšlienkou, že raz to prejde a bude už len lepšie a potom si spomeniem na pubertu a všetky tie pubertiacke záležitosti, ktoré nás čakajú a vždy si pomyslím, že takéto detské nervy ma nemôžu predsa dostať do kolien...A čuduj sa svete, vo väčšine prípadov ma do tých kolien dostanú.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petrahy
4. máj 2010

jejda vy ste sa tu ale dnes rozpisali ja som teda nikdy nezazila ze by sa moje deti hodili o zem a som tomu rada
maly sa nastastie jeduje tak 2 minutky a potom je dobre ale naozaj najviac pomaha odputanie pozornosti

maruschka
4. máj 2010

petrahy...nešľahali sa stále, bolo to iba pár krát, aj to iba doma...Dieťa tak prejavuje svoj truc, hnev, skrátka dáva najavo, že s ním nikto nepohne.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Buď rada, že máš takého kluďasa doma.. 😉 😉 😉 😉 😉 Ani naše nie sú nejaké nerváčky, ale občas sa celkom slušne pobijú a trucujú-idú na to psychologicky-hlavne na mm, toho majú omotaného okolo prsta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

juliagregor
4. máj 2010

tatolu oni sú celkom fajn...vzdor má starší, ale on ma skúša a ja ho nechám sa vyjedovať...
malí sú zlatí, samo, že sa hádžu o zem alebo dupocú, ale nič strašné...teda zatiaľ 😎

maruchka a s tým objatím som dopadla skoro rovnako, dala som ho do vane a pustila sprchu 😝
nechcú spať krpatí... 😠
pekný deň prajem všetkým.. 🙂

tatolu
4. máj 2010

Julia aj ja som nechávala vyjedovať, alebo som skúšala aj terapiu silným objatím, ale niekedy pred 2 rokom začali dvojky tiež mať rôzne nálady.
Asi pripisujem obdobiu vzdoru úplne všetko - nepočúvnosť, robenie napriek, bitie sa medzi sebou a pod. - a to je asi skôr výchovou, nie obdobím 😔

maruschka
4. máj 2010

tatolu, to píšeš o mojich deťoch??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Naše sú vzdorovité, tvrdohlavé, vo väčšine prípadov sa riadia vlastným rozumom - ale veď to je genialita, no nie?? A to, že sa bijú? Prosím ťa, veď je to prirodzené, sú to predsa deti. My by sme ich chceli natlačiť do formičky slušných detičiek hneď od narodenia a nariaďovať im, čo môžu a čo nesmú..Takto sa v nich rozvíja priebojnosť, samostatnosť, kreativita už odmalička.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Poznám rodinu, ktorá má malé deti, ale to sú deti, ktoré kde postavíš, tam stoja - nie preto, že by to chceli ony, ale preto, že to chcú ich rodičia a to im od narodenia vtĺkajú do hláv. A potom, keď im raz za čas prasknú nervy, tak vreštia do zbláznenia...Naše baby sú ufúľané, kolená roztrhané pravidelne na stromoch, plotoch,,,kde sa decká bijú, tam naše nechýbajú určite, skrátka Jerguš Lapin a jeho družina...Ale sú inteligentné, v škole výborný prospech, vedia byť plne samostatné, nehanbia sa,...atď...A tak majú vyzerať normálne deti podľa mňa... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tatolu
4. máj 2010

Veď viem, že majú byť priebojné a podobne, ale keď si začnú vytrhávať hračky z ruky len preto, že to má iný a pritom keď ju dostane, tak ju proste zahodí a aj to mieri tak, aby trafil niektoré z detí 😝 , alebo naschvál si tresnú po hlave a potom si to chodia fúkať 😠

juliagregor
4. máj 2010

tatolu mne sa hryzú 😠

tatolu
4. máj 2010

Julia, mne hryzením prešli 😔 už
Nikedy mám pocit, že dvojky sa dajú zvládnuť lepšie keď sú iba oni spolu, keď sa však prikmotrí Luky, je to horšie. I keď chce veľmi robiť pred nimi staršieho ale v istých momentoch sa správa horšie ako oni - doslova sa z neho stáva taký 1,5 ročný chalan, čo nevie čo so sebou.
Ozi máme otvorenú tému a vzbočili sme od učenia 😉
Ako vám to ide?
Ja som si dnes dotlačila horko-ťažko nejaké zákony ale zabudla som si spraviť kávu, tak neviem dokedy vydržím. Dnes na obed som si ale s dvojkami takú 1/2 hodinku zdriemla. Luky nás strážil a potíšku sa hral s hračkami 😉 Takže hádam by som mohla nejakých 100 strán zo skrípt dnes preisť 😝

juliagregor
4. máj 2010

tatolu presne ako u nás, starší pri nich doslovne hlúpne ☹

petrahy
5. máj 2010

vsak aj naši sa biju to je normalny jav aj sa dokazu poriadne nahnevat ale co uz to k detom patri a oni vedie ze trucovanim nic neziskaju ba este situaciu ym zhorsia
maly isiel k babke musim sa nieco uz konecne naucit zase mame polovicu vyrazov v latine no uvidim ako to pojde