Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

juliagregor
3. aug 2010

@tatolu dakujem 😵 ako prázdninujete? Maťka som mala u babky a nechcel ísť domov, len mama už mala dosť, tak musel 😝

jalao
3. aug 2010

@juliagregor ja myslim, ze taketo studium pri detoch je uz vzdy na ukor "niecoho", tazko to jasne vymenovat - coho presne...proste ma clovek menej casu asi na vsetko...a ja som sa tiez tak na 80% ucievala len v noci, to je odpoved aj pre nellu...Drzim palce, nech uz DP dobojujes a nech to mas zkrku 🙂
@petrahy ja mam uz starsie decka starsie, tak obcas museli povarovat aj tu malu, lebo MM je v kuse posledne tyzdne na stave a to pozna aj @tatolu , ze moja? 😎 😎 Aj teraz takto prazdninuju...babky sa mi cez leto veru moc netrhaju 😒

nanulik
6. aug 2010

ahoj 🙂 ani som netušila že je tu takáto téma 🙂
mohla by som sa k Vám pridať? tiež momentálne externe študujem a idem na materskú. Chodím na súkromnú školu a teraz začnem tretí ročník, čiže na konci štátnice. ale potom by som chcela pokračovať a mať celú školu hotovú. Dúfam že to nejako zvládnem popri bábatku.
idem si prečítať vaše skúsenosti a načerpať inšpiráciu 🙂

atrami
7. aug 2010

Ja plánujem od 2011/2012 do TT na pedagogickú. Tiež mám deti, ktoré v noci nespávali. Teraz spávajú a ja ponocujem 🙂

stylly
7. aug 2010

ahojky taky se hlásím do klubu 😀

adetka
8. aug 2010

ahojte dievcata 😉 ... dlhsie som sa tu neukazala... pozeram, ze vacsina veselo prazdninujete... tak si uzivajte dni volna 🙂 ... ja som este zaciatkom jula robila rozvrhy pre denne studium a zapisovala na statniciach... mala by som sa pustit do pisania dizertacky... ale poznate to 😅

adetka
8. aug 2010

@jalao ...a mne svokra prave naopak... nechce dieta vratit 😀 ... mam problem ju dostat na den dva mimo vikendu 😅

lenuska20
10. aug 2010

ahoj baby, môžem sa k vám pridať?...tiež som študentka, idem akurát do tretieho ročníka, ale s manželom sme sa začali snažiť o bábo...síce ma buduci rok čakajú štátnice, ale verím, že to nejak zvládnem 😉 a 4. a 5. ročník chcem ísť externe...vy ako zvládate deťúrence popri škole? 🙂

petrahy
10. aug 2010

pridaj sa a vitaj medzi nami 😉
ja sama neviem ako to zvladam, ale ono to akosik ide ked sa chce nie je to vzdy jednoduche ale je to zvladnutelne aspon pre mna ja idem len do druhej. a ono ked si predstavim kolko ma skola stoji euro tak treba bojovat za kazdu skusku, zadarmo nam nik nic neda a ty teraz studujes denne? a potom chces prestupit externe? a na akej skolea aky odbor?

tatolu
10. aug 2010

Ahojte vospolok 😉
Už sme doma z namocnice - Tomíkovi dávali dole sádru a potom sme ostali na rehabilitáciu 😔 Asi o 3 týždne dostaneme poukaz na liečenie 😉 Ešte v piatok mám jednu opravnú skúšku a zároveň pôjdem aj zubára navštíviť 😝 Celou cestou domov som rozmýšľala, čo je horešie: zubár alebo skúška, na ktorú sa ešte len idem učiť 😝 😵 😀

@lenuska20 @stylly @atrami @nanulik Vítam nové mamičky 😉 - vitajte, povzbudzujte a my budeme povzbudzovať vás, takže to všetky isto iste zvládneme 😉

lenuska20
10. aug 2010

študujem na SPU manažment rastlinnej výroby 😖 , noo potom by som chcela prestúpiť, lebo čo vidím a počúvam od druhých, tak k externistom maju iný prístup ako k nám denným...zostali mi teraz ešte dve skúšky, z jednej nie sú žiadne termíny a z druhej si vyučujúci povedal, že on mi proste tu skúšku nedá, že sa aj na hlavu môžem postaviť ☹ ale tak, čo sa sťažujem, je nás v ročníku takých viac...a vy baby na aké školy chodíte?
tatolu a čo sa synčekovi stalo?...no podla mna je horšia skúška, lebo ja si k zubárovi bez injekcie ani do kresla nesadnem 🙂 😝

tatolu
10. aug 2010

Lenus - študujem na TUZVO na lesníckej fakulte odbor Aplikovaná zoológia a poľovníctvo 😉 Minulý rok som skončila Bc. a teraz pokračujem 😉
Tomík má vrodenú genetickú vadu ručičiek - má a bude mať obmedzenú rotáciu ručičiek - dlane nahor a nadol nebude vedieť úplne otočiť 😒

lenuska20
10. aug 2010

fuu teda ten názov pôsobí dosť ťažko 🙂 a zooloógiu aj polovníctvo som mala aj ja, mala som možnosť spraviť si aj polovnícky preukaz, keby som pokračovala aj v letnom semestri v predmete, ale radšej som to nechala tak...
a to so synčekom mi je lúto, ale on je určite velmi šikovný a velký bojovník 🙂

maruschka
10. aug 2010

ahojte dievčatá..ako prázdninujete?? vidím, že ste všetky nahodili nové fotky do pasu, normálne sa tu neviem orientovať 😀

lenuska..ahoj a vitaj.. 😵 😵 nanulík, tiež vitaj.. 😵 😵 😵 😵

tatolu, tak už to má malý za sebou? Je to maličký hrdina, chudiatko, cez leto so sádrou, ale podstatné je, že mu to pomôže. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .A teda idete aj do kúpeľov? A ten zubár čaká aj mňa, zuby mám v katastrofálnom stave, vždy som si ošetrenie odsúvala, kvôli skúškam, kvôli bakalárke a potom to dopadlo tak, ako to dopadlo... 🙄 🙄 Ja som taký hrozný bojko.. 😖 😖

tak sme sa nakoniec rozhodli, že si dáme rok prestávku..Ovplyvnilo to niekoľko faktorov: to, že si hľadám prácu a neviem, ako by som to zvládala zo začiatku zladiť dokopy (ak si ju nájdem teda), musím sa dať po zdravotnej stránke dokopy a v neposlednom rade smer, akým by sme chceli robiť Mgr...ťahá ma soc. práca, ale zároveň aj pedagogika..Mysleli sme si, že to cez leto vyriešime, ale mne sa to zdá byť dosť vážny krok na to, aby som urobila niečo hr-br len kvôli titulu...Tak si myslím, že ten rok je fajn...Samozrejme, budem sem chodiť dosť často, aj keď nie som zatiaľ študentka , ale iba čakateľka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A ešte riešim moju túžbu byť dobrovoľníkom, takže ak sa mi to podarí, tak ma to hádam navedie na správnu voľbu Mgr....Ozaj, keď to po sebe čítam, tak si myslím, že mi to silné slnko fakt škodí... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenuska20
10. aug 2010

maruschka dakujem za privítanie 🙂 takže ty máš teraz prestávku od školy? ta sociálna práca je podla mna naozaj dobry výber, ja osobne lutujem, že som si radšej nevybrala učitelstvo, ale niečo čo ma takmer vobec nebaví 😒 ... takže treba si naozaj vybrať niečo, čo ťa bude baviť a v čom sa naozaj nájdeš a máš možnosť sa v tom odbore neskôr aj uplatniť 🙂

atrami
10. aug 2010

@tatolu , ďakujem. Moje plány sú ďaleká budúcnosť 😉 Ale verím, že sa mi podarí zosúladiť rodinu, prácu, školu.

petrahy
10. aug 2010

ja som na Alžbete odbor ošetrovateľstvo
maruschka určite na nás myslli a navštevuj nás a potom sa chystáš do toho Hrozenkova či inam? A kde sa chystáš ísť pracovať? Ja si to tiež neviem predstaviť že od januara idem späť do práce ak inú nezoženiem a nepôjdem do úplne novej no čaká ma divoký ročník

adetka
13. aug 2010

@marush... dobre rozhodnutie... nastup do prace, deti a skola by bolo narocne ... a pedagogika neznie zle... tiez sa obcas prichytim pri myslienke nan 🙂

pri coraz castejsich uvahach nad dizertackou ... ma tiez obcas pochytia myslienky na odklad konca studia 😅

tatolu
13. aug 2010

Ahojte 😉
Marusch, budem držať päste, aby si nezlenivela 😉
Ináč ja si robím to pedagogické minimum súčasne s touto hlavnou školou, tak to hádam dobojujem. Dnes som 1 x v svojom živote vzdala skúšku sama od seba 😖 . Po napísaní prípravy som profesorke povedala, že sa necítim na ústnu 🤐 . Jednoducho za 2 dni a 2 noci som sa to nevedal naučiť - neviem ako môže niekto povedať, že štúdium Ochrany prírody je ľahké 😕 mne dá zabrať jedna skúška 😝

petrahy
13. aug 2010

tatolu 😒 to je mi luto ,že si to takto vzdala a nenavrhla Ti skusajuca aspon Ečko? Ja som tak skončila pri poslednej skúške, ale v mojom pripade by som skusajucemu aj tak nic nepovedala lebo som mala z neho velky strach 😝 ale ešte som odovzdavala aj pracu ktoru nam dal na doma. Budes si tu skusku prenasat do dalsieho rocnika? Teraz si mala tazke obdobie neboj zvladnes to potom 😉

tatolu
13. aug 2010

@petrahy Peti nie, ale mi povolila vlastne taký čierny termín, len ešte neviem, či budem môcť ísť 😔 - zajtra začínam zbierať deti po Slovensku a manžel od pondelka zastupuje až do konca týždňa každý deň a tak ak by som sa aj stihla naučiť, budem musieť so všetkými ísť na skúšku 😀 - no zatiaľ neriešim - hlavné že som spokojná. Sama neviem prečo, ale akosi som kľudná ako keby som už skúšku mala za sebou. No proste asi mi hrabe 😀.
Možno aj prenesiem, ale stále neviem čo s tou preddiplomovou praxou - profák mal zas dnes voľno 😔. Nebudem mať dosť kreditov na vyšší ročník ak aspon jedno z toho nevybavím 😅 🙄

petrahy
13. aug 2010

tatolu tak to ťa snad sa Ti podari ta prax alebo skuska. vidim, že si obdivuhodna osôbka myslím na vás stále

petrahy
13. aug 2010

no vidim že klavesnica preskočila a popisane nezmysly 😀 takže sori maš IP

tatolu
13. aug 2010

@petrahy No dnes som bola aj v mojej práci a zdá sa, že celé naše oddelenie sa ide od 1.januára rušiť, takže myslím, že to musím nejak dobojovať 😉 keďže ak sa vrátim, tak budem robiť na 3 smennej prevádzke - aj nočné, aj sviatky a piatky. No veď nejak bolo, nejak bude 😉

petrahy
13. aug 2010

tatolu a ty sa chystáš do práce ked budu mať dvojky tri roky? s Tomáškom nemáš nárok na predlzenu matersku? a čo vlastne robíš? s titulom v kapsi chceš ísť robiť trojsmenku? Ja som sice nikdy nerobila v jednosmenke, ale možno ked spravim školu by som išla radšej na jednu smenu ako takto po smenach, neviem dokedy človek vydrží mať taky rozhádzany režim ale je to zaberák.

tatolu
13. aug 2010

Peti, chcem sa pokúsiť vybaviť si predĺženú materskú. Minimálne do skončenia školy by to bolo fajn 😉 , no ale túto robotu som mala tak v zálohe, keby boli potrebné nejaké financie 😉 - vieš také otvorené zadné vrátka 😉 , alebo ak by som nenašla inú prácu v terajšej dobe 😉
Robím v banke - najprv som robila pri okienku v pobočke s pracovnou dobou od vidím do nevidím, potom som robila na telefónnom centre tiež v tej istej banke - vybavovala som reklamácie a keď som odchádzala robila som cez telefón metodickú a technickú podporu pracovníkom pobočiek z celého Slovenska. Mali sme tam takéto smeny: 7.30-15.45, 8.00-16.15, 11.45-18.00 - vždy ale iba cez pracovné dni.
Ak by sa ale toto zaradenie zrušilo, tak by som bola po materskej isto pridelená k bežným telefonistom a toto robiť by som nechcela príliš dlho 😉 . Tam sa robia smeny nepretržite a tak ako som písala vyššie 😔

maruschka
13. aug 2010

tatolu, aj ja som na predĺženej, ale iba na celodennej starostlivosti o dieťa...Ak by dieťa prekonávalo nejaké časté ochorenie, ochorenie, ktoré znemožňuje jeho plné začlenenie do kolektívu, je možné vybaviť si tú druhú "predĺženú materskú" - zo zdravotných dôvodov a tá je platená (ale to už asi vieš-to bola len taká všeobecná infoška) ...Tá na ktorej som ja, tam štát platí iba odvody do poisťovne a nič viac.. 😉 😉 😉 Som rada, že som zostala doma, lebo som stihla naozaj všetko, čo som chcela-aj školu, aj sa malej venovať (jednej aj druhej)..Neboj sa, ešte máš čas... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tatolu
13. aug 2010

@maruschka No veď práveže Tomík má tie rúčky choré, tak hádam z toho niečo vyťažím a budem žiadať o takú materskú 😉
A ja sa nestresujem. Ja som ešte ani žiadosti do iných prác nezaslala. Nemám záujem hnať sa do práce - však do 70-tky sa ešte napracujem ajajáj

grettka
15. aug 2010

ahojte studentky, vidim, ze sa rady rozsiruju 🙂
my mame zapis 9.9. a boli zverejnene uz v juni... mala som v plane si cez dovolenku citat veci do skoly.. no figu borovu som precitala..totalne som vypla..pocasie vyslo ukazkovo...nejake tury sme porobili, nejake pamiatky pozreli... spissky hrad, zehru, spissku kapitulu, kastiel v markusovciach... urobili turu na klastorisko, a potom tatry... a zajtra sup do prace...
pomaly si zacnem zhanat dalsiu literaturu do skoly...

marusch, takze predsa si davate od skoly pauzu? tak dufam, ze sem teda neprestanes chodit 😉 mne neskutocne pomoho povybudzovanie odtialto 🙂

tatolu, drzim palce 😉

lenuska20
15. aug 2010

tatolu držím palce, aby si to všetko zvládla a zároveň ťa obdivujem, že to všetko zvládaš, teda vás všetky baby 😉 , škola, práca, deti...lebo napríklad ja som si netrúfla dať to pedagogické minimum, lebo som sa bála, že by som to všetko nezvádala...ja som v tomto taká padavka...aj teraz v utorok mám skúšku a strašné stresy z toho, že ju nespravím, za celé skúškové boli asi 3 termíny a vždy ich vyhodili tak 3-4 dni pred skúškou a kedže je to môj štátnicový hlavný predmet a ešte mám na tej katedre z toho aj bakalárku tak sa o to viac bojím...