Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

moma
26. nov 2011

Ahojte študujúce maminky. Som v poslednom ročníku VŠ, doteraz to išlo celkom hladko, ale teraz mám skutočne reálne obavy že školu nedokončím ☹ Je mi to aj ľúto, lebo ma to už stálo kopec síl, ale dcérku zanedbať kôli škole za žiadnu cenu....

tatolu
26. nov 2011

@moma 😔 Je ťažké radiť 😔 No ja by som skúsila ešte bojovať aj so školou 😔 Ťažko povedať, či by som sa ja po odmlke vrátila do školy späť 😔 Asi nie 😖 Keď bude malá väčšia, a budeš chcieť školu dokončiť, bude sa Ti aj horšie pripravovať 😔 No, že sme si tie svoje ratolesti úplne neužili, to myslím pravda je 😔 🙄

dioliana1
26. nov 2011

@moma ja by ak sa dá chodila iba na skušky ak máš dobrých spolužiakov že ti pomôžu s materialmi a poznámkami...vydrž

tatolu
26. nov 2011

@moma A čo Ťa ešte čaká? Koľko skúšok v tomto semestri? V tom poslednom máte ešte niečo, alebo už iba záverečnú prácu a obhajoby? Ten posledný ročník je pre všetkých veľmi ťažký 😖 Už sa človek iba plazí 😝

moma
26. nov 2011

@dioliana1 poznámky a materiály sú v pohodičke, problém je, že sa nemám kedy učiť. Malá je zlatá, porobím si pri nej kopec vecí (upracem, navarím, ožehlím), ale len čo si sadnem aby som sa pozrela do učenia, tak je na mne, keď ju nevezmem plače, tak sa celé dni hráme.
@tatolu tiež si myslím, že keď to nedokončím teraz, tak sa už k tomu viac nedostanem, a zahodené 4 roky driny.
Okrem skúšok (v zimnom semestri 6 a v letnom 3) ma čaká diplomovka, s ktorou som ešte ani nezačala a potom štátnice.
No keď som to takto spísala dokopy, tak to vyzerá ešte horšie 😢

bambola
26. nov 2011

@moma urcite by som este pokracovala 🙂 vsak uz si tomu tolko dala.... ja som zacala chodit do skoly ked mala mala dva mesiace a nemam pocit, ze by som ju nejako zanedbavala alebo zanedbavala skolu..... mne sa skor zda, ze mi to pri tom dietati nejako zbehne 😉
drz sa, to uz zvladnes, najma ked pises, ze mala je zlatunka 🙂

tatolu
26. nov 2011

@moma Krok za krôčkom to pôjde 😉 A nechcem byť sprostá, ale venuj sa malej a učeniu... Skús odsunúť super poriadok 😉 Mne maminka dostala vo februári dosť ťažkú porážku. Diplomovku som mala odovzdať do konca apríla... Nemala som ani čiarku vo februári 🤐 Keďže maminka býva (resp. bola v nemocnici v mieste trvalého bydliska) 100 km od nás, tak som každý druhý deň pendlovala 😝, tam prespala a zas domov na jednu noc. Bolo to náročné, ale s odretými ušami som diplomovku odovzdala načas... Je pravda, že manžel bol vtedy nezamestnaný, tak som mu mohla deti nechať 😔. Ja Ti to píšem iba pre to, aby som Ťa trošku podporila... Nechať to pravdaže môžeš, ale neodchádzaj bez boja 😉

dioliana1
26. nov 2011

Mne to neskutočne rýchlo ubieha pri deťoch...poriadok som od septembra nemala, a do konca decembra chcem stihnúť všetky skúšky, takže upratovanie bude až po skúškach čiže hoc v januári 😅

moma
26. nov 2011

@tatolu určite to dobrovoľne neukončím, len ak neporobím všetky skúšky tak už nebudem mať na výber.... Ja viem, že všetko sa dá zvládnuť a každou spravenou skúškou sa bude môj optimizmus zvyšovať, len teraz je toho na mňa nejako priveľa, na všetko som sama, manžel celé dni v práci, domov chodí len prespať, starí rodičia ďaleko, tak nemá kto pomôcť. Inak ten super poriadok je vlastne len umytá podlaha, aby všetko nezbierala malá 😉

@bambola kým bola menšia a cez deň veľa spinkala tak to bolo kooopec času na učenie, ale teraz si už vyžaduje pozornosť a ja jej ju aj doprajem 🙂 A ty kde študuješ?

bambola
26. nov 2011

@moma UMB v BB 🙂 no ja sa cez den neucim, to neexistuje 😅 obcas mi spi tri hodiny cez den tak to uz ked ma cas tlaci tak sa ucim aj vtedy ale vacsinou po veceroch a nociach 😉 ale mne sa teda vzdy lepsie ucilo v noci ako cez den . este by mi bolo treba vypnut internet aby som mala uplny pokoj 😠 😀

moma
26. nov 2011

@bambola aha,no v noci by sa dalo, to je casu kopec 🙂 len ja som už večer nemožná, spala by som hádam aj viac ako moja malá (vždy som bola taký spachtoš 🙂 ). Teraz asi nemám iné riešenie, len sa vzdať spánku. Mám to šťastie, že malá mi prespí celú noc, tak teraz si vyskúšam aké to majú maminky ktorým detičky v noci zle spávajú a budem ponocovať so skriptami. S tým internetom máš pravdu 😵

tatolu
27. nov 2011

@moma Ja som sa učievala tiež v noci 😉 A keď sa mi nedalo hneď ako deti zaspali, tak som si pospala s nimi a dávala som si budík v noci, trošku sa prebrala a použila, alebo som si spravila okolo 15tej hodiny obyčajnú kávu (ja kávu moc nepijem, tak pomáhala) a zabrala okolo 21.00 a držala do polnoci...

sendy1977
27. nov 2011

@moma aj mne sa najlepšie učí v noci, kľud, ticho nikto po mne nič nechce. S tým internetom máš pravdu. A ani ja som ešte nezačala písať bc. prácu.
@tatolu a tebe sa ako darí, máš ukončenú aj druhu VŠ ?

tatolu
27. nov 2011

@sendy1977 Nie, tú som musela prerušiť 😔 Dve diplomovky som už nezvládla 😀 😀 😀 Vlastne mi chýba v poslednom semestri iba prax, tá práca a záverečné skúšky 😔

janka46
27. nov 2011

@moma pripájam sa s povzbudením...nevzdávaj to bez pokusov 😉 som na tom podobne, robím zimny+letný semstred dokopy a mala by som zároven pracovať na diplomovke, k tomu 2 malé deti....povedala som si že ak to raz preruším ťažko sa vrátim, proste prestrihnutá niť...tak sa trápim a spolu so mnou aj rodina 😝 ako písala Totolu tiež mám pocit , že ten 5. rok je najhorší 😖 ale snád sa nám všetkým podarí doraziť do vytúženého cieľa 😉

moma
27. nov 2011

@sendy1977 ak sa dobre pamatam, tak bakalarku som aj ja zacala pisat az niekedy vo februari, ale vtedy bol termin odovzdania o mesiac neskor ako mam teraz a este som nemala dieta, tak som pri nej sedela dlhooo.
@tatolu kavu som dlho nepila koli malej, lebo este stale kojim, ale vcera som si dala a tiez mi zabrala do polnoci, tak aspon par stran som precitala 😕
@janka46 dakujem za povzbudenie. Naozaj je ten 5.rok najhorsi, a to nielen pre mna, aj vsetky spoluziacky aj slobodne aj bezdetne, ktore maju kopec volneho casu maju rovnaky nazor... mozno aj preto, ze sa vsetci uz nevieme dockat toho vytuzeneho konca 😵

janka46
28. nov 2011

@moma neboj ja tiež kojíma fičím na káve, inak by som sa asi ani celé doobedie neprebrala 😲 vidím, že máme aj podobne staré detičky 😉
mylsím že ten posledný rok je náročný aj tou diplomovkou+ skušky 😝 😝

moma
29. nov 2011

@janka46 a kde študuješ? uz si začala s diplomovkou? Tiež sa cez deň škole nevenuješ, alebo ako to riešiš s detičkami?
ja som kávu nepila skoro celé tehu, a aj dlho po porode, lebo viem o mamičkách, ktorím detičky hneď po narodení nemohli spávať.... no a vydržala som bez nej až kým mala malá 9 mesiacov. Ale teraz ju už tiež potrebujem aby som sa vobec postavila na nohy 🙂

janka46
29. nov 2011

@moma študujem v Ba ( cestujem cca 70 km do školy) 😒 cez den sa moc nedá, ked mala spí chcem skor rýchlo navariť a podobne najnutnejsie cinnosti.....diplomovku teraz dost "zanedbávam" lebo už 2 mesiac riešim skušky ( aj dnes som mala) nastastie mi zostáva už len jedna a jeden vycvik 😝
v tehu som sa snazila kavu tiež obemdzovať a cca 6 mesiacov po dporode som pila len Caro 😉

nanulik
30. nov 2011

ahojte mamičky študentky 🙂 my sme uz nahlasovali témy na diplomovky. po skúsenostiach s bakalárkou sa do toho asi radšej pustím skôr aby toho nebolo vela naraz. le som ešte len v 4. lenže tak to rýchlo prejde...
tento sem. ma čakajú ešte tri skúšky, to neznie zle. dve máme ešte pred vianocami a tá jedna sa po novom roku už zvládne
@moma @bambola presne ako píšete aj ja sa učím po nociach. malý spí dobre a len okolo polnoci sa budí tak sa dovtedy učím a potom idem spať. ale ja si aj kávu dám večer, energy drink, a napchávam sa hroznovým cukrom, ginkom a pijem zelený čaj. tak ked idem spať tak len čumím do plafona ale ked som nad knihami tak sa mi zatvárajú.
a ešte ten internet 😝 to si sadnem na chvílku pozrieť "iba poštu" a zrazu vidím že tu sedím aj dve hodiny a potom si nadávam kolko som sa už mohla naučiť 😝 😀
a malý mi cez den spí 2x po hodine. väčšinou sa snažím variť ked je hore a potom ked spí tak zase pozerám do kníh. ale niekedy zalomím aj ja s malým

moma
1. dec 2011

@janka46 @nanulik paráda, že skúšky už skoro porobené. Ja mám v piatok prvú a v sobotu druhú. Učiť sa na dve naraz to je teda masaker, išli sme na pár dní k rodičom, aby som sa mohla aspon trošku do toho pozrieť (babka stráži 🙂 ). Tak držte palce, keby sa aspon jedna podarila.....

janka46
1. dec 2011

@moma neboj budem na teba myslieť, určite spraviš a na pismenká teraz nemysli, hlavne aby bolo jednociferné 😉 😉
@nanulik ani nehovor o tom nete 😠 😠 😠 to s tou postou poznám a nie a nie sa dokopať ku knihám 😝
asi už nekojiš ked sa nadopuješ enery drinkom a malý tak dobre spí, mne sa oci krížia už o 22:00 😖 😝

nanulik
1. dec 2011

@janka46 nie malého nekojím, ale on mal dosť dlho prehodené spanie. tak sa môžem dopovať týmito sajratmi, ale mám ked som už velmi unavená tak nepomáha nič. a ked som sa na bc. štátnice učila to mi už aj srdce vynechávalo od kofeínu a tých blbostí. a nemysli si aj ja som o desiatej na mraky, vtedy idú na rad energy oblbováky, ale ono to funguje len tak že v posteli čumím do plafona, ale ked sa idem učiť tak mám oči ako angorák 😝 😀

@moma no mne dnes písala mama že nejde do roboty tak prišla k malému a zaobrala ho von, a čo myslíš učila som sa? zvesila som záclony, dve pračky dala prať, podlahy zmyla, schodisko pozametala a asi len jednu otázku som prečítala 😝
a na skúšky držím palce 🙂 ja mám zajtra poslednú prednášku

moma
1. dec 2011

@janka46 @nanulik dievčatá ja s kávou asi končím. Včera som si dala večer, aby som vydržala v noci sa učiť, o 23 ma aj tak zlomilo a ráno ma prííííšerne bolela hlava. A malá v noci nejako zle spala, asi z tej kávy. Dnes som si dala večer kašu s ovsených vločiek (vraj dodáva energiu) a som svieža ako rybička 🙂
Ešte keby som tak vedela čo dodáva chuť do učenia ☹

moma
1. dec 2011

@nanulik vieš ako sa hovorí "keď sa mám učiť, zrazu aj upratovanie je celkom fajn" 😀

christiana04
7. dec 2011

@denne73 a akú tému máš?

denne73
7. dec 2011

@christiana04 ahoj. Tak moja téma: Pripravenosť učitelov 2.stupna ZŠ na integraciu mentálne postihnutých žiakov

christiana04
7. dec 2011

@denne73 A aký odbor študuješ? Špeciálnu pedagogiku?

denne73
7. dec 2011

@christiana04 bingo 😉 😉 😉 ano špeciálnu pedagogiku

christiana04
7. dec 2011

Zaujímavý odbor . Ja mám sociálnu prácu . A diplomovú prácu máme podľa nových smernic a neviem si ani predstaviť, ako sa to píše ... Lebo sme prví, čo začíname ..