Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
19. jan 2012

@lenkove Ahoj Leni 😉 No ak už máš ukončené VŠ tak platíš štúdium 😖 A externé štúdium, skús pozrieť UMB BB... Máš toho málo 😕 😅

tatolu
19. jan 2012

@lenkove Niekedy je možnosť poplatok za štúdium v odôvodnených prípadoch znížiť, alebo zrušiť, ale to je v kompetencii dekanov jednotlivých fakúlt...

lenkove
19. jan 2012

@tatolu Ahoj 🙂 takze skor neodpustia ako ano 😖 750 e semester.. (priklad KU).. No asi si necham zajst chut 😅

tatolu
19. jan 2012

@lenkove No TUZVO ak boli finančné problémy, alebo RD alebo niečo podobné sa dalo... Ale odkedy sa vymenil dekan tak už to nie je v takej veľkej miere. A odpúšťali iba 1/2... Panie na študijnom majú predstavu, či je predpoklad zníženia, alebo zrušenia.... Ale to vieš, zaručiť sa nemôžu 😔

lenkove
19. jan 2012

@tatolu jasne... Ved to.. Napr. teraz by mi cast odpustili, kedze som na RD, ale co potom 😝
Ostava rigorozne konanie 😀

tatolu
19. jan 2012

@lenkove Leni dá sa ext.študovať aj pedagogo.minimum. Tu na TUZVO to robia v spolupráci s UMB BB http://www.tuzvo.sk/sk/studium/doplnkove_studij.... Platí sa tam za semester asi 250 E (každý rok je iná suma ale pevná pre tých čo študujú - čiže garantovaná po celú dobu štúdia) Mám pocit, že aj v KE niečo také robia na TU 😔 ale aj z tých končín chodia tu na TUZVO 😉

tatolu
19. jan 2012

@lenkove Na doplnkovom štúdiu však zníženie študijného nehrozí 😖

lenkove
19. jan 2012

@tatolu ja viem,kedysi som sa aj na to pozerala.. Ale tie sumy ma dostali 😕 😕 skrob som teda 😀

tatolu
19. jan 2012

@lenkove No ja som tiež hľadala štúdium tak, aby bol bez poplatku... Túto UMB mi platila maminka, že nech skúsim... A hádam, keď skončím, možno budem mať aj robotu... Nečakala som, že dostanem výpoveď z práce... Stále prijímajú nových 😔 Ale asi to tak malo byť 😉

damiankad
20. jan 2012

@lenkove ahoj ja študujem na KU a školné mi odputili(fakulta zdravotníctva) dovod mi poradili aby som udala že som šla na MD...doniesla som rodný list...a v pohode, nebudem platit ani narok 😉 🙂

petrahy
26. jan 2012

ahojte neviete mi niekdo dat nejake informacie zo SZU Bratislave špecializačné štúdium, vraj na rok na ich stranke sa neviem dobre orientovat, nechodil tam niekto? Dik 😉

ifana2
23. feb 2012

Ahojte, je tu niekto kto teraz končí 5 ročník VŠ sv. Alžbety, odbor sociálna práca a má vypracované otázky zo sociálnej politiky a z teórie soc. práce? Ja zasa môžem poskytnúť metódy aplikovanej soc. práce a manažment. Ďakujem za spoluprácu... materiály môžete posielať na ivana.sandorova@zoznam.sk

kawasaki17
27. feb 2012

ahojte
ja si tento rok podavam prihlasku na VS, mam trochu obavy z toho ako sklbim studium s vychovou maleho, ale viem, ze ak sa doto uz pustim urcite to dokazem 🙂

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kawasaki17
29. feb 2012

@esmera mam podane na 2 skoly, uplne inych smerov.... tak mame nieco nasetrene, takze myslim, ze po financnej stranke by to nemal byt problem 🙂 teda dufam :-/

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kawasaki17
1. mar 2012

@esmera cez Ip , a ja tiez niesom naisto rozhodnuta 😖

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatolu
1. mar 2012

@esmera To odpustenie, alebo zníženie záleží od konkrétnej školy, resp. odboru... Najlepšie je spýtať sa priamo na študijnom oddelení konkrétneho odboru...

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
damiankad
1. mar 2012

@esmera ja nebudem vôbec odpustili mi pocas celeho studia..vdaka malemu..materskej teda 😉

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akzuzs
1. mar 2012

Ahojte @tatolu ako žiješ dllllllho som tu nebola a ako sa poznám zasa dlllllhho budem mimo
No inak ja som na našej škole žiadala o odpustenie školného ale nepochodila som a to som na MD. Moja škola je verejnou školou a na Mgr ak Boh dá by som chcela študovať na súkromnej ale to je tiež platené a tam tiež nieje odpustenie školného
@lenkove Ty ideš zasa študovať??? Nemáš toho dosť ???? Alebo sa doma nudíš 🙂)))))

tatolu
1. mar 2012

@esmera Na TUZVO na Lesníckej fakulte napr. musíš žiadať každý rok, ale iba znížia na 1/2... Ešte som nepočula o úplnom zrušení... Aj to zníženie neschvaľujú úplne všetkým... Teraz bude nový dekan a tam zatiaľ ani vtáčik netuší ako to bude... Ja som počas štúdia zažila dvoch dekanov. Prvý bol úplne super aj s posúvaním termínov - dôležitých, ten druhý už neschvaľoval automaticky - tak 50 na 50... Napríklad študujem ešte doplnkové pedagogo.minimum a tam odpustenie, alebo zníženie nie je vôbec možné 😖 A teraz pozerám, že som to na tejto stránke, ale vyššie už písala 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@akzuzs No to vieš, trápim sa ako každý 😉 Už dorábam "iba" záverečnú prácu v PoverPointe a dnes som sa do toho trošku pustila, ale nejde mi to.... Budem si musieť najprv náisť ako to treba... Chcem, resp. školiteľka má predstavu takej interaktívnej pomôcky, kde budú možnosti a odpovede, či je odpoveď správna/nesprávna a podľa toho ďalšie pokračovanie... žiaci by sa vlastne mohli sami doma učiť z toho 😝.

kawasaki17
3. mar 2012

a vy studujete vsetky externe?

tatolu
3. mar 2012

@kawasaki17 Ja áno, externe 😉

kawasaki17
3. mar 2012

@tatolu jasne, lebo ja si teraz podavam, ale da sa iba denne, ale zas na druhej strane, neni to az tak velmi casovo narocne, iba som chcela vediet, ze tie kt. studuje denne a su na meterskej, ako to zvladaju, mam trochu obavy 😒

tatolu
3. mar 2012

@kawasaki17 Možno by si mohla aspon napísať, aký odbor... Takto vo všeobcnej rovine sa ľahko vraví, že sa to dá... Totiž všetko sa dá, aleniekedy je tiež treba veľkú pomoc od najbližších 😉