Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

remenova
18. okt 2012

ahoj holky, tak se k vam pridavam. ja mam pred sebou posledni 2 semestry a termin porodu v lednu, takze tenhle semestr bych rada ukoncila v prosincovych predterminem a v nouzi nejvetsi v lednu (to bych mela rodit). No a ten posledni semestr bude teda mazec- obhajoba a statnice...🙂

barborkab
22. okt 2012

aj ja sa pridávam...čaká ma posledný rok...zasnúbili sme sa, keď som bola v 1.ročníku, v lete sme sa zobrali a po 3 mesiacoch som otehotnela, takže celý druhý ročník ako tehotná, ďalšie leto sa nám narodila dcérka -> 3. ročník s bábätkom, bakalárka+ štátnice, zvládli sme 🙂 4. ročník sme prešli ani neviem ako a teraz sa už začíname trápiť s diplomovkou, aby toho nebolo naraz veľa 🙂
podľa mňa lepšie načasovanie sme nemohli mať 🙂 dieťatko sme po svadbe chceli a neriešila som kedy...s odstupom času si uvedomujem, že to naozaj vyšlo najlepšie ako sa dalo , verím, že to pre nás Boh naplánoval 🙂

baritus
4. nov 2012

Ahojte! Môžem sa pridať? Mám 2 ročnú slečinku a teraz som začala vysokú školu. Zatiaľ to je v pohode , len neviem si predstaviť čo by bolo keby že ide druhé bábo, manžel by to už veľmi chcel. Jooj, neviem. Ináč chodí z vás niektorá na VSEMVS , bársaký IKS?

jamien
7. nov 2012

ahojte všetci! tiež sa chcem pridať, som študentkou 2.ročníka VŠ Akadémie umení v BB, takže študujem hru na viole.. teraz som v siedmom mesiaci, v decembri by som chcela urobit predtermínové skúšky, no a v januári porodiť.. a potom, buď letný semester odložím, alebo budem pokračovať, ak bude mať kto zostávať pri bábätku (zatiaľ to vyzerá nádejne) .. no mám len trošku obavy, či to zvládnem a doklepem do konca aspoň ten zimný semester.. bola som totiž 4.týždne PN, že vraj som mala klesnuté bruško, včera na prehliadke lekár povedal, že "krčok zatiaľ drží" - takže všetko ok, tak sme sa dohodli na zrušení PN.. pretože moja práca nie je fyzicky náročná.. pracujem ako učiteľka v Zuš, mám menší úväzok, takže učím len štvrtok a piatok poobede, sedím v teplej triede, myslím, že to nie je záťaž, ktorú by tehotná žena nemohla.. a s tou mojou školou to vyzerá tak, že mi vyšiel perfektný rozvrh, mám len pondelok a utorok.. v stredu môžem doma ležkať a štvrtok, piatok odučiť detičky v práci.. tak snáď môžem toto všetko vykonávať, rozmýšľala som , hlavne , keď som bola PN, že štúdium už teraz preruším, ale ak je všetko ok, a dobre sa cítim, tak prečo?? ..myslím, že tehotná žena nie je chorá a pokiaľ nemá zdravotné problémy môže fungovaťm, kým vládze..samozrejme, s mierou.. mňa vystrašilo len to klesnuté bruško, inak by som o nedokončení tohto zimného semestra ani neuvažovala.. a tak budem rada, keď mi na to napíšete svoj názor.. lebo stále neviem, či robím dobre, či príliš neriskujem, či by som nemala aspoň jedno z toho pozastaviť, napr. zostať v práci, ale prerušiť štúdium.. ? ďakujem za každý názor

jamien
7. nov 2012

a ešte sa chcem opýtať, ak niekto viete... keď študent začne normálne akademický rok, no neukončí zimný semester zo zdravotných dôvodov.. teda edochodí ho, ani skúšky nerobí.. ako napr. ja, keď by sa vyskytol problém a musela by som zostať doma ležať pre problémy v tehotenstve, teda zdravotné dôvody.. myslíte, že sa to už počíta ako celý rok a musela by som si ho potom platiť? alebo len ten jeden semester?? ktorý človek neukončí?? neviem, či som to napísala dosť zrozumiteľne :D .. na študdijnom mi povedali, že zdravotné problémy sú v poriadku, že tam by sa platiť nemalo, ale na internete som našla iné informácie, tam to vyznelo tak, že sa presiahne štandardná dĺžka štúdia a človek potom platí.. ak niekto o tom viete viac, prosím napíšte, ďakujem

ange_de_la_morte
7. nov 2012

@jamien: ahojky, já mám termín taky v lednu, jeno něco dříve než ty, studuju na zdravotní sestru v Ostravě, původněš sem chtěla dodělat do poloviny prosince semestr, zkoušky v předtermínu ale nevyšlo to - od příšětího týdne uř přerušuju školu, a vracet se budu v září, rozvrh mi vycházel že sem sice neměla moc hodin vkuse ale každý den a spíš než ten čas mi vadilo to dojíždění ( 50km tak a 50km zpátky domů, i když autem) , pokud se cíétíš dobře tak se neomezuj, samozdřejmě se šetři ale proč bys nemohla chodit do školy i do práce, šak v Zušce je to spíš na psychiku než fyzická práce 🙂 🙂 ... já už fakt teď potřebuju každé odpoledne lehnout a natáhnout nohy, ty záda jinak to je děs, kolem oběda už nevím jak mám sedět nebo stát 😀

jamien
7. nov 2012

no, ja to mám tiež dochádzať 60km, ale tým, že len dva dni v týždni, a autobusy chodia aj priame a pohodlné, vyskúšam to zvládnuť ..svokor chodieva do toho mesta každé ráno autom do práce, tak aspoň ráno by som mala odvoz istý.. som veľmi štíhlej postavy , tak ani bruško zatiaľ nemám také veľké, okrem občasnej ťažoby na slabinách zatiaľ nepociťujem až takú záťaž..no uvi
ange_de_la_morte tak Ti prajem veľa zdravia a síl, a nech Ti teda všetko dobre dopadne 🙂 nech si aj Ty aj bábätko zdravé!

tweetinkapp
9. nov 2012

@jamien ja som prerušila štúdium v októbri a aj keď som nechodila reálne dovtedy vobec do skoly počítalo sa mi to za prekročenie štandardnej dĺžky štúdia a musela som platiť. požiadala som však o zníženie a vypočítali mi alikvótnu čiastku za ten mesiac, co som akoze chodila, takze to nebolo take strasne 🙂

verion
22. nov 2012

@jamien ja tiež to tak mám.. budem rodiť koncom decembra a skúšky už pomaly riešim individuálne s každým vyučujúcim... ale od začiatku semestra mám individuálny plán..u vás sa to nedá zriešiť? ja si neviem predstaviť, žeby som musela 4x do týždňa chodiť do školy... idem občas a po 2 - 3 hodinách musím úplne zničená ísť domov lebo si necítim kríže a tak som vyriadená 2 dni v posteli... a neviem si predstaviť, keď budem mať doma mesačné dieťa, aby som chodila do školy, a niekomu ho nechávala... budem mať tiež individuálny plán, a úplne sa to bude dať zvládať.. a to som ani nepomyslela na to, aby som štúdium prerušila... takto to má aj jedna kamarátka, teraz je v 5.roč. a už má druhe dieťa a v pohodke to zvláda 🙂 tak skús to tak nejak poriešiť.. lebo keď ti do toho niečo príde, a budeš musieť s drobcom byť doma ty, tak žeby si potom zbytočne nemusela platiť za nadštandardnú dlžku štúdia... 🙂

indiankaindi
22. nov 2012

Ahojte, chcem vás poprosiť o vyplnenie jedného dotazníka, ktorý by veľmi pomohol jednej študentke.
Link pre maminy zo Slovenska: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

Link pre maminy z Čiech: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

Ďakujem a ak by sa dalo, prepošlite to prosím aj každej mamine, ktorú poznáte

misickab3
26. nov 2012

Ahojte, chcem sa pridať do tejto témy, pretože mám obavy a možno zbytočne 🙂 myslela som si, že nie je moc maminiek študujúcich takto popri bábätku....brali sme sa po prvom ročníku na VŠ, presťahovala som sa z Ke, kde som bývala aj študovala do Tn, takže riadne ďaleko, druhý ročník som celý dochodila, aj keď letný semester som otehotnela...cestovať každý týždeň hore-dole 330 km bolo síce ťažké, ale zvládla som to...no a potom som prerušila štúdium na dva roky, ani nie tak kvôli malej, ako kvôli tomu, že cestovať s ňou takú vzdialenosť by bolo o držku....takže na ten ďalší september chcem pokračovať v 3. ročníku Bc, s malou budem chodiť do Ke ku našim asi tak na dvoj- troj týždňovky.....len ešte neviem, ako to zvládneme, lebo som z toho kolobehu učenia a skúšok vypadla a okrem toho moji rodičia mi síce chcú pomôcť, ale obaja sú ešte pracujúci...tak uvidíme...malá už bude mať dva roky vtedy.
@barborkab akoby som čítala "svoj" život 🙂 mám to podobne, akurát, že ja som štúdium prerušila....

barborkab
26. nov 2012

@misickab3 a nedá sa prestúpiť na podobný (prípadne taký istý) odbor niekde bližšie?
lebo chodiť s malou na 2-3 "týždňovky" ku rodičom, to asi manželstvu neprospeje :-/

misickab3
27. nov 2012

@barborkab ja viem...ale nikde na Sr nie je rovnaký odbor....musela by som prestúpiť na niečo iné.
Ale manžel za nami bude chodiť aspoň tak na víkendy a raz za cca tri týždne prídeme späť domov....inak to nevieme vymyslieť. 😒 Na druhej strane...kde by som nechávala malú, keď by som šla študovať do iného mesta? Inde by som nemala výhodu rodiny....no, neviem...

kikuska11111
1. dec 2012

Ahojte dievcata 🙂
Pridavam sa k vam, som v prvom rocniku VS a doma mam 2 mesacnu dcerku 🙂
Zaujimalo by ma ci sa tu najde nejaka mamicka z Petrzalky, pretoze mi tu chyba kamoska s podobnymi starostami a radostami :D

misickab3
5. dec 2012

baby....dnes mi konečne odpísala žienka zo študíjneho odd. Totiž, informovala som sa o tom, či a za akých podmienok by sa dali oddeliť obhajoba so štátnicami od skúšok. moja predstava bola, že by som teraz od februrára nastúpila do letného semestra, urobila si skúšky a potom v zimnom zase ďalšie skúšky, a potom v letnom by som urobila len obhajobu a štátnice.....tak som zistila, že sa to dá...len sa niečo pripláca. Lenže vznikol problém, ktorý sa už rieši ťažšie, že niektoré predmety v letnom semestry nadväzujú na ten zimný....takže by som ich nemohla absolvovať...jedine, že by som to ešte nejako dohodla...neviem....
MÁTE S TAKÝMTO RIEŠENÍM NIEKTO SKÚSENOSTI? lebo ak by sa mi podarilo takto si to rozdeliť, mám pocit, že by sme to s Emmkou a s manželom lepšie zvládali...

tatolu
5. dec 2012

@misickab3 vždy záleží od prednášajúcich. My sme mali tiež predmety, ktoré dosť nadväzovali. Absolvovať, teda byť prítomní na prednáške, sme mohli, ale skúška sa dala vykonať až po vykonaní tej, na ktorú to nadväzovalo.... Totiž u nás bolo veľa dekanských termínov 🙄 a prednášajúci ich s radosťou dávali až niekde na konci skúškového a potom to bol riadny zaberák... A tiež musíš rátať s tým, že iba pre jednu termín nevypíšu - teda u nás nevypísali a musel sa opakovať ročník... Naozaj je to všetko o ľuďoch 😔

misickab3
6. dec 2012

@tatolu no jo, budem to musieť ešte nejako podohodovať..tak som zvedavá... 😒

kote3333
9. dec 2012

ahojte, takže ja som nastúpila do 1. ročníka na výške a otehotnela 🙂 takže prvý ročník dcérka odchodila so mnou v brušku aj skúšky 🙂 a narodila sa v auguste, takže potom od konca septembra chodila so mnou do školy a to ešte k tomu buď môj tatino alebo svokor, ktorý boli celý deň s malinkou u mojej tety, aby som ju tam mohla chodiť nakojiť počas prestávok v škole.... 🙂 po 4 mesiacoch mi z toho stresu odišlo mliečko, takže malinká mohla byť doma....a tak čas plynul a ja teraz končím 5. ročník a dcérka chodí prvý rok do škôlky 🙂)))))

lucia2207
9. jan 2013

Ahojte, aj ja sa pridávam a po prerušení štúdia, opäť začína kolotoč prebdených nocí 😀 dúfam,že to zvládnem a ,že sa tu aspoň slovami podporíme 😀

diduska113
9. jan 2013

Ahojte je tu nejaká poctivá študentka z Nitry z UKF ??? 🙂

lucia2207
9. jan 2013

Ahojte baby, chcela by som sa opýtať, čo vám pomáha pri učení sa večer aby ste nezaspali, ja som večer totálne neschopná a káva ma ešte viac uspáva , keď začnú skúšky neostáva mi nič iné ako sa večer učiť, len si netrúfam ani len povedať či nezaspím už pri prvej strane 😀

lindt
9. jan 2013

caute, baby! No, normalne som milo prekvapena, ze nas je tak vela 🙂 ja som v 5.roc. na UK- ucitelstvo slovenskeho jazyka a anglickeho jazyka a zajtra mam skusku, ale uz nevladzem sa do toho pozerat... dcerka na necelych 15 mesiacov a zvladam to jedine tak, ze mi ju mamina strazi, ked som v skole. A to mama este normalne pracuje, ale vie si to prisposobit (nastastie) Externe sa toto na UK studovat neda, takze si kazdu jednu prednasku odsedim, ako moji ostatni spoluziaci... je to odrzku, rano vstavat, odist, prist, byt s malou, domacnost, manzel v praci.... a to este malu dojcim, co sa nesmierne tesim. 🙂 vsetkym vam drzim palce, kedze je skuskove! Nech to uspesne zvladneme.🙂)) idem ja spat, zajtra mam narocny den. dobruuu

tatolu
10. jan 2013

@lindt To je úžasné, že dojčíš už vyše roka 😕 😵 😵 😵 ja som popri škole prestala dojčiť najstaršieho ako 3 mesačného a dvojky ako 5 mesačné 😒 z toho stresu som mala aj mlieko nejaké divné 😖

tatolu
10. jan 2013

Ja som vlastne už skončila, našťastie, ale stále trošku nakúkam ako sa darí študujúcim mamičkám 🤐 😉

grettka
10. jan 2013

mne na nezaspatie nepomaha nic 😀 z energetickych napojov mi nie je dobre.
Na ucenie musim mat klud, dlho mi trva nez sa vobec upokojim a zacnem sustredit. Ale tiez mam moznost len vecer.
Uzivam acutil, neviem, ci to ma ucinok, ale aspon si nahovaram, ze ano 😀
Ked som pisala bakalarku, tak som bezne zacinala vecer o deviatej a pisala som tak do dvastej-jednej, len potom rano vstavat do prace bol problem.

bambola
10. jan 2013

@lucia2207 ja pijem energetaky, ani si len nechcem predstavit aky je v tom humus 😖 ale kava mi nerobi dobre na zaludok, a ani sa jej neda tolko vypit 😀
@grettka no mne v noci aj tak najlepsie pali, ale kym sa zacnem sustredit tak mi to trva, a samozrejme su tu vselijake stranky ako MK, kde sa nutne musim pozriet 😠 😔 😀

lucia2207
11. jan 2013

@lindt držím dnes palce 🙂

lucia2207
11. jan 2013

@bambola veď keby na mňa aspoň tie energeťáky pôsobili ale figu redbulu môžem piť koľko chcema mám pociť,že som ešte viac unavená ☹

lindt
11. jan 2013

@lucia2207 dakujem, neviem, ci to dobre dopadlo, vysledok este nemam... ale som sklamana, naucena som bola, ale nesadli mi bohvieako otazky... ved uvidime... a co sa nezaspania tyka, co tak prirodnejsiu bazu, napr. zeleny caj. Zevraj ma naozaj povzbujuce ucinky a najma neskodi organizmu, ako redbully a pod....
@tatolu dakujem, no ja som sa po porode nastavila, ze ved nejde o nic (len o vzdelanie 😀) a mala je najdolezitejsia na svete. Mne k tomu poznaniu a najma nestresovaniu kvoli skole dopohol aj fakt, ze som mala velmi zly porod a mala skoncila na JISke v umelom spanku... takze som si ten maly uzlicek cenila viac, akoby sa narodila bez komplikacii. Tymto vsak nechcem urazit ziadnu maminku, kazda miluje svoje dietatko najviac na svete, ja len som si stanovila priority, najma kvoli udrzaniu laktacie, velmi prevelmi som chcela dojcit a nastastie stale sa dojcime... 🙂 ten stres je strasna svina a popravde sa ti ani necudujem, ze si stratila mlieko, ja teraz niekedy mam stavy, ze idem vracat zo stresu, takze nic moc... :-/ a co si studovala?

tatolu
11. jan 2013

@lindt aj aj som mala taký pocit, že deti sú dôležitejšie ako škola 😉 preto som tie skúška aj zvládala s akýmsi väčším pokojom... 😉 Keď som však dorábala pedagogické minimum, keď už dvojky mali 3-4 roky tak sa mi zas skúšky robili ťažšie pre väčší stres či čo 😕 😀 😀 😀 😀 A študovala som Technickú univerzitu Lesnícku fakultu odbor Aplikovaná zoológia a poľovníctvo 😉