Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

elvo
19. feb 2008

ahoj zoya1.tak držim palce pri písaní.ako si to zvladala sa u čit pri detoch?

maruschka
19. feb 2008

Asi odpadnem od radosti..Zimný semester máme za sebou 🙂 🙂 🙂 Ročníková práca je odovzdaná a z filozofie som schytala A, aj manželík...čo je priam neuveriteľné 😕 😕 Minulý týždeň bol fakt hrozne kritický a zo 7 nocí som spala len 3-aj to iba pár hodín...A zrovna v sobotu ráno sme zaspali!!!!Ľudia, tak to sa stane fakt iba nám..Ale skúšku sme stihli a v pohode so sirkami v očiach, sme test napísali.Uvidíme, ako sa to vyvŕbi.. 😀 😀

dzidzuska
20. feb 2008

Ahojte,mozem sa k vam uz pridat?akurat som si podala prihlasku na VS 😀

maruschka
20. feb 2008

dzidzuska, gratulujem k rozhodnutiu a jasné,že sa môžeš pridať 🙂 🙂 😎 vitaj medzi nami.A kam si sa prihlásila a z čoho máš skúšky? 😀 😀 ale som zvedavá,že? 😕 😅

dzidzuska
20. feb 2008

chcem ist na Socialnu pedagigiku tu v ZA povodne som chcela pedagogiku mentzalne postihnutych ale ta je az v Levoci a s malym deculom asi tazko nieco tak daleko ☹ a ty co studujes? 🙂

nelinka
20. feb 2008

ahojte.....

uz studujete? ja zacinam v sobotu...tak som zvedava....na to externe......z rozvru mam mix ja mix mrazenej zeleniny... 😉

a zhanam SASSSU.......

dzidzuska
20. feb 2008

nelinka-na co si sa dala?

maruschka
20. feb 2008

ja chodím na sociálnu prácu 🙂 externe-aj s manželom 😎 😎 a tajne dúfame, že to aj dokončíme 😅 😅

kiwuska
20. feb 2008

Ahojte baby, pridam sa aj ja, ja studujem denne psychologiu manzel medicinu konci teraz, som v 4rocniku, a mam rocne dvojicky, takze da sa vsetko, len treba vela vole a sebazaprenia a hlavne zapojit celu rodinu ak sa da, vsetkym studujucim mamickam drzim palce ci uz pri vychove deti alebo studiu

maruschka
20. feb 2008

kiwuska, tak to ste esá-klobúk dolu 😉 😕 😕

kiwuska
20. feb 2008

Dakujeme, ved aj vy!!!!!! je to sice niekedy o hubu ale ved to sama poznas🙂

elvo
20. feb 2008

kiwuska,to vas obdivujem, ja som teraz v druhom ročniku a teraz som skušky zvladla vdaka svokre a mamine aj manžel pomáhal.

janka46
20. feb 2008

caute maminky-studentky!
Maruschka tesim sa s tebou....taky dobry pocit,ze mame 1 SEMESTER 😵

kIWUSKA fakt klobuk dolu,obdivujem take sikovne maminky/ v dobrom/ a su fakt pre man inspiracia!!!!

monikaaerik
20. feb 2008

Ahojte baby,
som rada, ze som vas nasla,vidim ze ste tu uz fajn kolektiv. Blizi sa cas podania prihlasky na VS aj ja uvazujem,ale trochu sa bojim,ale ked viidim ake ste super odvazne a ako vam to ide,tak sa na to dam asi aj ja.
Je tu nejaka maminka,ktora studuje v Presove na katedre manazmentu? Mala bude mat akurat rok,ked sa zacne studium, tak som zvedava ako to budeme stihat.
Tak vam baby prajem nech sa vam dari iba doma i v skole.papa

jasterka
21. feb 2008

Ahojte studujuce maminky,uz som si dala prispevok do podobnej temy a skusim aj u vas,snad mi niekto pomoze,
stale ma taha skusit studovat,v mojom pripade zdravotnicky smer,ale chceli by sem si s amnzelom aj zalozit rodinku,a ja neviem ako by sa to dalo zvladat?
Studujete niektora nieco zdrav.zamerania v Bratislave?

dzidzuska
21. feb 2008

jasterka ja som mala minuly rok nastupit na vs ale v tom termine som mala aj porod tak som si to odlozila o ro k🙂

kiwuska
21. feb 2008

Jasterka ja som si odrodila pocas semestra, v 3.rocniku v novembri a a v januari som uz bola na skuskach a vo februari zacal semester tak som sla bez prerusenia, da sa to aj ked netvrdim ze je to jednoduchsie a hlavne si uz neuzijes tie prave studentske casy.... ale zasa deticky to vynahradia. mala som to moznost porovnat prve dva a pol roka ked som deti nemala bola skola pohodicka teraz je to narocne ale da sa to. este aj s tym bruskom to slo, no ked sa mi narodili bambulaci mala som co robit a stale mam. manzel studuje medicinu a to odporucam iba s dobrym rodinnym zazemim pri detoch, treba zohladnit ci ti bude mat kto pomahat, ci ma skola IŠP (individualny studijny plan atd)

maruschka
21. feb 2008

jasterka, dala som ti príspevok do tvojej témy..Nechce sa mi to už prepisovať sem 😎 😎 😎 Tak tam mrkni...som lenivá, že? 😀 😀

Ale.........v podstate som chcela povedať a odkázať všetkým mamičkám, budúcim mamičkám, plánovateľkám, snažilkám... 😵 😵 😵 nebojte sa štúdia na vysokej škole, choďte do toho..Ja som sa rozhúpavala pár rokov a teraz vidím, že som mohla ísť už skôr! Takže, pekne vyplniť prihlášky, potvrdenie od doktorky, vysvedčenia a šup-šup na poštu...Neváhajte, lebo budete neskôr ľutovať, že ste nešli! 😉 😉 😉 Doba je blbá a v zamestnaní nás vytláčajú mladé,bezdetné,očarujúce,ambiciózne dievčatá 😀 😀 tak si treba zvýšiť kvalifikáciu,nie?!

To bol teda príhovor, ale v podstate išlo o to, aby ste do toho išli...Skúste si prečítať asi 10 strán dozadu a zbadáte, že keď sme nastupovali do 1.ročníka-bolo nás tu asi 6, tak sme tiež mali obavy, ako to zvládneme.A teraz máme už zimný semester za sebou a ubieha to ako voda 😉 Tak vám držím palce.

jasterka
25. feb 2008

Baby dakujem za vase odpovede a povzbudenia,myslim ze to skusim,ak stihnem podat prihlasku.

bibinka
26. feb 2008

jasterka-určo si podaj prihlášku, máš na to čas do piatku 😉
ja chodím na ošetr. ,externe už 4.rok. a dá sa to, teraz v septembri som rodila a školu som neprerušila,veď na prednášky nemusíš chodiť tak poctivo-teda aspoň ja som sa dohodla s prodekankou a ona mi povedala, že na ext.št. nie je individuálny štud.plán pre prvé ročníky,ale že druhé a vyššie ročníky ho už majú. Záleží na VŠ. A skúškové bolo beztak až od januára a to mal malý už 5 mes. Povedala, že by som zbytočne stratila jeden rok. 😉
a mimochodom-aj teraz máme v krúžku tehuľky a čerstvé maminy a žiadna neprerušila štúdium.
Choď do toho. Tam si nájdeš kamošky ,ktoré ti budú posielať na meil prednášky a tak a zapíšu ťa aj na skúšky. Alebo sa dohodneš podľa rozvrhu s vyučujúcim-oni sú v tomto ústretoví. Aspoň v mojom prípade to tak bolo. Tak držím palce a daj vedieť, či si to stihla. 😉

jaduska
26. feb 2008

monikaaerik, aj aj som uvažovala nad štúdiom manažmentu v Prešove, ale nakoľko tam berú bez príjímačiek ,tak sa tam hlási hrozne veľa ľudí a väčšiu šancu majú gymnazisti, ako absolvetni iných stredných škôl. Tak som sa nakoniec rozhodla úplne zmeniť smer a dala som si prihlášku na pedagogickú fakultu. 😉

lyzenka
26. feb 2008

počujte,

tie čo píšete bakalárku alebo diplomovku......môžem tam vsunúť aj také niečo z lyrickej prózy?

denber
26. feb 2008

ahoj, dobrý den! narodilo se tady někomu mimi v období zkoušet, mě se to asi stane a vůbec netuším jak to zvládnu. první zkouškové dopadlo super a to druhé nevím zda vůbec dám☹

jasterka
26. feb 2008

Bibinka 🙂 dakujem za povzbudnie,ja to do piatku nestihnem,niesom na slovensku a potrebujem aj potvrdenie od lekara,som volala a taka nedobre vyspana profesorka ci kto 😖 povedala ze mam smolu.
To fakt neberu dodatocne prihlasky? Tak mi treba ☹ ked som zaspala na vavrinoch.
na nete stoji ze je skuska z biologie a osetrovatelstva str.skol,ake to bolo?

verulka
27. feb 2008

cafte, lyzenka, tak to netusim, kedze ja som ekonomick smer a tam lyr. prozu asi nepouzijem, ale opytaj sa s vojho veduceho 😉
denber, vobec to neries dopredu, pokial sa tehu vyvija bez problemov, chod do skoly a uvidis...ak to nepojde, tak prerusis, nic viac sa nestane 😉 ja porodim moje (snad posledne) babo uplne tesne pred statnicami a zatial mam v plane ist na ne normalne v maji 😉
jasterka, neboj, nie je vsem dnum konec 😉
a vahajucim zienkam mam len jeden odkaz- coho sa bojite, vsak prestat sa da uplne vzdy...treba ist na vec a podla situacii sa rozhodovat ako dalej. Ja som to tiez isla len skusit a ani neviem ako som v 5.rocniku 😀

iza
27. feb 2008

ahoj holky, musím se jít někam vyvztekat 🙄 🙄...mám přerušeno na FF UK, chybí mi dvě zk a bakalářka na které už dělám, když jsem přerušovala, slíbil mi vedoucí ročníku, jak mi umožněj všechno si dodělat a jak mi ve všem vyjdou vstříct..hm a dneska mi z mého studijního oboru došel od něho email, že mi doporučují ukončit studium a znovu se přihlásit, že mě určo vemou, tak ať se nebojím, ale že mi letos a ani příští rok(avlastně ani ten další) neumožní udělat mé zbývající zk 🙄 🙄 🙄 🙄 ...prostě mě nutěj do něčeho, co nechci, ale asi mi nezbude nic jinýho, než se jim podřídit..neb nějaký vzdorování nemá asi v tomhle případě smysl...ach jo..jsou to šmejdi že jo?! 😅 😠

janka46
27. feb 2008

Iza fakt blbe (prepac.za vyraz) to by nsr asi kazdeho,ale neviem skus ist osobne na studijne a nejak sa dohodnut.... 😠

Jasterka tiez si myslim,ze do toho chod,Maruschka ti uz co-to popisala,ako sme na zaciatku vahali aj my 😵

verulka
28. feb 2008

iza to sa takto nesmie...ty ak si normlane prerusila a chces nastupit, tak ti to musia umoznit- aj so skuskami...ak pojdes od zaciatku, tak aj keby ti uznali vsetky skusky, tak stratis 3roky...u nas kocka prerusila a po navrate sa zmenil system (ja som nerobila BC a teraz uz robia) ale doutit ju k tomu nemohli- dohodli sa s nou...dali jej iste ulavy a ona bola ochotna pristupit, ze pojde robit BC statky, aj ked nemusela...oni ta nemozu k nicomu donutit...skus vyhladat fakt nejakeho odbornika, nech sa k tomu vyjadri...

jaduska
28. feb 2008

Baby, prosím vás, v akej forme ste robili životopis k prihláške na VŠ? Ja som životopis nepísala už možno aj 15 rokov. Viem ako má vyzerať profesný životopis, takú istú formu má mať aj ten k prihláške? Dík za rady 😉

verulka
29. feb 2008

jaduska, ja som CV ku prihlaske nedavala 😕 a ani nepoznam nikoho, kto by to robil...aj moj bracho si terz daval prihlasku bez CV...myslim, ze to bude take ako profesny...a kde ho vyzaduju?