Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

maruschka
6. júl 2009

miroslava, určite by som študovala tak, ako by to bolo pre tvoju rodinu najlepšie..Dá sa aj tak, aj tak. A to nechceš ísť na externé??Nepochopila som ťa..Chceš denné?
Ale ako hovorí bibinka, určite by som to vyskúšala..Dá sa učiť aj v noci, v chvíľach, keď drobci spia a keď je toho už fakt brutálne veľa, tak vždy pomôže rodina 😵 😵 😵

maruschka
6. júl 2009

petrahy, vždy sa chodí na prax..väčšinou to nikto nekontroluje/myslím teba na praxi/-ale prax je povinná pre každý ročník. U nás je dĺžka praxe ľubovolná-len v smerniciach je tuším 10 dní, ale zúčastniť sa musíme..Či tam budeme 2,3..10 dní, to je naša vec. Treba priniesť vypracovanú správu na 5 strán-u nás na Alžbete, kde píšeš o všetkom, čo si tam zažila, robila, skrátka...jedno fantastické dobrodružstvo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bibinka
6. júl 2009

petrahy- ja som robila ošetrovateľstvo a na žiadnu prax som nechodila, mali to iba dennisti. lebo externisti sú vlastne všetko zdravotné sestry a sú v praxi neustále. Takže neviem prečo od vás tam vyžadujú chodenie po praxi. mali sme to tak, že sme sa zúčastnili 1 deň a na konci semestra sme mali urobiť záverečnú prácu- buď nejaký ošetrovateľský proces, štandard alebo mapu starostlivosti.

miroslava89
6. júl 2009

chcem ist na denne a este som si ani nezistila ci sa vobec da externe na mojom studijnom odbore..
ale vraj sa da studium prerusit a potom sa tam mozem hoc az po roku vratit a pokracovat pravdA? 😕

maruschka
6. júl 2009

miroslava-dá sa prerušiť a potom znova naskočiť s iným ročníkom.. 😉

miroslava89
6. júl 2009

maruschka aj ostatne dakujem za odpovede🙂 uz len cas ukaze co spravim🙂

petrahy
6. júl 2009

diky za odpovede

bibinka123
6. júl 2009

Maruschka, vôbec sa nemusíš báť, bez problémov Ťa zoberie. Otázka je, či budeš spokojná. Akú chceš tému?

grettka
9. júl 2009

ahojte, tak ako kto dopadol na prijimackach? mna zobrali na UK, externe, na socialnu a pracovnu psychologiu.

janka46
9. júl 2009

Grettka gratulkujem 😉

Maruschka to fakt chces OLAHA 😲 😕 ...si dobra, ja este ani len netusim aku temu...toboz nie konzultanta 😀 😉

janka46
9. júl 2009

Este dodatočne,Maruschka boli sme Taliansko-Bibione,bolo super 😉 len teraz ta podovolenkova depresia nie a nie prejst 😖 sa nejak stale neviem "zaradit" do reality 😀 😀 😀

grettka
10. júl 2009

janka46, dakujem 🙂
s podovolenkovou depkou mam kazdy rok ten isty prolem, tiez sa neviem zaradit do reality, chce to skratka cas 🙂

tatolu
10. júl 2009

Grettka si trieda - gratulujem.

Dnes mám deň D - potom hodím foto ak nejaké bude 😉

tatolu
10. júl 2009

Miroslava89 - ak sa rozhodneš, bude to fajn. Dvojičky, ak sú zdravé, tak je to skoro ako s jedným. S tým rozdielom, že keď majú 5-6 mesiacov, začnú sa spoznávať navzájom a mám pocit, že je s nimi menej roboty ako s jedným.
A mne to môžeš veriť 😀
Problém je však ten, že Tebe sa bude chceť stále na ne pozerať a nebudeš môcť od nich odtrhnúť oči.

Keby som bola vzdala štúdium na začiatku, nie som dnes tam, kde som. Otehotnela som v marci a v apríli som si dávala prihlášku.
Je ale pravda, že tiež som bola na externom, i keď u nás sú prednášky povinné. 😒 Ale boli iba v piatok a sobotu.

grettka
10. júl 2009

tatolu, no uvidim, co bude po prvom rocniku 😀
a ty dnes promujes? Tak si to uzi 🙂

dmonikad
10. júl 2009

Baby viete mi poradiť ako napísať odvolanie? Na jednu školu ma vzali na druhú nie (neboli prijímačky, len podľa priemeru za Bc.) a chcela by som ísť radšej tam, lebo to mám bližšie.

bibinka
10. júl 2009

grettka- gratulujem a verím, že tvoje štúdium bude veľmi úspešné aj vďaka nám kobylkám z koníka 😀 😀

tatolu- sa teším na fotos.... 😉

ja tiež súhlasím s tatolu, že keby som si nebola dala prihlášku, tak nie som tam kde som dnes a plus nato mám dve krásne a zdravé detičky 😉 😉 😉 . na jednej strane je tam strach ako sa to všetko zvládne, ale na druhej starne človek musí byť aj "tvrdohlavý" a jednoducho ísť do tej školy 😎 😎 😎

dmonikad- napíš to normálne ako oficiálny list na dekanát.Hore tvoje inivciálly, pod to vpravo adresu fakulty resp.dekanátu , ďalší riadok : Vec: Odvolanie k neprijatiu na vš-štúdium- študijný odbor ....-

Stručne napíš ,kto si čo si, kedy boli skúšky, že si bola neprijatá a týmto ich žiadaš o odvolanie .

Podpis....dátum.

janka- to tam muselo byť krásne. Maličká sa vykúpala v mori? iste ta,m bola furt 😉 😉...............si tú depku viem živo predstaviť. neboj, na rok pôjdete zas 😀 😀 😀

janka46
10. júl 2009

Bibinka 😵 😵 😎 ked si predtsvím ako budem o rok stresovat so statnicami,tak radsej ani na tu dovolenku nemyslím 😉 😀

bibinka
11. júl 2009

radšej na ňu mysli už teraz, bude to tvoj hnací motor a ................vízia, že konečne budeš mať kľud.

Ozi babuľky, tie čo končíte bc v šk.r.2009-10, dúfam, že už chystáte aj prihlášky na mgr? 😀 😀 😎

akzuzs
12. júl 2009

Čaute maminy, môžem sa pridať?
Internet mám len od apríla a som tu nová.
Od septembra idem do Ružomberka na bakalára a mám z toho obavy, lebo mám 1 a 1/2 ročného synčeka, už pracujem v dosť náročnej práci nielen na fyziku,ale aj psychiku, dokonca so smenami. Do školy budem dochádzať zhruba 40km a tiež ako každá žena, matka a manželka mám na atarosti nielen domácnosť ale aj všetky tie ostatné veci, ktoré k tomu patria. Keďže nechcem dlho odkládať druhé dieťa a plánujeme ho tak zhruba do pol roka, neviem si to vôbec predstaviť. Male dieťa, práca a externé študium, potom dve deti a škola?
Dá sa to zvládnuť? Alebo som si na seba uplietla bič?

maruschka
12. júl 2009

akzuzs..ahoj a zaraď sa k nám 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

každá z nás si uplietla taký malý bič v podobe kombinácie rodina+škola+práca-niektoré na materskej...takže nikdy to nebude relax-dovolenka na Bahamách 😎 😎 😎 😎 😎 😎 Ale tie roky ti ujdú ako voda a zrazu sa vidíš, ako stojíš pri obhajobe bakalárky alebo sa potíš pri preberaní diplomu 😀 😀 😀 to je samozrejme ten lepší prípad...

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAleééééééééé...........máš šťastie, že si nás tu našla....Tak celkom skromne, oduševnene, občas s pošramotenými nervami sa tu už niekoľko rokov povzbudzujeme, vymieňame si rady-ako neklesať na duchu, ako sa učiť efektívne a zároveň, čo najmenej... kde zohnať nenormálne kofeínové a guaranové povzbudzováky, keď už ani na nohách stáť nemôžeme a spolu sa tu vytešujeme, keď kočky končia a majú diplom v ruke...no veď uvidíš ten blázninec, keď začne škola-ak tu s nami chceš vydržať 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Inak "já jsem pouhý amatér", čo sa týka škola+deti-mám 2 a do školy som išla, keď malá mala rok....Ale sú tu takí borci ako napríklad bibinka /2/, tatolu /dvojčatá a starší syn/, duskaf /tuším/ a inééé, ktoré deti priviedli na svet počas štúdia-a teraz sú Mgr, Bc a iné šialené tituly.... 😀 😎 😵 Takže sú jasným príkladom toho, že zvládnuť sa dá všetko.... 😉 😉 😉 😉

adetka
13. júl 2009

ahojte... hlasim navrat z dovolenky (Chorvatsko)... som samozrejme veselsia ako pred nou... ale potrebovala by som este aspon tri dni dovolenky (dospat cestovanie, behanie za Mirkou, prezieranie sa 😵 )... a uz som opat na katedre... vytlacala som vykazy bakalarom, ktori sa prihlasili na treti termin... a pustam sa do prerabania externeho rozvrhu... 😅 ... a potom minimovka... 🙄

drzte saaaa... tie, ktore mate studeine povinnosti aj pocas leta 😉 ...

akzuzs
13. júl 2009

Dik Maruschka za pozbudenie a ja si tiež myslím že to neako dokopem do cieľa, hlavne, keď ma to už stalo neaké peniaze 😝
Je inak super že sa tu takto stretávaťe a kukala som na začiatky tejto debaty a už je dosť dlho. 😉
Dnes som sa ale poriadne nasra....lebo mi bolo v zamestnaní povedané, že do trojsmenky nemôžem ísť IBA AK začnem robiť aj cez výkendy dvanástky, čo som do teraz nechcela lebo nielen mám zo zákona výnimku a dvanásť hodín od malého sa mi zdá byť dosť. Tiež by som ho na výk. asi nemala kde dať
Takže od januára ťakám NONSTOP bez RD alebo iného oddychu a výkend Ti preletí ako voda, (samozrejme sa aj cezeň riadne namakám lebo musím dobehnúť to čo som nestihla počas týždňa) a zasa päť ťažkých dní pred sebou. Na poobených sa človek toľko nenarobí a čo sa týka nočných tak to je úplne leháro. Tak som z toho sklamaná, bo som si aj ja chcela trocha oddýchnť. Ale čo už. Život je taký. K tomu máme na pracovisku "teror" lebo si nemôžeme mimo prestávky ani kávu vypiť a ani vychcať sa nemám kedy..... No hrúza 🙄

adetka
13. júl 2009

akzuzs... ☹ 😠 ... to co je za zamestnavatela... robis v Kii?... pocula som, ze aj v Samsungu (Galanta) to tak je... tusim skutocne tie firmy prisli ku nam iba zodrat nasich ludi... a s platom maximalne na teplu vodu... neskutocne... 😠 tak to si urcite vysku urob... a utekaaaaj 😉 ...

bibinka
13. júl 2009

adetka- vitaj, si určuite plná "elánu" do práce, xixixi, no ale aspoň ste niekde boli a užili ste si aj s malou 😉 😉 😉 😉

akzuzs- napriek teroru na pracovisku by som do tej školy šla. neboj, tie tri roky fakt preletia rýchlo. ak sa smiem spýtať, to čo ideš študovať je príbuzné tomu čo robíš?

Inak ,po svojich skúsenostiach ani najlepšia škola a titul ti nezaručia dobrú prácu, ktorej predchádza konkurz, kde je už vopred vybratý kandidát. To divadielko potom stojí zato. 😠 😠 😠 😠 😠 no ale človek sa poučí a druhý krát si dobre rozmyslí,kam pošle životopis 😖

maruschka- ty kokso, veď ty si už akoby docentka, podľa tvojich známok a prekonaných skúšok 😀 😀 😀. ved čo ti budem hovoriť, tretí ročník je o tom, že si v sept.začneš písať teóriu do bakalárskej práce a po novom roku praktickú časť, no a potom dorobíš posledné skúšky a začneš stresovať s ukončovaním práce a na poslednú chvíľu (ako každučký externista 😅 😅 😅) to odovzdáš 😀 😀 😀. no a potom vo vrcholnom strese zoštátnicuješ a konečne si vydýchneš...............no a pekný rok je opäť za tebou 😀 😀 😀 😀

janka46
13. júl 2009

Bibka tak peken sa to číta 😵 😵 😎 😎 😎 pevne verím ze to s Maruschkou,teda aj ostatnimi studentkami o rokdotiahneme na toho BACILA 😉 😉 😉

Adetka vitaj z dofci 😉

Akzusz....mna napadlo zdravotnictvo /ci nerobis/ 😎 😕 inak je to fakt pekny kolotoc: skola,rodina,studium,dieta....ale ako pisali baby da sa to a ved sama uvidis a zvolis si spravne temto 😉 😎 ale za pokus to stoji a budeme ti drzat palce!!!!!!!

adetka
14. júl 2009

pekny den mamicky studentky 😉 ... dakujem za privitanie...

dnes som chcela konecne zacat s minimovkou... do konca augusta musi byt hotova... a ja zatial stale pracujem na veciach pre skolu... 😲 🙄 ... trosililinku upratujem, pozeram telku, beham po internete... 😅 ... asi musim odist pracovat niekam kde nie je internet, televizia a mobilna siet 😖 😀 ...

maruschka
14. júl 2009

adetka a to je kde??? Aj ja tam chcem ísť..Lebo prsty mi stále behajú po klávesnici, stále mi chodia smsky a ja samozrejme odpisujem, telku síce nepozerám, ale decká áno...

mňa bolí hlava ako koňa..Deckám som pripravila taký letný program, že už ja sa ledva večer vždy doplazím do postele..Bolia ma všetky kosti a mám svalovicu ako blázon...Každý deň chodíme plávať na jazerá, ak sa nedá, chodíme do hôr na hríby alebo len tak na prechádzku,..stále sme vonku, beháme, bicyklujeme..a ja už nevládzem...Potom doma dobieham všetko od varenia, cez pranie, upratovanie-žehlenie zámerne nespomínam, k tomu som sa ešte nedostala..
Staršia už stihla byť za tie dva týždne-na letnej škole, pochodila s ňou mestá v okolí-kúpaliská,..., bola v Rakúsku na spoznávacom zájazde s našimi, o týždeň odchádza do tábora a medzitým každý druhý večer chodia s deckami zo školy stanovať..Čo človek neurobí, aby sa doma nenudili a stále sa netrieskali-keď sa nudia je to s nimi zrelé na psychiatriu a so mnou tiež...Tieto prázdniny ma zabijú.. 😖 😖 😖 😖 Nie je nad hyperaktívne deti.... 😨 😨

adetka, už sa im na to vykašli..pracanti zo školy si poberú dovolenky, flákajú sa celé leto a ty tam budeš robiť za troch 😕 😕 A kedy ti zostane čas na seba? Myslím teba? 😕 😕 Potom toho budeš mať strašne veľa na písanie, zháňanie materiálov a ja ešte neviem čoho...trocha poľav z toho pracovného tempa 😵 😵 😵 😵

akzuzs
14. júl 2009

Čaute maminy, včera som nemohla bo som ľahla večer do postele a bola som KO 😔 a dnes som skoro zaspala cestou z roboty, taká som nevyspatá, lebo včera večer moj malý človiečik spadol zo stolíčky a temienkom si narazil do balkónovej steny, tak sme boli na pohotovosti a tam na RTG a úrazovku.... ☹ Našťastie bolo všetko OK 🙂 ale vyľakala somsa . Keď ho snímali a my sme ho z mužom držali normálne som plakala s ním 😢 No na budúce musím dávať OBROVSKÝ pozor. K tomu má aj hlisty ale z toho si hlavu nerobím 😀 Len je to smiešne ako si špáre v nose, ale aj tak už dostal neaký sirupček od MUDr. 😒
Inak Janka 46 uhádla robím v zdravotníctve, ako sanitárka v domove dôchodcov kde máme dosť ležiakov a psychicky chorých klientov. Je to pekná robota,otom potom. Veď vždy som ju chcela robiť, bo ma to baví, ale ťažkých stavov pribúda, zamestnancov nie a robota je to fakt ťažká, keď si vezmem, že nemáme skoro žiadne pomôcky kt. by nám to uľahčili. No a keď sa k tomu pridá aj ľudská hlúposť, keď niektoré veci chcú robiť cez košice, tak to je fakt "super"A čo je u nás isté, sanitárka je tá najposlednejšia(dokonca upratovačku si skôr zastanú)za najmizernejší plat.No a pôjdem študovať sociálnu prácu, lebo aj maturu mám zo sociálnej práce ale teraz už nikde nezamestnajú soc.pracovníka "iba s maturou", musí mať minimálne Bc.
Tak sa zatiľ majte 😀

janka46
14. júl 2009

Akzus tak to mas perne....to si inak skoro nastupila do prace,kto ti varuje maleho 😲 😕 😕

Maruschka,asi budes musiet troska "pozvolnit" program 😀 😀 😀 a zapriahnut okolitu rodinu 😉 inak to s tou hyperatktivitou poznam....o mojej domacnosti pomlcim....neozehlene pradlo mam este z preddovolenky a pomali vytahujeme z kopy nedostatkove kusy 😀 😀 😀 😝
Julia uz vydrzi v tabore,alebo to mas denny tabor?