Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

adetka
16. feb 2010

marushka... zakony su strasna vec... aj my sme ich mali... nastastie iba na magisterskych statniciach... ale myslim si, tak ako janka... e staci ak vies povedat o com sa v nich pise... nie doslovne definicie 😉

mna uz zlost presla... a snazim sa sustredit na seminare, ktore mam so studentmi a na moju pracu 🙂 ... dakujem 😵

maruschka
16. feb 2010

baby, to kde sme boli?? Normálne som musela dať tému do vyhľadávača.. 😕 😕 😕 😕 😕

tu sa fičí v prázdninovom režime, že?? 😀 😀 😀 😎

tatolu
16. feb 2010

No ja sa ešte idem trápiť z jednou skúškou, okrem toho sme už dostali nejaký blbý projekt - skoro niečo ako druhá bakalárka. Budú chceť aj fotodokumentáciu a musela som si vybaviť povolenie trošku okukať poľovný revír. Takže teraz hľadám, kto mi to povolí 😔

maruschka
16. feb 2010

tatolu, tak toho máš až-až..Ale ten poľovný revír by som išla pozrieť aj ja, musí tam byť krásne..prosím ťa a to čo ideš vlastne zisťovať? 😕

tatolu
16. feb 2010

No idem kontrolovať, koľko majú zveri, aké kŕmidlá majú v akom stave, aké posedy v akom stave.
Som zvädavá, kto ma k takým veciam pustí 😕 😠
A na záver im budem ešte aj kecať do toho ako to mali robiť 😠

maruschka
16. feb 2010

jááj, tak to je háklivé pre chlapov..No, budeš musieť použiť veľký kus diplomacie.. 😀 😀 😀

josie3331
16. feb 2010

no uz to vidim, ako im pride nejaka vysokoskolacka a bude im radit..ako sa budu tvarit....dufam, ze ich postavis do laty (jak sa to vlastne pise 😀 )

ina ja musim mat prvu marcovu sobotu vypracovany prvy projekt a dve spoluziacky to uz maju...mne dnes na to prisli knihy, tak som na to kukala jak puk..... a vravela som si, co tu ja vlastne robim 😀

maruschka
16. feb 2010

josie, to si hovorím každý deň a v dňoch skúšok sa táto myšlienka počíta rádovo v desiatkach.. 😀 😀 😀 😀 😀 Na príklad dnes som si to povedala asi 100x a do takej 3, 00 nadránom si to ešte asi 200x zopakujem.. 😀

tatolu
16. feb 2010

marusch, máš zajtra skúšku?
Budem držať palce 😉

adetka
16. feb 2010

ja si to hovorim zakazdym ked vidim nasich pedagogov 😉 ... ze to cu vlastne robime... a na co sa tu hrame 😅

maruschka
16. feb 2010

tatolu, vo štvrtok..ale ma chytajú zajačie úmysly..Už som sa chcela prehlásiť na skúšku s inou skupinou. Fakt mi to nejde do hlavy. Teraz sme mali náročné skúšky na jednej kope a už sa mi v hlave nechce uvolniť ani kúsoček, aby som tam natlačila toto učivo.. 😅 😅 😅 😅 a ďakujem...

adetka..veď ty si to všetko už zvládla, všetky tie stresy, všetko si si odtrpela a odučila na vlastnej koži. Veď ty si už NIEKTO, nemôžeš byť tak prehnane skromná. Ja keď ťa za tie roky sledujem a aj tatolu, koľko si toho na seba beriete, tak mi to pripadá neuveriteľné..A tak isto, keď tu medzi nami boli ešte bibinka, duskaf a iné hlavičky...
A to nespomínam kopec iných kočiek, čo si tu s nami písali..
Tým chcem povedať, že možno tento pocit, ktorý máš ty zažíva aj niekto iný, pri pohľade napr. na teba. Že tak isto ako pre nás je ktokoľvek, kto sa postaví za katedru malý boh, tak isto si aj ty pre niekoho malý boh. Len ty to ešte tak nevnímaš.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Jááááááj, to bol príhovor, čo? Také ciťáky... 😀 😀 😀 😅 😅

tatolu
16. feb 2010

Marusch aj ja ďakujem 😵

maruschka
16. feb 2010

a mne tá malá nechce spať..MM ju uspáva pri rozprávke, ale to je 0 bodov..Mama hovorila, že decká zajtra zoberú k nim na spanie, aby sme sa mohli učiť. No hrôza, ako to tie malé decká vycítia, že sme v strese a vtedy najviac vymýšľajú. Už sa teším ako si ich konečne užijem, až bude po všetkom. Baby toto mi pripomína minulý rok, keď ste si tu sľubovali, ako si užijete rodinu, keď odštátnicujete..a teraz to čaká nás...

Len nejako prežiť do konca marca, kedy budeme mať dúúúfam semester za sebou a odovzdanú bakalárku..A potom máme do 7.6 voľno a budeme sa učiť na štátnice 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

janka46
17. feb 2010

Maruschka, takze statnice Vam dali na zaciatok Juna? 😕
Neboj azjtra to spraviš, ved taka kapacita ako ty 😉 vzdy si hovorím, že aj horší tým prešli...to mna trosku utesuje a povzbudzuje pre skuskou 😀 😀

Tak ja sa zase flakam na nete 😠 ale nedalo mi neomrknut Vas 😉 vcera som mala migrenu jak svina ( sorry za vyraz), ale ja som v tedy fakt odpisana, takze dnes musim dohanat s pisaním 😝 😝

maruschka
17. feb 2010

janka a u vás sú kedy štátnice? U nás je momentálne doslova bordel, lebo tie smernice nám neuznali, tak píšeme podľa starých..Ale háčik je v tom, že oni sa vlastne ešte nerozhodli, či tie nové smernicu budú alebo nebudú platiť aj pre Piešťany. Tak teraz čakáme, čo ďalej. Lebo je rozdiel písať 30-40 strán a je rozdiel písať 45-55 strán. Ale to som už spomínala..Jednoducho je tu taká dosť dusivá atmosféra, máme skúškové a tak sme všetci už na prášky.V marci odovzdávame bakalárky a bude pokoj aspoň na pár dní.

janka obávam sa, že si tam na nič nespomeniem. už som tak zblbla, že som si tú 461/2003 vytlačila aj so všetkými novelizovanými zákonmi, takže mám tu 500 strán zákonov. 😀 😀 😀 😀 😀 je mi to aj smiešne..Dnes som si narýchlo ešte vypracovala vlastnou rukou skrátené materiály a to sa naučím. nemám šancu natĺcť do hlavy tie jeho materiály..A to sa učím už dva týždne..

a zlatý kliniec programu-čo mali decká minulý týždeň ten vírus, čo im opuchli oči a hnisali? Ja sa dnes ráno zobudím, ľavé oko červené, ani otvoriť..Fakt to platí, čo sa u nás hovorí, že: "Na chudáka aj hajzel padne"..prepáčte ten výraz, ale je to také príslovie.

Zajtra si konečne vydýchnem, nech to dopadne ako chce. Dnes sa ma drží ťažká forma optimizmu. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

tatolu
17. feb 2010

U nás to bolo tak, že bakalárky sme síce odovydávali v apríli, ale v letnom semestri sme mali ešte skúšky a teda nie hocijaké, ale také, pre ktoré ľudia ročník opakujú 😠 . Potom sme mali týždeň-dva pauzu a potom štátnice.

Teraz pri ing štúdiu je to už ako u vás. Vraj budeme mať LS voľný. Z hlavnej školy budú potom štátnce v júni dúfam) a z vedľajšej v auguste 😉 😝 . Ale to budem riešiť až o rok 😎

maruschka
17. feb 2010

tatolu, no my dúfame, že odskúškujeme do apríla letný semester, ale predpokladám, že skúšky budú ešte dllho..Takže na učenie ku štániciam počítam iba máj..Neboj sa, aj nám dali teraz také predmety, že sa nestíhame nadychovať. Najhoršie je, keď teraz ľudia vyletujú zo skúšok-minule 49 študentov, len taký lupot..A si predstav, aké ťažké skúšky nás ešte čakajú a ak človek dostane z niečoho FX, tak to je na nervy, znova sa učiť na predmet, keď by sme mali mať už vlastne také voľnejšie tempo..Tak dúfam, že poprechádzam tie najťažšie skúšky hoci s E-čkom, to je môj sen.. 😎 😀 😅 😅 😅

no nič, bežím si robiť skrátenú verziu-a naučím sa tú, lebo pred chvíľou vyvesili oznam, že nezačíname o 8 ale o 7,00 ráno. Takže z domu musíme ísť o 6,00..No fakt sa už teším.. 😕 😅 😕

takže s radosťou do učenia... 😵 😵 😵 😵 😵

adetka
17. feb 2010

marush... budem na teba mysliet 🙂 ... vsetky tu budeme na teba mysliet... drz sa... 😉

aj u nas maju tretiaci iba par tyzdnov medzi skuskovym a statnicami... piataci maju tri mesiace 🙂... ten bakalarsky stupen je tvrdsi... aj na statnice... z bakalariek u nas studenti lietaju jedna radost... magisterske urobia vsetci na prvy krat 😉 ... jaj dievcata... drzim Vam palce 🙂

grettka
17. feb 2010

maruschka, drz sa, zvladnes toooo 😉

maruschka
17. feb 2010

adetka a grettka ďakujem...

adetka a prečo je bakalársky stupeň ťažší? Je to tým, že sa človek ešte len dostáva do problematiky odboru a nevyzná sa v tom celkom do hĺbky a pri magisterskom to už ovláda ľavou zadnou, alebo čím to je? To by ma fakt zaujímalo. Ešteže ťa tu máme a môžeme ti dávať takéto otázky, na ktoré by nám inak asi nikto neodpovedal. 😵 😵 😵 😵

janka46
17. feb 2010

Noooo Adetka, tak to by aj mna zaujímalo 😕 😕 😕 normálne bojim-bojim.....teraz hlavne stresujem s bakalarkou odovzdat uz do 16.3 a stanice 17.5 😝 😝 ale som rada, ze bude aspon potom klud a jun si uz dufam vychutnam bez ucenia / tio je moje velke prianie/ 😀 😀

Maruschka ja som si myslela,ze tie smernice su platne uz pre vsetkych 😕 😨 No otras 😨 🙄

janka46
17. feb 2010

A jasne,že to zajtra zvladnete!!!!!Hlavne sa na to dobre vyspite 😉 Do oci nakvapkaj co sa dá, aby sa ti zajtra dobre pisalo!!!!!

dadulaa
17. feb 2010

maruschka, držím palčeky na zajtra!!! 😉

tatolu
17. feb 2010

Marusch, neboj, sme s Tebou 😉

jalao
18. feb 2010

Tak marush, ked dorazis, daj nam vediet, ako si pochodila.
A zdravim ostatne studentky...som posledne dni nejak mimo. 🙄 🙄 , ale obcas nazeram, ako vam to tu ide. 🙂

petrahy
18. feb 2010

maruschka myslim na teba 🙂 😉

ludka_r
18. feb 2010

Ahojte, tak som tu..
Posledná skúška zo zimného semestra úspešne spravená, aj keď až na druhý pokus a to ešte na E ☹ Mám pocit, že týmto som si vyslúžila titul najhoršia študentka... 😀
Ale čo už, medzi spolužiakmi som stále len ten priemer. 😀
Aj prednášky z LS mám za sebou. Teda, veľmi nadšená z nich nie som. Väčšina chce dávať skúšky až v júni, tak ich budem musieť presúvať a nejaké prednášky mi budú chýbať, tak si ich budem musieť sama naštudovať..
A najviac ma "potešili" také prácičky ako vypracovať marketingový plán na 25 strán (taká malá bakalárka 😀 ), vytvorenie vlastného e-schopu a nakrútenie vlastnej reklamy.. Som ja len zvedavá, ako si ja tú reklamu zostrihám...
Joj, veselo mi bude... 😀

sonnya
18. feb 2010

ahojte vospolok, strasne davno som tu parkrat mrkla ale potom akosi nebol cas... idem popriat vsetkym ktorych cakaju statnice vela sili do ucenia a pevne nervy...
My mame (na KU) vraj statnice bc. 26. maja, bakalarku mame odovzdat 13.4. zatial som na tom tak, ze mam asi nieco cez polovicu, ale tak hadam to nejako zvladnem... my mame letny semester vyucovanie do 13.3. a potom skusky, takze s ucenim na statnice to bude zaujimave, kedze este nemame ani tezy ani ziadne otazky s ktorych ideme statnicovat...
Tak drzim vsetkym palce pri skuskach a pri vsetkych starostiach akolo skoly 😉

maruschka
18. feb 2010

ludka gratulujem..to je úľava že? 😵 😵 😵

tak baby, mám po skúške. Na radu som prišla až o 12,30 a to sme išli už o 6,00 z domu a začínali sme o 7. Drvil ma tam 20 min zo 4 zákonov a prípadovú štúdiu som si vybrala takú, čo som nevedela, či sa mám smiať, alebo plakať-skrátka otras..Ale je to za B a som šťastná, že to je za mnou 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Dnes idem spať o 20,00, konečne sa vyspím..

Kočky vidíte, tie vaše šťastné palce zabraliiiiiiiiiiiiii-ďakujem 😵 😵 😵 😵

janka, nič mi nehovor o tej smernici-u nás sa rozpútal hon na čarodejnice kvôli tomu.Už sme všetci na nervy, lebo škola ešte nevydala oficiálne stanovisko k tej smernici. To máš super, že tak skoro štátnicuješ, prázdniny a voľnosť si budeš užívať už od júna.. 😵 😵 😵 😎 😎 😎 😎 😎

sonnya, tak aj teba to čaká a neminie..No, bude to tu veselé - máj, jún 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

tatolu
18. feb 2010

Ludka, Maruschka suppppppeeeeeer 😵
GRATULUJEM 😉

Ja ešte nemám termín skúšky - opravák zz ZS. Takže s učením to moc nesílim 😀

Každý deň tiež pozerám na int, kedy začíname s LS na pedagogickom minime a furt nič. 😔 , ale dnes som sa aspon dozvedela termín krstín - bratove tretie dieťatko budeme krstiť 28.2. 😵