Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

akzuzs
18. apr 2010

Ahojte študentky, aj vám sa che tak strašne učiť ako mne?
V piatok mám skúšku z Teórie SP a nemám to do dnes dokončené a ani naučené, Bavím všetko len nie sa do toho zahryznúť. Áááááááááááááááá!!! A k tomu ešte včera bolo tak krásne no tak dupľovane. Ale neako to zvládnem, dúfam!
Najlepšie to bolo v piatok, Tak som sa nas.... ako nikdy. Maly sme mať školu. Aj v piatok aj v sobotu. Všetko som vo štvrtok nakúpila, lebo sa v oba dni dostanem s Ružomberak domov neviem kedy , zariadila opatrovanie k synovi a ráno v piatok som už nachystaná, malého nabalila, zavčasu rána som ešte polivku varila , a vštko nachystané , syn v kočíku za 1/2 hodiny mi mal ísť vlaka a zazvonil mobila a spolužiačka mi oznamujej že prednášajúci to zrušil, ráno (2hodiny pred prednáškou) to oznámil na nášho spoločného emaila . No perfekt. Prednášku presunul o 2 týždne na 15 hodinu v strede týždňa.Zasa prídem domov okolo 21:00-22:00. Ak mi vôbec neaké spoje pôjdu. Kedže nemáme auto! 😖 No a bonbónik bol taký perfektný, keď večer pred prednáškou kukám na maily že aj sobota prednáška je preložená. No bomba. Tak som sa tešila, že ešte tieto dve prednášky a koniec. Už lenučenie a skúšky. Ale čo už ☹

akzuzs
18. apr 2010

Ozaj koľko máte tak všetkých predmetov a koľko z toho skúšok (myslím buď ústných alebo písomných, nemyslím seminárky alebo neaké práce) v jednom sem.?

petrahy
18. apr 2010

ahojte práca na nečisto spravená už sa prerába do počítača na tlač, ale bojím sa že sa mi niečo nebude páčiť a začnem znova prerábať
tatolu a to čo akože budeš robiť?
Akzuzs predmetov máme 10 v jednom predmete máme zahrnuté dva predmety dve skúšky jedna známka okrem toho mali sme aj skúšku z praxe minuly semester vraj z toho nás teraz skúšať nebudu odvzdavame len prax potom sme mali počítače a tam sme odovzdali prácu hodnotiť sa bude až v buducom semestri, takže 8skúšok 4 práce a prax 136 hodín u nás sa ale práce odovzdávajú pri skúške ako súčasť skúšky alebo v stanovený termín plus aj skúška mi nemame práce ako zápočet

tatolu
18. apr 2010

Peti, teraz nič neprerábaj ak aj niečo uvidíš, prižmúr oči. Venuj sa potom učeniu - zbytočne Ti odoberie z voľného času, ktorého viem, že nemáš veľa - teda vráť sa k práci ak stihneš až po naučení. Ja by som to asi tak spravila 😔
Peti - môžem pracovať aj na ochrane prírody, aj pri lesoch.... A keďže si ešte robím doplnkové štúdium učiteľa - môžem učiť všetky predmety, z ktorých sme mali skúšku na yákladných, stredných a vysokých školách - učili sme sa stromy, bylinky, biológiu zveri, choroby zveri, výživu zveri - ako funguje napr. tráviaci systém, ochranu prírody, ochranu krajiny, kynológiu, pestovanie lesa - no proste asi dosť 😔
Akzus, mylím, že v prých semestroch sme mali po 6-7 skúšok a teraz po 5 skúšok v každom semestri (hlavná škola). Skúšky sa väčšinou skladajú z poznávačky, testu a ústnej skúšky.

ludka_r
18. apr 2010

Ahojte.
Tak z tej mojej reklamy mám B. Mala nejaké výhrady, ale nebolo to až také strašné. Síce dávala najhoršie známky B-čka, ale mne sa zdalo, že niektorí to mali horšie než ja. Tak som celkom spokojná.
No teraz idem začínať pracovať na dotazníku a aj marketingovom pláne. Len ten plán mám robiť so spolužiakmi, ktorým sa do toho vôbec nechce. Už som sa včera jednému vyhrozila, že ak s tým hneď nezačne, budem to robiť sama, a to sa mu nepáčilo. Tak uvidíme, či to zaberie, nechce sa mi to robiť samej.
Veru, veselo nám všetkým začína byť. 😉

petrahy
18. apr 2010

super aka si ty šikulka a dotazník maš na aku temu?
našla som pravopisné chyby tak tie opravím a nechám to tak

akzuzs
18. apr 2010

No tak to máte super. Ja 16 predmetov, z toho ústne alebo písomne 9 , zvyšok buď seminárka, informatika tiež vo forme práce, ročniková, fakultný seminár, normálne je toho dosť ale asi to je všade 😉
Ludka, tak čakáte bábo? Ako to budeš stíhať? My by sme tiež chceli druhé ale trocha mám strach ako to stihnem dve deti a k tomu 2 , 2 a 1/2 hodiny cesty do školy tam a to iste aj nazad. Ale zasa to nechceme s mužom tak riešiť, že odkladať, lebo nikto neviem čo sa do buduca chystá a v okolí poznám mnoho čo odkladali buď prve, ale aj druhé a potm mali s tým neako problémy. Tak som zvedavá. Ale ja zasa vravím , keď som to zatiaľ zvládla do teraz s jedný, tak snáď aj s dvoma. Ešte že mám blízko dobrú ochcotnú mamu , aj svokru a že sú obe doma a nepracujú.

petrahy
19. apr 2010

konečne vvytlačené už to nechávam tak a hor sa učiť ešte malý do školy a bude klud najmenší išiel k babinke síce len do 16.00 hod ale aspoň bude väčší klud na učenie. Snád sa na mna niečo nalepí
akzus sme tu aj s tromi detičkami a zvladame to sice obcas cloveka pochyti stres a panika ale to je vraj klasicky študentsky syndrom a ja ho prave teraz prežívam 😝 😀

akzuzs
19. apr 2010

Petrahy, ja viem leno moje obavi sú z tej diaľky a dochádzania a tak. Ale to som celá ja, dokážem sa zaoberáť problémom, ktorý ešte nieje a ani nevznikol 😀 Keď som sa vydala a nemali sme ešte dieťa a ani pod srdocm ešte nebolo, len sme po ňom túžili som premýšľala ako budem raz vodiť dieťa ráno do škôlky a ako by som to zariadila a tak.(Keby tu bol smajlík ako si ťuká do hlavy že je šiši, tak ho práve teraz použijem)

tatolu
19. apr 2010

Akzuzs, nie si sama, čo nad všetkým moc premýšľa. Ale nie je to asi dobre. Keby som stále nad všetkým premýšľala tak ako dávnejšie, tak neviem, kde teraz som. Treba žiť práve tu a teraz. Všetko sa dá, ak sa chce 😉

grettka
19. apr 2010

joj, tak to aj mne obcas napadne! ze teda ako by som to zvladala praca + dieta + skola... ale zatial radsej neriem, budem riesti az to pride 😀
tatolu, mas pravdu... 😉
ja teraz premyslam o tom, ako to urobit, aby som dopisala do pozajtra seminarku, a do dvoch tyzdnov dalsiu 😝

petrahy
19. apr 2010

ja som asi sto rokov za opicami ja som take nieco veru neriesila ako prislo tak bolo a mnohokrat na poslednu chvilu zhanam varovanie a tak proste pri troch detoch mozes organizovat ako chces a hned sa nieco pritrafi a vsetko je inak tak som povedale prehnane nic neplanujem ako napriklad dali nam školu ked mali deti prazdniny tak isli do primestkeho tabora sice som ako tak stihala rano vozila poobede tiez ale prezili sme to

jalao
20. apr 2010

ahojte dievcata, tu to nejako uviazlo od vcera... 😎 😎 Ja tento tyzden po nociach uctujem...takze pridavam sa ku kategorii zufalych,nevyspatych studentiek, rano ledva vstanem, v robote je toho tiez neurekom, takze Petka, bud rada, ze este nemusis na 8 hodin letiet s vyplazenym jazykom do roboty, poobede zase do skolky atd atd, no fakt niekedy na palicu. A hrdlo ma boli, to mi pripada nejaka angina, no budem vecer kloktat veru. A vonku je pekne, Tanicka by rada von sla, takze neviem, co skor, ked sme uz doma...v piatok mam skusku a je mi z toho na odpadnutie... 😢 😢 😢 U mam len 3 vecery-noci na ucenie.. ☹ ☹
Tatolu, videla som novu fotku - rozkosne...Ale viem si predstavit, co to obnasa, to vsetko okolo toho...Vsetky vas pozdravujem! 🙂

grettka
20. apr 2010

ahojte, ja som tuuu, len kazdy vecer sedim nad seminarkou a chodim spat az po polnoci, som unavena a rano neviem vstat..:o( a este jednu seminarku budem pisat....
baby, nejako to MUSIME zvladnut.... nebojte sa zvladli sme aj ine... 🙂
tatolu, pekna nova fotka 😉

jalao
20. apr 2010

gretka, tak to sme na tom dost podobne...s tym spankom-nespankom... Ale ano, musime zabojovat.. 😉

janin26
20. apr 2010

Ahoj chodi niekto na soc. pracu do PE al. si tam al niekto prihl.?

petrahy
21. apr 2010

ahojte tak dnes idem na skúšku o 14.00 hod no uvidíme čo vypotím a hlavne či je práca tak ako má byť mám trocha obavy tak ako vždy a zase nám zmenili termín skúšky o den skorej tak som zvedavá či nám v ten jeden den obidve skusky prekladaju alebo len tu jednu no musim si to ešte pozrieť, lebo deti idu na deviatu do školy a o desiatej idem kvoli jednej robote odniest žiadosť a životopis takže celkom nestíham a deti maju mať o piatej trening tak neviem či ich rovno z družiny nenechám ísť na ihrisko ja aj tak nestihnem prísť domov dnes je toho vela večer sa ozvem vysledok by mala dat hned tak uvidim

grettka
21. apr 2010

petrahy, drzim palce 😉

tatolu
21. apr 2010

Peti, drž sa. Viem, že nám neurobíš hambu 😉

emily3
21. apr 2010

petrahy drzim palce, zvladnes to 😉

jalao
21. apr 2010

Petka, ja ta tiez zdravim a vecer sa ozvi, ako si zmenezovala dnesny den... 😎 😎 Drz sa!!

maruschka
21. apr 2010

petrahy, palce sa držia už od rána, tak to zvládneš v pohode.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

baby, mne sa podarilo si prečistiť hlavu od učenia-je to také nezvyčajné obdobie pre mňa, kedy nestresujem, nemyslím každý deň na učenie a neodpadávam od únavy z prebdených nocí nad knihami...A konečne si užívam materskej s mladšou-keď to tak zoberiem, tak som skoro celú druhú materskú študovala, tak si ma malá ani neužila... 😅 😅 😉 😉 😉 Prázdniny si dávam už len pár dní a idem zarezávať na štátnice...

mamina, janka....dlho ste tu neboli, ako sa vám učí na štátnice??? Nám dali otázky aj z predmetov, ktoré sme nemali, tak idem zháňať.... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

janka46
21. apr 2010

Maruschka tiez som si povedala, ze sa musim zacat "normalizovat" s mojimi nevolnostami a zacat ZHANAT OTAZKY 😝 , myslim, ze mame tie iste okruhy....a s učením som este nezacala 😕 😕
Len ta chut do ucenia keby prisla 😒 😒 😒

maruschka
21. apr 2010

no janka, ja mám vypracované len tie minuloročné a tento rok sú tam zmenené a sú tam aj také, čo sme vôbec nemali tie predmety...A tak už od rána drankám na pokece decká, nech nám to pošlú na triedny mail (tie nové vypracované)..Ak by som čosi zohnala, tak ti pošlem.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Ja už tú chuť aj mám, trocha som si oddýchla, len problém je, že už mám takú povznesenú letnú náladu, len večer padám dole nosom, čo chodím s deckami kde-kade a nevládzem nič..Ale už musím začať, lebo ja mám hlavu takú deravú a to učenie mi ide ťažšie 😀 Neviem, tento rok to ide s tým učením dole vodou.. 😅 😅 😅 😅

Ale hádam to nejako zvládneme, no nie? 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

grettka
21. apr 2010

ahojte, snazim sa vsemozne doklepkat seminarku... a zajtra ju idem odovzdat... pisem to p nociach, kedze som nedostala dovolenku.. stale sa to posuvalo, treti tyzden a ked mi vcera kolegyna kolecne dovolila, ze mozem, tak som povedala, ze uz netreba... takze davam potom jeden vecer pauzu, a v sobotu sapustam do sociologie, teda ak zozeniem knizku, co mi teda pripomina, zeby som sa mala poobzerat po kniznici...

marusch, moja kolegyna, co tiez chodi na Alzbetu, tak tiez sa nevzrusuje so statnicami.. dovolenka na ucenie jej nehrozi, vravi, ze ako to urobi, tak urobi, co sa stihne naucit, to sa nauci a ostatne sa uvidi... teraz bola chora, bolo jej dost zle, nemala silu na ucenie... takze po veceroch a vikendoch.... a tiez mala problem trosku so skolitelkou k diplomnke.. ale vraj skoda hovorit...som jej vravela, ze bude dobre, nech sa neboji 😉
a zvladnete to aj vy dievcata 😉

petrahy
21. apr 2010

ahojte mám BBBBBBBBBBBBBBéééé Dakujem po skúške sa mi aj štikútalo 😉 😉 😉 😉

grettka
21. apr 2010

petrahy supeeeer 🙂 🙂 gratulujeeeem

maruschka
21. apr 2010

petrahy no vidíš...B je absolútna špica...gratulujem... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tatolu
21. apr 2010

Petrahy SUPPPPEEEEEERRRRRR 😉 Gratulujem 😵

akzuzs
21. apr 2010

Petrahy G R A T U L U J E M
Dúfam že aj ja budem mať bud. štvrtok aspoň E a potom budem výskať od radosti, lebo to jetaký šibnutý predmet ako nikdy. Predmet nie ale tie umelé žvásty 😉