Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

petrahy
7. jún 2010

tatolu no vidis ani citat neviem tak teda budem mysliet vo stvrtok 😉
idem pohladat nejake materialy a docitat jeden okruh nech to ubuda

ludka_r
7. jún 2010

Ahojte,
Dadula gratulujem, aj ostaným študentkám, ani neviem komu 😵
Ja mám za sebou už poslednú skúšku. Som nevýslovne šťastná. 🙂 konečne môžem ísť s pokojným svedomím do pôrodnice. Síce táto posledná nedopadla veľmi dobre, ale dopadla a to je dobre. 😀 V poslednej dobe sa mi ale akosi na skúškach nedarí, neviem, čím to je. Vlastne viem, už som sa na učenie vôbec nesústredila, trápili ma iné veci. Aj keď na tej poslednej skúške som napísala takmer všetko a E som teda vôbec nečakala. 😖

Teraz už len vymyslieť a poslať do školy tému na Bc. prácu a už mám pokoj. Ale to mienim poslať po chlapovi, určite sa do školy trepať nebudem, ani s bruchom, ani bez.

tatolu
7. jún 2010

Ludka super, no vidíš že si to zvládla ešte pred pôrodom. Bábätko pekne čakalo 😉
Známka nie je dôležitá, nikto sa Ťa nebude pýtať ako si ten-ktorý predmet zvládla 😉 😵 😵 😵 😵 Hurá do pôrodnice po najväčšie šťastie 😉 😵

emily3
7. jún 2010

@ludka_r gratulujem k ukonceniu rocnika si sikulka..tak teraz sa babo moze vpokoji narodit a cez prazdniny si ho uzijes a potom v pohode do skoly.....pekne prazdniny 😀 😀 potom napis ked sa male narodi.... 😉

mamina007
7. jún 2010

ludka ... gratulujem ... si skvelá ... 😵 oddychuj ako sa len dá a držím palce, nech to máš čo najľahšie za sebou a bambinko pri sebe ... 😉

maruschka
7. jún 2010

ahojte.....tak to máme za sebou..bolo to super...zážitky parádne..Mali sme príjemnú komisiu, len trocha rýpali a vypytovali sa na všetko možné, napodiv ma tréma nechytila, takže som to zvládla - samozrejme aj manžel.. 🙂

Dievčatá, všetkým vám ďakujem za držanie palcov, posielanie pozitívnej energie a hlavne janke a mamine-mojim terapeutkám.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

hrozne som uťahaná..Na skúške tam priamo odpadla jedna študentka, čo mala trému a ďalšiu museli nechať predýchať, čo ju chytil šok tiež priamo na skúške. Ale keďže sme išli - mm v poradí 7 a ja som išla 8, tak sme nemali čas chaosiť..

Všetkým dievčatám gratulujem ku skúškam a ukončeniu ročníka...Idem si oddýchnuť, lebo som včera na tú radosť dostala na dni detí úpal, takže na štátnice som išla totálne decht.. 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

a samozrejme študentkám, ktoré skúšky čakajú - intenzívne držím palce... 😉 😉 😉 😉 😉

tatolu
7. jún 2010

Maruška GRATULUJEM 😵 😵 😵 😵 😵 - vidíš zvládla si to 😉 a manžel teda tiež 😔
Teraz sa môžete už oslovovať, Ahoj bacil 😉

grettka
7. jún 2010

maruschka gratulujeeeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂

ja mam dnes dalsiu skusku za sebou, v stredu opakujem jednu, este vyskum a posudok odovzdat. a 21.6. posledna skuska.. a dakujem za podporu na predoslej strane dievcata, ste zlate 🙂

dadulaa
7. jún 2010

Maruschka, gratulujem k Bc!! 😵 😵 🙂 🙂

Ludka, vidíš, bábeno počkalo, gratulujem 🙂 a môžeš sa už nerušene tešiť na tú radostnú chvíľu a vychutnať si ho 😉

Grettka, gratulujem ku skúške a neboj, už to nejako dotiahneme do konca, mňa čaká posledná túto sobotu a potom hurááá prázdniny!! 😵

emily3
7. jún 2010

@maruschka gratulujeeeem ste sikulaci obaja 😉 ..teraz to pekne oslavte
my mame promocie 17.6. este neviem koho pozvem...je to taky chaos.... 😒 😅

mamina007
7. jún 2010

maruschka ... jupiiiiii ... gratulujem zo srdca ... aj mm ... oddýchnite si a užite dni ... juj akú mám z Vás dobrú náladu ... 😵 😵 😵

petrahy
7. jún 2010

ludka si sikulka a aj babenko velmi sa tesim a prajem dobry pôrod 😉 🙂
maruschka a jej manzel gratulujem to mate dvojitu oslavu 😎 😎
gretka gratulujem dalsia skuska za tebou 😵
mam pocit ze ja mam skusku medzi poslednymi a ak ju nahodou nespravim tak neviem kedy nam da druhy termin
tisko zavidim tym co maju rocnik za sebou

maruschka
7. jún 2010

mala som krízu a teraz sa mi nechce spať. Stále premýšľam, čo budem robiť, ak sa nebudem po nociach učiť..chceme ísť rozhodne ďalej 😉 😉 Takže tie tri mesiace prázdniny budú 😎 😎 😎 😎 😎 Rodina kuje plány hneď za horúca a už sa rozmýšľa o promóciach, dokonca chcú oznámenie o tom, že sme Bc..čo sa mi zdá trocha prehnané..Ale tak niečo zosmolím na počítači,kúpime nejaký pekný štruktúrovaný papier a vytlačím pár oznámení 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Neviem, ešte mi to nejako nedochádza, že máme po štátniciach, som v pohode,,,len ma štve ten bordel v byte..Kto to teraz uprace???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ďakujem zo srdca za gratulácie 😵 😵 😵 😵

petrahy nezúfaj, my sme vždy končili ako posledná skupina, ostatné končili v máji a my sme ťahali do konca júna..to bolo nefér, ale tak čo narobíš..Zvládneš to, neboj sa..Držíme palce.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ludka, teda zvládli ste to obaja. Vidíš, je to študent už v prenatálnom období. Má pochopenie a tiež sa snaží, aby boli skúšky urobené a ty v pohode.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉Paráda, tak sa pripravuj, relaxuj a drž sa!! Budeme na teba myslieť.... 😵

tatolu, manžel ma tak už oslovuje, len mne to je také divné, ešte si neviem zvyknúť 😀 😀 😀 😀 😀

emily3
7. jún 2010

@maruschka mam podobne problemy 😀 😀 😀 a aj ten bordel v byte, este stale to nemozem zlikvidovat.... 😅

petrahy
7. jún 2010

my mame tuto skusku tak neskoro pretoze skusajuci mal ine povinosti statnice a tak podobne a to ja idem na prvy termin ostatny maju neskôr

tatolu
8. jún 2010

Gretka, gratulujem 😉 To už nejak zmákneš 😝 Musíš 😉

Peti, myslím na Teba 😔 , viem že cítiš že je to nad Tvoje sily ale nie je. Zvládneš to 😉 Si silná osobnosť 😵

maruschka
8. jún 2010

petrahy, my sme sa vždy hlásili na prvý termín a čo najskôr (už som to tu spomínala)..vtedy je profesor zhovievavejší (v niektorých prípadoch) a ten stres sme mali rýchlejšie za sebou. Aj teraz som bola rada, že ideme v ročníku na štátniciach medzi prvými-keby som išla o dva týždne, lebo by som bola na konci abecedy, tak by som sa doma zbláznila.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 A teraz si predstav, že máš po skúškach, papiere a materiály poukladané v krabici v pivnici, nohy na stole, ľadová káva v ruke a relax-pohoda....

A tak ma napadá, že si musím ísť už konečne hľadať prácu 😕 😕 😕 😕 😕 Malá by mala nastúpiť v septembri do škôlky a teda na materskej už zostať nemôžem-čo je logické. Takže je to tu.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

petrahy
8. jún 2010

maruschka vsak aj ja sa hlasim na prve terminy co ked tento je sice prvy ale az tak neskoro 😠 dokonca som stale na nete nenasla vsetko co by som mala vediet ide ma porazit spoluziaci nic nedaju a aj tie s ktorými som v najbližšom kontakte idu až dva tyzdne po mne a už mi vyvolavaju ci mam spravene temy a ci ich viem 😠 😠 😠
a s tou pracou to si fakt dobra ze uz by si si mala hladat ja som si pracu hladala ked som bola na materskej ked mal maly dva roky lebo som vedela ze sa do prace nevratim a po 11 mesiacoch od prvej ziadosti som nasla pracu a aj teraz by som rada zmenila robotu a ziadost som si uz davala pred dvoma mesiacmi a bola by som rada ak by ma zobrali maly bude mat v januari tri roky a zatial nemam ani rozhodnutie ci ho vobec zoberu do skolky hlasi sa 20 deti a beru 12

dadulaa
8. jún 2010

Peti, držím ti palce, uvidíš, ty to všetko zvládneš 😉

maruschka
8. jún 2010

petrahy, ja som hrozný optimista. Naozaj dúfam, že sa mi prácu podarí nájsť 😅 😅 😅 Aj ja som si hľadala prácu systémom, veď končím o pol roka materskú, lenže všade chcú nástup ihneď alebo o týždeň. A to som mala malú malinkú a štátnice pred dverami a manžel chodí domov neskoro večer. Ale teraz mám už jednu starosť z krku, tak idem na to, už môžem aj nastúpiť, ak by chceli-a samozrejme ak by som si niečo našla.. 😉 😉 😉 hrozný optimizmus, že? 😀

petrahy
8. jún 2010

maruschka to je super ten optimizmus a mozno budes mat aj stastie ja Ti to len prajem v nasom okoli to s pracou je dost biedne i ked ja som nastastie nikdy nebola nezamestnana

tatolu
8. jún 2010

Marusch ja tiež predpokladám, že keď rozpošlem po materskej žiadosti, tak ma hádam niekde prijmú 😝
Dievčatá tie omáčky mi nejdú do hlavy 😠 Ako niekto môže povedať, že štúdium ochrany prírody a krajiny je ľahké? Však sú tam samé zákony, novery, dohovory... Kto to má všetko ovládať 😒

janka46
8. jún 2010

Maruschka vitaj v klube a hlavne si uzi teraz slniecka a deticiek 😵 😵 😵 😵
Ten bordel v dome ja stale dohanam a neviem ho nejak zdolať...ale tiez som hned po statniciach nastupila do robotky, takze zacal zase iný kolotoč 😀

sasiki
8. jún 2010

ahojte, dlho som tu nebola, tento semester máme nejako náročnejší 😅
maruschka gratulujem k štátniciam, ostatným k urobeným skúškam 🙂 aj vám závidím - v dobrom 😀
ja mám ešte dve skúšky pred sebou - dve soboty a pevne dúfam, že konečne vyložím nohy 😀 😝

tatolu
8. jún 2010

@janka46 išla si do pôvodného zamestnania, alebo do nového? Ak do nového, kedy si začala posielať žiadosti?

josie3331
8. jún 2010

ahojte baby, nemala som silu sem pisat, semester nedopadol ako som cakala

pocas styroch dni som absolvovala 5 skusok ..... 4 som spravila, jednu nie.....a tu som nespravila ani na opravny, tak si to prenasam....citim sa ako blbec, ale viem ze sa to stava a buduci rok sa to snad podari....len ma stve, ze nebudem mat uzavrety rocnik a teda keby som tehotna a nezvladam to, tak nemozem prerusit skolu a teda vsetko co som studovala bude v kybli...
teraz ma pondelok caka este jeden opravny, to uz hadam dam, nejako len uz prezivam... 😒

ale vsetko som si to tu precitala, gratulujem vsetkym Bc a aj tym, co skusky robia jedna radost, ste super 🙂

tatolu
8. jún 2010

Josie, ja som každý rok jednu skúšku prenášala a som tu a ešte mám aj Bc 😉 Nie je to nič strašné. Nemysli do budúcna, sústreď sa na tú poslednú skúšku 😉 Ešte taká otázka, dekanský by to nevyriešil? Ja som ich síce nikdy nevyužila, ale ak Ti má pomôcť tak skús. Však prenášať si môžeš aj po dekanskom termíne....

maruschka
8. jún 2010

josie, čo sa stresuješ?? 😀 😀 😀 Detičky milenééé, pokiaľ nevyletíte zo štátnic s FX a aj z opravných, tak sa nič podstatné nedeje predsa!! Vždy existuje ešte nejaký opravný termín, tak prečo si smutná. Známky nie sú dôležité. Ja som sa snažila tri roky naháňať Ačka, Bčka a pri Dčku som plakala do paplóna, že som skúšku dokopala....A načo mi to bolo? Včera som odštátnicovala a nikto sa ma nepýtal, ako som študovala a čo mám v indexe za známky!!! Podstatná bola obhajoba a odpoveď ! Takže aj tí, čo prechádzali s FX a xs-krát opravovali skúšky, tí čo prechádzali len vďaka ťahákom, tí, čo sa snažili ako kone a učili sa po nociach a poctivo brali štúdium-všetci sme Bc s tým istým titulom, statusom, neskôr diplomom....Takže tie známky sú len kvôli nášmu osobnému pocitu, kvôli ničomu inému...Takže sa josie moja zlatá netráp..Je to absolútne zbytočné-dokonca ani známky zo štátnic už nie sú dôležité-všetci sme urobili a hotovo.... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Na konci sa nad tým trápením len usmeješ a povieš si, že keby si toto vedela, tak by si sa nestresovala vôbec kvôli nejakej preloženej skúške.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Pre mňa to bola taká zážitková terapia a potom som si uvedomila, že všetka tá panika a tréma byť nemusela.. 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Užívaj si prázdniny a nemysli na nejakú skúšku prosím ťa... 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

maruschka
8. jún 2010

tatolu, ty si môj človek. Vždy keď poviem, že som v tomto smere optimista, tak sa na mňa každý pozerá ako na zjavenie. Ale predsa sa nemôžeme stále len trápiť....Ja som si povedala, že pesimista začnem byť až po pol roku aktívneho hľadania práce....Ale aj tak sa trošička bojím, či sa nájde niečo pre matku dvoch malých detí po strááášne dlhej materskej dovolenke.. 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

petrahy, ty si ešte nebola nezamestnaná??? To si teda rarita a klobúk dole.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Ja som bola dva mesiace po skončení školy-ale to som mala plné ruky práce, lebo som bola s trojročným bratom doma a potom som si našla brigádu a tam ma potom aj zobrali do TPP...zlaté časy.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janka, ja si jednoducho zavolám kontajner, nechám ho pristaviť pod balkón a s lopatou to všetko vyhrniem von doňho...Nemám silu to tu poupratovať...Je to skrátka katastrofa.. 😕 😕 😕 😕 😕 Mne sa otvorili oči až po skúškach..Dotiaľ som ich mala zapichnuté v knihách a konečne som uvidela realitu a vôbec ma neteší.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

josie3331
8. jún 2010

maruschka tu ide hlavne o to babo, ja viem, este nie som tehotna (ale teda po polroku snazenia uz by som aj rada bola 😀 ), tak neviem ako to budem zvladat....ale co, snad nebudem musiet byt v nemocnici s nohami hore a budem chodit do skoly v 40-tom tyzdni..... 😀 😀 ale veru ja sa na znamky moc nehram, ale uz by som veru rada mala aj Acko hehe....

tatolu ako viem o dekantskom ale to sa dava skor ked nespravis ani v tom dalsiom rocniku.... takze uvidime, necham to tak a uvidi sa

dakujem