Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

emily3
8. jún 2010

@josie3331 to nie je tragedia ze si prenasas skusky.....ja som bola tehotna pocas studia ( trikrat)...a zvladla som to..a prenasala som si skusku do dalsieho rocnika......neviem, myslim ze uplne zbytocne uvazujes co ked , ked...ked este nie si tehotna a ani nevies ako to bude...tak sa sustred na studium a ked budes tehotna..potom budes riesit ten stav a tu situaciu....dzrim ti palceky aby si cim skor bola teho a aby bolo vsetko ok 😉

tatolu
9. jún 2010

Josie, len sa pekne o bábo snažte ďalej 😉 o známkach neuvažuj, stres nie je dobrý pomocník a pri snažilkovaní vôbec. Ako píše Emily, riešiť to budeš, keď to príde. Ja som napr. pri dvojkách bola na rizikovom, ale aj tak som zvládla povinné cvičenia v lese v teréne a potom skúšky 😉
U nás je to tak, že ideš na prvú riadnu skúšku, potom jednu opravnú a potom je dekanský (niekedy dáv profák aj čierne termíny...). O deknský si musíš požiadať dekanát.
Vždy môžeš ísť do vyššieho ročníka aj s jednou skúškou, niekedy aj dvoma ak máš dostatok kreditov na prechod do vyššieho ročníka... Teda na hlavnej škole to tak je 😉 Pri pedagogickom minime nemám kreditný systém, takže tam to bude nejak inak 😔
maruschka ani ja som nikdy nebola nezamestnaná (ak nerátam 1/2 mesiaca po SŠ). Ale zas som v tej jednej robote odpracovala 16 rokov 😠 a asi chcem zmenu 😉

janka46
9. jún 2010

Tatolu do pôvodného zamestnania 😀 ...inak ako to zvladas bez deticiek ....aj ti uz musia asi chybať 😕

petrahy
9. jún 2010

maruschka tak pekne si to napisala a mas kus pravdy ja som bola nestatstne tiez ked som mala pismenko D aj ked som pretym tvrdila ze by mne E nevadilo
mm ked chodil na vysku preliezal ledva z rocnika do rocnika prenasal si skusky dokonca jeden rocnik opakoval a predsa je z neho ING podstata je to nevzdat a bojovat vtedy BC oni nemali na skole takze sa trapil namiesto 5 rokov 6
josie mam spoluziacku chodila s nami na prednasky bola na konci tehotenstva porodila a chodi na skusky moc jej to sice nejde ale nevzdava sa opakuje mnoho skusok, ma tahaky a snazia sa jej vsetci pomoct na skuske ak sa da 😉 takze neboj nejak to zvladnes ak ma prist dieta nech pride a tes sa z toho zvladli iny zvladnes aj ty

maruschka
9. jún 2010

tatolu, 16 rokov?? Tak ty si super.. 😉 😉 😉 😉 Ja len tri a potom som išla na materskú.. 😅

petrahy
9. jún 2010

maruschka no ja som bola sikovna nastupila som do prvej roboty po troch mesiacoch dostala zmluvu na stalo a samozrejme som otehotnela zmluva mi platila robila som do osmeho mesiaca a potom isla na matersku a hned pritom aj na druhu. kedze sme sa medzitym prestahovali muz dorobil skolu tak som si nasla pracu tu dala vypoved tam a isla do novej prace zmluvu mam na stalo som teraz na materskej nikdy som necerpala osetrovne na deti vzdy som to vyriesila inak. Teraz sa mi ziada zmena, lebo mat na starosti 30 klientov na psychiatrickom oddeleni je fakt narocne viem ze inde sa robi za lepsich podmienok totiz mam vyhliadnute jedno miesto len neviem ci sa mi tam podari dostat uz ma ta praca vycerpavala a hlavne aj to ze som na oddeleni bola sama den, noc. na inych oddeleniach pracuju aspon dvaja traja. Ja teda vlasstne od skoncenia skoly pracujem aj ked som na MD 🙂

tatolu
9. jún 2010

Jani, veru chýbajú, taká nuda tu je, ani učiť sa mi nechce, ani nič robiť, no chýbajú strašne. 😖 Na druhej strane maminka je spokojná aj keď ubehaná a cíti sa využitá a mne naozaj týmto veľmi pomôže 😉

Maruschka však som pre prácu žila 😉. Už od začiatku sme nepoznali pevný pracovný čas, vždy sa niečo dorábalo a potom cez prázdniny vždy v práci - vtedy bývali školenia 😝 , takže zoznámiť sa s niekým nebolo čas... Teraz doháňam - manželstvo, deti, štúdium - možno je to zvláštne, ale teraz asi žijem 🤐 😵

jalao
9. jún 2010

Ahojte dievcatá, v prvom rade vám gratulujem, tým, ktoré ste už odštátnicovali, alebo ukončili ročník...ja som dnes absolvovala poslednú skúšku štatistiku..brrrrr, za D, takže som šťastná a už môžem prázdninovať 😉 ...resp. najskôr upracem....ako to tu už bolo spomenuté 😀 😀
@ludka, tak dnes som bola v tvojom sektore...totálne moderná budova, Fstroj, katedra aplikovanej matematiky tuším 😎 ...našli sme to v pohode...ved za carefourom hned doprava a potom stále rovně 😀 😀

janka46
10. jún 2010

Tusim sa tu rozbieha pomaly, ale isto prazdninova naladička 😎 😎 asi to bude aj tým pocasím 😵
Tak uz aby ste vsetky mohli vylozit tie nohy na stol a uzivat si krasnu sobotu 😉 ...ja ju budem mat sice pracovnu, ale navdí, klíma to istí 😀 v tropických horucavach.....

grettka
10. jún 2010

ahojte dievcence,
tak opakovanu skusku som urobila, fuj, na tesno, dosiahla som hranicu 60 bodov... len tak-tak.. ale neopisovala som...vsetko som nadrvila, co sa dalo.. tahak v lavici, ale doktorandka cely cas na mna pozerala... hlavne, ze to mam za sebou a zajtra idem skusit poslednu skusku, ak neurobim, tak potom 21.6.
a nieco na mna lezie... majte sa zatial, bezim pracovat

maruschka
10. jún 2010

grettka , gratulujeme.. 😵 😵 😵

janka, no my sme sa boli včera už kúpať-v jazerách voda aká-taká teplá/skôr studená, ale dalo sa...Decká sa vybláznili. Konečne si s malou užívam materskú - bohužiaľ až na konci.. 😅 Ale tie horúčavy sú neznesiteľné. Doteraz bolo stále 13 C, pršalo a zrazu z ničoho nič 27 C v tieni, na slnku úpek...Inak ako znášaš tehotenstvo? Už je ti lepšie?

petrahy
10. jún 2010

gretka gratulujem 🙂 🙂 🙂

emily3
10. jún 2010

@grettka gratulujem si sikulka....

tak ja teraz riesim ake oznamko si spravim na promocie, uz by som aj mala nieco vymysliet, lebo promocie mam o tyzden 😅 ..neviem uz to neberiem tak strasne ako pri prvych, ale tie som mala v Levoci a tieto mam doma.....no dala som ulohu dcere aby mi ho nakreslila a asi text napiseme v duchu deti..ze deti oznamuju svetu ze mamina konecne skoncila skolu a bude mat veeelku slavnost... 😀 😀 😀 este nejake saty si chcem ist kupit, nemam nejak extra predstavu, ale asi take, aby som mohla kojit malu 😅

maruschka
10. jún 2010

emily, ja oznamko zatiaľ ešte neriešim, lebo nám zasa dajú vedieť na poslednú chvíľu, ako klasicky všetko doteraz. 🙄 Keď pôjdeme na nákupy, tak kúpime toner, nejaký pekný papier a potom sa do toho pustíme. Ja som si kúpila krásnu sukňu a blúzku na štátnice a na promócie si sukňu nechávam a kúpim si už len blúzku (ja šaty totiž to nenosím).. 😉 😉 😉 😉 To už sú tie príjemnejšie záležitosti, ako stresy okolo štátnic, že? 😀 😀 😀 😀

petrahy
10. jún 2010

ale Vam uz je dobre ja budem rada ked ukoncim prvy rocnik 🤐 mozno ale za dva roky budem aj ja BC a dufam ze nas neopustite a budete tu obcas s nami

petrahy
10. jún 2010

a co tatolu dnes som na nu myslela dufam ze da vediett dobre spravy

maruschka
10. jún 2010

petrahy, za dva roky budem ešte študovať..Ak sa dáme na to už tento rok, tak budeme končiť spolu..Ak nie, tak ja rok po tebe.. 😉 😉 😉 V každom prípade tu budem oxidovať ešte dosť dllllho... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petrahy a tatolu?? prosím ťa, tá to zvládne ľavou zadnou...Niekedy mi fakt nejde do hlavy ako to všetko stíha.. 😕 😕 😵 😵 😵

emily3
10. jún 2010

@petrahy no to hej, sedem rokov som studovala a mala tri deti pocas skoly..tak uz aj staci nie? 😉 a deti s manzelom mi zakazali chodit do skoly, takze teraz sa mozem venovat rodine 😉 ..uz mam oznamko, dcera ho napisala a aj nakreslila obrazok, zajtra to mm preskenuje a vztlaci a potom to s detmi este vzfarbime, kazde bude ine 😀 😀

jalao
10. jún 2010

@grettka, dobrý výsledok, bud spokojna..ja som to spomínala, že už som dokončila tú nezmyselnú štatistiku, tak ak budeš dačo na rok potrebovať, môžem ti dačo preposlať 🙂 Teraz už len prázdninujem...
Dievčatá, držte sa v záverečných bojoch 🙂 🙂

ludka_r
11. jún 2010

@josie3331 neboj, bude to dobré, aj pri bábätku. Držím prsty, aby Vám to už čoskoro vyšlo. 😉
Ale aj tak som prekvapená, že hneď po jednej opravnej si musíš prenášať. Moji spolužiaci mali z jedného najťažšieho predmetu jeden riadny termín a tri opravné. Až potom si museli prenášať.

petrahy
11. jún 2010

baby tak ja som totalny pesimista skuska sa blizi a ja to nemam vsetko nastudovane 😢 a uz zase mat deti je niekedy riadna kalamita dnes mali obidvaja uraz a skoncili so 4stehmi Mato vo vlasoch Veronka brada no mam strach co bude najblizsie vsak toje snad 3 tyzdne co malu sili. Mam to ale sikovne deticky 😝 takze idem teprv varit a naobedovat sa

janka46
11. jún 2010

Petrahy to nemyslis vazne s tými úrazmi 😕 ved este ani praázdniny nezacali....

Maruschka, diky za opýtanie, nevolnosti nastastie ustupili a od 1.6 normalka zarezavam aj v robotke 😉 dufam, ze sa to bezproblemovo udrzi co najdlhsie 😀 ale som optimistka, že?!

janka46
11. jún 2010

Inak Maruschka, neviem ci mate statnice v Pies. alebo BA, ale v Ba su nakupene talare, takze s ohodzom si starosti robit netreba 😝

emily3
11. jún 2010

ahojte, my by sme mali mat tiez talare ale...magistri protestuju ze zaloha za ne je velka a nechcu talare... 😖 celkovo nas vyjdu promocie 60 eur..co je dost.ja by som chela tie talare, je to take pekne a jednotne....
inak mam uz to oznamko, dcera ho napisala a nakreslila..skusim prilozit, 😉

sisa.b
14. jún 2010

ahojte babulky 🙂

gratulujem vsetkym otitulovanym 😵 a samozrejme aj ostatnym k zvladnutym skuskam 🙂

maruschka, teba som si potrebovala precitat 😵 😵 😵 ty vies cloveka vzdy tak krasne naladit 🙂
minuly tyzden som nespravila fyziku a cely tyzden som prerevala v totalnych depresiach ☹ ta skuska bola lahka, teda aspon z mojho pohladu, lebo tam boli super priklady, ktore som doma tyzden pocitala. lenze som sa poriadne nevyspala uz cez dva mesiace (najskor svadba, teraz skuskove), na skusku som sla po trojhodinovom spanku a normalne som tam sedela s prazdnou hlavou 😢 😢 😢 keby som sa neucila a nespravim, tak ok, ale tyzden som po nociach ratala 😔 navyse malu maju teraz skoro stale svokrovci, hrozne mi chybala a este som mala jedno nedorozumenie, z ktoreho som pochopila, ze aku lahku skolu studujem. tak som sa citila po neuspesnej skuske ako totalny debil ☹ doteraz ma totiz drzala len myslienka, ze studujem narocny odbor a keby som si vybrala nieco jednoduchsie, tak by som to zvladla. no s myslienkou, ze moja skola je lahka a aj tak ju nespravim.... skratka som bola tyzden po fyzike uplne mimo. v sobotu som to napravila Ackom z matiky. na nu som sla tiez s malou dusickou, ze ci vobec urobim. tyzden som tiez nad nou sedela a hrozne som sa bala, ze sa mi stane to iste 😔 ani index som si nevzala so sebou, lebo som bola presvedcena, ze nespravim!!! nastastie ma nastartovala pred skuskou profesorka, u ktorej som bola na doucovani, lebo mi oznamila, ze aj tak vsetko viem 🙂 a potom profesor, ked mi opravoval pisomku, tak mi zlozil pekny kompliment 😵 😵 😵
uz mi je trosku lepsie, tak sa pasujem s tou nestastnou fyzikou, ale cakaju ma okrem nej este dalsie dve skusky, takze mam stale co robit. velmi mi chyba ten cas pred skuskovym, kedy som sa nestihala popri svadbe ucit 😔

tatolu
14. jún 2010

Ahojte vospolok, pripájam sa k tým, ktoré ešte nemajú ročník ukončený ☹
Skúšku vo štvrtok som nespravila, jednoducho okno také až hrom, profka sa snažila pomáhať, ale čím viac sa snažila, tým som ja mala viac zablokovaný mozog a hanbila som sa čím ďalej tým viac. 😖
Povedala, že opravné vypíše aj v júli aj v auguste. Keďže neviem ako dopadne operácia, tak neviem kedy sa prihlásim.
Včera som sa vrátila z jedného stretka, ktoré sme organozovali z jednej témy - bolo fajte, počasie vyšlo, deti sa vyblbli
😉 . Deti už mám doma a je ich plná izba - konečne to tu žije-hurá 😵

tatolu
14. jún 2010

Júj a zabudla som napísať, ešte vlastne operácia istá nie je, keďže na stretku sa objavili kiahne - keďže sme ich nemali, tak sme ich hádam chytili 🙂

jalao
14. jún 2010

tatolu, neboj...este je cas na opravne...daj si co najskor, nech na to uz potom v nemocnici nemyslis.. 😉 😉
Sisa, ak vravis, ze fyzika je lahucka skuska, tak potom to uz doskackas 🙂 Mne sa zdali tiez nejake veci neprekonatelne a krocik po krociku som to vsetko prehryzla! 🙂
marushka, vcera som ti kyvala z dialnice, kedy je to dobyjanie hradu??

tatolu
14. jún 2010

Jalao, lenže práve teraz je problém niečo tlačiť do hlavy, keďže sa bojím, či som sa správne rozhodla 😔 Lekári nevedia čo bude ďalej. Pri čítaní tých materiálov som stále prešla myšlienkami na operáciu. Už sa operácia blíži (1.7.) a od zajtra začíname vybavovať predoperačné vyšetrenia 😒

jalao
14. jún 2010

Tatolu, no tak este aj kiahne skusis, aby si si oddialila tu nemocnicu 😎 😎 Nie, ved srandujem, jasne...
Ci si sa rozhodla spravne, alebo nie, to ti zial ani doktor nepotvrdi..je to na tvojej mamovskej intuicii, na googli si nenasla nejake nazory inych mamiciek s podobnymi skusenostami? Alebo radu aj dalsieho ortopeda /pokial si dobre pamatam, o co ide../ 🙄