Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

feuer
1. júl 2010

ahojte baby, nechce sa mi to tu vsetko citat a nadejat sa ze natrafim na informaciu ktoru potrebujem. a tak sa opytam. od septembra idem do skoly... som na materskej a tym padom som este stale zamestnankynou firmy... je mi potrebne niekde nieco nahlasovat ze sa mi nieco meni ze idem do skoly? ja neviem na urade prace alebo niekde na nejakych uradoch?
dakujem pekne

grettka
1. júl 2010

ides na denne, ci externe? pokial na externe, tak nenahlasujes ni na ziaden urad..

grettka
1. júl 2010

sisa.b, skus to, to je datasovene pracovisko materialovo technologickej fakulty, ze? a nemas tam aspon pribuzne predmety, zeby ti pouznavali? to by nemuselo byt zle, ta forma studia, to je vlastne vraj ako externe... jeden kamos tak studoval v nr. a pozival vyhody denneho studenta, iba chodil v takych intervaloch ako externy student :o) drzim ti palce

sisa.b
1. júl 2010

grettka, tak by to malo byt. vraj denne preto, aby bolo bezplatne a chodi sa na prednasky v piatok a sobotu. neviem este, ako to budem riesit, ked nastupim do prace 😒 velmi sa mi to vsak pozdava. predmety su rovnake viacere - aspon matika, fyzika...

feuer
8. júl 2010

ahoj gretka, dakujem za info. aj ked ja idem zrovna na denne...

grettka
9. júl 2010

feuer, tak pokial na denne, myslim, ze ano.. toto si treba niekde zistit..

feuer
13. júl 2010

ok dakujem...

jalao
14. júl 2010

Ahojte bambiny, došli dobro ....Tu sú ešte vajčie horúčavy, ako na pláži ☹ ☹ ☹ ☹
potom vás dočítam, vybaľujem, periem jak na o rekord, už je to piata pračka 😀 😀 😀 Staršie deti sme už odoslali do skautského tábora, malú mám doma...
Predpokladám, že ste už dobojovali svoje ročníky, či dačo sa aj podarilo preniesť? 🙂

jalao
19. júl 2010

No studentky, tu sa vsetky kupu pri vode, ci co? 😎 😎 Kde ste vsetky?

grettka
19. júl 2010

hello, jalao, uz odovolenkova, vitaj :o) a uzivaj slovenskych tropov 😀
tu hice jak slak... chladili sme ako sa dalo, ja pracujem, ved ako inak, ze, dovca az o dva tyzdne, u mna rocnik ukonceny, index uskladneny v skole, dostanem ho az pri zapise do druhaku. 🙂 Pomaly som si zacala zhanat nejaku literaturu... a tak.. inak v praci trosicku klud, konecne a zbierame sily na september 😀

jalao
19. júl 2010

@grettka no ahoooj, ja na september nechcem este ani pomysliet ☹ ☹ , som stastna, ze sa nemusim so ziadnou literaturou aktualne pasovat a uzivam si volna. Do roboty tiez uz chodim, ale este si par dni dovolenku urcite vezmem, neskor, ked bude decka uz doma. Este dame nejaky vikend na Kysuciach pre zmenu 🙂 , uz sme sa s partakmi dohadovali. kam sa chystate dovolenkovat?

tatolu
19. júl 2010

Ahojte vospolok. Dnes sme sa vrátili zo stretnutia rodín tu z MK 😉 Bolo výborne 😵
Jeden index aj ja mám už v škole, ale ten ddruhý ešte nie 😖 , vôbec netuším, kedy odovzdám 😔 profka ešte neurčila termín opravnej skúšky, nemám ešte vykonanú preddiplomovú prax a ešte potrebujeme absolvovať nemocncu 😕 Však mám na to ešte niečo vyše mesiaca 😀

petrahy
19. júl 2010

Ahojte my index odovzdavame az posledny julovy tyzden plus odovzdavam prax ktoru som mala absolvovat.
Dovolenku mam este pol roka a potom do roboty nastupujem ale nechystame sa nikam potrebujeme peniazky na domcek setrit stale je ich akosik malo takze ako sa tu u nas vravi tento rok ideme na Maltu 😀

jalao
19. júl 2010

@petrahy aka slavnostna nova fotecka! 🙂 No ved o tych penazoch ani nehovor 😠 , toto sme boli my na takej nenarocnej dovolenke na takom zapadnutom ostrove, ale psychicky mi to strasne dobre padlo po siestich rokoch!! Cenovo to je porovnatelne so Sturovom, akurat naklady na cestu su pravdaze vyssie.
My indexy vobec nemame, my hadam ani na zoznamoch oficialne nie sme, alebo co...teraz, ked citam o tej Galante a tychto kadejakych "prieseroch", mam hrozu, ze aj nas si nejaky ten novy minister jednoducho vyskrtne a hotovo...fakt netusime, ak nas poriesia od septembra, lebo je taky trend rusit tie detasovane pracoviska 😢 😢
@tatolu , tak vy ste viacere maminy z konika vo Zvolene? A boli ste vtedy v tej Oscadke?

grettka
19. júl 2010

ideme "do Tatroch" 😀 nase kazdorocne... vzdy najdeme miestecko, kde sme este neboli, snad bude dobre pocasie 🙂

petrahy
19. júl 2010

v Tatrach je pekne boli sme tam za slobodna na tyzdnovke kde sme dosli tam sme prespali ked sme mali Veronku tiez sme boli v Tatrach ale uz ubytko sme mali v rodinom dome potom sme ale zistili ze dovolenka na Slovensku je niekedy prilis draha boli sme s detmi aj v Chorvatsku a dva roky sme boli v Čechách a vyšlo to lacnejšie. Teraz už druhym room sme doma. Ale chodime aspon niekam ku kamošom alebo na chatu ak nas niekdo pozve, lebo my nemame 😝 Snad na rok uz niekam pôjdeme laka ma ale aj moznost kupit stan a detom dopriat stanovanie na pozemku kde staviame domcek. No ale teraz je tu realita a idem zavarat

tatolu
19. júl 2010

Jalao, to bolo stretko tiež celoslovenské ibaže bolo iba tuto za rohom na Bielych vodách - za Hriňovou 😉 a v tej Oščadnici s inou skupinou sme boli tiež 😵 , takže mám edovolku za sebou 😉

silvulienka
19. júl 2010

Jeeeej, ja som bola na Bielych vodách zo strednej školy.Tam bolo strašne krásne,taká čistá príroda. Videla som tam prvý raz a naživo párenie koní 😀 , ale asi im to nevyslo 😅 .

Čo sa týka školy,tak pomaly znáňam knihy na bakalárku,budem to mať kvôli práci dosť komplikované do marca až apríla ☹ . Ale teraz si ešte trochu užívam prázdniny.

jalao
19. júl 2010

no čaute...ja teda - čo je zjavne škoda 😎 - biele vody nepoznám....Zato poznám Oščadnicu @tatolu 😀
A Silvi, neprehanaj to preboha už s prípravami 😉 😉, času dosť... Grétka, ved Tatry môžeš ešte spoznávat najbližšie roky a vždy bude čo objavovať 🙂
Petrahy, tak toto si geniálne zakončila svoj monolog 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale proste si to vystihla 😀

petrahy
26. júl 2010

ahojte dnes som bola v skole odovzdat prax a zapisat znamku a zapisujuca tak a vy ste druhacka a ja nie prvacka vlastne po zapisani praxi druhacka 😀 dobre ma domotala ale dala za prax A takze potesila ma

maruschka
26. júl 2010

petrahy, takže ty ešte tak študijne? Aj nám prax zapisovali koncom prázdnin, takže sme mali pocit, že ich máme o to kratšie.. 😉 😉 😉

jalao
26. júl 2010

čaute baby, tu sa nejako nikto neukazuje... ☹ No ja som si našla na stránke školy už plány na zápis, máme ho 13/9, ale aké milé prekvapenie....dali nám ho do Prešova!!! 😠 Pre lepšiu orientáciu je to od nás 350 km 😕 😕 ...sme z toho v šoku a spoliehame sa, že to píšu kvoli tým problémom, čo sa teraz premielajú v médiach ohľadom detašovaných pracovísk a že v priebehu leto sa to utrase a dovolia nám sa zapísať tu v Dubnici...a to isté aj s výučbou.
@maruschka a hrad ste teda dobyli?
@petrahy , takto cez prázdniny chodiť po škole, to je zvláštny pocit, nie? Ozaj, u nás bol dnes na dome báger a keby ste to tam videli...no na zaplakanie môj dvor a moja dvojročná snaha ☹ ☹ ☹ ☹ ale zákopy byť musia, nič nenarobím.... 😢

nella6
30. júl 2010

Ahojte, som rozvedená a žijem sama s dieťaťom, moji rodičia žijú v inom meste a svokrovci tiež. V septembri nastupujem do práce a syn do škôlky. Od sept. som zároven prijatá na externé študium, preto vás chcem poprosiť o vaše názory a postrehy, nakolko ste všetky študujúce, či sa to dá samej zvládnuť, alebo ste potrebovali k tomu aby ste zvládli štúdium popri práci a starostlivosti o dieťa aj rodičov alebo nejakú inú vypomoc...dakujem za všetky odpovede

tatolu
31. júl 2010

@nella6 No budeš to mať perné 😝. Ja som potrebovala výpomoc k stráženiu. Študovať budeš aj v soboty? Kde potom budeš dávať malého? V piatky bude v škôlke, tak tam by bol možno problém vypýtať sa skôr z prednášky, alebo hodiny - neviem kde ideš externe študovať (VŠ, SŠ)

petrahy
31. júl 2010

nelle no tak to sa bez pomoci zvladnut neda zavisi ozaj od prednasok ja mam za ssemester dva tyzdne a varovala prevažne svokra a potom ked boli skusky niektory davali aj v poobednych az vecernych hodinach. Takze mat niekoho na varovanie drobca urcite ano. My sme mali prednasky do 16,15 a kedze som cestovala asi 20km a deti mali druzinu do 16.00 tak museli byt obcas sami a najmensi bol u svokry mm totiz robi dlhsie.

nella6
1. aug 2010

ahojte, dakujem za odpovede... Ja budem mať študium iba v soboty, takže s tým by nemal byť problem. Chcela by som to riešiť tak, že by mi s tým na striedačku pomahali naši aj svokrovci, príp. otec dieťatka. S čím samozrejme všetci suhlasili. Takže relatívne by sa to zvládnuť dalo. Jedná sa mi však aj o to, či sa to da časovo zvládnuť, myslím kedže budem na všetko sama, či budem mať čas na študium a kolko mu treba venovať, aby som sa nerutila do niečoho na ukor dieťaťa.

petrahy
1. aug 2010

študovala som zväčša po nociach ked deti zaspali takže to bolo na úkor spánku, ono ked človek velmi chce da sa zvladnut všetko 😉

nella6
2. aug 2010

ano, tak to mam v plane aj ja...po nociach 🙂 Inak by sa to asi ani nedalo. Ja som už vyše tri roky poriadne nespala, lepšie povedané sme viacej hore ako spíme, nakolko mam doma dieťa čo sa stále v noci budí, takže mam asi dobrý trening 🙂 pokial organizmus nevypovie službu, tak to hadam zvládnem 🙂

juliagregor
2. aug 2010

ahojte študentky 😉
prázdniny su tuším v plnom prude 😀 , mne horí za zadkom, odovzdnaie DP sa blíži a stále nič poriadne nemám 🙄

@nella6 pýtala si sa či je to na ukor dieťaťa? je to na ukor detí, nedá sa študovať len po nociach, to organizmus nemôže vydržať dlho ...držím ti palčeky, lebo ked je chuť, tak sa nájde vždy aj riešenie 😉

tatolu
2. aug 2010

@juliagregor Juli - nové foto 😵 - Pjekné 😵 😵 😵 .