Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

anmary
12. máj 2008

magdi, nehnevaj sa, ale možno sa tu "isto" nenachádza mamička v tvojej situácii.
Skús založiť novú tému alebo pohľadať v nejakých iných témach. 🙂

Ahoj Verulka.
Myslím na Teba. Určite si to zvládla. Alebo to teraz zvládaš? Alebo čakáš? 😀
Daj vedieť! 😉
Ty si už zajtra môžeš vyložiť nohy a 😎 !!! Tak pekne ti "závidím".

aktak
12. máj 2008

verul drzime palce 😉 zachvilu nam urcite napises ze aka pohodicka to bola 😉

kata2008
12. máj 2008

magda, okolo témy sa vytvorí určitá skupinka a keď sa niekto nový "zamieša" tak ho jednoducho ignorujú - moja skúsenosť

ináč v tvojej situácii si to neviem predstaviť bez nejakej pomoci, študujem externe a bez pomoci by som to asi ťažko zvládla

maruschka
12. máj 2008

kata2008,nemáš pravdu--ja som tu tiež bola nová..a každá z nás...tu sa jedná o to,že magda vyzvala mamičky z BA bez pomoci od okolia pri bábätku-ak denne mama študuje..To je situácia,v ktorej sa momentálne nenachádzame,takže sme neodpísali..
Ak si všimneš za posledné dni tu začali prispievať mamičky,ktoré sa ešte len hlásia na VŠ a normálne spolu komunikujeme..
Takže nehľadajme "zádrapky" tam,kde v skutočnosti nie sú 😉 😉 😉

magda22
12. máj 2008

a nemyslite, ze aspon zo slusnosti by sa hodilo napisat holu vetu mamicke v takej situacii? empatia vam asi nic nehovori..ved aj tak nemate o com pisat, som vam to tu aspon trosku osviezila

lucia79
12. máj 2008

no magdi, ja keby som bola v podobnej situácii, tak sa so školou môžem rovno rozlúčiť, študujem externe, na skúšky som začala chodiť keď mal malý 3 týždne, mama mi ho pred školou kočíkovala a on tam ručal na celú blavu, každý deň príde ku mne mama aby som sa mohla učiť, ale aj tak sa mi až tak nedá, lebo som neuveriteľne nevyspatá a hlavne zo začiatku bol malý na mne prisatý celé dni a noci, no tie noci mu ešte zostali. v zime som mala 7 skúšok, teraz 5 a štátnice.
takže ak nemáš práve obetavého manžela, asi si budeš musieť nejakú výpomoc zaobstarať

jana3
12. máj 2008

Ahoj magda:
zrejme sa to da, ale asi to nie je bohvieco: mamina mojho manzela ho mala v lete po druhom rocniku na medicine. Ale v tom obdobi nebola ani prva ani posledna...
Pokial viem, nasledujuci semester mala nieco ako individualny studijny plan a potom, od piatich mesiacov isiel do jasli... ale to bolo pred 20 rokmi.
Teraz na Tvojom mieste by som si isla vybavit individualny studijny plan, podla mna mas nan narok alebo si nasla niekoho na opatrovanie.
Prajem Ti vela stastaia.
Este sa spytam: Aku skolu studujes?

s.arik
12. máj 2008

ahoj, taky studuju, ale nestíhám vás číst, tak jenom vyslepičím něco o nás...Moje dítě je chtěné a těžce vysnažilkované, žádný "omyl" 😀 mám to naplánované snad už od maturity...

chci studovat a pak pracovat, to mám jasné, jsem akční tvor.....no a děti chci taky. nejde vše naráz že, tož co dřív?

plná péče o dítě nejde skloubit s prací (nikdo mi nehlídá), ale se studiem hravě 😉
takže jsem se pro dítě rozhodla (rozhodli) ve 22 letech a nelituju. v klidu si dodělávám školy, plánuju druhé miminko, od plen si odpočinu nad učením a od školy se odreaguju při procházkách s mimčem. za pár let budu mít nějaký ten titul, dvě školkové děti a mohu vylétnout do (kvalitní) pracovní praxe.
nic by mě nenudilo tak, jako sedět po třicítce na mateřské a nemít jinou činnost...i dnes některé víkendy umírám nudou, a to mám dítě draka 😀

tím ale nechci říct, že moje volba je ideální, určitě mnoha lidem vyhovuje obvyklý model: 1. škola, 2. práce, vlastní bydlení, no a dítě až se zázemím kolem třicítky....má to něco do sebe, ale pro mě neee 🙂

a vy tady asi diskutujete o tom, jak obojí zvládnout že? No já to měla lehčí o to, že jsem na škole už 3 roky jako bezdětná studovala, normální prezenční studium, dopředu nahonila kredity, svou aktivitou naklonila většinu učitelů a po porodu mi všichni vycházeli vstříc 🙂 , chodila jsem jen odvykládat prezentace, odevzdala veškeré úkoly, normálně chodila na testy a zkoušky, jen klasická docházka do výuky mi byla prominuta. Letos ale s prezenčním studiem sekám (snad 😎 ) a od podzimu už jedu dálkově...zvládat se to dá v pohodě, učení je v klidu, potíž je shánět 2-3x hlídání, všichni kolem mě pracují 😠 😠 😠 a pohlídat mohou max. o víkendu 😝 což je mi nanic...

s.arik
12. máj 2008

mělo být 2-3x měsíčně

jana3
12. máj 2008

ja si myslim, ze vsetko strasne zavisi od typu skoly a vyucujucich. U nas (matfyz) su vsetci straaaasne zlati a vychadzali mi v ustrety. Teda ja som len pred tyzdnom skoncila skolu ako tehotna, dali mi zvlast termin statnic (mala som sama termin - kvoli mne sa zisla komisia), vsetci boli velmi ochotni a mili.
U nas si kludne viem predstavit, ze by som studovala aj s dietatom

Ale poznam z rozpravania pripady, ze mi je az zle z toho, ked matky museli povinne chodit na nic neprinasajuce prednasky ( tusim psychologia v Trnave) a nedostali ziadne ustupky - proste hrozne cosi.

verulka
12. máj 2008

uz sok ing 😀 😀 😀

bettina
12. máj 2008

verulka sa už niekde asi vytešuje 😉

no s tým štúdiom sa to samozrejme dá. no dôležitá je motivácia a samozrejme nejaké sebazaprenie 😎
ja o 2T mám štátnice, a okrem toho na to 3T končím aj špecializáciu v odbore. A svoje posledné dve deti som stihla vynosiť a porodiť počas celej vysokoškolskej púte 🙂 a boli dcérky pekne naplánované 😵
ale pomoc príbuzných je veľmi vítaná počas povinných prednášok, a skúšok 😉

bettina
12. máj 2008

Vauuuuuuuuu 🙂 balhoželáme pani ing 😵 😵 😵

bettina
12. máj 2008

bolo to ťažké verulka? pár hlavných postrehov nám načrtni ak budeš mať čas a chuť 🙂

berni
12. máj 2008

ahojte holky! nechodi nahodou niektora z Vas na PU - Greckokatolicku teologicku fakultu?

berni
12. máj 2008

asi nikto, ale neva.... Len som chcela vediet, dala som si prihlasku na tu Teologicku fakultu na odbor religionistika a nebudeme mat ziadne testy, ani nic, len dajaky ustny pohovor... a ja vobec neviem, co by sa ma mohli opytat, alebo o com to bude...

verulka
12. máj 2008

uff, tak spm tu...
bett, bol oto tazsie ako mi vsetci vraveli 😖 ale ja som vychytila fakt neprijemnu predsednicku komisie a od toho to cele zaviselo...Otazky som si vytiahla taky streed- ani dobre ale ani tie, o kt som nic nevedela...Najoniec som isla hned 1., cize komisia plna elanu a usi na stopkach. Najprv som si tasla, potom priprava. Potom som sla na vec: najprv obhajoba- tu som nechystala vobec, a ani nebolo treba, lebo som tu DOP predsa pisala, tak viem o com je. Ale predsednicka sa ma veeela vypytovala- obhajovla som riadne dlho. Ptoom odpoved: nooo aj tam ma vkuse zastavovala a pytala sa, tiez ma voebc nepustila mimo otazky. Ale nakoniec som dostala 1 z DP a 1,2,2 zo statnic...
Odnas z rocnika nespravili 2 baby 😝
joooj, kocky drzim vam palce na skusky a statky a vsetko...ja si idem KONECNE uzivat matersku 😵
magda, neda mi nereagovat na tvoj utok...ja tiez nereagujem na veci, kt sa ma netykaju a neviem poradit ani pomoct, no doteraz mi za to nikto nevynadal 😕 tak isto berni neviem poradit...ale utocit za to snad na seba nebudeme 🤐

berni
12. máj 2008

verulka no neviem, neviem, ci nezacneme? 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Dost som nastvana, ze mi nikto nevie poradit!!! 😀 😀 😀 😀 😀 Mali by ste mi vediet poradit vsak kazda jedna z Vas sa zaobera mojim odborom, nie?????tak potom neviem preco nereaguejete? 😀 😀 😀 😀 to ma ingnorujete???? 😀 😀 😀 😀

berni
12. máj 2008

Inac Verulka GRATULUJEM!!!! 😉

maruschka
12. máj 2008

verulka,tak gratuláááááácia pani inžinierke 🙂 🙂 😵 tak už máš lážo-plážo...a titul ako má byť 😀 😀

berni,v ústnych pohovoroch väčšinou býva taký všeobecný spoločenský rozhľad,informácie o tebe...info či niečo vieš o tomto odbore,atď..a nie je to na ich www stránkach?Skús si tam zavolať na študijné oddelenie,tam ti musia dať info o skúškach. 😉

dominka11
12. máj 2008

verulka, aj ja gratulujem. Čítam vás už dlhšie a obdivujem ako to zvládate 🙂 ja mám za 3týždne maturity, viem 8 otázok z 85 a už neviem čo mámrobiť...nemôžem sa vôbec sústrediť, už tretí den po sebe plačem, neviem či sú to hormóny alebo čo...nechcem sa stresovať kvôli bábu, ale stále na to myslím...už nech je po tom.

berni
12. máj 2008

maruschka nie nie je tam na ich stranke nic uvedene... ☹ tak uvidim.... 😕
Ale ďakujem ti pekne .... 😉

dominka neboj vsetko zvladnes....ja som sa na maturi tiez neucila velmi, nakolko som sa nevedela sustredit, kedze sa moja mama s otcom sa rozvadzali.... ale zvladla som to a zmaturovala!skus sa sustredit mozno ti to pojde lepsie!!!drzim palce!

lidka619
12. máj 2008

dominika - hlavu hore, bude aj lepšie 😝 , len musíš veriť 😉
verulka - úprimne sa teším a gratulujem ti, teraz si už len a len užívaj materskú dovolenku s tvojim najmenším pokladíkom 😵 😵 😵
- a dúfam, že neprestaneš chodiť do témy "mamičky ktoré ešte študujete" - bolo by nám tu bez teba smutno ☹
- ja mám ešte tiež asi 6 skúšok pred sebou, vôbec sa nestíham učiť, máme kopec práce už aj na stavbe, doma, no a v robote ani nevravím - a to si ešte nosím prácu domov. Tak ma už načisto poráža 😠

bzuco
12. máj 2008

verulkaaaaaaaaaaaaaaaaa......blahoželáááááme
som ti dnes riadne držala palce aj s malým 😉 😉 😉 😉

andrea.m
12. máj 2008

veruľkááááááááááááááá blahoželám 😀

ja mám štátky zajtra tak držte palce ☹

lidka619
12. máj 2008

júj andrea.m - nemáš strach? ale určite to zvládneš, neboj, budeme na teba myslieť - tak sa drž a dobre sa vyspinkaj, aby si bola zajtra v pohode - daj vedieť 😉

maruschka
12. máj 2008

lidka,tak to máš čo robiť.Ešte 6 skúšok,tiež vám ich mohli dať skôr a nie teraz na koniec všetky.My to máme v tom dobré,že skúšky máme tak priebežne,mňa čakajú už len dve.

andrea.m,tak na zajtra zasa tebe držíme všetky palce 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 neboj sa,bude to perfektné z tvojej strany a samozrejme aj od skúšajúcich 🙂

andrea.m
12. máj 2008

lidka mam a veľky šak zato som tu už v poslednom čase ani moc nechodila.nevedela som kde mi hlava stojí, bola som rada ked som aspoň spolubojovníčkam (január 2007) podala hlásko 😀

normálne verulke závidim

dominka11
12. máj 2008

dúfam, že bude komisia v pohode, lebo inak nemám šancu...dnes mi akurát prišla aj pozvánka na skúšky na výšku, ale ani nejdem, nič neviem a budem rada ak horko-ťažko zmaturujem...a školu nechcem aspon rok vidieť, neviem si predstaviť skúškovať s pártýždnovým miminom.

maruschka
12. máj 2008

dominka,uvidíš, že to zvládneš v pohode 😉 😉 maturita je vždy stres,ale nakoniec uvidíš,že budeš na ňu rada spomínať 😀 😀 Ja som maturovala dva krát-raz na strednej a druhý raz na nádstavbe a mala som ešte tú odvahu prihlásiť sa na vysokú-aj keď sa mi o maturite a písomnkách snívajú dodnes nočné mory 😀 😀 😀