Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

ludka_r
19. sep 2010

ahojte.
pozerám, že sú tu akési nové tváre. Tak Vás tu vítam. 😉

Ja mám za sebou už prednášky na tento semester. Mám pocit, že sú tentoraz celkom ľahké predmety, aj keď ma spolužiak ubezpečil, že to je len pocit. 😀 Veď uvidíme. V každom prípade, jeden predmet mám už spravený a ďalšie budú už v októbri. V decembri už budem mať asi všetko spravené. To asi preto, aby sme mali viac času na tú bakalárku. Veru, bude veselo.
A inak, tie prednášky sme zvládli celkom v pohode. Išiel som mnou aj manžel s deťmi. Ja som sedela na hodine, on sa prechádzal po lesoparku a keď bol malý hladný, muž ma prezvonil a ja som odbehla drobca nakŕmiť. 😀 Ale aj tak som rada, že to už je za nami. Ešte uvidíme, ako budem chodiť na tie skúšky.

denne73
19. sep 2010

@ludka_r diky za privitanie 😉

jalao
19. sep 2010

@sendy1977 len pekne pod...už tu jednu máme ale teraz si dala od nás akúsi pauzu, že Dadka? 😉 😉 😉 😉

sendy1977
20. sep 2010

ďakujem za privítanie

norikk
20. sep 2010

je tu nejaka mamicka,ktora studuje denne??chcem sa opytat, ci na vysokych existuje take nieco,ze su ochotnivaspresunut do inej studinej skupiny,ak vam vyhovuje inyrozvrh.....stretla satu niektora s takym niecim??

tweetinkapp
20. sep 2010

@norikk ja som doteraz chodila na denne a tiez som si tak menila rozvrh. na niektore hodiny som chodila so svojím krúžkom a na ine zase s iným. u nas bolo na dennom 10 kruzkov, takze sa dalo vybrat a rozvrh si zuzit niekedy aj na jeden den 😉

norikk
20. sep 2010

netyka sa to mna, ale mojho mm, dostal sado takej skupiny, ze sa uci v pondelok,stredu a stvrtok a utorok ma zbytocnevolny a ked sompozerala rozvrhy inych skupin, tak sutake co saucia prvetri dni v tyzdni, ato by nam ovela viac vyhovovalo.....sak ho chcem matconajviac doma ☹

a este mamjednu otazku na vas....ked si dam externestudium, a budem namaterskej, stracam narok nanejake davky?? ako to je??? trebami zacat uvazovat nad vyskou, aleak nebudemdostavatani to minimum amterskej na ktore mam pravo,tak s vyskou budem musietasi pockat

tweetinkapp
20. sep 2010

@norikk rodicak ti nevezmu. jedine o co som prisla, tak to bol prídavok na dieta, ktory som poberala na seba ako denny student, ale ty ho vlastne ani nemas, ked nestudujes, takze neprides o nic 😉

tweetinkapp
20. sep 2010

@norikk a kam chodi tvoj manzel do skoly? u nas to fungovalo tak, ze som len prisla za ucitelom pred hodinou a spytala sa ho, ci sa mozem prehodit na jeho hodinu, lebo...bla bla bla. a malokedy s tym bol problem. celu studijnu skupinu by mu uz asi nemohli zmenit, to sa da zrejme len pri zapise, ale takto si poprehadzovat hodiny by podla mna slo. my sme studovali s manzelom naraz na dennom, ale bolo to strasne tazke sklbit jeho skolu s mojou a s pracou, tak som sla radsej na externe 🙂

norikk
20. sep 2010

to je tych 22 € o co si prisla?? to viem ze na ne neni narok, ak sa studuje externe...

norikk
20. sep 2010

@tweetinkapp na lesnicku do zvolena a vy kam?, ja sa tam tiez chystam buduci rok,ale ja uz externe,newem ktoby sastaral o miminko,keby smeobajamali denne.....no oni maju prednasky vsetci rovnako,len na tie cvicenia su porozdelovani a newem,ci tam nemaju obmedzene pocty,ze na jednom cviceni moze byt napr len 16 ziakov....joj boze dufamze mu to nejako prisposobia,bo ma klepne ☹

tweetinkapp
20. sep 2010

@norikk my na ekonomicku do BA. my sme sa pri malom striedali, ale bolo to strasne 😅 , niekedy sme si ho "menili" v podchode pred skolou a tak 😅 . ale vtedy sme sa tak rozhodli, lebo sme mali obaja narok na socialne stipendium, kedze sme predtym nikde nepracovali. tento rok by sme uz take stipko nedostali, kedze manzel pracuje, tak som sla radsej na externe, nech sa uz tolko nemusime stresovat 😉 .
ja si myslim, ze mu vyjdu v ustrety. nech povie, ze sa strieda s manzelkou pri dietatku alebo tak a hadam mu vyhoveju. mna v skole tiez viackrat odbili, ze co nejdem na externe. ale na dennom som "dostavala" peniaze a teraz ich musim davat 😖

norikk
20. sep 2010

ake peniaze si dostavala?? nam na socialnom povedali,ze nemame narok na nic aj ked sme studenti,iba ak by sme si vysudili vyzivne od rodicov, ale rodicia nam aj bez toho pomahaju dost, taze po su dochich netahame....a preco ich musis teraz vraciat??

tweetinkapp
20. sep 2010

@norikk a zijete u rodicov? ak ano, tak vtedy sa na stipendium posudzuju rodicia. my zijeme sami, tak sa posudzovali len prijmy nas dvoch. a nemusim nic vracat, tym davanim som myslela, ze musim platit za externe 😀

janka46
20. sep 2010

@ludka_r ahoooj !!!Tak ty si iná sikula, že "odprednášané" ved ja este ani netuším , kedy budem mať zápis. INak vdaka za návod...ja sa pomaličky lúčim, že by som stihla nejake prednášky tento semestre, lebo ty budem asi v porodnici, ale tiež mm pripravujem na to, že skusky busde musiet asi absolvovať so mnou a kočíkom 😒 len dúfam, že mu nebudu robiť v práci z toho problémos 😝

norikk
20. sep 2010

hm a sak ked sme vzati,mali by pozerat na nase prijmy nie?? sme samostatna rodinna jednotka...to je system toto...a zvladas externe a dietatko??? ja teraz musim zvladnut maturitny rocnik + babatko 😀, alekedze mam skolu 150 km daleko, tak studujem len na dialku vdaka poznamkam spoluziacok a na polroka ma cakaju komisionalky

a studuje tu niekto na lesnickej externe????

tweetinkapp
20. sep 2010

@norikk este neviem, ci zvladam. este som nemala ani prednasku, ale hadam to bude lepsie ako na dennom 😉 . i ked to bude zrejme skor samostudium, kedze na externom nemaju cas vysvetlovat 😖 .
tak ty to budes mat tiez "ruzove" pozeram 😒

norikk
20. sep 2010

a co znamena to externe vlastne??ako sada ucit??odkial mas studijne materialy atd?? ja totiz to vobec newem,ako to na vyskach chodi 😀...to ti daju ucebnice a mas sa naucit od strany do strany a potom len skuska z toho??

tweetinkapp
20. sep 2010

@norikk podla mna, ked ty uz budes na externom, tak vam nejake to stipko daju. lebo teraz kym ste studenti, tak ste obaja podla zakona nezaopatreni, to znamena, ze sa o vas niekto musi "starat" - cize rodicia, kedze u nich byvate. nam vlastne poskytli vynimku, kedze byvame sami teda logicky sa o nas nikto nestara. ale ked ty budes na externom, tak uz budes podla zakona zaopatrena, to znamena, ze sa uz mozes "starat" o svojho manzela 😀

tweetinkapp
20. sep 2010

@norikk no vacsinou sa musis naucit celu knizku 😀

norikk
20. sep 2010

@tweetinkapp hmm a este k tym davkam, mame na ne narok,iba ak by sme studovali externe?? mm ako denny student nema narok?? a ja ked budemna externom a na materskej ta mitiez nic nedaju,lebo uz budem mat matersku,mamtaky dojem

tweetinkapp
20. sep 2010

@norikk tebe na externom urcite nic nedaju, ale aspon jemu ano 😉

nanulik
21. sep 2010

ahoj 🙂 už vám začali prednášky? ja mám prvú 2.10. dom zvedavá ako dlho budem chodiť do školy. teda aspon pokial sa malý nevypýta na svet. 🙂
@norikk u nás je externé tak robené že je prednáška a prednášajúci dá zoznam literatúry, a píšeme si aj poznámky. no a z toho sa potom učíme. niektorí dajú aj zoznam téz na skúšku iní len povedia rozsah z danej knihy.

denne73
23. sep 2010

ahojte čítali ste??? tak toto niehttp://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy/zprava....

papty
23. sep 2010

@denne73 ja som si to dnes citala, dobre je ale to, ze sa da popri rodicovskom prispevku aj pracovat, doteraz sa nedalo a niektore maminy nemaju inu moznost.
No ja som uz po zapise, od tohto roku budeme aj my pouzivat AIS, tak som zvedava. Zajtra zacinaju prednasky 😕

papty
27. sep 2010

A kde ste vsetky studentky? 😕 My sme zacali zhurta, uz mam zadane 2 seminarky 🙄

juliagregor
27. sep 2010

ahojte študentky,
ja dúfam, že za chvíľku Vaše rady opustím a 6 rokov štúdia završim štátnicami...
pre zasmiatie, hľadám si , kde si dám zviazať diplomku http://www.dcomp.sk/viazanie.htm všimnite si názov práce na tom žltom CDku 😀

tatolu
28. sep 2010

Ahojte vospolok. Dnes sme sa vrátili z kúpeľnej liečby. Na jeden deň som volala manžela na výmenu k Tomíkovi, mali sme prvé prednášky 😝 . No ešte dobre že som išla, dali nám zadania a budeme ich dostávať každú prednášku 🙄
Spätne počítam čo je tu nové, keď budem mať trošku času 😉

tatolu
28. sep 2010

@ludka_r No vidíš, že sa to dá 😉 - študovať aj s malým bábom. Ja stále vravím, že sa netreba dopredu báť. Ak to má ísť, pôjde to 😉
Tiež vítam nové tváre a teším sa, že študujúcich mamičiek pribúda 😵
@norikk Ja študujem na lesníckej externe ale Aplikovaná zoológia a poľovníctvo (niektoré predmety sme mali s lesníkmi spoločné 😉). Čo sa týka štúdia - prednášajúci zadá zoznam literatúry. Hlavnú literatúru musíš riadne prelúskať. Poznámky nestačia.