Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

petusaaa
12. sep 2008

tak ja vas vsetky zdravim. a chcem vam povedat, ze vas moc obdivujem, ze to zvladate. ja som s bruskom teraz skoncila bc. a mam podanu prihlasku aj na mgr. ale davam si rok odklad, kedze si neviem predstavit, ako by som fungovala s malym na skuskach. dufam, ze z toho za ten cas nevypadnem 😅

vka
12. sep 2008

Myslim že študium sa da ale niekto musi byť napomocný v mojom pripade manžel bakba ....sice ked sa vratim zo školy tak moj byt vyzera ako po nalete rusov ale hlavna vec že o deti je postarane

charlinka
12. sep 2008

Ahojky,
Weroni gratulujem tobě i malej k maturitě, aspon malinká nasbírá info a bude se jí za pár let maturovat lepší.
Já mám zítra první přednášku, docela se těším. po tom hektickém létě se trošku těším, že malou bude mít někdo jiný a rozhodla jsem se být na přednášce celý den. V loni jsem to trošku flákala, nezustávala jsem na přednáškách do konce, ale letos si to nemužu dovolit.

janka46
12. sep 2008

Petusaaa si priamo z HC?

petusaaa
13. sep 2008

janka: no, byvala som tam odmalicka. ale teraz uz dva roky byvam v trakoviciach... to vies, dom je dom 😀 😵

emily3
13. sep 2008

Ahojte
vo stvrtok som mala poslednu skusku z prveho rocnika, zostala mi ako rest 😅 ...(trosku som to odflakla) ale som rada ze to mam a v piatok sme mali zapis, tak som nastupila s cistym stitom 😀
hor sa do ucenia, nastastie zaciname az v oktobri, tak si uzivam "volne" študentské dni 😀

maruschka
14. sep 2008

emily,pohoda,hlavne,že máš prvák už za sebou..tak gratulujem. 😵

ja už len týždeň a zarezávam..Iné skupiny už mali prednášku a profesor bol super pohoda,tak sa teším-trocha,zasa to nejako nepreháňam 😀 😀 😀 😀

charlinka
14. sep 2008

Ahoj, my měli přednášku už včera a rovnou na netu všechny skripta na zkoušku z rodinného práva. takže začínám pocitovat že se to rozjíždí. Dojíždíte někdo do školy? Já jen deset minut autem, ale vím, že do našeho ročníku dojíždějí i dvě hodiny z bydliště.

shura
14. sep 2008

Ahojte.

tak sa k vám pridávam. Teraz som skončila Bc. a 4.10. začínam Mgr. v TT.
Popravde si teraz neviem predstaviť, ako to bude, lebo som mala externé a teraz začínam denné. Ale dúfam, že to nejak zvládneme 😉

janka46
15. sep 2008

Petusaa tak ja z opacneho konca,tiez rodinny domcurik.....

Charlinka ja to mam tak hodku autom....

Shura a neda sa ti to dat na externe,alebo individualny???

Emily super,tak si to uzi,ja tiez az oktober...teda uz
😀

adetka
15. sep 2008

rybenka ☹.... tak to ti zavidim... a mne vsetci naokolo hovoria, ze vsetkych prvakov doktorandov zneuzivaju 😅 😎 ... ja uz som zorganizovala rozvrh celemu externemu studiu, nahadzala vsetky predmety do noveho informacneho systemu (vytvorila bloky pre jednotlive odbory a rocniky, ponahadzovala do rozvrhov), zucastnila sa schodze katedry a vypracovala vlastny informacny list k predmetu, ktory prednasam (kedze povodny za vela nestal)... a mam byt na katedre tri dni v tyzdni!... takze ja za tie peniazky makam ako v normalnom zamestnani... 😕 ... a aj ja poznam vsetkych pedagogov katedry... vsak som sa s nimi stretavala pat rokov...

na druhej strane... uz som sa zoznamila s takmer celym vedeni fakulty... 😅 ... a podozvedala sa kraaasne zakulisne reci.... ktore by som sa inak nedozvedela 😉

shura
15. sep 2008

janka - toť otázka. mali sme minulý týždeň zápis, ale žiadne info, predmety, nič. 🙄 Zobrali nás celú skupinu externistov a tvária sa, že nám to nejak urobia, keďže väčšina pracuje.. ale nemáme židne info. Ak to nepôjde inak, budem si musieť požiadať o indivindi, ale nerada by som to robila, boli sme dobrý kolektív.. 😖 Neštuduje tu niekto na filo v TT?

rybenka79
15. sep 2008

adetka: ..ved im povedz ze sa das na individulny studijny plan a mozno sa spamataju 🙂 mne napisala mail v piatok skolitelka ze ide na operaciu a mam ucit jej cvika pre pekne oci, tak sa snazim si zmenit skolitela nech mam pokoj, lebo dochadzat stale do tt nehrozi a aj skrz maleho. My mame uz zauzivany program cvicenia na loptach, plavanie, masaze a pod. a menit to nemienim, maly je prvorady.
Uvidim ako to bude a ked nie, dam si prestup do BA.. vadilo by mi keby so mnou isli jednat ako so svojimi 2éroc studentami, ved ti ucitelia niektori ako nevedia co je ozajstna robota a su iba pri teorii...

adetka
16. sep 2008

rybenka... presne ako hovoris... aj ked u nas su uz takmer vsetci pedagogovia nastastie z praxe (byvali rozhlasaci, novinari)... aj ked na praci nasich absolventov to nevidno (nepisu clanky, ale slohove prace)... tu su vsak pani profesori, docenti a "doktori" prilis hrdi na to, aby si svoje hlavy a prsty nicili niecim tak podradnym, ako je priprava rozvrhov pre svojich studentov... na inych katedrach tento problem nemaju 😖 😠 ...
a najviac ma prekvapilo, ked mi dali do ruk, ze infolist z predmetu, ktory mam prednasat 😕 😨 ... strucna charakteristika bola skutocne strucnaaaaa (1,5 riadku)... a ako viem, tak aj tak sa na nom neucili to, co tam bolo napisane... tak som si ho spracovala podla seba 😎

my sme tiez chodili na cvicenie (teraz cvici v jaslickach), a na plavanie stale chodime (nastastie v Zlatych Morvaciach sa da aj popoludni a vecer)... ja som vedela, ze tu sa od doktoradov ocakava, ze budu minimalne dva dni na katedre (aj kvoli studentom)... tak som s nastupom rok pockala... a DP u nas doktoradom nedavaju... iba BP... a tie mi daju az dalsi rok... teraz sa pripravujem na skusky (za rok musim absolvovat pat), musim napisat nejaky odborny clanok, prednasat a samozrejme vypracovat si 30 stran zo svojej dizertacky na dizertacnu skusku...

adetka
16. sep 2008

vypracovala 😖

bibinka
16. sep 2008

na našej škole neumožňujú individuálny plán prvým ročníkom, ale tým ďalším v poradí už áno. Aj ja som to chcela,lebo sa mi malý narodil v septembri, ale keďže prednášky sme nemali povinné, tak som nechodila,ale kolegyne mi všetko posielalimejlom a aj ma zapísali na skúšku a od januára som si robila skúšky v pohode, malý mal skoro pol roka,tak som ho už mohla nechať aj mame na stráženie,alebo so mnou jazdil autom.

andulkaavetrelec
17. sep 2008

TAK VÁM VŠEM OZNAMUJI, ŽE JSEM V PONDĚLÍ OBHÁJILA DIPLOMOVOU PRÁCI na FF UK v Praze. Vyhádala jsem z dvojky jedničku. Dnes mám za sebou státnice.A jsem Mgr.!
Takže holky: jde to, i dítětem..., i když je za tím hodně askeze...

maruschka
17. sep 2008

andulka si super - gratulujeme ti k Mgr.!!!!!!!Tak hor sa oslavovať 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

andulkaavetrelec
17. sep 2008

Taxem si vás přečetla a vidím, že to máte těžší než já.

Já jsem v těhotenství a po porodu napsala asi 3/4 diplomky(celá má 122 stran), v těhotenství složila jednu zkoušku, ale nadvakrát, po porodu napsala dvacetistránkovou práci a složila jednu zkoušku. Ale bydlím v Pardubicích a školu mám v Praze, tak to nebyl taky žádný med. Přeju vám hodně sil, vytrvalosti, vůle, pomoci od druhých (bez manžela bych to nedala)...

andulkaavetrelec
17. sep 2008

díky, maruschka

musím ještě upřesnit, že jsem pracovala i s pupkem do poslední chvíle:učila na gymnáziu a diplomku pak psala o víkendech...

verulka
17. sep 2008

kockyyyy, ja chcem choditdo skolyyyyy 😀 😀 😀 😀 takze uz pokukujem co dalej 😅 tak som sa tesila, kym to bude z krku a teraz mi to neskonale chyba 😅 asi nie som normlana 😀 😀 😀
andulka, gratulujem 😵

janka46
17. sep 2008

Verulka 😀 😀 😀 😀
inak staci,ked nas budes chodit pozitivne naladovat a podpaorovat v "najtazsich"chvilkach 😵

Andulkaavetrelec tiez gratulkujeme!!!!!

maruschka
17. sep 2008

verulka, póóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóhov vojíne 😀 😀 😀 ...Daj si voľno aspoň rok 😀

rybenka79
17. sep 2008

adetka: 5skusok, ucit a este im robit? ...juuj to u nas tak nie je. Ja mam 3 skusky, z toho mi 1 uznaju lebo mam urobene pedag minimum, teda v realy 2 skusky a trochu z tej prace napisat co je v pohode.

Inak citala som prava a povinnosti doktorantov a co kedy maju robit... tak zimny sem 1.roc by nemali ucit cvika, podrobnosti co charakterizuje "stipendium" a tak... dobre vediet. A svoj akoze problem co chcela moja docentka som vyriesila zmenou skolitela 🙂)) konecne nie zenska ale chlap co mu je to jedno. Bola by som zvedava ako sa zatvari ked sa to dozvie 🙂)))

Ja maleho nechcem dat nikomu cudziemu a do prace sa neponahlam, ja mam matersku z ciech a este toto a ako vreckove to staci, lebo sa mozem spolahnut na manzela.

weroni
17. sep 2008

verulka presne viem o com hovoris - ja som sa nevedela dockat ked to uz bude za nami a ked som vychadzala zo skoly hovorim spoluziacke "nebude ti to tu chybat? mne uz teraz hej" a ona len kukla na mna ci som ok 😀 😀

andulkaavetrelec
17. sep 2008

verulka: vždyť můžeš pořád něco studovat, já už se dnes začala po něčem dalším poohlížet 😀
ale taky si chci užít mateřskou pohodu, konečně taky, jééééééé

anaret
18. sep 2008

pripájam sa do fanklubu k verulke a andulke: aj ja chcem ešte študovať...tak verulka poraď na čo sa dať... ja by som niečo ing, nakoľko mgr. som už spravila...

lubicanoemi
19. sep 2008

ahojte kočky 🙂 tak som rada že tu ste, tiež som už začala uvažovať či si ten posledny ročník prerušiť, keďže drobec príde presne do začiatku semestra :-P ale veru som si pri vás povedala že či mi nešibe, že sa to v pohodičke dá zvládnuť, a že z behajúcim dieťaťom by to bolo ešte ťažšie asi🙂
neštuduje niektorá z vás na FifUK v Blave, žeby mi helfla so skúsenosťami?

adetka
21. sep 2008

o ako studujuce mamicky?... uz zarezavate?... z nasich externistov mali prednasky zatial iba tretiaci... ostatnym zacina semester nasledujucu sobotu... internym zajtra...

aj ja by som sa uz mala dozvediet, kedy budeme mat (doktoranti) prednasky a skusky v tomto semestri... ucim kazdu stredu dopoludnia... a aj moj studijny plan uz musim odovzdat (do konca mesiaca)... uff... ale... tesim sa... 😉

binki
22. sep 2008

zrovna se, adetko, prokousávám materálem k výzkumu, moc mne ta teorie výzkumu nebaví 😖