Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

jalao
6. aug 2009

sidus - ano, mame matiku, nastastie len 1 semester, ale mam z nej totalne nervy...mam z matiky absolutny komplex, ale vravim si, ze sak ked to vsetci ostatni zvladli, hadam nie som sprostejsia, do kelu!!! Ale ked som si pozerala anotaciu matiky, tak som nerozumela absolutne nicomu!!Takze budem musiet ucit sa asi od piky. Esteze syn trochu narocnejsiu matiku ma v skole (na gympli) Snad mi trosku s dacim pomoze...
Tatolu - dobre viem, co je to zena na materskej...ako vidis v profile, odskakala som si to 3x.... 😉 Ale pocas tej poslednej som si aspon jazykovku spravila (AJ), takze nelutujem. 😵

sidus
6. aug 2009

Jalao, my máme dva semestre. 😝 Segra chodila na gympeľ, tak ma pomaly doúča, len neviem, či to bude niečo platné 😀

Tatolu, to máš dobrý odbor 😉

jalao
6. aug 2009

Tatolu, ako si to myslela s tym polovnictvom? 🙂 Ty sa nebojis zbrani? 🙂

jalao
6. aug 2009

Sidus, co to ides teda do tej velkej Ziliny studovat? na dopravnu? a robila si aj prijimacky, alebo brali podla stredosk. vysledkov, ako mna? Ja by som si prijimacky po tych rokoch veru netrufla.

jalao
6. aug 2009

Este som sa chcela spytat, ako to napr. Tatolu zvlada pri tych sintroch - ucit sa na skusky...a vlastne chodit do skoly? Ono tazko povedat, ze ci je lepsie si skolu spravit pri mensich deturencoch, ked este nie si zatazena zaroven aj pracou, aj domacnostou, alebo takto, ako som si to vymyslela ja. Decka su sice vacsie, samostatnejsie, ale je stale okolo nich kopec povinnosti...

tatolu
6. aug 2009

Jalao, neviem ako som to dokázala.
Je však pravda, že vždy potrebuješ ľudí, ktorí Ťa podržia ako aj tu na koníkovi, aj v triede 😉

jalao
6. aug 2009

tatolu a kolko ta este caka semestrov? Ano...manzel mi to sam navrhol, keby on nesuhlasil, ani by som do toho nesla, lebo od neho cakam najvacsiu ustretovost..

tatolu
6. aug 2009

No teraz som skončila Bc. a tak teda ešte 2 roky 😝

sidus
6. aug 2009

Jalao, ekonomika a manažment na Žilinskej univerzite 😉 Skúšky som nerobila. 🙂
Zápis máme za sebou, aj povybavované preukazy, boli sme pozisťovať v knižnici, takže celkom fajn, až na to, že sme trochu blúdili 😀 Ale na budúce to už bude lepšie 😎

bibinka
6. aug 2009

vítam aj ja nové študentky 😉
wau, teda už frčia zápisy? 😕 tiež sa mi to zdá dáko skoro,no ale školy majú teraz veľkú voľnosť čo sa týka tých organizačných vecí....

ja síce už študentka nie som, ale za také dva rôčky ma to čaká. ale chcela by som trošku pošpilovať nemčinku a vrhnúť sa na moju zabudnutú a zaprášenú angličtinku 😅

tie, ktoré ste mali anglické kurzy, ktorý je taký najlepší? Myslím metódy výuky,či doporučujete klasiku alebo nejakú modernú rýchlovku? 😉

jalao
7. aug 2009

ahoj studentky, ozyvam sa hned zrana....no...Sidus, ty si ma tak poplietla s takymto skorym zapisom do rocnika, ze som hned volala na studijne, ze ci som daco nepremeskala, lebo to oznamenie, co mi prislo, obsahovalo X informacii, ale datum zapisu pre moj rocnik som tam ozaj nenasla....Tak volam tam a nastastie az 10/09, takze mam este kopec casu. Tatolu, takze pokracujes na Mgr, ci Ing? Fakt klobuk dole, ale v zmysle pozitivnom, vazne, lebo ja ked som dakomu spomenula, ze co idem od septembra studovat, vacsinou bola reakcia, ze preboha! a to naco? a co ty nemas co robit?? Takze uz to ani nikomu nevravim, tuto s vami slobodne, nastastie mozem...

jalao
7. aug 2009

A Bibi - ja som si anglinu spravila normalne na jazykovej skole, aj som rok nadsluhovala, lebo som rodila, tak som si jeden rocnik pre lepsie svedomie zopakovala, ale nelutujem, vdaka tomu mam teraz svoju pracu a som vdacna , ze som ju ziskala...proste ta drina stala za to. 🙂

bibinka
7. aug 2009

jalao- no to mi vyráža dych, že načo študovať? 😕 Niektorí si myslia, že sú majstri sveta,ale študovaný človek má predsa lepšie šance nájsť si dobre platenú a zaujímavú prácu. Ja to veľmi schvaľujem, ked si niekto "v rokoch", pardon za výraz 😅 urobí výšku. Ved je to úúúúžasnééééé 😉 😉 😉 😉 😉 A je to aj kvôli vnútornému pocitu človeka, že niečo veľké dokáže. A to mi ver, výška externe je teda záber.
k tej angličtine: koľko rokov si to študovala? a normálne sa dorozumieš s rodeným angličanom alebo keď si bola v kontakte s niekým,kto má angličtinu materský jazyk, bolo to v pohode? Pýtam sa preto, lebo veľmi časté je práve to, že anglinu vyučujú slováci a je tam potom veľký rozdiel ked človek príde do reálneho kontaktu.

Ja mám tri semestre intenzívneho kurzu angličtuiny na jazykovke, celkom ma to bavilo, lenže som potom dvakrát menila zamestnanie aj bydlisko a ostalo to plávať......teraz ľutujem, že som si nedala tú námahu a nedochádzala som aj z väčšej diaľky 😠 no nič, musím sa v tom zaktivizovať.

kto viete čo o Callanovej metóde? čítala som o tom samé pozitíva......len či to nebola len reklama 😖 😔

tami_tami
7. aug 2009

caute mna caka zapis tiez az o mesiac - 9.9. tusim... uz teraz somzhrozena ako to zvladnem 😒 tie prazdiniy sice nie su az take idealne ako som si ich predstavovala ale urcite je to lepsie ako sa stresovat v skole... ani neviem ako a kedy to zbehlo

janka46
7. aug 2009

Tak ahojte,mne uz 14.9 zacina zapis a hned aj prednasky 😉

maruschka
7. aug 2009

janka čo??? My máme zápis až 23.9 !! Ale máte výhodu, že skoro skončíte..My budeme zasa ťahať až do konca, ako vždy budeme poslední.. ☹

tatolu
7. aug 2009

Bibinka, ja som chodila na rýchlokurz pred pár rokmi. Keďže som párkrát začala ale nepáčilo sa mi to (pre to ako píšeš, že to učia slováci a vždy sa nám podarilo učiteľa zahovoriť po slovensky 😀) som to vždy vzdala. Napokon som našla rýchlokurz, kde od 2 ročníka učili angličania. Tak som sa prihlásila. Síce moje vedomosti boli chabé, ale po teste som tešla do 2 ročníka 😝.
Ten kurz mi naozaj veľa dal. Učil nás jeden pán, ktorý aj keď sme ho zahovorili, hovoril iba po anglicky, takže sme sa až tak z učenia nevykrútili. Kurz prebiehal každý deň.
Potom sa však učitelia vymenili a ten už nebol taký dobrý. Dovolil nám používať slovníky (tie veľké výkladové) a aj ich doniesol a to sme sa už zas flákali 😔
Keď som však bola na dovolenke, snažila som sa chodiť na výlety a komunikovať s ľuďmi, aby som zistila, či ma pochopia. Pochopili 😉 Aj keď som si uvedomila, že časy sú pre mňa veľká neznáma.
Takže vždy je to o vyučujúcich. Teda aspon v mojom prípade 🤐

maruschka
7. aug 2009

čaute nové študentky...pekne sa nám to tu rozrastá...budeme to tu mať o chvíľu veselé, teda kopec nápadov, energie, dobrej nálady 😎 😎 😎 😉 😉 😉 😵 😵 😵

tatolu
7. aug 2009

Maruschka, keď si tak pomyslíš, zdá sa Ti, že tento uplynulý semester sa Ti učilo lepšie, ako keď boli deti menšie?
Som totiž zvädavá, či sa mám tešiť v dobrom, alebo nie 😝 😀

sidus
8. aug 2009

Ahojte,

baby to fakt začínate tak neskoro? 😕 Nám začínajú prednášky už 2.9. Ideme do školy prvý a tretí septembrový týždeň a potom si už môžme zapisovať skúšky 🙂

adetka
8. aug 2009

paaani... tu sa to rozrsta... a ame ekonomky 🙂 ...

hlasim navrat z dovolenky v tatrach... a od pondelka pokracujem v pisani minimovky 😖... a samozrejme plno mailov s povinnostami pre katedru... 🙄

vsetkym, co sa musia v tomto sparne ucit prajem vela chuti...

nasi maíju zapis po 7. septembri...

maruschka
8. aug 2009

tatolu..vieš, že to ani neviem..Určite sa mi učilo lepšie preto, lebo tie predmety pre mňa mali už určité jasnejšie črty a bola som už taká ostrieľaná študentka, teda žiadny bojko..Takže mi stačilo menej času a mala som už určitý systém..To je jeden pohľad 😕 😕 😕 😕 😕 😕 Ten druhý pohľad-deti...hm-hm-hm....asi horšie, lebo čím sú baby väčšie, tým sú aktívnejšie, stále majú milión otázok, hrajú sa s našimi zošitmi, materiálmi, už všetličo chápu, takže mi nedajú pokoj, pokiaľ nezaspia...Skrátka ich neodbijem tým, že by som ich posadila pred telku, lebo aj tak vždy prídu za mnou, keď sa učím..Takže z tohto pohľadu to bolo horšie... 😎

Ale uvidíme, ako to budú prežívať tento rok. V každom prípade, náše prípravy a učenie stojí a padá na babách /akú majú práve náladu, či sú veľmi aktívne, aký chcú mať program/. Tak dúfam, že už budú pokojnejšie, i keď tomu nikto z našej rodiny neverí...smola, že?? 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 Preto ideme sťahovať náš počítačový kútik do spálne, lebo pri skúsenostiach z predošlých semestrov /keď pokazili počítač práve keď sme mali odovzdávať práce a horeli termíny-to sa nám stalo každý rok/.....Nebude to síce žiadna romantika počítač v spálni, ale tak čo už...Horšie by bolo, keby nám odpísali počítač aj s bakalárkami 😀 😀 😀 😀 😀

janka46
8. aug 2009

Maruschka,tak my prave riesime kam dat PC so spalne 😀 😀 😀 kedze mala je viac u nas ,veceri sa slepím nad klavesnicou....urcite pojde so spalne najskor o mesiac prec.....este musime doriesit s muzickom presun a miesto 😅

Adetka aj ja by som si odskocila aspon na predlzeny vikendik do Tatier,ale makááám,dovolenku setrím na skolicku 😠 😖 🙄

Baby ja som na jazyky antitalent 😒 😖 a aj to dost pocitujem na dovolenke v cudzine 🤐 😕 tu fakt platí "kolko rečí vieš....."

bibinka
8. aug 2009

tatolu- díky, už som si myslela, že som z iného sveta, ked som tvrdila, že učenie jazyka je hodne o vyučujúcich. u nás sú vraj vynikajúce kurzy angličtiny v biblickej škole- to som zistila dnes a veľmi sa tomu teším, idem pohľadať či majú ešte nejaké voľné miestečko v kurze

majka35
9. aug 2009

ahojte ... my sme sa vrátili po dlheeej dovolenke a smútim, že sme už doma ... my máme na ekonomickej zápis 7. septembra 😠
no už sa nám to kráti, už len mesiac a muž sa teší, že si konečne bude môcť pozerať v telke, čo on chce 😀 , že ja sa budem pekne učiť po večeroch 😀

zoja
9. aug 2009

ahojte práve som natrafila na tuto tému, tiež od septembra budem patriť medzi Vás a keďže je toho tu už popisaného dosť a nechce sa mi prechádzať všetky stránky, by som chcela vedieť či sa tu nájdu aj adeptky do prvého ročníka soc.prace v BA na Sv.Alžbete 😉

maruschka
9. aug 2009

zoja, neboj z Alžbety je nás tu požehnane dosť a tie, čo nastupujú do prváku sa pomaly pridávajú k nám už študujúcim mamičkám.. 😀 Takže ahoj a vitaj medzi nami..Ak budeš niečo potrebovať-radu, pomoc-tak si tu všetci pomáhame a podporujeme sa.. 😵

majkaaaaaaaaa35, poznám ten pocit, keď prídeš z dovolenky plná eufórie, nadšenia...otvoríš dvere a...znova realita dňa.. 😀 😀 😀 😎 😎 😎

bibinka, aj ja musím začať niečo robiť so svojou angličtinou..učila som sa ju 8 rokov a potom som sa na to vyflákla..Doteraz ľutujem, že som si vtedy neurobila z nej štátnice-dalo sa, bola možnosť...Ale keď je človek mladý hippisák - konkrétne môj príklad, tak je proti všetkému a všetkým..No skrátka také teliatko sprostučké.. 🙄 😀 Takže teraz môžem začať odznova...no fakt, už sa k tomu dokopávam stráááášne dlho..

janka, naše baby sme dobrovolne-nasilu prinútili spávať v detskej, tak vyhadzujeme tú tretiu posteľ zo spálne a tam pôjde počítačový kútik...Neriskujem už tie nervy z prváku a druháku, keď nám vždy pokazili počítač pred odovzdávaním ročníkovej..Julka je už expert na internet, tak sa stále hrabe v počítači-tento rok budú musieť sekať dobrotu a počítač bude iba "na prídel".. 😀 😀 😀

adetka, ty si bola v Tatrách...My sme tam boli min.rok na jeseň..je tam krááásne, len ma rozčulujú tie ultramoderné budovy...Okolie Tatier je naozaj krajšie z poľskej strany-sú tam ešte tie tradičné drevenice, takže nejaký betón,sklo a oceľové konštrukcie nehrozia...Ale Tatry sú naozaj zázračné pre mňa, tak tie betónové otrasnosti nabudúce odignorujem.. 😎 😎

zoja
9. aug 2009

dakujééééééééééééééééém, mam aj trochu strach znova" vhupnut do skolskych lavic", ale som rada, ze som sa konecne do toho dokopala 🙂

janka46
9. aug 2009

Zoja vitaj a hlavne klud 😉 😀 😀 strach sme mali vsetky do jednej co sa tu podporujeme v dobrom aj v zlom 😎 😎 uvidiš aká budeš ešte len potom na seba hrdááá 😵 😵 😵 držím ti palce...inak ja som na Alzbete v BA.... IDEM DO 3 r. 😉

iva2309
9. aug 2009

baby aj ja som tu, ale ešte bez oficiálneho prijatia 😅 🙄
zoja , ja som na tom podobne, mám zmiešané pocity-aj ja by som mala byť alžbetinka 🙂