Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

maruschka
9. nov 2008

kvixa, ty chodíš ešte na inú vysokú,alebo učíš?? Kazuistika-mám úplne jasnú predstavu,námet,zistené info z prvej ruky,len to musím dať na papier-takže takú polovicu už mám 😀 asi....

Geriatria-hm....zatiaľ len prečítané a ešte raz len tak zbežne preletené-dôležité body v texte..Takže sa to ideme učiť až dnes večer..To bolo zatial len také oťukávanie materiálov...Pri čítaní sppn sa mi až zahmlieva pred očami..Geriatriu všetci zvládli ako-tak , ale tá antropológia..čítala si to včera??Mali byť otvorené otázky a dala test,tak isto ako prof.Pavelová...no už sa fakt strašne teším 😖 😒 a to dúfam,že nám ten test dá ešte pred sviatkami alebo hneď po sviatkoch-budeme sa namiesto tešenia z Vianoc a Silvestra učiť,učiť a učiť 😕 😕

kvixa
9. nov 2008

😀 ja dúfam, že to nebude až také hrozné...snáď 🙂 ja mám ešte jednu školu v TT.ale už tento rok končím- konečne 😒
nie nečítala som to. a o kaz nemám ani šajnu, čo tam dám 🙂

maruschka
9. nov 2008

kvixa, tak to máš čo robiť.. 😕 😕 vau,vau,vau...máš môj obdiv...dve vyšky a bábo..
😉 😉

kazuistiku si môžeš aj vymyslieť..O rôznych životných osudoch čítame snáď všade..veľa inšpirácie môžeš nájsť aj tu na MK v rôznych témach..rozvody,choroby...Ja píšem o mojej známej-bola alkoholička..

Chcela som ísť na tú geriatriu, ale som taká uťahanááááááááá..Decká nás dnes totálne vyšťavili a ani štvrtá káva mi nepomohla.. 😒 😖 ale musím sa k tomu nejako prinútiť..herečky si behajú po byte a vôbec sa im nechce spať-toto nám robia vždy pred skúškami 🙄 🙄

emily3
9. nov 2008

ahojte, obcas sem zabrusim...uz sa mi blizia skusky. o dva tyzdne mam prvu a potom este dve...a nechce sa mi ucit. uz teraz mam z toho depky...uf, uz nech je po skuskovom. 😒

kvixa
9. nov 2008

🙂 no pekne. daj im nejake sedatíva na ukludnenie aby boli otapené 😀 myslim nejake čaje a tak 🙂 🙂
ved ch posli za ocinom nech ich trochu pozabava 😉

maruschka
9. nov 2008

kvixa, ale ocino sa tiež musí učiť-to je ten chlap, čo sedí vedľa mňa na prednáškach 😀 😀 😀 😀 on sa tiež ešte neučil a jemu ešte k tomu všetkému decká pokreslili materiály a urobili si z toho tvorivé dielne 😀 😀

emily3
9. nov 2008

maruschka xixixi 😀 😀 😀
mne to tiez detska robili s radostou, hovorili tomu " ucime sa s tebou" alebo " aj ja sa chcem ucit" ( lebo som si to "malovala" zvyraznovackami a im sa to pacilo tak mi to vymalovavali tiez 😀
takze studujete spolu? to mate aj vyhodu a aj nie...tak drzim palce na skusku 😉

kvixa
9. nov 2008

😀 ja viem, že je to tvoj mužík ale veď on to zvládne.. 🙂 🙂 super máš nadané deti, čo viac si môžeš priať? 😀

janka46
11. nov 2008

Ahojte studentky!
Ja zajtra idemzapisat geriatriu..no som rada,ze to mam spravene 😀

janka46
11. nov 2008

V piatok ma caka Antropologia 😖

maruschka
12. nov 2008

janka, gratulujem.. 😵 .nás čaká geriatria teraz v sobotu-už sa ohromne teším 😖

A tá antropológia-ževraj bola dosť ťažká a na skúškach to bolo hrozné..Profka hovorila skupinám, čo antrop. už mali, že bude formou otvorených otázok a učiť sa treba od slova-do slova všetko rad,radom-žiadne vlastné úvahy... A nakoniec im dala ťažký test, plný chytákov a z úplne najnepodstatnejších vecí, čo boli v materiáloch medzi riadkami..tak sa boja, ako im to dopadne..
My máme antropológiu prednášku až 13.12, tak som vážne zvedavá, kedy nám dá skúšku...

kvixa........čítala si si centrum???Na skúšku treba prísť dosť skoro, aby sme si chytili fleka..A pozerala som sa na skupinu A,C,D-skúšku z geriatrie už mali- a v každej triede neprešlo presne 7 ľudí, takže na našu skúšku príde 21 ľudí navyše... 😕 😕 ale som vážne zvedavá, čo urobí, ak neprejde niekto z našej skupiny-kedy nám dá už opravák, keď opravný termín je vlastne pre iné skupiny naša skúška???Tak ale dúfam, že to zvládneme... 😎

sonnya
12. nov 2008

Ahojte maminky studentky, ja este nie som maminka, ale uz teraz som "zavislak" na modrom konikovi 😀
Zaujala ma tato tema nalko som tiez studentka -externistka. O miminku zatial len uvazujeme...
Maruschka a janka46 zaujali ma predmety o ktorych pisete - studujete socialnu pracu? Lebo ja mam tie predmety teraz v 2 rocniku ale az v letnom semestry. Preto som sa Vas chcela spytat ako to mate??? A kde studujete. Ja studujem na KU...
P.S: Necitala som celu temu, ale hadam to raz dobehnem...

maruschka
12. nov 2008

ahoj sonnya...študujeme na VŠ zdravotníctva a soc.práce sv.Alžbety BA - rôzne detašované pracoviská...je nás tu viac zo socky...najviac nás tu je z PN-3, Bardejov -1,Nové Zámky .1.

Sme druháčky/väčšinou/ ...Inak na našej škole prehadzujú predmety tiež z ročníka do ročníka..napr. minulý rok sme mali Štatistiku v prváku a tretiaci ju mali v druháku..Sme externistky..Ak by sme ti s niečim mohli pomôcť, niečo poslať, tak sa kľudne spýtaj... 😉 😉

sonnya
12. nov 2008

ahoj maruschka - dobre vediet 😉 no my sme tiez mali statistiku v prvaku a som rada ze je za mnou 😝
My mame tento rok na detasovanom pracovisku v DK poriadny zmetok - teda ani nie tak studenti ale na tom studijnom a profaci... stale nam rusia prednasky a prehadzuju ich na ine terminy... samozrejme zo soboty na piatok, co pre nas co pracujeme je zataz na viac 😠 ale oni ako keby to nebrali do uvahy...
Ja sa akurat zacinam ucit na skusku zo socialnej politiky - mam ju buduci piatok.
Inak mozem sa Vas opytat kolko mate predmetov v druhom rocniku? Lebo my mame na KU aj take predmety ako "vybrane kapitoly z teologie", "fakultny seminar", "postupova rocnikova praca", "katolicka socialna nauka", "sustredenie zo spirituality" a kedze ste tiez viac menej cirkevna skola (teda posudzujem podla nazvu) ci mate aj vy take nejake predmety, alebo si to vymysleli len na KU?
Inak tie predmety co tu teraz spominate ma cakaju v letnom semestry tak potom sa mozno ozvem 😉

maruschka
12. nov 2008

sonnya, nie tie predmety nemáme vôbec..

zimný semester:som to kopírovala, takže je to aj s menami-nechcelo sa mi to prepisovať. 😎

Občianske a správne právo – JUDr. Kunošík Mich Sociálna antropológia – PhDr. Letavajová Silvia, PhD.
Geriatria pre SP – doc. MUDr. Bartošovič Ivan, PhD. Sociálna práca v III.sektore – PhDr. Mrázek Petr
Ekonomika pre soc. pracovníkov – Ing. Balážová, PhD. Kazuistický seminár – PhDr. Bratová Mária
Projektovanie v SP – Mgr. Stav Martin Ročníková práca – PhDr. Zlatica Ondrušová, PhD.
SPV II. – komunikácia a asertivita – Mgr. Mazárová Katarína + Mgr. Ilavská Ivana

sonnya
12. nov 2008

Tak nase predmety v zimnom semestry:
Cudzí jazyk 3 anglický; Dejiny sociálnej práce; Demografia a prognostika; Fakultný seminár 3; Individuálna prax1; Špeciálna pedagogika; Pediatria pre SP; Rodinné právo; Sociálna politika; Sociálna práca v zdravotníctve; Sociálna psychológia; Telesná výchova 3; Tréning SP 2; Úvod do metód sociálnej práce; Vybrané kapitoly z teológie 3; Základy VVČ 

sonnya
12. nov 2008

A letný semester:
Cudzí jazyk 4 anglický; Fakultný seminár 4; Individuálna prax 2; Katolícka sociálna náuka; Kazuistický seminár; Postupová ročníková práca; Psychiatria pre SP; Psychologia osobnosti;  Sociálna práca s jednotlivcom; Sociálna práca s komunitou; Sociálne zabezpečenie v SR; Sociálny projekt; Správne právo; Sústredenie zo spirituality 2; Supervízia k odbornej praxi 1; Telesná výchova 4; Vybrané kapitoly z teológie 4 
Takze tak to mame...
Ale na dnes v praci staci a utekam domkov papa 😉

maruschka
12. nov 2008

Dejiny soc. práce sme mali na začiatku prvého ročníka, špec. pedagogiku sme už tiež mali v prváku..Pediatriu budeme mať v letnom...

janka46
12. nov 2008

Maruschka s Kunosikom to mas uz ako keby hotovu skusku 😵 ...ak ste este nemali,my sme ho mali v 1.rocniku a inak mate vsetko inych prednasajucich az na Mrazeka.....ten bol u nas dost o.d.p.o.r.n.y 😠 vobec neviem ci si mam o nom mysliet 😖

maruschka
12. nov 2008

janka,no tak to sa fakt teším na Mrázeka..díky za info 😅 😅

sonnya
13. nov 2008

no tak to mame nejako poprehadzovane tie predmety 🙂
ale hlavne nech ubudaju, vsak? 😉

janka46
14. nov 2008

Ahojte studacky!
Ja sa vitesujem,mam spravenu Soc.antropologiu,Jupíííí
len sa desim buduceho tyzdna,musim odovzdavt kazuistiku a caka ma psychologia v stvrtok 😝 je toho starsne vela.....

maruschka
14. nov 2008

janka, antropológiu.....ty si teda číslo 😕 ..nás to ešte len čaká.Tak gratulujem 😵 😵

jaj,jaj,jaj....mám bruchabolenie..Učila som sa na zajtra geriatriu a nič z nej neviem..Pripadali mi to úplne logické,samozrejmé a pochopiteľné veci..Som si myslela, že super sa to učí, a teraz na to pozerám ako teľa na nové vráta a nič neviem...Ak sa zajtra nestane zázrak, tak som vysmiata 😕 😕 😕

silvulienka
15. nov 2008

Mna dnes caka moja prva skuska.Vsetkemu rozumiem ale mam pocit, ze sa mi to nezmesti do hlavy.Ale snad som sa nieco naucila inak bude dnes velky trapas.Skusku mam zo psych.
Tak drzim vsetkym palce, ktori maju dnes skusku.

duskaf
15. nov 2008

Ahojte kočky, verím, že Vám to dnes vyšlo, ja som mala dve skúšky, ale písomné, tak výsledok neviem.

bibinka
15. nov 2008

baby, gratulujem ku skúškam, duskaf, maruschka- urobili ste ako vždy 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kvixa
17. nov 2008

maruschka: jasne, že to zvladneme... 🙂 🙂 🙂

maruschka
17. nov 2008

bibinka, práveže nevieme...výsledky budú až tak za dva týždne.. 😕

kvixa, ale nás tam bolo, čo?Ako hadov 😀 Ja som sedela za stolom s tými cečkarmi a teda ti poviem, že som si vypočula na Alenu-a nemusím ti opisovať čo..Ale jednoznačne sa mi páčilo, že si zastala našu skupinu-je vidieť, že je profáčka na strednej-silná autorita 😀 😀 Trocha sa bojím,mala som ageizmus,psychické a psychologické následky stárnutia+pozitívne psy.a psy. javy pri stárnutí,MMSE Folsteina...väčšinou som všetko písala vlastnými slovami, Folsteina skratkou o čom je ten test a potom som vypísala tie otázky v teste-ale nie po poradí..Takže dúfam,že ma nevyhodí...Tí cečkari hovorili, že oni tiež všetko mali v teste napísané-všetko odpovede, ale že ich predsa vyhodil..Ale oni toho fakt veľa nevedeli, lebo som jednej tej babenke ešte aj radila-robili si z celého testu veľkú srandu..no neviem, veď uvidíme, ako to dopadne.. 😕 😕 😅

kvixa
17. nov 2008

🙂 no mne nesadla ani jedna otazka 😒 takže som musela čosi aj odpísať, či to je správne netuším. Ale je ten náš,,hovorca?,, 🙂

danielkapo
17. nov 2008

Ahoj, ja uz sice nepatrim medzi studujuce mamicky, v juni som s mojou vtedy mesacnou babulkou zostatnicovala...ale tak nedalo mi sem nemrknut...
zelam vam vsetkym vela vela stastia a sil pri uceni ;)
co studujete? sorry nechce sa mi to citat vsetko, ale zazrela som tam dejiny soc.prace 😉 to som studovala aj ja (socialnu pracu ) drzim palce vsetkym pa