Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

jalao
18. aug 2010

@petrahy ano, uz aj to ma napadlo, nazriem tam a popytam sa...
@maruschka hej, viem, ze aj u vas boli nervy so skolou, ale ked sa teda o tom bavime...pomohli v niecom vase peticie, protesty a vyjednavanie??? Lebo ja myslim, ze oni uz su rozhodnuti a v nejake ustupky voci nam exernistom odniekial "z dialky" moc neverim. A je to tak, uz sa mi nechce inde zacinat...ledva som sa po rokoch rokucich odhodlala na toto a prvy rocnik je vsade najtazsi, tak ma to mrzi sa na to vykaslat. Hovorim si jednu staru mudrost - Ziadna polievka sa neje taka horuca, ako sa uvari. 😎 😎

maruschka
18. aug 2010

jalao, pomohli..Vlastne odštartovali taký veľký celoslovenský protest..Našou výhodou bolo aj to, že to bolo aj dosť medializované..Nakoniec to dopadlo výborne a nič sa nezmenilo.. 😉 😉 😉 Treba len bojovať ..

jalao
18. aug 2010

U nas ide o to, ze detasovane pracoviska nedostali akreditaciu, tak ak chceme dostudovat, tak jedine len na pode univerzity, takze toto musime len akceptovat, nechcu mat kvoli co ja viem 100-120 ludom problemy, ktore by mohli akreditaciu ohrozit...List pre dekana mame napisany, tak uvidime, co bude. U vas sa jednalo v skratke o aky problem?

sisa.b
18. aug 2010

@juliagregor dakujem 🙂

sisa.b
18. aug 2010

no pekne, sme posledni, ktorych prijali 😝 este som zvedava, kolko nas bude 😅

juliagregor
18. aug 2010

@sisa.b som zvedavá ako to všetko dopadne... 🙄

sisa.b
18. aug 2010

@juliagregor ja dufam, ze dobre. aspon tak matikarka hovorila 🙂

maruschka
19. aug 2010

jalao, u nás sa jednalo o akreditácie na Mgr a vôbec o také ťahanice aj ohľadom Bc..Jednoducho rektor a minister si nepadli do oka a minister do toho zaplietol svoje osobné antipocity voči sv. Alžbete..boli tam nejaké protiprávne kroky, ktoré si bohužiaľ minister nepremyslel do detailov a tie ho vlastne vyradili z hry..Sám seba dostal do úzkych.. 😉 😉 😉 Takže sa nakoniec nič nedialo a škola dostala kompletnú akreditáciu...Samozrejme študenti bojovali aj na pôde ministerstva, boli za Ficom, prezidentom, atď...bolo to dosť medializované... 😉 😉 😉 😉 😉

horšie je, ak ste akreditáciu nedostali. Tam už nie je čo riešiť..Iba ak by ste sa zapísali v Prešove na pôde univerzity a rafinovane a tajne by ste chodili naďalej tam, kde doteraz..Poznám také vš, ktoré to tak robia...Zápis, štátnice, promócie sú na centrále a prednášky, skúšky bývajú na detaš pracovisku..Neviem, vec treba objasniť, treba o tom hovoriť s vedením a zistiť, aké sú možnosti a cesty, ako situáciu uľahčiť a neskomplikovať ešte viac.. 😵 😵 😵 😵

majka35
19. aug 2010

ahojte študentky, ja som vás len prišla pozdraviť, popriať veľa úspechov v štúdiu ... ja teraz veľmi nestíham štu
dovať, budúci týždeň mám 3 skúšky, ak urobím, idem dalej ak nie, uvidím, či skončí definitívne, alebo preruším štúdium ... pred dvoma týždňami sa mi narodila malá Terezka, takže nič nestíham 😕

tatolu
19. aug 2010

@majka35 Skús požiadať o predĺženie skúškového obdobia - mne minulý rok predĺžili o mesiac - síce som žiadala s predstihom a nakoniec som všetky okrem jednej spravila v riadnom termíne a tú poslednú som prenášala, lebo skúšajúci nevypísal termín a sama osobne som za ním ísť nechcela.
Tebe by to ale mohlo pomôcť - držím päste, aby si skúšky spravila, ale aj taká možnosť tu je 😉
Ináč k malej Terezke gratulujem, prajem veľa zdravíčka, šťastíčka a Tebe taký kľud - aby si všetko zvládla s nadhľadu 😉

petrahy
19. aug 2010

majka35 gratulujem k Terezke prajem vela zdravicka malej a aby bola spokojne babo a tebe vela sil, aby si vsetko zvladala skus studium neprerušovať a skusky nejak porobit, alebo poziadat ako radi tatolu treba skusit zato nič nedáš a mozno to vyjde 😉

jalao
19. aug 2010

@majka35 strašne gratulujem a posielam vela sily 🙂 🙂 🙂 , nech sa vám darí doma aj v štúdiu...dievčatá ti už poradili, aké sú varianty...Držte sa!!!
Dievčatá, dakujem za dobré rady..dnes prišiel list od dekana, že nás v pondelok prijme 😉 😉 , to je vcelku ústretový krok..hoci sa nechcem nádejať dopredu..

janka46
20. aug 2010

@majka35 gratulujem k malej Terezke / inak aj u nas toto meno spadá do užšieho výberu 😵 / prajeme vela spánku, mliečka a študijných úspechov!!!!!

grettka
20. aug 2010

majka, gratulujeeeem, vela zdravicka, radosti a lasky 🙂
skusky - budeme siiilno drzat palce 😉

jalao, super, ze vas prijme, budem na teba mysliet 🙂

maruschka
20. aug 2010

majka, tak si nás krásne prekvapila..Zo srdca ti gratulujem a malej Terezke želáme všetko najkrajšie do života 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Dievčatá naše študentské, držte sa! 😵 Uvidíš, že pokiaľ je maličká, pôjde štúdium lepšie..Keď už bude taký "šinter", ako ten náš zázrak (študovať som začala, keď mala rok), tak to bude veselšie.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jalao, myslíme na teba..Chce to trpezlivosť, výrečnosť a široké lakte.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

majka35
20. aug 2010

dievčatá ... ďakujem vám ... neviem, či si ten termín predlžim, skôr staviam na tom, že profáci so mnou zdeľali celé moje tehotenstvo, stále sa a pýtali, kedy už "konečne" porodím 😀 takže snád vezmú do úvahy, že síce som porodila, ale ťažké časy, prebdené noci mám ešte pred sebou 😠 a trošilinku sa nado mnou zľutujú

viliva
22. aug 2010

@majka35 som tu v podstate nová, ale tiež sa pripájam ku gratulácii k maličkej a prajem Vám veľa zdravia a hodne úspechov!

majka35
23. aug 2010

@viliva ďakujem 🙂

tatolu
23. aug 2010

@viliva ahoj a vitaj 😉

viliva
23. aug 2010

@tatolu ďakujem! Práve čítam ako to pekne zvládate školu, deti, rodinu..... 🙂 🙂
Od septembra aj ja nastupujem na VŠ a som zvedavá ako to tu bude fungovať! Všetké maminy máte môj obdiv... ja som si radšej počkala, kedy bude mať Lili aspoň dva roky, lebo som sa jej nemohla akosi dočkať! Tak som rada, že vás tu mám!

slniecko4
23. aug 2010

ahojte baby,@maruschka,ty si študovala soc.prácu? len som sa chcela spýtať,na porovnanie,či je druhý ročník ťažší ako prvý,alebo ľahší,lebo idem do druhého,mám malé bábo a od septembra sa vraciam do práce,tak chcem vedieť,či zvládnem rodina,práca,škola-všetko dokopy..
@majka35,gratulujem k bábätku.. 🙂

viliva
23. aug 2010

@slniecko4 ahoj! A kde študuješ soc. prácu? A je prvý ročník moc ťažký? Lebo mňa čaká teraz prvý rok v Žiline, tak som tiež zvedavá .... ale pokiaľ nejde o život, tak nejde o nič!

slniecko4
23. aug 2010

@viliva, myslím,že je to v pohode,mne sa v decembri narodilo bábo,takže som stihla aj zimný,aj letný semester s dieťatkom.. len už teraz rozmýšľam,čo bude,keď sa k tomu pridružila aj práca..

viliva
23. aug 2010

@slniecko4 no moja, ver že to budeme mať zaujímave! 😎 😎

slniecko4
23. aug 2010

@viliva, 😀

viliva
23. aug 2010

@slniecko4 😎 môžem vedieť odkiaľ si?

tatolu
23. aug 2010

Dievčatá, ak máte chuť, nič neriešte teraz, nestrachujte sa a choďte do toho 😉 Keby som mala zakaždým cúvnuť, tak som stále v 1. ročníku 😉
Stresov bude dosť počas skúškového obdobia 😉

viliva
23. aug 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 Ďakujem! No už sa teším! 😉

slniecko4
23. aug 2010

@viliva,MI..