Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

narcis11
24. feb 2009

je to tazke rozhodnutie.......fakt neviem...cas by aj bol, no ta skola.....na jednej strane by som uz bola doma a mohla sa hocikedy ucit....na druhej, bojim sa,ze nebudem stihat, nervozna z babatka,skoly.....to,ze by som ho musela o nejaky ten cas ukratit.....no tak asi to nechame na nahodu 🙂

verulka
24. feb 2009

narcis, v kt. si rocniku? mne sa vyborne studvalo popri detoch 😉 i ked mat babo v posl rocniku planovane asi neodporcam...i ked je to zvladnutelne 😉

narcis11
24. feb 2009

presne tak, v poslednom budem buduci rok.......o rok koncim

verulka
24. feb 2009

no, to zavisi od situacie u vas...a hlavne od velkosti tuzby..ja som straaasne chcela mat este babo ale az po VS..ale moja tuzba pokorila aj tabletky a nakoniec som statkovala s 19dnovym babom...mne osobne sa s detmi uzasne studovalo, lebo mi dali nadhlad a vsetko som si ovela viac vazila ako moji denni spolustudenti..i ked seminarky na posl. chvilku a ucenie az par dni pred skuskami mi ostalo..tiez zavisi aj od skoly aku studujes,teda nakolko je narocna na tvoju pritomnost( ja som chodila len v sobotu)

maruschka
24. feb 2009

verulka vitaj..už som sa naľakala, že ideš na ďalšiu vysokú 😀 😀 😀 😀 Malý má už 10 mesiacov???To nie je možné 😕 😕 Ako sa ti páči materská dovolenka bez štúdia a všetkého toho stresu okolo neho? 😉 😎

tatolu, ty čo oddychuješ?Žiadna skúška, žiadne učenie? Ja mám v sobotu ekonomiku a o týždeň odovzdávam ročníkovú, ktorú som ešte nezačala písať-dobré, nie?! 😀 😀

bibinka
24. feb 2009

no teda, verulka, že si tu medzi nás zavítala 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 ..... ako sa ti darí? pmýšľaš ešte na študentský život? 😀 😀 😀

narcis-všetko ssa dá, nech sa rozhodneš akokoľvek, situácia ťa pritlačí a ty sa potom zariadiš. mnemá moc význam polemizovať či teraz či inokedy, naozaj, všetko sa dá skľbiť dohromady, keď máš chápavé okolie 🙂 🙂

maruschka- ja som si tiež moc neužila prvé dieťa, ale teraz si to vynahrádzam.Ale keď som bola tehotná, tak sa mi akosi lepšie študovalao, všetko som mala akosi "na háku" a všetkým som prechádzala bez stresov. proste hormóny sú hormóny 😀 😀 😀
Na tú ročníkovú máš ešte časúúúúúúú 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale ako ťa poznám, všetko stihneš v termíne ako má byť. 🙂

verulka
24. feb 2009

marusch...nooo po pravde, uz som prezerala moje moznosti a bud. sk. rok to skusim s tou psychoskou..teda ak to zvladneme..teraz som si nasla inu zabavku a pomalicky sa orientujem a rozbieham nejake vecicky 😉 inak je na MD nuda 😀
babulky, vsak skola a skusky a seminarky su faktz prima..normalne stael zavidi ..inak od nas zo skoly tym netrpim len ja..normalne asi 6-7ludi, s kt som v kontakte by skolu privitali 😉

tatolu
24. feb 2009

Maruschka, ja som už dooddychovala ☹
Teraz máme taký sprostý predmet, že ešte aj bakalárku musím odkladať. Bude nám dávať zadania (vraj veľmi ťažké podľa študentov, čo opakujú 😠) a teraz dal prvé. Tak sa s ním morím.
Bakalárku píšem, ak už nevládzem robiť tú prácu a ešte k tomu deti...
Teraz Tánička sa v noci nejak často budí a potom na striedačku aj obaja chalani.
Dnes mi Lky spadol z postele (bolo nejak medzi 1 a 3 hod, lebo v 1 sa zobudil Tomík, o 3-tej Táňa...
Ani cez deň moc nespali, tak som furt v kolotoči 🙄

bibinka
25. feb 2009

babky, ja mám také prázdne obdobie, čakám na dotazníčky a už sa mi nechce do teoretickej časti ani pichnúť.

tatolu- už máš aspoň niečo napísané z tej bakalárky?

tatolu
25. feb 2009

Bibinka z bakalárky 19 strán (ale takých neučesaných), ďalšie iba stiahnuté z INT - takých 30 strán. Ale neviem, čo z nich ostane.

A z tej práce z toho blbého predmetu mám 19 strán a ešte som iba niekde na začiatku 😠

maruschka
25. feb 2009

preto nemám rada polroky v škole, lebo to je také ani z voza,ani na voz..Keby už bol apríl a tie najhoršie skúšky za nami, tak sa aj začnem tešíť na leto..Len mi končí materská a musím si ísť vybaviť ešte rok predĺženú..Tak uvidíme, ako to dopadne.. 😉

tatolu, tak to máš akurát..Koľko toho má byť dokopy? U nás je bakalárka 45 strán-ale to je asi taký všeobecný štandard, že? 😕

adetka
25. feb 2009

ahojte...

narcis... pockajte... aj po tridsiatke moze mat zena prve dieta... teraz je to aj popularne 😉 ... a aspon si viac vychutnas tie prve dni, tyzdne, mesiace...

bibinka... stale mi to nejde otvoriiiiit... neviem v com je problem...

ja sa momentlne liecim... spolu so svojou dcerkou (obe chripka, Mirka aj priedusky)... a zhanam k slecne opatrovatelku, kedze nam kolektiv zakazali...

janka46
25. feb 2009

Ahojte!!
Tak sa hlasim sme cerstvo polyzovacke,samozerejme malu mam doma,lebo nam sople presli do paradneho kasla a v pondelok ma caka skuska...materiali som este ani nevidela a doma bordel ,vsade pohadzane tasky,kopy pradla 😕 😒 citim,ze zacina zase "paradny" kolotoc "nicnestihania" 😨

maruschka
25. feb 2009

ahoj janka, takže oddýchnutá z dovolenky a ideš ďalej "relaxovať" 😀 😀

bibinka
25. feb 2009

adetka- tak to mi nieje jasné, veď koľkým som to posielala v normálnom doc. a šlo im to ,už sa mi kopec vrátilo vyplnených. tak nič, nebudem to lámať, mám okolo 90 respondentov, myslím,že to bude aj stačiť.
aj my sme mali zakázaný kolektív- na 3 mesiace po vybratí mandlí,ale pretiahli sme to ešte o mesiac. ale pomohlo to veľmi, malému sa zvýšila imunita do úplného normálu, takže pauza jednoznačne pomohla. A Mirke nedoporučili vybrať aspoň nosnú mandľu? je to neskutočné, ale také malé "tkanivo" dokáže narobiť veľa škody 😠.

janka- na bordel sa vykašli, veď upratať môže aj manžel aj dcérenka sa môže pridať a ty sa kukaj do materiálov, aby si mala aspoň aký-taký prehľad, veď hlavne aby si tú skúšku urobila, čo tam po tom ,v akej kvalite .

maruschka- no, štandartne je bakalárka na 40-60 strán, diplomovka už 50-80.

verulka
25. feb 2009

babulky, na diplomovku su normovane strany, cize super siroke okraje 😀 neviem ako na BC, lebo tu som nerobila..

maruschka
25. feb 2009

verulka, teraz je to 4,4,4,3-okraje..takže sa to dá zvládnuť 😉

natashkaa
25. feb 2009

Ahojte studujuce maminy. AAAch ako vam zavidim normalne by som sa ucila za vas 😀 . Mi to uz tak chyba. musim do septembra vydrzat. Ja som si dala nakoniec na aplikovanu soc. a prac. psychologiu externe a rozmyslam stale nad vsemvs. Je tu niekto kto ma vie presvedcit o tej skole? lebo predmety sa mi velmi pacia len to uplatnenie neviem ci je az take atraktívne.

malibuu7
25. feb 2009

Ahojte holky...

narcis.. ja som statnicovala na bc. presne 14dni po porode.... ale ako som pisala, uplne bez stresov... vsetci co tam boli, stresovali co vedia, co nevedia a tak... urcite by som nemenila... my sme maleho planovali, s tym ze sme tomu nechavali volny priebeh a prisiel na svet takto pred statnicami, a to si daval na cas 😝 ale tie prve chvile s drobcom si urcite budes chciet uzit, tak este pockajte nejaky ten mesiac 😉 a mimochodom s bruskom by sa mozno aj dobre statnicovalo 😀 😝 ale prajem vela sil pri tom i tak 😉

inak teraz zvladam skolu celkom v pohode. i ked mam stale malo casu... no ucim sa vylucne vnoci ked maly spiinka, inak to neide... a vela casu nad knihami zase neravim, len par dni pred skuskou 😝 ale ide tu aj o to, ci su tie predmety v pohode, ci su tazsie a taaaak

petrusk
25. feb 2009

natashkaa ostan tam kde si sa rozhodla, keby som bola teraz v prvom rocniku odidem zo skoly a nie kvoli predmetom, ale kvoli kvalite studia a dalsim problemom, co sa vyskytli. keby clovek vedel do coho isiel a ako sa to v druhom rocniku zmeni. skoda tych penazi, ktorych sme zaplatili naozaj velmi vela a co za to???

havka
26. feb 2009

natashkaa - ja chcem ist tiez od septembra studovat na vs a moj syn tiez a skor ako sme sa rozhodli kam, tak sme vela hladali na internetovych strankach vsetkych vs, kde by sme pripadne mohli ist a u nas oboch na celej ciare vyhrali vs v cechach. v mojom pripade sice ziadna ina moznost ani nebola, lebo to, co chcem studovat som nasla iba na jednej vs v celom byvalom ceskoslovensku (ale keby aj bola moznost u nas, aj tak by som sa rozhodla pre cechy, kvoli forme studia), ale moj syn by si mohol spokojne vyberat a jednoznacne vyhrali cechy. tam sa da studovat popri zamestnani kombinovanou formou - v mojom pripade to predstavuje jedno povinne sustredenie v kazdom semestri a jedno nepovinne sustredenie kazdy mesiac (sustredenia su v piatok a v sobotu). u syna je to tusim podobne, ale urcite sa nemusi ist do skoly kazdy vikend a navyse sa za studium neplati. keby som byvala hoci aj v kosiciach a musela raz do mesiaca cestovat hoci aj do prahy, tak podla mna sa to uz len z financneho hladiska oplati a uroven vzdelania, tym podla mna vobec netrpi. skus pohladat vs aj u "susedov", mozno tam najdes to co chces studovat a tiez ta presvedcia podmienky, tak ako nas. drzim palce pri spravnom rozhodnuti.

grettka
26. feb 2009

natashkaa, ja som si tiez dala prihlasku na socialnu a pracovnu psychologiu (FSEV UK 🙂 takze mozno sa stretneme (ak ma zoberu :o))) K tvojej otazke, vsemvs mi studuje jedna kamoska a poviem ti, ze travi vikendy nad knihami... je to dost narocne.. sice nemyslim si, ze by psychologia bola menej narocna... a druha vec.. pokial viem, tak zatial na FSEV UK nema spoplatnene studium, a na VSEMVS sa plati a dost..31 000,- za skolsky rok bc, a na magisterskom je to 49 000,-/rok. Ale keby si si to rozmyslela, tak tam sa podavaju prihlasky do konca marca, takze mas este cas. 😉

bibinka
26. feb 2009

havka- to ja mám naopak spolužiačky ,jedna je z Chomutova a druhá z Hradce Králového-ale preto, že v ČR nie je možnosť študovať ošetrovateľstvo mgr.externe. ☹ .

havka
26. feb 2009

bibinka - je mi jasne, ze to zavisi od odboru, ktory chce nashkaa studovat, len som jej to chcela ponuknut ako jednu z moznych alternativ, kde by pripadne este mohla hladat. ja som totiz niekolko rokov marne hladala moznost studia na slovensku, chcem studovat externe stavebne inzinierstvo a na slovensku sa to externe uz niekolko rokov neda. nakoniec ma napadlo cesko a na moje prekvapenie som zistila, ze sa to da a ani nie velmi daleko, ale v brne. a mne osobne velmi vyhovuje aj moznost kombinovanej formy studia, kde netreba do skoly dochadzat kazdy vikend a zda sa mi, ze tuto formu nase skoly ani neponukaju, ale mozno sa mylim.

bibinka
26. feb 2009

havka- to je jasné, že to záleží od odboru. 😉 ja viem, že česské školy sú kvalitné čo sa týka výučby, chodia mi na ne kamošky a teda žiadna sa neaťažovala, že by bolo to štúdium nekvalitné. každá si pochvaľovala. asi je na tom niečo pravdy. 😉

duskaf
26. feb 2009

Ahojte kočky, ja študujem dištančne - tak, že v podstate nechodím na prednášky, len na prvé kontaktné hodiny, kde sa dozviem čo sa mám učiť, kedy mám priniesť seminárky, kedy mám prísť odprezentovať jednotlivé veci a potom chodím na skúšky.
Je to pravda s tou kvalitou štúdia v Čechách- od nás odišli dve kočky a nevadilo im ani to, že ich vzali do prvého ročníka, teda rok stratili, ale stojí im to za to. Ja keby som mala veľké deti, tak by som asi tiež s nimi prestúpila- páči sa mi ako sa študuje špeciálna pedagogika v Čechách.

maruschka
26. feb 2009

ono je pravda, že decká, keď mali možnosť ísť študovať do Čiech, každý išiel radšej tam..Predsa len sa mi zdá, že tu sú stále nejaké zmeny, stále nám šlapú po krku s akreditáciami a ten stres z toho..Tam je to pokojnešie..

bibinka
27. feb 2009

maruschka- ale tam riadne pritvrdili na tie diplomovky- teda čo sa týka plagiátorstva. ale je to správne, nikomu by ssa nepáčilo keby niekto sa priživoval na jeho myšlienkach.

grettka
27. feb 2009

maruschka, vies ten problem s akreditaciami nie je len taky jednoduchy... napriklad filozoficka fakulta UK, ma problem pri niektorych magisterskych programoch..a preco? lebo každá katedra musí mať garanta štúdia - profesora, ktorého musí vymenovať prezident. Najskôr však musí na univerzite nového profesora schváliť vedecká rada a tento návrh postúpiť na ministerstvo školstva a následne k prezidentovi. A toto je ten problem.. Proces zdlhavy a profesorom nemoze byt menovany len tak hocikto.. teda tolko v pripade programov. Co sa tyka akreditacie skol ako takych, tak zrejme chcu sprisnenim akreditacnych podmienok iba bojovat proti tomu, aby sa z niektorych skol stali len "vyrobne titulov".:o)

Bibinka, nieco podobne sa vraj chysta aj u nas, plagiatorstvo je problem... zazila ho aj kolegyna pocas studia a bola z toho znacne znechutena, ibaze v tomto pripade neslo o studenta plagiatora, ale dokonca u vyucujucu, ktora takymto sposobom pouzivala prace studentov do svojich skript..

maruschka
27. feb 2009

grettka, ja to plne chápem s tými akreditáciami..Napr. veľmi sa čudujem, ako môžu fungovať súkromné vysoké školy na systéme, že-zídeme sa raz za pol roka, dostanú materiály zo všetkých predmetov, potom súhrnná skúška na ďalší termín a semester za nami..Alebo niektoré odbory, čo nemajú ani hlavu, ani pätu..
Ale zasa na druhej strane by nemuseli robiť problémy tam, kde nie sú...

baby ja som totálne nevyspatá..túto noc som sa drvila do 3,00 rána a teraz mi hlava padá aj keď chodím...Ešte vydržať jednu noc, ráno skúška a v poobede budem dospávať 😔 😔 dúfam 😅