Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

adetka
2. mar 2009

ahojte.. dnes som neskutocne na prednaske koktalaaaa... nevedela som zo seba vymacknut ani jednu plynulu vetu... po par minutach som radsej nieco precitala... a po dalsich par minutach bez jesneho konceptu som im zadala cvicenia...skraaaatka... hambaaaaa.... 😅 😕 ... ma ohovoria... najradsej by som z dnesnej prednasky isla stenami (kanale su o poschodie nizsie)...

tatolu
2. mar 2009

adetka, príde ďalší a krajší deň 😉

Iba mi povedz 😔 Ja keď kokcem, tak vidím nejaký pekný objekt. Bol tam 😵 ?

maruschka
2. mar 2009

adetka, vieš čo..ja keby som sa tam mala postaviť, tak ani neviem, ako sa volám..Takže určite si bola super, len ty o tom nevieš 😉 😉 Keďže si kapacita, tak prednášaš...možno to, čo ty považuješ za koktanie, oni považujú za vysoko hodnotnú prednášku..Chce to len trocha sebadôvery..Veď pre každého študenta je prednášajúci taký poloboh, tak si trocha ver 🙂 😉 😉 😉

tatolu, ja kokcem iba keď ma manžel naštve a ja neviem, ako mu čo najhoršie vynadať...To keby raz niekto nahral...radšej nepokračujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tatolu
2. mar 2009

Maruschka, ja sa tiež viem tak nahnevať 😀 , ale ten môj na to nie je a mne to tak chýba 😖

A keď nahnevajú deti, tak vtedy sa až tak veľa vadiť nemusím, takže to nie je vidno 😀

maruschka
2. mar 2009

tatolu, môj sa neháda vôbec..a to ma vie táááááák strašne naštvať, lebo občas by som si chcela vyskúšať, aké to je, dobre sa vykričať z nervov 😀 😀 😀 😀 Môj keď je naštvaný, začne umývať riady, divné, že?! 😕 😕

práve som sa pustila do písania práce..17 strán je hotových od minulého roka-rozhodla som sa pokračovať, takže by mi stačilo už len dohodiť 8 strán,teda do 25..lenže ja to chcem prerobiť,lebo mám v hlave sto nápadov na prácu, asi mi začína šibať, keď mi horí pod zadkom... 😖

tatolu
2. mar 2009

Maruschka u nás je to sce podobné, ale ten môj ide radšej kúriť (do pece ale aj do seba - cigaretu)

No urob ako myslíš, ale prerábať 😖 .
Ja sa idem odlifrovať do obývačky, trochu sa poučiť. Deti práve zaspávajú
Pa zajtra

duskaf
2. mar 2009

Ahojte kočky.
V sobotu som bola v škole a odovzdala som 5 seminárok, tak sa môžem pustiť do ďalších 😀
mali sme aj jednu skúšku, ale bola taká zlatá- no neverila by som, že sa o skúške á také niečo napísať, ale dá.
Mali sme si pripraviť aktivity pre ment. post, deťúrence na liečebnú telesnú výchovu, a vždy keď niektorá zo spolužiačok predvádzala, hrali sme deti a všetky aktivity asi 19 sme si všetky prešli- bola to taká super aktivita a mám pocit, že som aj schudla- toľko aktivity nepamätám už dávno. 😀
Myslím na Vás.

maruschka
2. mar 2009

duska, u nás je to SPV-čko, minulý rok sme mali sebapoznanie a tento rok to bola asertivita..Hráme sa tam, rozprávame,atď..je to super relax a máme tiež za to známku..Všetci samozrejme A...
Takže kopec práce máš za sebou, ale aj pred sebou..Tak ti držíme palce... 😉

janka46
2. mar 2009

Ahojte studentky!
Tak citam,ze sa to tu pekne rozbehlo s ucenim aj pracami,veru aj ta musim zaradit vyssiu rychlost,lebo zatial vsetko ine a ucenie okrajovo 😠 😖
najhorsie je zacat 😖 ale mala ide uz zajtra dos kolky,tak snad bude viac casu...
Maruschkla tie SPV-cka su super vec,aj ja sa na ne tesim 😵
Zavidim ekonomiku,ale v dobrom,ja ju budem mat az koncom aprila,teda tusim po Velkej noci...

tatolu
3. mar 2009

Ahojte,
bola som si dať prekontrolovať tú prácu s mapami.
Nasilu som sa vtisla k akémusi pomocníkovi profesora, lebo profesor minule vyhodil kolegu, že sa mal spýtať na prednáške (ale on nám to vtedy iba zadal) a chlapček našiel nejaké chybyčky krásy, ktoré som tak na pol opravila. Teraz už iba prekresliť a vymaľovať šrafami mapu. Na sobotu som teda pripravená 😉

Dovtedy sa už iba učiť po večeroch na skúšku a napísať bakalárku 😉

Dnes som chodila s Táničkou po doktoroch a zajtra ideme navštíviť ešte jednu. Mojim deťom, keď idú zuby majú takú zvláštnu hnačku, že sa následne vyhodia pomaly na celých nôžkach takými pľuzgierikmi, ktoré pukú a hnisajú. Pomlže Imazol a častí prebaľovanie - každé 2-3 hod. Ale niekedy si nevľimnem, že má nakladená a stačí 5 min a múžme liečiť odznova.
Keď vyjdú zúbky, problém sa stratí.
Dokina iba vyvaľovala oči, že niečo také ešte nepočula ani nevidela, takže zajtra ideme na kožné 😖

bibinka
3. mar 2009

tatolu- vidíš, asi si dobre pôsobila na "mladého" 😉 , uvidíš, že aj skúška bude v pohode.aj maličká bude OK, myslíš, že u nej dr.vymyslí nejaký "zázrak?"-veď keď to má pri každom zube? nám pomáhal na všetky kožné problémy práve imazol krémpasta. a vždy keď sú malí chorí, alebo nejako zníženú imunitu,tak majú,teda už iba Alex-začervenalú ritku.

ja už mám vyzbierané dotazníky, idem sa ohlásiť konzultantke a hor sa na počítanie percent, kreslenie tabuliek a grafov- bože ešteže to za mňa urobí počítač 😀- a manžel 😀 😀 😀

tatolu
3. mar 2009

Bibi ale aj tomu počítau to musíš zadať správne 😉
Ale si dobrá 😉
Ja idem od PC, lebo malí už idú búvať.

janka46
4. mar 2009

Tatolu aj moja mala bola pri zubkoch zvycajne "choraô teda myslim,ze vzdy sa to spojilo s niecím,,,,ale Imatzol je dobry!Tak drzim palce nech su uz vsetky zubky vonku! A na sobotu tiez!

Ja idem nad knihy,skusky sice az v pondelok,ale muzicek cez vikend oslavuje,takze bude plny dom 😀 takze to musim teraz nejak "nadbehnut" s ucenim 😝

maruschka
4. mar 2009

baby, v očiach mám sirky, aby som nezaspala. Do rána som spichla 25 strán ročníkovej. Išla som si ľahnúť až po 5..Nakoniec mi fakt preskočilo a prepísala som ju celú, lebo sa mi jednoducho tie pôvodné veci nehodili a okrem toho, po prečítaní tej minuloročnej práce som pochybovala, či som bola pri zmysloch..Ako keby to písal prvák na základke, také omáčky a bludy..normálne sa hanbím za ňu.. 😔 😅 😕

Musím to ešte prekontrolovať, ešte napísať obsah a zalištovať to..Už s tým nechcem špekulovať, lebo ako sa poznám, budem to meniť ešte 2 hodiny pred odovzdávaním.. 😖

A v piatok máme prednášku s Oláhom, hurá, naozaj sa "teším" 😕

tatolu, tak zúbkové radosti sme si tiež užili pri mladšej..Tej sa tlačili 2,5 roka..tento rok pred Vianocami jej vyšli ešte stoličky, čo iné decká už dáááávno mali... 😵 Ale tak čo už, môžeme ich drobčekov len ľutovať..

bibinka
4. mar 2009

maruschka- tak to máš môj obdiv...ja pri každej práci hľadám všetky možné únikové a uľahčujúce cestičky. Ja by som nemala nervy na prepisovanie. Napr.,aj táto diplomovka teória sa mi už nepozdáva, zakaždým tam niečo dopisujem a mením a už by som ju napísala inak keby som to mala robiť ešte raz.... 😅

emyly
4. mar 2009

ahojte babenky nemám čas čítať všetky príspevky...je tu niekto kto študuje na Vysokej škole s.Alžbety v Čadci, odbor socialna praca? potrebovala by som poradiť.... 😅

horallka
4. mar 2009

ahoj tatolu,
no moc ma tu nemusíš vykukovať, lebo často tu nechodím. Nemám moc čas- teraz sa pripravujem na tú skúšku 12. a keďže nám už začal letný, tak už nám naváľali aj tam nejaké práce- takže budem teraz písať 5 strán o nejakom spisovateľovi plus ďalších päť strán o jeho diele- to na predmet Slovenská literatúra a potom ďalšie. No tých 25 strán, čo si mala písať, ti nezávidím. Na to by som potrebovala tak dva týždne bez rušivých elementov.Momentálen už nemám depku- zimný mám uzavretý- ale tá len príde- v skúškovom na letnom. Potom sa ti zase ozvem a zas ma budeš ťahať hore- he.
A čo vlastne študuješ? Postrehla som že nejaké mapy si spomínala či čo.

bibinka
5. mar 2009

ahojte študentky, všetky sa učíte a píšete? 😀
ja dnes chcem dať do tabuliek výsledky dotazníka, som zvedavá koľko sa mi toho podarí urobiť...

tatolu
5. mar 2009

Ahojte.
No horalka podľa toho docentíka ostatní mávajú 5 strán. Neviem prečo mi to tak vyšlo (ja som ale odkopírovala tabuľky asi 10 strán 😖 )
Aj ja sa snažím po večeroch učiť a cez deň robím s bakalárkou. Teraz 😖 .
Zajtra do školy a v sobotu dostaneme ďalšie zadania z toho slávneho predmetu 😠

Možno večer nakuknem, keď niečo zas urobím na bakalárke, ale teraz už idem dať deti búvať.

Pekne sa učte a píšte 😉

petrahy
5. mar 2009

Ahojte uz som tu zase zavitala nasla som si vysoku skolu tu u nas v Skalici prihlaska sa ma podat do konca mesiaca, ked ja sa strasne bojim ze to nebudem zvladat. Mate vsetky moj obdiv len neviem co mam robit ja. Sori ze som sem tak vpadla ked ja stale pochybujem

bibinka
5. mar 2009

petrahy- nepochybuj, dobre si urobila. a máš to v meste kde bývaš, to je ešte lepšie. A aký odbor si si vybrala, ak to nie je tajné? 😉

havka
5. mar 2009

petrahy - nevahaj a podaj si prihlasku. ja som si tiez podala a tiez som sa trochu bala. ale dievcence tu ma povzbudili a uz sa nebojim. strach vystriedala zvedavost. ved pozri kolko ich tu je studujucich mamin s malymi detmi a celkom to zvladaju a co nezvladaju, o to sa tu podelia a navzajom povzbudia. ja uz sice patrim k tym starsim s velkymi detmi, ale ak vsetko dobre dopadne, tiez si sem urcite pridem pre povzbudenie, ked mi ho bude treba. pridaj sa, mozno budeme od septembra patrit k novym studentkam spolu.

bibinka
5. mar 2009

jasne, že budete patriť 😉 😉 😉 a možno sem prídu aj nejaké nové maminy študentky 😉

horallka
5. mar 2009

Petrahy,
je tu jedna mamina so štyrmi malými deťmi- verulka a tá si robila tuším dve výšky. Tak tú som obdivovala najviac. Ale obdivujem aj také, ktoré majú viac detí, domácnosť, popritom si ešte privyrábajú a chodia cvičiť a samozrejme- študujú. Tak z týchto vymenovaných ja tak ledva stíham tie deti, domácnosť a školu - aj to mi musia pomáhať - rodičia, priateľ, dcéra, ináč by to nezvládla. Ale keďže priateľ je stále na cestách, rodičia sú starí a bývajú na opačnom konci sveta a dcéra vo svojom pubertálnom veku je veľmi ochotná pomáhať 😀 , tak je väčšina aj tak na mojich pleciach.

petrahy
5. mar 2009

dakujem baby nie som z toho mesta byvam asi 20 km od neho na dedine. Verulku som citala v nejakych temach a je to velmi obdivuhodna baba. Takze je to bud osetrovatelstvo, alebo socialna praca neviem co z toho vybrat otvaraju sa tieto dva obory. Ja som to nasla na internete nevedela som ze je u nas taka skola. Minuly rok sa otvarala Stredoeuropska vysoka skola a zrazu mame aj Vysoku skolu zdrav. a soc. prace sv. Alzbety ak sa nemylim studuje ju maruska. co studujete vy ostatne nemam tolko casu to citat. A ako to mam teraz spravit ,kde si mam ist pre prihlasku? Ja mam z toho strach a nemam odvahu bojim sa ze si to rozmyslim

bibinka
5. mar 2009

prihlášky sú buď na stránkach školy,alebo normálne v papiernictve-pýtaj si prihlášku na prvý stupeň VŠ

ja robím ošetrovateľstvo.

havka
5. mar 2009

petrahy - ja sice este nesudujem, ale ak to dobre dopadne, tak rada by som. vut v brne, odbor pozemne stavitelstvo.

petrahy
5. mar 2009

ja sa dam asi na socialnu pracu, zajtra teda vyrazim do papiernictva snad to tam budu mat
havka a to co sa tam presnejsie uci?

havka
5. mar 2009

petrahy - v praxi to znamena, ze po skonceni skoly budem stavebna inzinierka - projektantka. robim to aj teraz, podnikam ako stavebna projektantka uz niekolko rokov, ale velmi si chcem doplnit vzdelanie.

adetka
5. mar 2009

ahojte... ja sa dnes liecim (chripka)... a pisem na projekte na andragogicke minimum... mala by som upratovat... ale nechce sa miiiii 😅 ... slecnu mam u babky...

drzim palceky vsetkym co sa ucia a pisu... 😉 ... a odvahu tym, co sa hlasia na dalsie studium... 😉