Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

bibinka
8. mar 2009

elenita- neboj, navar si galóny kávy...a pôjde to. ozaj, nemáš nejakú cudziu diplomovku? aspoň aby si vedela čo a a ko písať, vyformátovať a pod.ja mám tak od kamošky, ved ak chceš,pošli mi do ip adresu,prepošlem ti.Mám aj taký manuál v pdf. o písaní diplomovej práce. ale záleží akú tému máš, akú máš praktickú časť-či dotazník či kazuistiku alebo čo.Hlavne tie úvod, abstrakt, prdhovor a záver- to je vlastne 4x tá istá omáčka s malými rozdielmi.

ja dnes chcem aspoň roztriediť tie dotazníky,ale neviem či sa mi to podarí, lebo menší je chorý, mal angínu a do toho od piatka nejakú črevnú virózu s putujúcimi teplotami. a mrní jak podes....

elenita
8. mar 2009

bibinka, to je to, ze mne sa deti aj v noci kazdu chvilu budia.nespia ani cez den, ani v noci 😅
To by si bola zlata, tak Ti teda poslem do IP moju adresu...nestiham, tak tam buchnem len tu adresu, ok? 😅

veronikazm
8. mar 2009

dominika11--ja chodím na vs do zlatých moraviec a tam matika neni, tá vs sa vola vysoká škola ekonomie a manažmentu verejnej správy...

bibinka
8. mar 2009

veronika- ekonómia a bez matiky? juj, tak to by som zvládla 😀 😀 lebo už ma prenasledujú myšlienky, čo po škole 😀 😀 😀

tatolu
8. mar 2009

Dievčatá, už celkom nestíham čítať a o prispievaní ani nehovorím (alebo nepíšem? , 😀 )
Pracujem na prácach a učím sa len sa mitak parí z kečky.
Dnes svokrovci donielsi z prázdnin (týždeň bol u nich) môjho najstaršieho. Uvidíme aká budem večer unavená
😵

bibinka
8. mar 2009

tatolu-tak to máš super, že ťa svokrovci odbremenia.... ja som odbremenená len v sobotu, keď sme u rodičov, ale potom dôjdu domov takí rozbesnení, že mám dva-tri dni čo robiť,aby som drakov dostala do normálu 😅

baby, ja som dnes do diplomky ani nepichla 😠 , hádam sa mi podarí keď draci zaspia 😕

petrahy
9. mar 2009

ahojte mam otazku ked som zo skoly uz 8 rokov a medzitym som pracovala a momentalne som na MD tak ako to mam vypisat na prihlaske? dalsi problem nestudovala som klasicky 4 roky ako zdravotna sestra, ale len tri ako nadstavba. Z roboty by som asi mala mat nejake potvrdenie o praxi ale neviem ci je na to nejake tlacivo, alebo my to maju v robote napisat? V Skalici si VS prenajala priestory a tam momentalne nikdo nie je kam sa mam obratit s takymito otazkami aby som spravne vyplnila prihlasku? Poradte dakujem

elenita
9. mar 2009

No tak ja som pisala diplomku do pol stvrtej rano 😅 a bubaci vstali o pol siestej...... 😅 .

adetka
9. mar 2009

petrahy... obrat sa na vedenie skoly... nie na pobocku...inak ti asi velmi nepomozem... do prihlasky uved: od kedy do kedy si bola v tom ktorom yamestnani (to sa tyka aj takych fluktuantov ako som ja 😅 ) a na zaver napis od kedy si na materskej... ak mas maturitu je jedno ako si studovala... ja som mala maturitne vysvedcenie z nadstavbovej skoly... t.j. iba dva roky po vyuceni... a to potvrdenie ti napisu oni sami (nie na tlacivo): ze menovana pracovala u nas od - do ako zdravotna sestra... ale neviem ci je to skutocne potrebne... ja som do skoly odovzdala kopiu zapoctoveho listu... a tam to mali napisane...

petrahy
9. mar 2009

adetka dakujem skusim volat teda do Blavy vidim ze mam co vybavovat nudit sa urcite nebudem

maruschka
9. mar 2009

tatolu, ani ja to tu nestíham čítať..Nahustili nám termíny prednášok aj skúšok..Všetky tie naj,naj,najhoršie skúšky máme hneď za sebou..A na každú sa musíme naučiť jednu knihu+zákony+poznámky..Až mi je z toho zle..Keď prežijeme tak do 15.apríla bez ujmy na zdraví, tak si môžeme gratulovať.I keď potom máme ešte prednášky,ani neviem, aké budú skúšky, či ľahšie, či ťažšie..ale je mi to už v podstate jedno.. 😖 😖

ja jednoducho nejako nestíham.. 😕 😕

tatolu
9. mar 2009

Petrahy, keď som podávala prihlášku pred dvoma rokmi, tak som žiadne potvrdenia z roboty nežiadal. Je to vraj proforma, že Ťa budú púšťať do školy.
Potrebovala som iba potvrdenie od lekára a overené vysvedčenia.
Aj teraz budem dávať iba tak, lebo, keď chcem ísť ďalej, musím znova vypísať žiadosť. Teraz už vraj bez vysvedčení...
A pravdaže ešte životopis...

bibinka
9. mar 2009

elenita- a koľko si toho stihla?
ja sa idem konečne dokopať do tých tabuliek, uf, malý zachrápal, tak verím, že bude v ríši snov aspoň dve hodiny.

maruschka- ja keď som bola v "šnúre" skúšok ,ani som si neuvedomovala, že aké sú, či ťažké či ľahké,všetky boli na jedno kopyto...a keď už bolo po nich , až vtedy som si uvedomila, koľko som ich vlastne zvládla 😅

horallka
9. mar 2009

tatolu, maruschka, ako ide učenie? Ja mám skúšku- poslednú zo zimného teraz vo štvrtok tak držte palce. A keďže nám už začal aj letný- tak ma už hneď čakajú písať aj dve seminárky. Takže žiaden oddych od školy, aspoň z toho nevyjdem.

petrahy
9. mar 2009

ahojte takze volala som si tam a potrebujem potvrdenie o praxi v soc. zariadeni v robote mi to bez problemov dali, vysvedcenia mam uz overene este musim ist k lekarovi a zaplatit to 😉

havka
9. mar 2009

petrahy - drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo.

maruschka
9. mar 2009

horallka, ja mám chvalabohu posledné skúšky zo zimáku za sebou.Síce ešte neviem výsledky, ale je mi to jedno, pokial prejdem, je to ok 😅 😅 Som si myslela, že tento zimný budem mať prvý krát samé A, ale asi nie..Teraz vidím, koľko chýb som urobila v ročníkovej práci a ekonomika tiež asi nebude za A..O skúškach teraz v druhom polroku ani nehovorím.Všetko ťažké ako fras.. 😖 😖

petrahy, to máš super..To potvrdenie o praxi v soc.sfére ma tiež strašne štve, ako aj všetkých ostatných v ročníku..Skoro nikto u nás nepracuje v soc.sfére a všetci chceme ísť na Mgr..Asi máme smolu.. 😕 😕 Najlepšie je, že na takom obrovskom UPSVaR málokto má vysokú so sociálnym zameraním. Splužiačka tam bola min.rok na praxi a mali sme doniesť aj popis práce, kto tam je zamestnaný, akú má školu a či má potrebnú kvalifikáciu na svoju prácu..Z celého toho veľkého oddelenia mali tuším len 2 alebo 3 ľudia vyštudované niečo ohľadom soc.práce..A tu idú študentom klásť podmienky o tom, kto môže ísť na Mgr a kto nie..A potom to tak vyzerá, že keď ideme na úrady, väčšinou tí ľudia ani nevedia, prečo tam sedia a o čom je ich práca...Jednoducho štát nepotrebuje kvalifikovaných ľudí do úradov..Ešte stále funguje rodinkárstvo v hesle-ruka ruku myje... 🙄 🙄 🙄

emyly
9. mar 2009

petrahy - ty si potvrdzovala každé vysvedčenie zvlášť, alebo si potvrdila len tie vypísané známky na prihláške? ja mám na matrike potvrdené len maturitné, ale nevadí že je to potvrdzované minulý rok?

maruschka - môžeš mi prosím ťa vypísať všetky predmety ktoré sa učíte? píšeš že je tam aj ekonomika - uf, a to som si myslela že už ju nikdy nebudem musieť 😖 je ťažká?

maruschka
9. mar 2009

emyly, ekonomika ťažká nie je...Samé poučky..K matematike by sa asi najviac podobala štatistika-tú sme mali minulý rok..

Ono,nič nie je ťažké, ak sa učíš ako divá..Ale v skutočnosti máš na školu pramálo času, lebo je tam ešte rodina a práca..A tie predmety ti pošlem... 😉 😉 😉

emyly
9. mar 2009

maruschka - tak to nie je klasická matika, alebo som ťa dobre nepochopila? 😅 normálne si ma teraz trošku šokla...som si myslela že táto škola matiku nemá....

maruschka
9. mar 2009

emyly...Najskôr dostaneš asi tak 50 stranový materiál so vzorcami na pol strany, v ktorých sú použité všetky možne dostupné matematické znamienka, výrazy,odmocnicny,a ja neviem ešte čo..Jednoducho H O R O R.. a s úúúplne neznámymi názvami, ako medián, módus, ideme rátať popisné parametre variability,grafy,rozptyl,koreláciu,atď..

Fakt ti poviem, že keď sme tie materiály dostali do ruky, tak celá trieda/100 ľudí/ bola na 100% presvedčená, že tam nemáme čo robiť 😀 😀 Ja hlavne- matematický antitalent, čo som sa ledva malú násobilku naučila 😀 😀 Ale napodiv, tak nám to krásne tá profesorka vysvetlila, že som to ešte aj manželovi vysvetľovala, lebo on zo začiatku nechápal, o čo tam kráča... 😎 😎 Takže to nebolo až také-mortal kombat... 😀 😀 😀 😀

bibinka
9. mar 2009

skoro na každej výške je predmet štatistika- je to taká "chuťovka" hlavne pre tých, ktorí sú z matiky mimózy (ako aj ja). Ono sa to zdá celkom ľahké, ale ako pribúdajú kapitoly,pomaly som sa v tom strácala.....až som schytala zo skúšky hrabličky(E)- no neva,prešla som, to je hlavné.

Inak vari najhoršiu štatistiku majú na psychológii 😖

maruschka
9. mar 2009

emyly, a zvládli to všetci---síce pár ľudí až na opravný, ale nič to...Je to pohoda, klídek predmet.. 😎

bibinka, tak, ja som z toho mala D...v rozptyle som si pomýlila v tej odovzdávacej panike + za - a už sa to viezlo..A pritom základný vzorec som napísala dobre..Ale tiež je podstatné, že som prešla.. 😅 😕

emyly
9. mar 2009

maruschka - a na skúškach ste mali normálne príklady, či len teoriu? a kolko rokov tam tá matika je? no ja som teraz už z toho paf...matika bola aj je mojím nepriateľom 😖 a teraz som začala váhať či tam vôbec ísť študovať...

maruschka
9. mar 2009

emyly, nie je to matematika..Je to len raz, prednáška+skúška..Na skúške máš 4 príklady tuším..A neboj sa, keď som to zvládla ja, tak to už musí zvládnuť hocikto, lebo ja som extra prípad z matiky,teda 0 bodov 😀 😀 A prečo by si sa mala nechať odradiť jedným predmetom? Len smelo do toho, nič nie je horšie, ako cúvnuť a vzdať sa..

Len som ti chcela priblížiť naše prvé pocity z tohoto predmetu a potom to je omnoho lepšie, keď ti to profák vysvetlí..dokonca aj ja som to pochopila, takže sama vidíš, že to nebude až taký hrozný predmet 😉 😉

emyly
9. mar 2009

hihi tak trochu si ma upokojila...ale prvý rok sa určite budem klepať pri každom slove matika 😀 ešteže ťa tu mám, prídem sa tu vyplakať ak neprejdem 😅 a z čoho boli tie príklady?

maruschka
9. mar 2009

emyly, tak to už sa nepamätám, lebo sme to mali hneď na začiatku..Ale neboj, skúška bude pohodová, profesorka je veľmi milá a ústretová... 😉

grettka
9. mar 2009

baby nestraste s tou statistikou.. ja sa chystam tiez do skoly na jesen (socialna a pracovna psychologia), ak ma teda zoberu, a ma tam byt o.i. predmet statistika.. ... mne matematika robila vzdy velky problem... to fyzika mi isla viac.... 😖

maruschka
9. mar 2009

baby, veď sa tej štatistiky toľko nebojte.. 😀 😀 ešte raz, ono to vyzerá strašidelne, ale sú to pochopiteľné veci aj pre matematického antimaniaka, ako som ja.. 😉 😉 😉 Budú aj omnoho horšie predmety..Štatistika bude oproti nim prechádzka ružovým sadom..

Ako na každej vysokej sú ľahké a ťažké predmety..Ani jedna vysoká nie je zadarmo..Treba sa nad to povzniesť, podať si prihlášku a ide sa..Zvládnuť sa musí všetko a vždy..Aký by sme to boli príklad pre naše deti, keby nás zastrašila štatistika, keď ja tu každý deň dcére vtĺkam do hlavičky, že učenie je najdôležitejšie.. 😉

grettka
9. mar 2009

tak ja uz necuvnem, trvalo mi pat rokov, kym som sa odhodlala....prihlaska je podana, uz len pockat na vysledky 🙂 ... len ma prekvapilo, ze statistika je az taka matematicka veda 🙂 ... no ved uvidime...mozno nakoniec pre mna budu horsie tie predmety, ktore treba "tlacit" do hlavy 😉