Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

janka46
1. máj 2009

Adetka,som to spravne pochopila,ze ste tam aj spali na zamku????

Ja som na Smolenickom bola cca pred 3-4 rokmi a ani nie tak zamok ako to okolie a park upraveny boli krasne....
A blahozelam k uspesnej "prvotine" 😵 😎 si jednicka!!!!

alika54
1. máj 2009

Janka na vs-sladkovicovo,,,,este mam cas podat prihlasku,,,uz som sa tam bola kuknut no sa stale neviem rozhodnut 😅 ,,,

alika54
1. máj 2009

a teda ziadna ekonomika? a podobne? matika viem ze tam nieje 🙂

alika54
1. máj 2009

teraz kukam na nete neake referaty nech mam aky-taky prehlad o co tam vlastne ide 😕

olise69
1. máj 2009

moje obavy so štátnicami sa začínajú stupňovať- ale z iného uhla- zdravotného. Trpím na ťažké migrény s výpadkami zraku a niekedy aj afáziou, takže to pre mňa začína byť riadny strašiak. Niekedy sa mi to stane raz za pol roka, niekedy častejšie, len neviem, či ten stres mi nespustí lavínu záchvatov. Desím sa, že sa mi prihodí rovno na skúškach. 😢

bibinka
1. máj 2009

olise- neboj pred štátnicami sme každá tenzná (vysoký tlak a nervy v kýbli, stačí málo a vybuchneme). Daj si sedatif- homeopatiká- tie ukľudnia, nemajpú vedľajšie príznaky.
Ja som ešte kľudná, hoci niekedy ma chytá záchvat paniky, že nič nevypotm zo seba, že mi vštko uniklo a tak podobne. Ale vždy sa ukľudním, že ono to nebude také strašné ako sa to zdá. V pondelok to u seba však predpokladám, že budem ako osa, nervózna, vyklepaná, so sebavedomím pod bodom mrazu... 😝 😝 😝 a budem úpenlivo prosiť a modliť sa, aby už bola streda a ja by som to mala za sebou.
Inak, muž mi hovorí aká som kľudná a nerobím si z toho vrásky, pche, ale on nevidí ako sa v noci nervujem s otázkami a ako sa ich snažím liať si ich do hlavy 😝....ráno je vždy lepšie 😉 😉

Komisia nebude na teba taká zlá, neboj. Predstav si, že v rovnakom stave tam budú všetky tvoje spolužiačky 😅 😀 😀 😀 a hneď ti bude lepšie 😉

maruschka
1. máj 2009
adetka
2. máj 2009

olise... nestresuj sa, prosiiim.... magisterske statnice su skutocne skor o tom, ako si sa snazila pocas studia... na to prihliadaju pocas skusania... a samozrejme su pedagogovia, ktori sa ti snazia pomoct ked nevies... doplnujucimi otazkami a podobne... z nasho rocnika neurobila iba jedna (z 20-tich)... 😉

alika.. daj sa do toho... ja som sice vystudovala odbor trosililinku vzdialeny socialnej praci... tiez externe... ale da sa to... kym to nie je pravo, alebo medecina (ta sa tusim dilakovo neda studovat 😅 )... a ja som isla do skoly osem rokov po maturite... a prave preto to bolo ovela krajsie... ovela viac som si to uzivala (ako moje 19-rocne spoluziacky) 😉

dakujem dievcata yza blahozelanie... este stale som plna zazitkov... najradsej by som tam bola tyzdeeeen 😢 ... ano, spali sme tam... je to nadherneeee... aj ked trosku gycoveee... a ta priatelska, pozitivna atmosfera... inokedy vazny, sedivy pedagog sa na konferencii meni na usmiateho, spolocenskeho cloveka...

alika54
2. máj 2009

diiiiiik babule,,,ste zlate,,,,tak ked podam prihlasku dam hned vediet 😉 ,,,este ale aby ma zobrali 😅

alika54
2. máj 2009

maruschka ze mozgova antikapacita 😀 😀 😀

olise69
2. máj 2009

dievčatá, ste zlaté. Keď ja som taký blbý tvor, že všetko analyzujem, a k tomu priložím ešte aj katastrofické 😀 😀 úvahy. Pritom cez štúdium som to brala " škola hrou", ak nevyjde na prvýkrát, je ešte ďalšia možnosť. (myslím, že som skôr ja odpútavala baby od stresu) Ale na druhej strane-moja povaha mi nedovolí to odfláknuť, aj keď si poviem, stačí ne E, neviem nájsť hranicu medzi A- E. Takže buď všetko alebo nič. Snažím sa vždy prísť na podstatu, a tak sa aj učím- tie omáčky sa mi vždy zdajú rovnaké a odbiehavé, len neviem, či z toho stručna , nebudem vedieť ešte stručnejšie. 😒 Ale teraz ma chytil asi davový stres, každý sa učí do bezvedomia...a moja kamoška migrénka sa mi odvďačuje.

bibinka
2. máj 2009

alika- pripájam sa k ostatným dievčatám- choď do toho, ani nebudeš vedieť a budeš vyštudovaná 😉

maruschka- no ak ty si mozgová antikapacita, tak som potom čo ja? keď sa tu idem utrápiť nad 30timi stranami teoretickej práce(viď moje stresy s dipl.), ktorú ty zmákneš vlastne s radosťou .

olise- tá nespokojnosť s éčkami resp.známkami horšími od áčka, to je "syndróm" starších študentiek.Nerob si z toho nič, veď na školu si šla aby si veľa vedela anie aby si to flákala, nie? Tak sa s tým nestresuj. A pri odpovediach maj vždy poruke aj tie omáčky, môžu dobre zachrániť situáciu, ak ti nastane okno z tých podstatností. 😎

...idem pokračovať v opakovaní,hádam sa mi oči ešte udržia otvorené..... 😀 😀 😀

janka46
2. máj 2009

Bibka,teeda,tak ty to tento tyzden dotiahnes do vytuzeneho konca 😵 😵 😵 uz teraz viem,ze to zmaknes na vybornu.....zacinamd rzat palce uz teraz!!!!

Olise neboj,aj my budeme podobne stresovat!Drzim palce,aby ta migrena z daleka obchadzala...hroza na nu len pomysliet! 😖

aktak
2. máj 2009

ahojte, nestiham vas citat ale drzim vsetkym studentkam palce 😵 zachvilu je tu leto a prazdniny 😵
ja finisujem diplomovy projekt, vcera som rysovala do 2:30 🙄 o tyzden uz bude pokoj, nemozem sa dockat 😔

bibinka
2. máj 2009

aktak- super, tak to budeme dve 😀 😀 😀 , mňa to čaká v stredu 😅

janka46- veľké díky, verím, že to zmáknem, už aby bola streda večer, to zo ´ňa konečne po 5 rokoch opadne "školské podvedomie", ktoré u mňa fungovalo dokonale a dokonale mi bránilo v rozlete 😀 😀 😀

maruschka
3. máj 2009

😉 bibnka, no teda ja neviem, ale máš o mne až moc krásnu predstavu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Asi ti ju už nestihnem vyvrátiť,keďže to tu baby naše študentské už balííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííte a odchádzate k mamičkám s titulom 😢 😢 😢 😢 😢 Ozaj, ktorá z vás pokračuje ďalej-časom? 😕 😕 😎 😀

bibinka, tak ideš na to hovoríš 😉 Tak ti želám príjemný adrenalínový zážitok a budem na teba myslieť-a samozrejme držať palce.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Vidíš, máš tu fanklub, tak ani radšej nerátam, koľko ľudí ti bude držať palce. 😉

bibinka
3. máj 2009

maruschka- veľké ďakujem aj tebe, vidím, že "môj " fanklub je optimistický 😅 😅 😅 ,len aby sa bolo z čoho tešiť. Ja viem, teraz asi dramatizujem,tie stresy si odbijem ja teraz a ty na budúci rok, o rok ťa budem podporovať ja. Každý to raz musí urobiť, a keď bude "po", tak si poviem, že to nič nebolo- och jój, keby som si to tak povedala 😀 😀 😀 😀

tatolu
3. máj 2009

Ahojte,
Maruschka, tak ja som si podala prihlášku na Ing. a súbežne sa dá študovať aj pedagogika, takže po skončení by som mohla ísť učiť nejaký prírodopis alebo biológiu možno...
Tam však chcem podať prihlášku, až keď spravím skúšku, pre ktorú niektorí opakujú ročník, alebo musia doštudovať na inej fakulte. A ako zisťujem, vôbec ich nie je málo
😕

bibinka
3. máj 2009

tatolu- ty si drak 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

majka35
3. máj 2009

ahojte ... neviete mi náhodou niektorá poradiť? ... podala som si prihlášku na ekonomickú univerzitu ... o mesiac ma čakajú prijímačky z matematiky, ekonomiky a angličtiny ... ja len chcem vedieť, či sa mi oplatí toľko drieť 😀 😀 😀 hlavne tú matematiku ... ako je to s prijímačkami, či je vôbec šanca sa tam dostať ... 😵

tatolu
3. máj 2009

Ahoj Majka. Ja som išla na prijímačky na ek.univerzitu asi pred 15 rokmi. Tiež bola v tom období tlačenka. Učila som sa a bola som prijatá. Pre rôzne príčiny som však nedokončila a teraz ma to mrzí.
Dri sa, určite Ťa prijmu. Oplatí sa 😉

adetka
4. máj 2009

majka... urcite sa uc... ak uz nie pre prijimacky, tak pre precvicovanie pamati 😉 ... mne sa na ekonomicku dostala sestra i bratranec (pred 12 a 13 rokmi) nemali ziadnu tlacenku, a bratranec tam prechadzal zo strednej ekonomickej, takze jeho matematika bola velmi slaba... vlastne nepoznam cloveka, ktory sa tam nedostal... drzim palce 😎

bibinka.. myslim na teba a drzim palce... 🙂 ... a uvidis, uz o par mesiacov budes na najblizsie dni nostalgicky spominat... povedala by som ze az romanticky 😵

tatolu... uaaau.... dve skoly naraz 😕.. vazne si dracica 😀 ... ku nam ma od buduceho roku nastupit doktorandka, ktora absolvovala zurnalistiku a pravo... ale ta mala 19 - 24 rokov, bola slobodna a bezdetna... 😅

marushka... ja mam skolu este dva roky (snad)... aj ked som doktorandka... budeme si pomahat... mna caka najvacsi stres najblizsie v novembri... na obhajobe minimovky a dizertacnej skuske... 😅

majka35
4. máj 2009

ďakujem tatolu, niekedy mám chuť sa na to všetko vykašľať 🙄 😀 som dosť veľa rokov po maturite /ani nepíšem koľko 😀 😀 / ekonomiky a angličtiny sa veľmi nebojím, ale keď študujem matematiku a prepočítavam príklady z knihy, mám pocit, že toto sa nedá zvládnuť ... 😠 😕

majka35
4. máj 2009

adetka, ja tiež nepoznám človeka, ktorý sa tam nedostal, tak tajne dúfam, že ma príjmu ... bola by som veeeeeeľmi rada ... 🙂

tatolu
4. máj 2009

Majka isto nie si po maturite dlhšie ako ja 😉
Teraz som v treťom a to, čo sa učíme som nikdy nevidela - spolužiaci majú aspon strednú s týmto zameraním...
Neboj, pôjde to 😵

bibinka
4. máj 2009

majka- fakt, nehľaď na to, že to nezvládneš.......lebo to zvládneš. My ťa tu podporíme, keď už inak nemôžeme pomôcť 😉 😉 😉 😉 😉

adetka- ešte mám necelé dva dni na prípravu, dnes "dorazím " snáď menežment (opakovanie) a zopáknem si prezentáciu na obhajobu.Myslíš, že ak mi to hovorrenie si doma nanečisto trvá tých 13-15 min, že to bude tak akurát? 😅 😕
Ty si tiež drak, keď tak čítam, čo všetko máš v pláne, no klobúk dolu. A november je ešte stráááášne ďaleko.

ness
4. máj 2009

ahojte maminky, nestiham sem chodit ako by som chcela, konecne som dopisala vsetky prace semestralne a uz konecne pisem aj bakalarku, ide to pomaly, ale co uz, zacina aj skuskove, takze nic moc, neviem co skor,
ale my externisti odovzdavame 30.6. a statnice nam dali okolo 20. augusta, ide ma rozhodit na jednej strane, lebo bude cele leto zabite, na druhej strane sa utesujem, ze budem mat viac casu na pripravu,
vy budete krasne prazdninovat a ja budem este drvit, ak teda uspesne urobim skusky a odovzdam na cas BP.

tak vam drzim palce, aby vam vysli skusky a niektore ako vidim cakaju tiez statnice, tak sa hlavne drzme a nech nas nase hlavy nezradia 😀

bibinka
5. máj 2009

ness- neboj, najprv porob v kľude skúšky, potom odovzdaj bakalárku a potom sa uč na štátnice. Nepleť si jedno do druhého,lebo sa v tom stratíš.Všetko chce postupnosť. Nemaj obavy, že budeš mať celé leto zabité, veď máš skoro dva mesiace času sa učiť,keď si rozložíš na každý deň dve- tri otázky, tak to nebude také hrozné. POsledné dva týždne si všetko zopakuješ a bude hotovo. Fakt,nemaj obavy 😉

Babky, zajtra o takomto čase hádam už budem mať po obhajobách a snáď aj po skúškach.Ešte stresujem s otázkami z managementu, musím si precvičiť prezentáciu na obhajobu, no mám pocit, že ma "tlačí rýchlik pred sebou " a ja nemôžem ujsť .Držte mi palúchy 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

maruschka
5. máj 2009

Držíme, bibinka, to si píš, že držíme 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

elenita
5. máj 2009

jeeej, bibinka, drzime palceky 🙂