Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

fufula
25. sep 2009

ved ja ich ani nepisem. chcela som len pomoct. tak sorry.

papty
25. sep 2009

Ahojte babule. Už som sem dlhšie nepísala, ale čítam pravidelne. Dnes sme mali zápis, dala som segre malého, nech postráži doobeda a keď sme sa konečne dozapisovali, povedali: "Tááák dnes o 13:30 začínajú prednášky" no šoková terapia 🙂 . Malý má 14 mesiacov. Chcela by som sa opytať maminiek, čo sú tu keď otehotneli počas školy ako ste pokračovali? Ja som totiž plánovala, že keď skončím Bc. tak by sme mohli mať druhé babatko a popritom by som pokracovala na Mgr. ale po dnešnom dni si to teda predstaviť neviem. Dva piatky a dve soboty v mesiaci byť do 18:00 v škole, no neviem si to predstaviť pri malinkom babatku, ☹

maruschka
25. sep 2009

no papty, pekne vám to urobili 😕 ak máš niekoho, kto je ochotný ti strážiť také maličké deti/mama,svokra,sestra/,tak choď na Mgr...

pismenko, tak gratulujeme..máš to za sebou, si šikuľka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

papty
25. sep 2009

maruschka ani nejde tak o stráženie ako o to, že je to dlho, kojenie a tak...no neviem.

pismenko111
25. sep 2009

babulky, dakujem za gratulacie 😉
chodila som na osetrovatelstvo do TN na A. Dubceka.
1.rocnik som koncila svadbou, treti s rocnou malou a piaty s rocnym malym 😅
statnicu z manazmentu som sice robila na druhy krat, ale momentalne mi to uz vôôôbec nevadi.
skoda, ze som na MK nebola skor, lebo teraz uz medzi vas nepatrim 😨 ale urcite vas budem citat 🙂
maruska, ty si z NMnV?

dadulaa
25. sep 2009

Papty, tak presne nad týmto sa zamýšľam aj ja. Neviem, či ísť do toho počas školy alebo počkať ešte 3 roky, kým skončím aspoň Bc. O týždeň mám ešte len zápis, tak uvidím ako to pôjde. 😉

Písmenko, aj ja gratulujem a v dobrom závidím, že to už máš za sebou 😵 😉

grettka
25. sep 2009

pismenko gratulujeeem 🙂
mam za sebou prvu prednasku, ktora vlastne v pravom slova zmysle prednaskou nebola.. trosku vyucujuci bral predmet odlahcene, predstavil sa a vzajomne sme sa predstavovali tiez... ku koncu sme mu vyplnili stvorstranovy dotaznik.... a dal nam cd-cko s textami, povedal, ze z coho a kedy budu testy a povedal ako si mame robit poznamky. Vraj v tomto semestri bude este dobry, ale v letnom, ze uz bude prisny a zly 😉 tak som veeelice zvedava... Inak mame tam asi 4 alebo 5 mamiciek, a jedna cakajuca kazdym dnom, ta bola podarena.
dadulaa, papty.... asi vas trosku chapem,...mam uz 32, takze tiez premyslam o detoch a o tom, ako a kedy do toho ist a ako to zladit so skolou. Necham to na prirodu. 😉

dadulaa
25. sep 2009

Grettka, tak už zarezávaš v škole 😀 a už ti bolo dnes lepšie, či máš ešte takú silnú nádchu?

grettka
25. sep 2009

dakujem za opytanie, zostala som od stredy doma a zlepsilo sa to 🙂 nastastie (klop klop)

dahlia23
26. sep 2009

papty, ja som skončila v júli Bc. a teraz som už v 17tt, pokračujem na Ing, ibaže nie externe, ale denne.
Akože je to o hubu, ale zvládneme. len tento prvý týždeň bol náročný, kým sa všetko dá ako-tak dohromady. ale už sa teším,lebo máme veľa zaujímavých predmetov a keďže ma škola veľmi baví, tak ak mi zdravie dovolí, budem sa snažiť to zvládnuť. 🙂

tatolu
26. sep 2009

Pismenko aj ja GRATULUJEM 😉

tatolu
26. sep 2009

Papty, ja som 1 ročník končila s 1/2 ročným bábom a 2 ročník s ďalšími dvoma. Préího som si brávala so sebou, kým bolo treba kojiť a pri dvojičkách som sa dohodla s profákmi, že mám prísť iba na hlavné cvičenia, ktoré ak neabsolvujeme, už do školy chodiť nemusíme a potom na skúšky. No prax som mala vybavenú inak 😉
Dopredu sa nestrachuj 😉

Dnes na naše prvé prednášky prišla čerstvá mamička (myslím, že malé mohlo mať týždeň)

maruschka
26. sep 2009

pismenko, nie ja som z Beckova..Ale do NM som chodila na dve školy, takže v Meste mám kopec bývalých spolužiakov/čky... 🙂 🙂 🙂

papty
26. sep 2009

Ďakujem baby, troška ste ma upokojili. Dúfam, že sa aj u nás bude dať nejako dohodnúť. A nebudem sa teda báť dopredu, ešte mám čo robiť kým sa vôbec dopracujem k Bc 😀

bibinka
26. sep 2009

písmenko- aj ja gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵 . ja som tiež končila t.r. mgr ošetrovateľstvo 😉 . a dalo sa. tiež som prvý ročník končila svadbou, na bc.štátniciach mi už sedel malý 9mes.syn v hľadisku. Zápis na mgr bol na môj termín pôrodu 😀 😀 😀 a za 5 dní sa mi narodil druhý syn 😅 ..............takže úplne ťa viem pochopiť a teším sa s tebou, že si to kráááásne zvládla aj s dvomi deťúrencami.

a ostatným maminkám resp.snažilkám, ktoré bud len začínajú alebo už čo-to preskákali na VŠ chcem dodať more odvahy a riadnu dávku nadhľadu, aby ste len tak lážo-plážo preplávali cez celé štúdium a doplávali do úspešného konca.........................o ktorom mimochodom ani NEPOCHYBUJEM 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monikaaerik
26. sep 2009

ahojte baby, studuje niekora TU v Košiciach? Sjf?
Bibinka, si maximalna podpora, uz aby aj ja som mohla takto pisat 😉 , zda sa mi to vecnost do konca 😨
Ale snad nejako doplavame vsetky do uspesneho konca.papa

akzuzs
26. sep 2009

Ahojte mamulky, tak som včera bola na prvej prednáške v mojích osobných dejinách. 🙂 Prednáška bola OK ale bola v aule pustená klíma na ktorú som vôbec není naučená a dnes sa potím s chorobou 😝 Som to ale smoliar. Dnes som na ďalšej nebola tak dúfam, že mi to nebude chýbať ale som KO. Nevadí to???? Tak .... Ozaj vie mi niektorá poradiť či multifunkčná karta KU v Ružomberku pre externých študentov platí aj ako zľava v cestovnom na ŽSR? 😉

grettka
26. sep 2009

akzus, tak snad ta ta choroba rychle prejde 😉 asi ti to bude chybat, ale najlepsie s niekym si vymenit mailove adresy, aby ste si v pripade neucasti posunuli aspon poznamky...ja som bola chora tento tyzden, a dufala som, ze do piatku to prejde aspon trochu....takze uz som vcera bola.
A asi ta nepotesim, ale zlavy na studentske karty sa externych studentov netykaju (teda aspon u nas) ale ked tak sa skus opytat priamo na zsr.

adetka
27. sep 2009

aksusz... najlepsie je, ak ma rocnik vytvorenu spolocnu mailovu adresu... tak to aspon pozadujeme od nasich studentov... prostrednictvom nej si potom spoluziaci posuvaju informacie, oznamy... cez nu komunikuje s nimi katedra... pedagogovia im na nu zasielaju oznamy... a taaak... a aj studenti prostrednictvom nej zasielaju poziadavky pedagogom (lepsie jeden kolektivny mail... ako tridsat jednotlivych)... je to jednoduchsie 🙂

vcera som sa stretla s nasimi prvakmi externistami... cisto babsky kolektiv... este ze ich neucim 😅 😉 ... ale boli zlate...

v pondelok budem mat prvu hodinu s dennymii... planujem ju urobit iba cisto informativnu... a diskusnu... 🙂 ... snad si to nepokazim...

papty
27. sep 2009

Baby, ktoré študujete sociálnu prácu, kde ste si zháňali literatúru? Ja vôbec neviem kde mám knižku zohnať, je všade vypredana ☹

grettka
27. sep 2009

my sme studentom u nas v programe (nie tam kde som v skole, ale tam, kde pracujem poskytujeme granty studentom) tak sme im vytvorili skupinu na FB aby mohli medzi sebou komunikovat, kedze su v roznych krajinach EU. My ich informujeme kazdeho zvlast mailom, ci telefonicky (je ich 20), ale chcu komunikovat aj medzi sebou, tak cez FB mozu.
Inak v skole tiez po nas chcu hromadnu mailovu adresu.. jeden spoluziak sa podujal, ze ju vytvori, tak duuuuufam, ze coskoro.

bibinka
27. sep 2009

papty- ja som si zvykla knihy, ktoré sa nedali už nijako kúpiť požičala od kamošiek a celú som si ju ofotila cez digitálny foťák a stiahla do počítača ,no a tam som si už potom listovala. takto mám vytvorenú už slušnú knižnicu 😀 😀 😀 😀

ad mejl- my sme mali tiež vytvorenú jednu mejlovú adresu, každý študent mal k nej heslo a tam nám posielali pedagogovia materiály. lenže potom sa stalo to, že niektoré "superkočky" naschvál vymazávali potrebné texty a tak nám naša tzv.pedelka (kočka, ktorá bola kontaktná osoba s pedagogmi( každému zasielala tieto učebné texty. a fungovalo to potom super. 😉

akzuzs
27. sep 2009

Papy, ja študujem a nám ju priamo predával prednášajúci na prednášku Katolícka sociálna náuka a ak nemá pri sebe literatúru na predaj tak nám presne povedal kde ju zoženieme 😉

janbari
27. sep 2009

jaaaaj....už mi to pomaly začína.....počitačový kurz....celý rok študovať....Tak veľmi som nechcela, lebo mám doma iné povinnnosti, malé deti...a pod....ale dostala som to príkazom.....tak musím.....
držte palce....

(www.janbari.webnode.sk -- moja stránka nápadov)

dada1212
27. sep 2009

akzuus Mne sa zase zdá, že železnice dávajú polovičnú zľavu aj externým študentom, aspon pred pár mesiacmi to tak bolo, čítala som to niekde 😉
Ale asi si treba vybaviť klasickú preukážku, chod sa informovať.

jalao
28. sep 2009

Ahojte studentky, tak niektore uz mate za sebou aj prednasky...Ja zacinam tiez tento piatok, tak sa aj tesim, aj mam nervy, ale tak to uz asi vzdy chodi... 😉 😉

adetka
28. sep 2009

ked som bola externa studentka ... poziciavali nam pedagogovia knizky na okopirovanie... museli sme ich vratit hned v ten den... alebo nam rovno doniesli okopirovanu (chuda sekretarka)... a my sme si ich potom iba rozmnozili... casto nam poskyovali vycuc z kniziek.. ten sme sa vsak potom ucili ako telefonny zoznanam 😖 ... a chybali nam v nich suvislosti... z knih som sa ucila minimalne... ale, ako som zitila, internym sa taketo sluzby neposkytuju... ja sa snazim pozadovat dostupnu literaturu... a ak nie je... poziciam a oni su ju okopiruju...

dialkove... medzimestske spoje obcas poskytuju zlavy aj externym studentom... ale iba niektore dopravne spolocnsti.. urcite vsak do maximlane 26, 28 rokov... potom uz nie... a to napriklad ja mam (na stare kolena 😅 ) ISIC kartu... ale som uz za limitom 😀

jalao
28. sep 2009

Adet, mne sa mari, ze ISIC moze byt aj v kategorii pedagog, ti maju tiez zlavy...Takze ak SI pedagog, myslim, ze tiez mozes vyuzit nejaku zlavu 😉 😉

adetka
28. sep 2009

ja mam ISIC... kedze som studentka... a zlavy vyuziiiivaaaam... napriklad na kupu bezpecnostneho softveru do notebboku za polovinu cenu 😀 ... knihy, veci na kreslenie a taaak... 😉 (ucitelia mozu mat ITIC, ked chcu)

maruschka
28. sep 2009

mňa porazíííí, ešte nám nedali rozvrh na zimný semester..to je úplne na hlavu postavené 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄