Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

jalao
20. jan 2010

dadula, ako si na tom s matikou? co bude na skuske, vies uz?

grettka
20. jan 2010

baby ja s vami suhlasim... nam povedali, ze budu mat na nas rovnake poziadavky ako na dennych studentov, dokonca mame spolocne skusky, akurat, ze my ten objem uciva musime zvladnut vacsinou sami, mame tretinu objemu prednasok a cviceni co denni.. SIce nam ponukli ucitelia navstevovat aj prednasky u dennych studentov, ale to sa nada, kedze sme vtedy v praci... Neznasam, ked niekto povie, ze "elektrickova skola" ja by som napriklad nemohla studovat ekonomicku, pretoze mi matematika robi velke problemy, takze aj keby pre niekoho elkektrickovou bola, tak pre mna urcite nie.. alebo delenie na "lahku" vysku a "tazku" vysku... tak ked nemam bunky na matiku a budem sa hlasit na mat-fyz tak bude pre mna velmi, velmi tazka, ale ked budem mat na nu talent, tak bude pre mna lahka...
tak este mam dve skusky, dnes a v piatok, dnes dejiny a v piatok metodologiu... tie dejiny neovladam, pretu sa mi darwinisti s freudistami... 😝 je tam totiz strasne mnozstvo mien a smerov...

dadulaa
20. jan 2010

jalao, neviem, čo bude na skúške, niečo som sa naučila, no ani zďaleka neviem všetko 😒 to sa ani nedá, keď tomu nechápeš...snáď sa mi podarí aspoň to E 😉

jalao
20. jan 2010

gretka, metodologiu som mala aj ja, to je naucitelna vec, ale freudovci, to nie je moj sialok kavy, ako vravi ceskoslov. popdiva v porote svojim mixovanym jazykom 😀 😀 😀

grettka
20. jan 2010

akoze pohoda, ucitel je autorom materialu, ktory sa mame naucit, a ma nam byt uzitocny aj v buducnosti, pri vypracovavani vyskumnych prac (rozumej, bakalarky a diplomovky) ako postupovat, ake nalezitosti ma mat vyskum atd.. takze celkom logicky to nadvazuje, a v ramnci toho predmetu same mali aj vyrokovu logiku.. no je to vcelku pestry predmet...
jooj, ti freudovci, o samotnom F. som mala material na 40 stran... zivot, vyskum atd.. no svojska to osoba... 😝
ten "sialok" genialne slovo 😀 😀 😀

jalao
20. jan 2010

no, ved vies, o kom som pisala, nie? 😀 😀 😀 😀 😀

grettka
20. jan 2010

jasneee 😀 😀 😀

minusa
20. jan 2010

Ahojte

nestiham vas ani citat, tak len v rychlosti popri obede.... ja sedim nad tym rimskym pravom a vobec mi to nejde do hlavy......no snad do soboty to nejak zvladnem 😝 som myslela, ze sa to pojde lahko, ale opak je pravdou
vravi sa, ze cim neskorsi termin skusky, tym davaju tazsie otazky, takze sa mam na co tesit, asi aby som citala aj medzi riadkami 😝

ludka_r
20. jan 2010

Externisti to nemajú veľmi jednoduché.. U nás majú externici niektoré skúšky o niečo ľahšie, ale zas denný majú prednášky, tak sa majú čo-to odkiaľ dozvedieť.. A aj tak sú skúšky dosť náročné... Až na tých s ťahákmi.
Ja som sa zas stretla z názormi, keď som sa na školu ešte len hlásila (najmä od mojej sesternice), že načo sa tam hlásim, tá škola mi bude na .... a aj tak ju možno nedokončím... a potobné "povzbudivé" slová.. Tak som celý rok ani nikomu nehovorila, že študujem. Dnes už to vravím, lebo verím, že aspoň na Bc. to dotiahnem...

S tou zajtrajšou skúškou je to bieda. Uplne som rezignovala, zmierujem sa s FX. Keby som aspoň vedela používať ťaháky, ako väčšina mojich spolužiakov... ☹

A dnes som sa dozvedela, že mám z logiky D. Môžem byť rada, ale aj tak som z toho smutná... A zas tí, čo len ťahákovali majú isto lepšie výsledky, ako ja.. Ale za to si už môžem sama..

grettka
20. jan 2010

ludka, to D neries.. mas skusku za sebou a to je hlavne.. ja tiez, ked som pocula, ze niektori, co mali tahaky a pouzili ich, tak mali lepsie znamky.. mrzelo ma to... a takisto ma mrzelo niekolko dni to moje E z prava.. po par dnoch to preslo... A nenechaj sa znechutit.. 😉 v tejto teme najdes pochopenie a povzbudenie vzdy

petrahy
20. jan 2010

ludka je krasne mat D z vlastnej hlavy ako A z opisaneho papiera 🙂
co sa tyka externistov u nas je to tak ze niektore skusky mame s dennyma a niektore nie zalezi od skusajuceho, ale rozhodne maju viac prednasok, takže si vypočuju viac ako my, od niektorych skusajucich sme dostali materialy / teda stiahli sme si na kluc/ a niektore sme si mali zohnat sami ze kupte si tu a tu knihu a naucte sa prvych tristo stran.
a ako pise grettka tu najdes pochopenie vzdy 😉

sisa.b
20. jan 2010

ahojte,

dobru debatu ste tu dnes rozbehli 😉

grettka, my mame iba patinu ich prednasok ☹ a cvicenia ziadne. ako rada by som chodila na denne 😔

jalao, ja uz mam skoro vsetkych FSEVkarov v zaludku, lebo aj ta kolegyna tam chodi. ked osm sa po prvej prednaske zacala ucit, tak sa pytala, ze naco, lebo jej staci pozriet si to tyzden pred skuskou 🙄 🙄 🙄 o tej matike ani nehovorim. kto chce zrovnavat nasu a ich matiku, nech mi to radsej ani nehovori 😠 zajtra idem moju naj kamosku doucovat matiku a ona chodi na FSEV, tak som velmi zvedava na to. lebo profesorka matiky mi sama povedala, ze sa to neda porovnavat!!! a nehovorila len o matike, ale celkovo sa vyjadrila, ze ta skola je len velkovyrobna titulov a dokonca ze si z toho rektor chce spravit legalny dobre zarabajuci biznis. technicke odbory, ktore tam ako jedine za nieco stoja, chce vraj zrusit uplne 😠 😠 😠
takze tam to tak chodi - nieco sa naucis, nieco si zaplatis. resp. platis celu skolu, tak ta hadam nebudu vyhadzovat 🙄
a potom sa pozeraju na vsetkych externistov rovnako. my mame vsetko rovnake s dennymi, aj opravne skusky s nimi mame spolocne.
jaaaj a uz som sa zas vytocila 😀

jalao
20. jan 2010

ahoj Sisa, no vidis, tak sa mi nediv, ze aj mna to vcera vytocilo....Ja mam rovnaky obor, ako ona, pritom matiku u nich odpisali vsetci, jazyk NEMAJU!!! - my mame celych 10 semestrov!! a vzdy skusku!! Ked som jej spominala dalsie predmety, ake mam, ze makro a mikroekonomia, co su skutocne ekonomicke zaklady, alebo uctovnictvo a statistiku, tak zirala, ze co to mame za tazke predmety...A opakujem, studuje identicky odbor, akurat na inej VS!! A oni naviac skoncia ako Ing, my "len" Mgr., hoci ja v tom rozdiel ako taky nevidim...
Prave mi prisli vysledky z tazkej makroekonomie...mam C. 😉 Trosku som mozno dufala, ze prelomim tu moju Cckovu hranicu, aj otazky mi vcelku sadli, ale nevadi. 🙂 🙂 🙂

sisa.b
20. jan 2010

jalao, tak to som tiez pocula, ze ekonomika na tnuni je jedna z najlahsich, kdesi tu bol nazor, ze je kusok tazsia od zakladky 😅 ci to mi profesorka povedala? 😕 kazdopadne, keby sli napr. do blavy, tak by boli studenti a studentky asi velmi prekvapeni. no nerob si tazku hlavu, profesorka mi vravela, ze na to patricne vsade aj prihliadaju. ze ako prve si pozru, z ktorej skoly clovek vyliezol 😉 takze tvoj diplom s titulom Mgr. bude mat vacsiu vahu nez jej Ing. z nasej univerzity. este som sa pytala, ze ci ma potom zmysel, aby som na tej skole ostala, tak ma ukludnila, ze sa to technickych odborov netyka 🙂 len ekonomika ma take "dobre meno". tak bud rada, lebo platia za to kopec prachov a budu ich brat ako keby ani skolu nemali 😉 😉 😉

jalao
20. jan 2010

no, toto je na tom vsetkom dost smutne. A ta afera tiez poskodila dobre meno skoly, ale nikto nevie, kde sa to moze zopakovat.....poslala som ti aj IP 🙂

sisa.b
20. jan 2010

idem dieta vyvetrat, lebo sa tu nudi a ja tiez potrebujem ist konecne aj na vzduch.
jalao IP 😉

emily3
20. jan 2010

ahojte, dnes som spravila skusku, tesim a zajtra ma caka druha...ale uz mi je trocha lachsie a zajtra to uz bude super..po skuske,,, aspon na chvilku.

jalao
20. jan 2010

emily, velmi gratulujem, super, ze si to zvladla...Ale preco mne nikto negratuluje ku tazko vydretemu Ccku z mojej makroekonomie? 😢 😢 😢 Nie,nie, viem, že tá informácia zanikla v dnesnej horúcej téme, ktorú sme tu rozvinuli 😉 😉
Sisa a bola si doucovať tú kámošku? ako jej to šlo? akú majú úroven na matike na FSEVke? oni maju trosku menej, než my, poznám jedného chalana, čo tam chodí denne. No ved nič, nech majú, čo chcú....

sisa.b
20. jan 2010

jalao, az zajtra za nou idem, tak som strasne zvedava, ked kolegyna zo mna taku hlupanu urobila 🙄

jalao
20. jan 2010

sisa, este som ti hodila jednu IP 😎

sisa.b
20. jan 2010

jalao, citala som, len tu krmim hladne deti, tak nestiham odpisat 😅

petrahy
20. jan 2010

jalao gratulujem ku krasnemu Cecku 🙂 🙂 🙂
my už máme rozvrh na letný semester

jalao
20. jan 2010

ok, ja to idem tiež robiť. lebo oni sami od seba nevedia, že sú hladní.... 😠 😠 😠

grettka
20. jan 2010

jalao, ved C je super znamka, keby som ju mala z makroekon. tak skacem od radosti... sice ja som skakala aj z E, lebo bola tazka, teda pre mna kedze bola v anglictine..takze ja ti gratulujem aj dodatocne.. Inak dnes som mala skusku, myslim, ze bude pohode, polovicu by som mohla mat... ale keby som mala silnejsi zaludok na opisovanie tak by to bolo lepsie.. co sa ja teda sa bojim opisovat.. 😀

sisa.b
20. jan 2010

a pripajam sa ku gratulaciam 😵 😵 😵

sisa.b
20. jan 2010

baby, docitavam, co som nestihla a mam pocit, ze sa rozpravate po spanielsky 😅 😝 ze freudovci... take by som fakt studovat nemohla. celkovo nemam rada predmety, kde musim tlacit x knih do hlavy. zlata matika, kde sa naucim par vzorcov a vypocitam vsetko 😎 😀 ale sa mi pise, ked uz mam po nej, vsak? 😀 😀 😀

tatolu
20. jan 2010

Jalao, aj ja gratulujem ku krásnemu C 😉 😵

Emily super. Uži si to dnes 😉

Sisa, mne sa clekom páči, že som trošku v obraze (freudovci), mali sme to tak letmi na pár predmetoch pri psychológii 😉. Zato fyzika mi vraví niečo iba názov predmetu 😔

No idem sa zas drviť tie sprosté dreviny. Už som ich všetky zabudla za dva roky a musím k nim pridať aj kríky 🙄. Vymenovačky mi proste nejdú 😠 a na obkec nebudem mať na písomke čas.

sisa.b
20. jan 2010

tatolu, tak zabehni do lesa, mozno sa ti to bude lepsie pamatat 😀 teda teba tiez obdivujem, ze si sa dala na taku chlapsku skolu. kolko mas spoluziacok?

emily3
20. jan 2010

jalao gratuluujeeeem ku skuske. 😀

tatolu no uzit si to este nemozem, zajtra mam skusku a teraz som konecne nahnala mladez do postele a Lucia tu place o 106, ked ju mam na rukach je v pohode a ked ju polozim, citi sa urazena a odlozena a vresti....no a teraz neviem ci mam ist spat, alebo si to aspon precitat, zajtra uz nebudem mat cas do toho pozriet....ale najradsej by som spaalaaaaaaa

sisa.b
20. jan 2010

jalao, ja citam cez den len na pol oka, vacsinou len vety, ktore zacinaju mojim menom, ked nestiham 😝 tak som tiez prehliadla tvoj uspech z makroekonomie - tak este raz gratulujem velmi moc ku krasnemu Ccku 😵 😵 😵
poctivo docitavam az vecer, ked sa mi nechce posadit sa nad knihy - ako teraz 😅 vtedy uz neviem, co by som si nasla 😀
tak sa este raz ospravedlnujem 😔