Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

minusa
1. feb 2010

ahojte

😵 😵 😵 😵 ma uspesne za sebou poslednu skusku 😵 😵 😵 😵 takze idem oddychovat ..... teda zajtra uz do prace, ale chvilku mam aspon od ucenia pokoj

Branusika mam choreho, ma chytene pridusky a zapalene hrdielko, takze sme na ATB, bude s nim doma drahy, kedze ja som bola 3 tyzdne na PN

sisa.b
1. feb 2010

minusa, gratulujem 😵 a malemu prajem rychle uzdravenie

majka35
1. feb 2010

minusa, drobček nech sa rýchlo uzdraví
sisa, maruschka ... obidve ste boli na amniocentéze ako 22 ročné, aká náhoda ... ja sa jej bojím, ako čert kríža ... nemyslím samotného zákroku, ale aby sa bábetku nič nestalo 😒

sisa.b
1. feb 2010

majka, aj ja som sa bala, lebo je tam riziko potratu 😔 ale hrozne som sa zaroven bala, ze mu nieco bude. bol totiz neplanovany (z mojej strany). a este sa tam na mne ucil ten odber mlady doktor za asistencie starsieho 🙄
drzim palce, nech je vsetko v poriadku 🙂

janka46
1. feb 2010

Ahojte....
teda vy ste toho popisali 😕 😕 😝 normalne nestiham...Maruschka gratulkujem 😉 teda aj ostatnym ku skuskam...a jasne zajtra drzim silno palce Tatolu aj Majke 😵 😵
Tatolu,tak som nechapala,ty taka optimistka,co nas tu drzis nad vodou....ta svinucha depka si nasla aj teda 😖 ale niekdy to cloveku fakt pomoze,ked si tak dobre zo srdca poplace 😖 neboj spravis to!!!!

Majka,takze sa podaril parik 😵 😵 super!Tema amniocenteza...na dlhsiu debatu,ale ber to tak,ze ty budes asi dalsich par mesiacov kludnejsia.

maruschka
1. feb 2010

majka neboj sa, bábätku neublížia, len musíš byť pokojná a aj po vyšetrení len ležať a nejaký čas nič ťažké nezdvíhať..Je lepšie, ak pôjdeš, ako byť v neistote. Ale aj tak, veď tuším ešte nemáš výsledky, tak sa nestresuj, uvidíš čo a ako. Čo ti odporučí doktor. Ale ja som sa rozhodla ísť, pre istotu.. 😉 😉 😉 😉 Neboj sa,nebolí to, lebo ti umŕtvia kožu a vo vnútri to necítiš, len tak akože tam niečo je a také jemné puknutie, inak nič.. 😉 😉

maruschka
1. feb 2010

norikk, všetko sa dá zvládnuť, keď sa chce. S nami študoval externe jeden spolužiak a v pohode to zvládol. Stretli sme sa na začiatku roka, potom sme ho videli pár krát, keď sa prišiel dať preskúšať cez rok a ešte pri maturitách. To máš to isté, ako keď si na VŠ. Dostaneš materiály, doma sa učíš a ideš na skúšku.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

jalao
1. feb 2010

ahojte, Minusa gratulujem...
Majka, aj mna tam posielali, ale som odmietla, hoci podozrenie tam aj v anamnéze bolo...nemala som vnútorné presvedčenie o nejakej potrebe to robiť...ja som babo chcela a žiaden lekarsky verdikt by už nič neovplyvnil...keby som nechcela mať bábo, "riešim" to ja neviem, v 5. týždni a nie v 5-6. mesiaci!!! Ved vtedy už bábo kopká a každý ho miluje. Doktor ma strašne na to nahováral a ironicky ma podpichol, že dúfa, že ma ten optimizmus neprejde! 😠 😠 😠 😠 No a chválabohu, všetko naozaj dopadlo OK. Pripadalo mi to, akoby ma potreboval na ten zákrok dotiahnuť, aby mal nejaké body, alebo čo... 🙄 🙄 🙄 , vravel, že ked nechcem diagnostikovať "postihnutie", tak sa aspoň na 100% dozviem, aké bude pohlavie....no uznajte!!!!

tatolu
1. feb 2010

Minuska aj ja gratulujem 😉
Tiež som odmietla toto vyšetrenie. Predasa len boli dve 😔 A aj keby niečo yistili, tak na potrat by som nešla 🤐
Dievky, mám ťahák jak hrom, ale či odpíšem - neviem
Výsledky aj tak vedieť nebudeme v ten deň, ale ak bude zle, var mi dá nejaký ďalší termín, alebo najlepšie dva
🤐 😀 Vraj kvôli nej školu študenti nekončia😔

jalao
1. feb 2010

držím prsty, neboj TAtolu, ty určite ešte nekončíš!. A všetko najlepsie Táničke!!!!!

tatolu
1. feb 2010

Dakujem 😉

maruschka
1. feb 2010

jalao, ja by som tiež nikdy neišla na potrat. Na amnio som išla s tým, že ak by malej niečo bolo a bolo by to treba nejako podchytiť, liečiť, napraviť, tak aby sa to zistilo čo najskôr. Moja mama bola na amnio tiež, kvôli veku-malého čakala v 40-tke..A ona mi toto povedala, že choď tam, ak bábätku niečo bude, aby mu vedeli pomôcť čo najskôr..
Inak, ja som tam bola najmladšia-všetky mamičky tam boli kvôli veku..A tiež im všetko dopadlo super..Doktorka na genetike mi povedala, že väčšinou dopadne všetko dobre a len zriedka kedy zistia nejaký prípad, že bábätku niečo je. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

tatolu, tak silno držíme palce, neboj sa - ty si hlavička, veď už máš omnoho väčšie stresy za sebou-štátnice..Nejaká skúška ťa už nepoloží 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 A pani profesorka nech radšej štrikuje, keď sa potrebuje na niekom vybúriť, nechápem takýchto profesorov, prečo nenechajú študákov dýchať..

sisa.b
1. feb 2010

maruschka, krasne si to napisala 😵

tatolu, moc drzim palce, aby si to mala uspesne za sebou 🙂

lubka131
1. feb 2010

babenky potrebujem poradit ohladom bakalarky ktoru mam zajtra odovzdat....poslali nam toto a nejak tomu dobre nerozumiem...

titulný list ako na seminárku,
- názov vybratej témy bakalárskej práce,
-zdôvodnenie výberu témy-prečo som si vybral/a práve túto tému, čo s ňou chem riešiť
-osnova celej práce s tým, že osonova prvej kapitoly bude vypracovaná podrobne(tej teoretickej, malo by to byť o teoretických, právnych a historických východiskách problematiky...
-zoznam použitej literatúry (min.15 knižničných titulov, potom môžu byť dokumenty, právne normy,plány,smernice, vyhlášky časopisy a až na konci odkazy

ta osnova prvej kapitoly bude vypracovana podrobne?ako podrobne?aj na dve tri strany, ci len 1.1,1.2 atd.

som 2rocniku externeho studia. dakujeeeem

josie3331
1. feb 2010

no tak mam za sebou prvy den vyucby a uz ma ide slahnut...povinna literatura okolo 10 nemeckych knih, niektore v svabachu /nemecke goticke pismo/ no tak budem mat veselo...a to mam za sebou iba prvy den hehe 😖 😖

jalao
1. feb 2010

Lubka, vitaj...no a to už v druháku máš rozmýšľať nad bakalárkou?? to zíram. Poradia ti skúsenejšie dievčatá, ja som len chudiatko prváčka.. 😉 😉
Josie, svabach 😀 😀 😀 , kolko dní ťa ešte tento týždeň čaká?
Marusch, mne už by pri mojom prípade neboli v 6. mesiaci nič nepodchytili, vacsinou sa predsa rozhodne v momente absolutneho začiatku... 😉 😉 😉 No akú horúcu tému sme tu dnes rozpitvali... 😎 😎 😎 😎 😎 ved to sa nedá jednoznačne povedať, že Ano, je to správne, Nie, nie je to správne....to vždy záleží od milion iných okolností, v akých sa tá mamina nachádza..

lubka131
1. feb 2010

jalao, hej hej mame odovzdat uz prvu kapitolu...nejak sa dievcata este vyjadrili, a musim to do rana bieleho napisat.....bude tazka noc.

maruschka
1. feb 2010

jalao, aspoň sme chvíľu nemysleli na školu.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lubka neboj, odôvodnenie býva obyčajne v úvode, v krátkosti oboznámiš, o čom píšeš. Vysvetlíš každú kapitolu 3 vetami..Môžeš napísať aj aký cieľ práce si si stanovila..

Prvá kapitola je obyčajne venovaná histórii problematiky..Teda začiatok kapitoly

1 História sociálnej práce vo svete a na Slovensku

Tu sa rozpíšeš niekoľkými vetami na úvod, čo znamená v dnešnej dobe sociálna práca, taký krátky úvod, tak na 8-10 viet-aj viac..ak to píšeš už ako konečnú kapitolu k bakalárke, tak aj viac.

1.1 Vznik sociálnej práce

A píšeš a píšeš. Z.Mrkvička(2002,36 str.),,takto píšeš, keď cituješ od slova do slova." A takto píše v práci Z.Mrkvička (2002,36 str.), keď parafrázuješ. Označíš kurzívou. Parafrázu nemusíš označiť kurzívou. Parafrázovať znamená prečítať text v knihe a troška ho pozmeníš vlastnými slovami a napíšeš. Zdroj uvádzaš aj pri citáte, aj pri parafráze. Citát je krátky, parafráza môže byť aj na 1 celú stranu..

1.1 Zakladatelia sociálnej práce na Slovensku

A pokračuješ, neprestávaš písať, hoci sa ti už nechce a nič ťa nenapadá. Ako vo svojom príspevku píše Maruschka (2010,250 str.),, začína mi to kmitať na mozgu".

maruschka
1. feb 2010

Zhrnutie:

Uvod: Uvedenie do problematiky, prečo to píšeš, oboznámenie s kapitolami

1 História, členenie
2 Rozpisuješ tému-svoju, ktorú si si vybrala
3 Inštitúcie, ktoré sa podieľajú a majú potrebné kompetencie
4 Úloha sociálneho pracovníka (alebo inej kľúčovej osoby), inštitúcie alebo toto hlavného šéfa

V bakalárke by si mala mať asi 4 podkapitoly. Netvor veľa podkapitol, lebo to zbytočne dráždi. Podkapitola je hlavný text, kapitola je krátky úvod-vždy musí byť kratšia ako podkapitola. Citát je presné znenie textu z knihy, parafráza je text pretlmočený tebou-stačí sem-tam pozmeniť slová. Názvy kapitol,podkapitol,nadpisy 14 bodové, text 12 bodové písmo, Times New, riadkovanie 1,5, zarovnanie do bloku..Okraje 4-ľavý-tam bude viazanie, horný,dolný, pravý 3 cm..Ešte som niečo zabudla???Jáj v závere zhodnotíš, či si dosiahla svoj cieľ a či ti práca niečo priniesla.

lubka131
1. feb 2010

MARUSCHKA, ja mam temu hospodarsky a socialny rozvoj mojho mesta, nejake charakteristiky nemam heh, v knihach mam uz len konkretne.... na urcite mesta a obce...
a musim robit aj UVOD?

maruschka
1. feb 2010

Osnova

Titulka
Poďakovanie
Čestné prehlásenie
Abstrakt
Abstrakt - ang.
Obsah
Úvod
1 názov
1.1 názov
1.2 názov
1.3 názov
1.4 názov
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Záver
Zoznam použitej literatúry
Prílohy-zvlášť biela dvojstrana, do ktorej vložíš grafy, maľby, fotky,čokoľvek, čo spomenieš v texte
A určite som zabudla Predslov.. 😉

maruschka
1. feb 2010

Ak máš odovzdať iba osnovu, tak úvod nepíšeš..Ak ideš iba konzultovať. Ak odovzdávaš nahotovo, tak píšeš všetko komplet..

lubka131
1. feb 2010

ako by si rozumela tomuto, toto nam poslali na mail....

Prosím vyrozumte študentov, že spracujú seminárku, ktorá bude obsahovať:
- titulný list ako na seminárku,
- názov vybratej témy bakalárskej práce,
-zdôvodnenie výberu témy-prečo som si vybral/a práve túto tému,
-cieľ bakalárskej práce,
-osnova celej práce s tým, že osonova prvej kapitoly bude vypracovaná podrobne,
-zoznam použitej literatúry (min.15 knižničných titulov, potom môžu byť dokumenty, právne normy, časopisy a až na konci odkazy na web.stránky.

a prave neviem tu osnovu prvej kapitoly ze ako ci rozpisovat alebo nie....prepac, pytala som sa to uz asik, ale uz mi fakt z toho sibkaaaa

grettka
1. feb 2010

aha, cize ty musis napisat seminarnu pracu o svojej buducej bakalarskej praci, ak som dobre pochopila.... no klasicka seminarna praca, teda aspon u nas musi mat rozsah cca 3-6 normostran, takze by som sa na tvojom mieste zariadila podla toho, kolko musis mat stran....

maruschka
1. feb 2010

jááááj, tak seminárka k práci..Jasné, takže titulka klasická ako na seminárku, bakalárku-len pod názov témy uvedieš seminárna práca

Úvod-my sme nepísali nikdy..Pár vetami sme uviedli do problematiky, oddelili prázdnym riadkom názov témy a písalo sa tých 5 strán - alebo teda podľa počtu, ktorý máte dodržať.

V texte rozpíšeš všetky tie body, ktoré máte rozpísať-dôvod, jadro, cieľ, osnovu práce..na konci zoznam použitej literatúry, ktorú máš alebo zháňaš..

lubka131
1. feb 2010

grettka, no asi ano, to nam nik nepovedal ze ako co, len toto nam poslali na maila....

len nechapem tej osnoveeeee

jalao
1. feb 2010

maruschka, už viem, kam si pôjdem po rady ked budem chystať bacalárku.... 😉 😉 😉 😉 Si riadne nadupaná...

lubka131
1. feb 2010

maruschka, takze podrobne 1.1,1.2,1.3, ok?
kapitolu 2 len nazov a kapitolu 3tiez nazov, moze tak byt?

mamina007
1. feb 2010

ahojte ... som hotová, ale happy ... dnešný deň bol čistý adrenalín, ale zvládla som všetko ... dnes mal na mňa stres pozívny vplyv ... 😝 skúšku som urobila určite, teraz popíjame vínko ... 😀 a zajtra píšem bakalárku a učím sa na skúšku v stredu ... mám dovolenku, drobec bude v škôlke ... 😵

držte sa ... paaa ...

maruschka
1. feb 2010

lubka áno,asi tak