Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

janka46
14. jan 2009

Maruschka a co ta caka v sobotu?

My uz 9.2 zaciname 4.semester 😝

maruschka
15. jan 2009

janka ahoj..čaká ma antropológia..Je to taká dosť obtiažna skúška/vďaka materiálom, ktoré máme/, ale veď uvidíme-opravák to istí..Z iných skupín vyletelo dosť ľudí, tak som zvedavá, ako to bude 😖 A absolútne sa nestíham učiť, každý deň si prejdem iba pár strán, včera som sa vôbec neučila-sestre sa narodilo bábätko, tak sme celý deň telefonovali,smskovali,oslavovali-vypila som snáď 5 káv ako prípitok, ale aj tak som zaspala 😀
Takžde dnes,zajtra a v sobotu na prednáške sa učím-tento krát teda to flákam, ale jednoducho nestíham. 😅

My ešte nemáme rozvrh na letný semester, ale teraz nám dali na stránku, že 31.1 je skúška z III.sektora, Ekonomiku máme v sobotu-prednášku, takže do konca januára bude skúška/tiež že vraj ťažká/..Koncom februára ročníkové, ale na február už žiadne prednášky zatiaľ nemáme, uvidíme...ale radšej by som bola, keby sme začínali skôr letný,lebo minulý rok sme končili až koncom júna a to už mali všetky vysoké prázdniny 😕

berni
15. jan 2009

ahojte holky! prosim Vas ucila Vas PhDr. Ondruskova na socialnu pracu? zajtra mam skusku zo socialnej prace, vobec neviem na co sa mam zameriat. Vobec neviem ako to bude prebiehat, nemate prosim Vas s nou skusenosti a ze co sa mam ucit, na co sa ona zameriavava?

maruschka
15. jan 2009

berni a v ktorom ročníku si? Nás mala prof.Ondrušová na ročníkových prácach..Ale možno by sme ti vedeli poradiť, ak vieme, čo preberáš 😉

berni
15. jan 2009

maruschka som v I. rocniku mam dejiny socialnej prace a zaklady socialnej prace, z toho mam zajtra skusku a je toho moc a neviem na co sa mam zameriat... ☹
zacinam panikarit 🤐

berni
15. jan 2009

nikto s nou nemal skusku? ☹

maruschka
15. jan 2009

berni, tak konkrétne s ňou skúsenosti nemám.Mali sme prof.Davidekovú..Ale skúsenosti s ňou sú také, že sme museli vedieť všetko..nedalo sa povedať,že toto nie je podstatné, to nedá..jednoducho sme sa drvili..Najmä zákon 195 o soc.pomoci, to nád dala aj v Zákl. soc. práce a potom v letom sem. v Dejinách soc.práce...Na skúškach sme mali 5 otázok...
Tuším to bolo tak...

Ale ak je to tá prof. Ondrušová, ktorá nás má na seminárkach, tak to by som sa teda drvila všetko..Ona je pedant a hlavne-nemá rada, ak sa používajú zastarané názvy a termíny-napríklad mentálne postihnutý občan-zle,zle,zle..starý človek, starý dedko,babka-zle---všetci sú klienti soc.práce, klient so špeciálnymi požiadavkami ,no a ja ešte neviem, čo všetko nám tento rok vtĺkala do hlavy, že nám to opraví a bude to zle, ak to tam napíšeme..
😉

Ale pohoda, ono vždy sa bojíme na každú skúšku a dobre to vždy dopadne.. 😎 😎 A nemáš nejaký kontakt v ročníku vyššie?Kto ju mal? Lebo ja sa vždy pýtam kamošky v tretiaku, ako prebiehala skúška, alebo vždy niekto z triedy vyzistí a dá vedieť celej skupine, ako a čo bolo..

berni
15. jan 2009

priblizne ake otazky ste mali, ked sa este pamatas?

berni
15. jan 2009

no ten zakon som sa ucila a ucila som sa od Blahu tu definiciu, aj ked specificka a jednotna definicia nie je na SP

maruschka
15. jan 2009

berni, tak to už fakt neviem..Ja som mala tuším-ten zákon,vlastnosti soc.pracovníka,sociálneho klienta-kto to je,soc. opora a podpora, tuším každému dávala nejakú typológiu podľa správania a situácie klienta...

Jednoducho vygenerovala 5 otázok pre 2 skupiny, A-B-boli sme samozrejme rozsadení 😉

berni
15. jan 2009

no preto sa pytam, lebo ona nas chce davat do skupin , kde budeme 5, a ze to bude formou rozpravania, preto mam z toho dilemu vies, lebo keby bol test dobre, aj ked otvorene otazky tiez dobre priblizne by mohla povedat ze o com, ale neva, ale takto? je to strasne...no nic idem sa ucit dalej... 😖
dakujem ti za odpoved 🙂

maruschka
15. jan 2009

no tak to máte fakt milé 😖 Ale možno to bude také odľahčené rozprávanie o soc.práci a keď tam dáš aj svoj postreh alebo nejakú myšlienku, tak ti dá dobrú známku..Asi nebude chcieť nabifľované odpovede..držím ti palce v každom prípade 😉 😉

janka46
15. jan 2009

Maruschka sestre gartulujem 😵 😵 😵 a co Vam pribudlo do rodinky dievka,alebo chlapisko?

Berni fakt je najlepsie ak mate nejaku stranku-diskusiu vo svojej skupine a tam casto tí co s nou uz skusku mali napisu postrehy a casto aj otazky ake boli....
ja si uz vobec nepamätam ake sme mali otazky 😖 ale nas mali take mladucke profky a to si so beou nosili aj "posili" na skusky 😝

berni
15. jan 2009

janka no mame ale nikto nic nevie a to je najhorsie....bojim sa normalne, ale uz sa nedokazem ucit... dufam ze bude dobra....

mam strach lebo ona je fakt odbornicka na SP 😎

maruschka
15. jan 2009

janka, malý Tobiáško, 3500 g a 50 cm 😵 inak díky

bibinka
15. jan 2009

maruschka- že sestre gratulujem 😉 😉 😉 ,krásne meno a krásne miery 😉

bibinka
15. jan 2009

berni- budem ti držať palce,verím, že dostaneš otázky, na ktoré budeš vedieť odpovede.
baby, ja som dnes vyšťavená, tie moje blchy mi nedali ani vydýchnuť, chumáč č.1 je chorý, takže je umrnčaný a vyžaduje len mamičku a chumáč č.2. to je stará prísavka,ktorá by len cicala. takže diplomka dnes padá a idem sa aspoň učiť na tú moju preslávenú poslednú skúšku. ☹ -také omáčky okolo komunitného ošetrovateľstva 😝

maruschka
15. jan 2009

bibinka díky, je to taký malý valibuk 😵

ja som si dnes z Martinusa objednala knihy k sociálnej práci-už aj k bakalárke a k štátniciam..Tak idem od pondelka celkom vážne čítať..
😎 😎 😎 Konečne som sa učila antropológiu štýlom-diktafón s prednáškou zastrčený v zástere, robila som palacinky a decká musli tichúčko sedieť pred rozprávkami.Už som bola totálne zúfalá..Ale..zapamätala som si iba asi 1/3 zo všetkého, tak si to idem znova prečítať-niektoré veci tam nemajú ani hlavu,ani pätu..A najlepšie na tom je, že ona si neželá, aby sme to písali tak, ako to ona má v materiáloch..A keď jej to teda decká napísali vlastnými slovami , tak ich vyrazila zo skúšky..Takže teraz neviem, s ňou to je ani z voza, ani na voz..Dúfam, že prejdem, je mi jedno, čo dostanem 😅 😅

ness
15. jan 2009

maruschka gratulujem sestre, ked to citam, tak by som tiez chcela mat znova malinke babetko, tak to rychlo leti ...

vcera som mala skusku, hodinu sme sedeli a cakali, kym sa milostiva dostavi a potom nas presunula inam, no hruza, hodinu a pol som tam trpakovala a cakala, kym pride rada na mna, som zvedava, co mi da, dufam, ze sa zmestim do ecka, mam celkom dobry pocit, ale pri nej clovek nikdy nevie.

este mi zostava posledna skuska - autorske pravo, fuj, uz aby bol februar a vsetko uspesne za nami.

maruschka
15. jan 2009

ness díííík 😵 😵 a to bábätko by som chcela mať aj ja..len už mám dve kočky a je to akurát 😀 😀 Možno, keď budem mať 38 r.-už teraz na to pripravujem manžela 😀 😀

neboj, skúšku si určite urobila 😉 mne ešte 3 písomné a ročníková, aby som mala zimný za sebou-šťastne 😔 Tento krát nám to vyšlo nejako blbo, tak dúfam, že február bude voľný 😕 😕

bibinka
16. jan 2009

maruschka- ty si "šílená",že čítať literatúru k diplomke 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ja ked som robila bc,tiež som sa tešila, že po zimnom sem.budem mať nejaký ten mesiac voľno...bačov prd(pardón), prišli prvé prednášky a hneď nám strelili termín na marec ....a bolo po voľných dňoch 😠
až na tomto mgr.pokračovaní som mala fakt voľno medzi semestrami,lebo tých predmetov bolo podstatne menej-a k veci

maruschka
16. jan 2009

bibinka 😀 😀 😀 😀 no ja dúfam, že si prečítam aspoň úvod 😀

tatolu
16. jan 2009

Maruschka, sestre gratulujem, aj malému. Ale bol riadny bucko 😉

Verím, že ste všetky vykonali skúšky dobre.

U nás je skúškové iba jeden mesiac, resp. dva, takže všetky skúšky musím stihnúť vtedy. Keď začneme vo februári, tak sa možno v auguste zastavím... Myslím s tým učením. Na koníkovi budem asi furt 🤐

bibinka
16. jan 2009

maruschka- garantujem ti, že neprečítaš 😀 😀 😀 😀
tatolu- len príď na koňa, bude sranda 😀
ja som sa akože učila do pol druhej v noci-hm kukala som ten horor čo bol na jojke a potom mi bolo z toho desne hnusne, bŕŕ načo som to len pozerala? a samoška, z učenia neviem skoro nič.

maruschka
16. jan 2009

bibinka ten kalifornský masaker??Ja som sa tiež pri tom učila,to bola riadna blbosť 😀 😀 😀

bibinka
16. jan 2009

maruschka- áno, bolo tootrasné,ale nemohla som sa prinútiť nepozerať 😀 😀 😀 😀 sa sebe divím, lebo horory teda nemusím 🙄

tatolu
16. jan 2009

Bibinka, možno to bude tým, že horor bol lepší ako učenie 😉

Ja tiež horor nemusím. Keď sme pozerávali ešte celá rodina - maminka, brat a ja, tak som sedela najbližšie pri televízore. Naši mali potom z hororu komédiu. Mne totiž vždy vyleteli aj ruky aj nohy dohora 😀 . No môžem za to, že všetko tak veľmi prežívam? 😵

maruschka
16. jan 2009

ja pozerám horory stále, ale potom sa tak bojím, že keď chcem ísť v noci na WC, tak budím manžela, aby išiel so mnou 😀 😀 😀 Ja som taký maniak jednoducho, asi sa potrebujem pri horore trocha vyventilovať z tých všetkých nervov 😀 😀 😀

tatolu
16. jan 2009

Ja ich už moc nepozerám, ale keď som pozerala napr. Krásnu Varvaru (ešte ako dieťa) tak som sa bála ísť na záchod 🙂 . Stále som pozerala do tej diery, či nevyjde tá otrasná ruka a nezačne mi hroziť 😀

Krváky môžem, ale horory nie 😉

maruschka
16. jan 2009

tatolu, tak to musel byť naozaj traumatizujúci zážitok 😀 😀 😀 Ach, jaj, idem decká zaviezť k našim na merkovačku, ráno ideme do školy..A ešte sa idem učiť, ale mám už z toho aj manito, aj orendu, aj vakandu 😀 😀 😀 To sú výrazy z antropológie k manizmu,animizmu,šamanizmu a iným strašidelným témam 😀 😀